MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Prośba do emigrantów-nie róbcie ludziom w Polsce wody z mózgu

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 84 z 137 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 83 | 84 | 85 ... 135 | 136 | 137 ] - Skocz do strony

Str 84 z 137

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Emeryt56

Post #1 Ocena: 0

2020-02-21 13:33:26 (4 lata temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2020-02-21 11:56:35, Wielim napisał(a):
Gdzieś ostatnio czytałem , że średni dochód w UK wrócił pierwszy raz do kwoty sprzed kryzysu w 2008 roku.


To co czytałeś to nie chodzi o kwoty średnich dochodów bo te są o wiele wyższe ale chodzi o : realne dochody, czyli po uwzględnieniu inflacji.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #2 Ocena: 0

2020-02-21 13:36:17 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

z tymi 70k zadluzenia to chyba przesadziles jak to wczesniej sprawdzalem to bylo cos kolo 15k srednio na glowe kredytowki/pozyczki konsumenckie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Barnley

Post #3 Ocena: 0

2020-02-21 14:17:29 (4 lata temu)

Barnley

Posty: 30

Kobieta

Z nami od: 21-02-2020

Skąd: Chorley

Temat stary, ale i ja sie wypowiem.
Dwa lata temu przyjechali na stale do Anglii nasi znajomi. Minelo juz tyle czasu, a oni do tej pory chwala sobie ten kraj ze wzgledu na jakosc zycia i ceny.
Polska...hmm...nie taki diabel straszny, jak go maluja, ale mnie osobiscie przeraza fakt, ze glupie smoothie w pewnym sklepie z logiem plaza jest po 10 zl. Szczerze mowiac zarabiam w Anglii troche wiecej, niz najnizsza krajowa tutaj, a i tak musze sie w Polsce pilnowac, jesli chodzi o wydawanie, a nie przeznaczam tych pieniedzy na jakiekolwiek luksusy.
To zalezy ile kto w Polsce zarabia i w jakim rejonie mieszka, ale spojrzmy prawdzie w oczy: DOBRYCH ofert pracy dalej jest niewiele, za zakupy 4 rzeczy zaplacilysmy ostatnio z moja mama 100 zlotych. Tutaj jak wydam 100 funtow to naprawde widze, na co to poszlo. Planowalam rodzicom w ramach prezentu zakupic nowy telewizor. I co? Wyszlo na to, ze juz taniej by mi bylo kupic go tutaj, a potem jakos sprowadzic do Polski. Chcialam kupic w Polsce laptopa (bo przeciez na funty to wyjdzie tanio!), no coz...odpuscilam i kupilam w Anglii.
Do tego ceny mieszkan, przeciez zazwyczaj to przekracza dochod osoby, ktora pracuje za minimalna polska krajowa. A gdzie reszta rachunkow? Umeblowanie? Cokolwiek?

Moze ceny nie sa takie same, ale nie oszukujmy sie, wiekszosc ludzi z Polski stara sie oszczedzac na wszystkim, kupowac jak najtaniej, a i tak wychodzi to srednio.
Tutaj, gdyby czlowiek nie dbal o swoje zdrowie :-) to spokojnie znajdzie artykuly spozywcze za funta albo i mniej. Czekolade w wielu dyskontach mozna kupic za 30p. Cole (o ktorej skladzie nie chce myslec) za podobna kwote. Mieso jest drogie, ale na pewno nie jest to cena 20-30 zlotych za szynke wzwyz.
Moze i w Polsce ludzie maja piekne domy, drogie sprzety, ale mili Panstwo, nie oszukujmy sie, wiekszosc tego zostala zakupiona na kredyt lub z pomoca finansowa kogos innego.
Ale fakt, jest w Polsce troszke lepiej, jednak ja osobiscie nie klamie, jesli ktos sie mnie pyta, gdzie lepiej. Chociaz wszystko to jest wylacznie moja opinia i nie kloce sie, jesli ktos ma swoja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #4 Ocena: +1

2020-02-21 14:22:54 (4 lata temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Ja piszę na wybranym przykładzie 3-4 młodych ludzi wkraczających w dorosłe życie a nie na podstawie obliczeń median, gdzie bierze się pod uwagę tych na plusie i na minusie czy innych metod obliczeniowych, Sprawdź cenę nowego focusa ST w finance na 5 lat, dodaj ze 3 karty kredytowe na +10k i mamy wesoły start w życie. Ważne, że się kupuje bo przecież o to chodzi.

