MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Prośba do emigrantów-nie róbcie ludziom w Polsce wody z mózgu

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 96 z 137 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 95 | 96 | 97 ... 135 | 136 | 137 ] - Skocz do strony

Str 96 z 137

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

unreal

Post #1 Ocena: 0

2020-02-24 00:30:39 (4 lata temu)

unreal

Posty: 310

Mężczyzna

Z nami od: 14-05-2014

Skąd: ?

Cytat:

2020-02-22 12:33:10, cris82 napisał(a):
Wow w Polsce wygląda to jeszcze lepiej :-]

"Większość za gotówkę
Co ciekawe, jak zauważa Bartosz Turek, analityk Open Finance, Polacy wciąż kupują mieszkania przede wszystkim za gotówkę. I to mimo rosnącego od półtora roku popytu na kredyty hipoteczne.

Z danych banku centralnego wynika, że aż 71 procent nowych mieszkań sprzedanych w największych miastach była kupiona bez kredytu."

Żeby nie było to materiał z tvnu no co za raj w Polsce kupuje się domy bez kredytu : P

[ Ostatnio edytowany przez: <i>cris82</i> 22-02-2020 12:33 ]




Ale co w tym dziwnego? tak,60-70% mieszkań jest kupowanych w Polsce za gotówkę.Skąd młodzi ludzie mają na nie pieniądze? głównie z 2 źródeł:
-dostali od rodziców.Ludzie w Polsce,w wieku 50-60 lat mają jakieś tam oszczędności i to jest normalna sytuacja,że rodzice dają całe swoje oszczędności dzieciom na zakup mieszkania.Taki jest Polski zwyczaj i tradycja.Tradycją i zwyczajem jest również zapisywanie dzieciom po śmierci swoich mieszkań
-wrócili z Anglii z gotówką.Przecież to nie jest żaden wyczyn jak para przywiezie po 5-6 latach pracy w walizce 80-100 tys.funtów.Tyle można odłożyć w Anglii w byle gównopracy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kaktusak

Post #2 Ocena: +1

2020-02-24 07:32:12 (4 lata temu)

kaktusak

Posty: 260

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2019

Skąd: Manchester

100k£ po 5 latach z tzw "gownopracy"? ty czlowieku chyba zyjesz na innej planecie:), pewnie jak mieszkaja przez 5 lat w 10 w double room i jedza chelb z woda,a cala rozrywka przez 5 lat jest puszka piwa w niedziele za 1£

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #3 Ocena: 0

2020-02-24 09:06:02 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-02-24 00:30:39, unreal napisał(a):
2020-02-22 12:33:10, cris82 napisał(a):
Wow w Polsce wygląda to jeszcze lepiej :-]
Cytat:


"Większość za gotówkę
Co ciekawe, jak zauważa Bartosz Turek, analityk Open Finance, Polacy wciąż kupują mieszkania przede wszystkim za gotówkę. I to mimo rosnącego od półtora roku popytu na kredyty hipoteczne.

Z danych banku centralnego wynika, że aż 71 procent nowych mieszkań sprzedanych w największych miastach była kupiona bez kredytu."

Żeby nie było to materiał z tvnu no co za raj w Polsce kupuje się domy bez kredytu : P

[ Ostatnio edytowany przez: <i>cris82</i> 22-02-2020 12:33 ]




Ale co w tym dziwnego? tak,60-70% mieszkań jest kupowanych w Polsce za gotówkę.Skąd młodzi ludzie mają na nie pieniądze? głównie z 2 źródeł:
-dostali od rodziców.Ludzie w Polsce,w wieku 50-60 lat mają jakieś tam oszczędności i to jest normalna sytuacja,że rodzice dają całe swoje oszczędności dzieciom na zakup mieszkania.Taki jest Polski zwyczaj i tradycja.Tradycją i zwyczajem jest również zapisywanie dzieciom po śmierci swoich mieszkań
-wrócili z Anglii z gotówką.Przecież to nie jest żaden wyczyn jak para przywiezie po 5-6 latach pracy w walizce 80-100 tys.funtów.Tyle można odłożyć w Anglii w byle gównopracy


