MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Prośba do emigrantów-nie róbcie ludziom w Polsce wody z mózgu

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 94 z 137 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 93 | 94 | 95 ... 135 | 136 | 137 ] - Skocz do strony

Str 94 z 137

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

daavid

Post #1 Ocena: 0

2020-02-22 14:17:52 (4 lata temu)

daavid

Posty: 5732

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Cytat:

2020-02-22 14:14:03, SweetLiar napisał(a):
Jestem właśnie na lotnisku. Normalnie pełen komfort, nie dość że opakowania po tym co jedli ludzie nie walają się po podłodze, siedzenia nie są umazane ketchupem to jeszcze mają palarnie osobne dla tradycyjnych i osobne dla epapierosów. W UK prędzej fajki będą po £50 zanim ktoś wpadnie na to, że dopóki ludzie chcą się truć to będą się truć bez względu na koszty




[ Ostatnio edytowany przez: <i>SweetLiar</i> 22-02-2020 14:14 ]





Przecież chodzi o pieniądze z akcyzy a nie o zdrowie. Tak samo jak z podatkiem od cukru w Polsce

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #2 Ocena: 0

2020-02-22 14:45:18 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

A widzisz niejeden mógłby się z Tobą kłócić, że właśnie chodzi o zdrowie, a nie o żadne srebrniki bo zwłaszcza ci co nie palą wiedzą, bo gdzieś przeczytali, że jak papierosy i alkohol osiągną niebotyczne ceny to ludzie porzucą i fajki i chlanie


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #3 Ocena: 0

2020-02-22 18:46:35 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

ada piszesz ze nie mam "argumentow" : )) a wiec juz mam !
bylem dzisiaj w tesco specjalnie ustawilem sie w kolejce za gosciem ktory mial caly wozek zakupow

okolo 10 kas a 6 jak na talerzu przygladalem sie kasjerom i jakos nie specjalnie widzialem entuzjazm z ich strony
typowe hello delikatny usmiech lub wcale i jazda ze skanowanie nikt nie wdawal sie w pogaduszki

i wiem juz jak to dziala przyjezdza ktos z pl idzie do sklepu slyszy raz na miesiac mile przywitanie od kasjera i jest oczarowany do tego stopnia ze robi z tego regule pod tytulem "bo wanglii tak jest a w Polsce nie"

ale wcale tak nie jest widzialem to dzisiaj na wlasne oczy zwrocajac specjalnie uwaga bo normalnie kolo d$#y mi lataja takie szczegoly ale dzisiaj odrobilem lekcje : P

usuneli moj wpis teraz to wyglada tak jakbym bog wie co napisal wulgarnego ... to byl komplement
komplementowalem ksiezniczke *DRINK*

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 22-02-2020 18:54 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #4 Ocena: 0