Średnio na głowę to będzie 15k bo na szczęście są ludzie, co jeszcze myślą. U nas na departamencie sa tacy co dobrzez zarabiali całe życie z racji dobrze płatnej profesji. Kilku z nich ma kilka nieruchomości, nie jeżdzi na Jamajkę czy Bahamy by pofejzbuczyć - stopniowo się bogacą by w wieku 55 lat już nie pracować. Mają oszczędności, inwestują od lat 90tych w jakieś akcje. Kilku w ich wieku jest już po bankructwie, mieszkają w jakiś council houses albo ciągną od 26 do 26 tego. Niektórzy samochody w fianance nawet 3 bo córcia zrobiła prawko (musi być nówka), wakacje 4 x w roku w tym co najmniej raz Bali, NZ, Seszele. Pożyczki, karty i po 20 - stary, pożyczysz na breakfast w pracy?

Obliczenie średniego zadłużenia gospodarstwa domowego powinno być obliczane tylko wśród tych, którzy zadłużenie mają a nie zsumujmy wszystkie, podzielmy i mamy tylko 15k na minusie. Niestety w PL jest ten sam trend - reklamy pozyczek i chwilówek, wszyscy ulegaja pokusie a potem płacz.

https://themoneycharity.org.uk/money-statistics/

,,THE AVERAGE TOTAL DEBT PER HOUSEHOLD, INCLUDING MORTGAGES, WAS £59,982.

PER ADULT THIS WAS £31,643, AROUND 111.6% OF AVERAGE EARNINGS. THIS IS UP FROM A REVISED £31,564 A MONTH EARLIER.''

Czyli wliczając mortgage przeciętny Anglik jest zadłużony na 111% średniej krajowej. W to oczywiście wliczają się ci, co nie maja długu ani mieszkaniówki. Liczą liczbe household (28 milionów i dziela totalne zadłużenie co nie jest rzeczywistym wykładnikiem). Stąd wszystko jest avarege a avaregae 2.800 na credit card wydaje się śmieszne - przecież tyle dostają 18 latki na start w 1 pracy i w większości od razu sypią limit - ciuchy, wakacje, jakaś corsa z 2003 i high life.

[ Ostatnio edytowany przez: Jurny_Jurek 21-02-2020 14:36 ]

I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #5 Ocena: 0

2020-02-21 14:36:52 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Tak ,to co uderza w reklamach w polskiej telewizji to 80% tego badziewia to albo chwilówki albo suplementy diety.
Barney w Polsce wcale nie jest tak tanio ale pensje też szybko rosną , tymczasem w UK wejdź na którąkolwiek stronę Poloni na Facebooku , ogłoszenia jakie tutaj są dodawane to 8.21-10 funtów na godzinę poza Londynem i 8.21-12 w Londynie . To wciąż mało , za to nie da się normalnie żyć . Normalnie to mam na myśli w osobnym mieszkaniu czy domu a nie w pokoju w dzielonym domu z 10 obcymi ludźmi z jedną łazienka i kuchnia , normalne jedzenie i jakieś wyjścia . Singiel jeszcze może żyć na pokoju , para to już nie bardzo , a jak już dojdzie dziecko i druga osoba nie może podjąć pracy ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #6 Ocena: 0

2020-02-21 14:40:02 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

"ale mili Panstwo, nie oszukujmy sie, wiekszosc tego zostala zakupiona na kredyt lub z pomoca finansowa kogos innego."

przeciez tu w anglii kupujemy domy za gotowke a anglicy nawet wakacje : P

p.s watpie zeby mlodzi ludzie zaczynajacy dorosle zycie kupowali nowe auta nawet w anglii : P

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 21-02-2020 14:53 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #7 Ocena: +1

2020-02-21 15:00:22 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-02-21 14:40:02, cris82 napisał(a):
"ale mili Panstwo, nie oszukujmy sie, wiekszosc tego zostala zakupiona na kredyt lub z pomoca finansowa kogos innego."