Polska tradycja *ROFL* *ROFL* *ROFL*

A ta para to razem czy każde z osobna po walizce 100k funtów wywozi? para ma już dzieci? czy jeszcze przed, a może jeszcze się nie zdążyli przez te 5 lat ze sobą porządnie "wytrzeć"? :-8 *CRAZY*
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #4 Ocena: 0

2020-02-24 12:10:17 (4 lata temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Cytat:

2020-02-23 18:40:21, SweetLiar napisał(a):
W Polsce chyba nigdy nie było bankomatów wewnątrz banku. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, ona tam siedzi kilka lat i pierwszy raz mogła usłyszeć tak dziwne (z jej punktu siedzenia) pytanie. Jeśli dobrze zrozumiałam to ona była zdziwiona pytaniem, a to wywracanie oczami to już dopisałaś, żeby było dramatyczniej?



Moja słodka....miło by było mieszkać w kraju, gdzie można usłyszeć odpowiedz na pytanie bez żadnych podtekstów.
Co do dramatów....sama sobie dobrze z tym radzisz. Nie będę ci przeszkadzać.

Rozmówki z taksówkarzami cześć kolejna....odwozilam dzisiaj męża na lotnisko i bardzo miły taksówkarz (uczciwie muszę przyznać, ze wszyscy spotkani łódzcy taksówkarze byli dla nas mili) pogadał ze mną trochę o emigracji.
Jego tez gdzieś po świecie nosiło. Mieszkał na Krecie, w Nowym Jorku, Austrii. Po początkowej lekkiej dyskusji o samochodach padło w końcu pytanie „czy myśle opowrocie” Zgodnie z prawda przyznałam, ze nie wiem, myśle, zastanawiam się, byc może.... Na to facet ze skoro mi na emigracji dobrze to lepiej może żebym nie wracała bo cyt „ludzie są złośliwi”. Zwracam uwagę ze to jest cytat, opinia taksówkarza a nie moje. Pytam się go dlaczego jego zdaniem ludzie są złośliwi. Odparł cyt „proszę pani jak takie grosze zarabiają to i nic dziwnego, ze są ponurzy. Z czego tu się cieszyć jak na nic panią nie stać?”. Ponownie zwracam uwagę, ze to cytat. Według tego taksówkarza na spokojna bezstresowa egzystencje w Polsce potrzeba około 15 tys miesięcznie. Powtarzam, to jego opinia.
Potem rozmowa zeszła na ZUS....za działalność podstawowa facet płaci 1300/miesiąc. Nie znam się na działalności, nie będę tego komentować. Są wśród nas lepsi eksperci w tym temacie.

Dzisiaj w Biedronce widziałam plakat zachwalający prace w tymże markecie. Plakat twierdzi, ze się dostaje 3300 plus premie i bonusy. Wcześniej nie zwróciłam na niego uwagi ale następnym razem lepiej się przyjmę bo netto a brutto to dwie różne sprawy. Gdybym mogła wstawić zdjęcie to bym wstawiła....
No i ekspedientka dzisiaj była fajna. Uśmiechnęła się niewymuszenie, pogadała (mimo kolejki) i generalnie dzisiaj Biedronka stanęła na wysokości zadania.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #5 Ocena: 0

2020-02-24 12:14:13 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

100k wywieźć może i się da jak mieszkasz na sqacie i jesz ze śmietnika 😂 czy w Polsce jeszcze panuje te przekonanie że jak ktoś mieszka w jukeju to zarabia miliony ? Jestem ciekaw skąd się to wzięło , wydaje mi się , że to wina Mariolek i Sebastianow żyjących jak szczury w jukeju na pokoju w domu z 10 obcymi ludźmi z jedną łazienka i kuchnia żrące fasolkę z puszki i ziemniaki w proszku po to by te dwa tygodnie na urlopie w Polsce pokazać w rodzinnym miasteczku jak to im się udało 😂 ale myślałem , że te czasy już minęły ...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #6 Ocena: +1

2020-02-24 12:40:34 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Żre to swinia, niezależnie od kraju rezydencji. Ludzie jedzą, odżywiają się, spożywają. Trochę więcej szacunku do ludzi, niezależnie od ich jadłospisu. Nigdy nie mieszkałam "na pokoju", ale nie potrzebne jest takie wyrażanie się o innych. Jak komuś takie życie czy egzystencja odpowiada, po to żeby bez ograniczeń na urlopie żyć, to co Cię to boli?