2020-02-23 01:35:41 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Wróciłem z pracy , pierwszy raz od dwóch tygodni pojechałem w Londyn jak to jest po powrocie z Polski . Co druga ulica albo zamknięta albo roboty drogowe i ruch wahadłowy , Regent Street jak była zamknięta dwa tygodnie temu tak jest do dzisiaj , mimo że nikt tam nie pracuje z drogowców , mimo , że korki , to nikt nie pomyśli o dłuższej pracy , 16 godzina i drogowcy do domu . O kulturze jazdy się nie na co zbyt wypowiadać bo w uberze czy w autobusie Anglika nie spotkasz , mimo to , że nie jest wesoło , zwłaszcza jak dojdą do tego bezkarni rowerzyści i ich popisy to jednak czuje się bezpieczniej na drodze niż w Polsce . To jeden z tych niewielu aspektów gdzie w UK jest lepiej . W Polsce już wyjeżdżając taxi ze Szczecina z parkingu jakiś debil zajechał drogę i nawet nie przeprosił , ale z drugiej strony stan dróg i roboty drogowe w Londynie to trzeci świat . No nic biorę kilku klientów , jeżdżę , biorę następnych , rodzina która ma do samolotu z Heatrow niecałe dwie godziny , GPS pokazuje że bedzirmy na Heatrow za godzinę , ja byłem w 45 minut , nie łamiąc przepisów tylko sprawnie jeżdżąc , na koniec pod terminalem widząc przed przejściem babcie i dziadka z walizkami jakby wzięli ze sobą cały dorobek życia , postanowiłem ich nie przepuścić i zatrzymałem się za przejściem wychodząc i pomagając rodzinie szybko zabrać bagaż , do lotu 45 minut , w ich oczach nadzieja ... I nagle dopada mnie ta babcia której nie przeluscilem , ze stertą wyzwisk 😆 tłumacze sorry że 45 minut do lotu , a ona że xxx ja to obchodzi , ja muszę się zatrzymać i choćby miała przechodzić godzinę to mam ją przepuścić i co ją to obchodzi że ktoś spóźni się na lot ... Ot wyszło chamstwo z babci , a na początku ją przeprosiłem , także tą angielska kulturę to można sobie wsadzić , normalny człowiek by zrozumiał , jakiś natręt odpuścił by chociaż po słowie przepraszam ale babcia zrobiła mi tylko pamiątkowe zdjęcie ...
No nic pracuje dalej , w międzyczasie byłem w Sainsburys , miły copsk powiedział bym poszedł do kas samoobsługowych , powiedziałem , że chce zagrać w totka , po 5 minutach ktoś łaskawie siad na kase i niezbyt miło mnie obsłużył jakby za kare . Później u Turka kupiłem piwo i batona , nie zdejmując słuchawek z uszów rozmawiając z kimś w niezrozumiałym dla mnie językiem nawet słowa nie powiedział , jak to się mówi ani dzień dobry ani h.. . Wracając do domu zajechałem na BP przy A13 , tam mimo dużego ruchu i tego że koleś był sam na kasie , azjata, był bardzo grzeczny do wszystkich , ze mną pogadał jak biznes może dlatego że często tam jestem , ale było widać że zmęczony , i ten syk ludzi za mną który znaczył chyba "wypier" już ... Wcześniej w drodze do pracy postanowiłem załadować chwilkę samochód prądem bo nie robiłem tego od 2 tygodni , ładując samochód podjeżdża przede mną Audi , wychodzi koleś , wyciąga dziecko , ściąga mu pampersa , wyrzucił na trawnik tak jak kilka chusteczek później ...
Co na plus - jednak mimo tych wszystkich uberow , rowerów , autobusów , większość nie wie gdzie jedzie to jednak bezpieczniej na drogach się czuję niż w Polsce , nie ma tylu cwaniaków

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #5 Ocena: 0

2020-02-23 10:36:39 (4 lata temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Wielim, a tu masz rację z tymi robotami drogowymi... czy w ogóle robotami. Dramat, to się wlecze, jest gorzej niż w czasach wiktoriańskich. Czytałem nawet na jednym blogu ostatnio podobne spostrzeżenia - wniosek jest taki, że oni robią żeby robić i nie chodzi tylko o lenistwo/wygodę.

Robić - i nie kończyć robienia ("zbierać, nie żeby zebrać i mieć zebrane, ale żeby nigdy nie kończyć zbierania";).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Turefu

Post #6 Ocena: 0

2020-02-23 10:37:23 (4 lata temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Starsi ludzie potrafia byc bardzo nieprzyjemni. Nie wszyscy oczywiscie, ale sama pracuje teraz w obsludze klienta i widze, ze najwiecej trudnych klientow jest w tym przedziale wiekowym. Bywaja bardzo niecierpliwi i egoistyczni, ale z racji wieku wiedza, ze im ujdzie na sucho. No bo jak tu zwrocic uwage staruszce o lasce?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Jurny_Jurek

Post #7 Ocena: 0

2020-02-23 12:37:23 (4 lata temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Znowu ten z upy argument o podatku od cukru. Kapitan państwo tak walczyć chce z otyłością i chorobami - nie edukacją bo ludzie mają gdzieś.

W 2018 roku w UK wprowadzono sugar tax i dawidy płacą go dwa lata. Zero marudzenia, jest supcio. W Polsce wprowadzają sugar tax - ojej, jak źle. Uk jest super, Polska jest be. Ojkofobia aż bije.

Przykładowe kraje z sugar tax:
US​Mexico, Colombia, Chile, The Caribbean​ UK & Ireland​ Portugal​ France​ South Africa​ Canada​Australia​... wszedzie tam rządzi pis i davidy aż kipią ze złości.

Już to wkleiłem w innym watku:

,,Polskie dzieci jedzą najwięcej cukru w Europie. Te poniżej 10 lat - 19 łyżeczek dziennie. Wg zaleceń WHO dopuszczalne dzienne max dla dorosłej osoby to 12 łyżeczek, zalecane to max 5 łyżeczek, Polak spożywa 24, a Amerykanin 22. Diabetolodzy podkreślają, że cukier jest toksyczny dla organizmu, niszczy wątrobę i sprzyja nowotworom. Niewielka nadwaga zwiększa ryzyko cukrzycy 8x, a znaczna 40x. Na cukrzyce cierpi 3 mln Polaków i przybywa 300 tys. rocznie. Nadwagę ma 68% Polaków i 53% Polek - PAP"