przeciez tu w anglii kupujemy domy za gotowke a anglicy nawet wakacje : P




cris, no niektórzy kupują i za gotówkę, ale nie o to chodzi -

remax-gold.pl/oferta/klimatyczne-i-przytulne-mieszkanie-przy-parku-slaskim

W jakim czasie Polak jest w stanie spłacić takiego typu wydatek? - 350000zł :-o salon i sypialnia/ mieszkanie z czynszem! 551zł :-o

Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #8 Ocena: 0

2020-02-21 15:20:01 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Hej ale ja nigdzie nie napisałem że domy w Polsce są tanie tylko ze my w Anglii kupujemy domy za gotowke
Nie tak jak rodacy w Polsce na kredyty : P

Inna sprawa że gdybym ja chciał kupić dom w polskim standardzie w Leicester to może coś by się znalazło za 500k f
W pl też można się budować taniej ale wiadomo jak jest my wolimy robić generalne remonty raz na 4lata zamiast zwiedzać świat a anglicy żyją w domach gdzie wystroje są ala lata 80-90
Ale latają po świecie i chodząc po restauracjach robią wrażenie obrzydliwie bogatych : P

P.s
Widzialem oferty w Londynie 1bed flatow za 17mln :-]

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 21-02-2020 15:22 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Barnley

Post #9 Ocena: 0

2020-02-21 15:20:36 (4 lata temu)

Barnley

Posty: 30

Kobieta

Z nami od: 21-02-2020

Skąd: Chorley

Cytat:

2020-02-21 14:40:02, cris82 napisał(a):
"ale mili Panstwo, nie oszukujmy sie, wiekszosc tego zostala zakupiona na kredyt lub z pomoca finansowa kogos innego."

przeciez tu w anglii kupujemy domy za gotowke a anglicy nawet wakacje : P

p.s watpie zeby mlodzi ludzie zaczynajacy dorosle zycie kupowali nowe auta nawet w anglii : P


Szczerze, nie rozumiem za bardzo tego? Tak, kupujemy domy za gotowke, moj obecny stoi za ok. 80 tysiecy funtow, 3 bedroomy, calkiem spory metraz. W Polsce mieszkanie w dobrym stanie, 3 pokoje + antresola - widzialam ostatnio za 335 tysiecy zlotych. Jest roznica w tysiacach.
Zalezy jak ogarnieci sa ci "mlodzi ludzie zaczynajace dorosle zycie", ja nie mowie o najnowszych modelach JLR czy innych prestizowych salonow, ale kolezanka lat 21, po 4 latach pracy za niewiele wiecej niz najnizsza krajowa, kupila dosc nowe auto i ladne auto. Tu juz masz roznice, znajdz mi w Polsce osobe, ktora ma 21 lat, ma swoje auto i staz pracy 4 lata.
To tez o warunki chodzi. W Polsce rzadko kto ma tyle pieniedzy, by od razu kupic w ogole jakikolwiek samochod, ktory sie nie rozpada, czy mieszkanie za wlasne, odlozone pieniadze. Tutaj 75 procent ludzi bym powiedziala.

@Wielim - czyli rozumiem, ze osoba, ktora mieszka w Londynie, pracuje za najnizsza krajowa, ledwo wiaze koniec z koncem decyduje sie jeszcze swiadomie na dziecko zamiast starac sie poprawic swoja sytuacje materialna ma prawo narzekac czy obiektywnie ocenic sytuacje?
Nie wiem, tak jak napisalam wyzej, to jest tylko moja opinia. Ale wlasnie rowniez moi znajomi, ktorzy przylecieli stosunkowo niedawno, zarabiaja wiecej, niz najnizsza krajowa, bez znajomosci jezyka, ja i moj parnter rowniez. Wiadomo, ze czlowiek bez pracy czepia sie czegokolwiek, ale pozniej masz naprawde wiele rozwiazan, zeby poprawic swoja sytuacje materialna.

[ Ostatnio edytowany przez: Barnley 21-02-2020 15:26 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #10 Ocena: 0

2020-02-21 15:25:17 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Tak tak kupujemy domy w Anglii za gotówkę :-]

A podobna uzbieranie depozytu to tutaj problem a tu takie czary mary
:-o

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 21-02-2020 15:25 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 84 z 137 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 83 | 84 | 85 ... 135 | 136 | 137 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,