Inna sprawa, że żeby sądziec że za minimalną place, czyli jakieś Ł20000 na rok, ktoś w 5 lat zrobi zapas oszczednosci Ł100 000, to trzeba mieć fantazję...

Ludziom nie trzeba robić wody z mózgu, bo każdy ma swój rozum i w dobie Internetu może zweryfikować informacje, ale nikt też bajek nie moze komuś zabronić pisać.


Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wembley27

Post #7 Ocena: 0

2020-02-24 13:10:14 (4 lata temu)

Wembley27

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak ja jechalam taxi w polsce
To tez mi powiedzial zebym nie wracala do polski
Bo zycie jest drogie
Czy teraz w polsce zatrudnia sie ludzi po 40.. przed 50 chyba nie
Kazdy chce miec mlodych ludzi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #8 Ocena: 0

2020-02-24 13:22:48 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

jezeli jakis taksowkarz mowi ze 15k musialby zarabiac zeby spokojnie zyc to brzmi to jak naprawde dobry zart : )

do czego to doszlo w pl zeby taksowkarz byl smutny bo nie zarabia 15k miesiecznie : )))
a mowil ile ma ? czysta ciekawosc

ostatnio chwalilem firme z krakowa gdzie programista dostaje 20k miesiecznie i chyba wszyscy uwazamy ze sa to topowe zawody dobrze platne

15k i zylby spokojnie ciezko sie nie zgodzic *ROFL*

ludzie w anglii pewnie tez zgodziliby sie z teza ze ich zycie byloby mniej stresujace za 3k£ *DRINK*

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 24-02-2020 13:39 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #9 Ocena: 0

2020-02-24 13:32:21 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2020-02-24 12:14:13, Wielim napisał(a):
czy w Polsce jeszcze panuje te przekonanie że jak ktoś mieszka w jukeju to zarabia miliony ? Jestem ciekaw skąd się to wzięło

Ja też jestem ciekawa skąd się wzięło, ale ogólnie Polacy są przekonani, że wszędzie jest lepiej niż w Polsce (nie wliczając Ukrainy), emerytury są bajecznie wysokie, kolejek do lekarza nie ma, alkoholików nie ma, patologii nie ma, a ja to się nawet spotkałam że zdziwieniem, że w Londynie jest twarda woda i czajnik trzeba odkamieniacz :-]
Jak kiedyś oglądałam anglojęzycznych youtuberów, którzy mieszkają w Polsce to często się właśnie przewijał wątek, że Polacy pytają z niedowierzaniem dlaczego ich wybór padł właśnie na Polskę jakby to było najgorsze na świecie miejsca do życia. Ich to i dziwi i denerwuje bo uważają, że Polacy nie doceniają swojego kraju


Edit
Cytat:

2020-02-24 12:10:17, NightFury napisał(a):
Moja słodka....miło by było mieszkać w kraju, gdzie można usłyszeć odpowiedz na pytanie bez żadnych podtekstów.


Ja nie zwracam się do ciebie per nocna furiatko. Jeśli chcesz żyć w przyjaznym otoczeniu to może warto zacząć od siebie. Sposób w jaki komunikujesz się ludźmi i to jakie wysyłasz im sygnały ma bardzo duże znaczenie. Bez podtekstów




[ Ostatnio edytowany przez: SweetLiar 24-02-2020 13:40 ]

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #10 Ocena: +1

2020-02-24 13:39:32 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Ja za 15k mies. już się pakuję i wracam :-] problem w tym, że w Pl. już jestem dinozaurem - tak jak Wembley wspomniała - młodzi piękni z bogatym bagażem doświadczenia zawodowego *ROFL* - nic się w tym temacie w PL. nie zmieniło?

Pamiętam pracowałam kiedyś z kobietą po 40 - ja miałam 22 lata - nasz zakład pracy zbankrutował i wszystkich zwolniono. Ona była tak zrozpaczona, że już jej nikt do pracy nigdzie nie przyjmie ze względu na wiek :-8

Nightfurry, te 3000zł w biedronce, to na bank brutto ;-) jakoś nie mogę sobie wyobrazić takiej kasy na rękę.
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 96 z 137 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 95 | 96 | 97 ... 135 | 136 | 137 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,