To źle że kapitan państwo interweniuje bo ludzie konsumują tą trutkę jak świnie i niech ponoszą odpowiedzialność. Gorzej, że trują dzieci ucząc ich złych nawyków. Każdy jest kowalem swojego losu - chcecie się truć to sie trujcie i płaćcie ale nie eksplodujcie ojkofobią kurka

I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #8 Ocena: 0

2020-02-23 13:54:19 (4 lata temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Cytat:

2020-02-23 12:37:23, Jurny_Jurek napisał(a):
Znowu ten z upy argument o podatku od cukru. Kapitan państwo tak walczyć chce z otyłością i chorobami - nie edukacją bo ludzie mają gdzieś.

W 2018 roku w UK wprowadzono sugar tax i dawidy płacą go dwa lata. Zero marudzenia, jest supcio. W Polsce wprowadzają sugar tax - ojej, jak źle. Uk jest super, Polska jest be. Ojkofobia aż bije.

Przykładowe kraje z sugar tax:
US​Mexico, Colombia, Chile, The Caribbean​ UK & Ireland​ Portugal​ France​ South Africa​ Canada​Australia​... wszedzie tam rządzi pis i davidy aż kipią ze złości.

Już to wkleiłem w innym watku:

,,Polskie dzieci jedzą najwięcej cukru w Europie. Te poniżej 10 lat - 19 łyżeczek dziennie. Wg zaleceń WHO dopuszczalne dzienne max dla dorosłej osoby to 12 łyżeczek, zalecane to max 5 łyżeczek, Polak spożywa 24, a Amerykanin 22. Diabetolodzy podkreślają, że cukier jest toksyczny dla organizmu, niszczy wątrobę i sprzyja nowotworom. Niewielka nadwaga zwiększa ryzyko cukrzycy 8x, a znaczna 40x. Na cukrzyce cierpi 3 mln Polaków i przybywa 300 tys. rocznie. Nadwagę ma 68% Polaków i 53% Polek - PAP"

To źle że kapitan państwo interweniuje bo ludzie konsumują tą trutkę jak świnie i niech ponoszą odpowiedzialność. Gorzej, że trują dzieci ucząc ich złych nawyków. Każdy jest kowalem swojego losu - chcecie się truć to sie trujcie i płaćcie ale nie eksplodujcie ojkofobią kurka




Ale ty w to wierzysz tak naprawdę? I chodzi mi o to i tamto państwo?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Wielim

Post #9 Ocena: +2

2020-02-23 14:08:56 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Ja w to nie wierzę , tak jak w podniesie akcyzy od alkoholu ma pomóc walczyć z uzależnieniem hahaha śmiechu warte , czy to UK czy Polska czy Hiszpania , chodzi tylko o dodatkową kasę . Niedługo będzie podatek od soli , ryb z zawartością rtęci , a później za oddychanie z otwartą buzią

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Barnley

Post #10 Ocena: +1

2020-02-23 14:55:07 (4 lata temu)

Barnley

Posty: 30

Kobieta

Z nami od: 21-02-2020

Skąd: Chorley

Cytat:

2020-02-23 14:08:56, Wielim napisał(a):
Ja w to nie wierzę , tak jak w podniesie akcyzy od alkoholu ma pomóc walczyć z uzależnieniem hahaha śmiechu warte , czy to UK czy Polska czy Hiszpania , chodzi tylko o dodatkową kasę . Niedługo będzie podatek od soli , ryb z zawartością rtęci , a później za oddychanie z otwartą buzią


Za oddychanie juz byl (jest?) - oplata miejscowa i srodowiskowa, jesli dobrze pamietam.
Podatek od alkoholu mial walczyc z uzaleznieniem, a wywalczyl to, ze biedniejsze osoby zamiast kupic cos dzieciom oszczedzaja na alkohol, a na tym cierpia ich dzieci, bo nie dostana kieszonkowego lub czekolady. Czegokolwiek, na co bylo mozna wczesniej przeznaczyc te pieniadze.
Sugar tax sprawil, ze napoje i lody w McDonaldzie sa drozsze, ale czy ludzi to zniecheca? Nie sadze.
Remont drog w Polsce i w Anglii to dramat. W Anglii tak, jak mowicie, ale w Polsce tez trwaja bardzo dlugo, na prowizorycznych swiatlach stoi sie z 25 min. Kilka lat temu bylo tak na trasie Lublin - Rzeszow, chyba juz to skonczyli na szczescie.

[ Ostatnio edytowany przez: Barnley 23-02-2020 14:57 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 94 z 137 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 93 | 94 | 95 ... 135 | 136 | 137 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,