MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Prośba do emigrantów-nie róbcie ludziom w Polsce wody z mózgu

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 53 z 137 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 52 | 53 | 54 ... 135 | 136 | 137 ] - Skocz do strony

Str 53 z 137

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

tomaszzet

Post #1 Ocena: 0

2019-01-26 20:28:25 (5 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Unreal, jaki Ty kit wciskasz tymi swoimi przeliczeniami wg kursow walut.
Wciskaj to mamusi.

[ Ostatnio edytowany przez: tomaszzet 26-01-2019 20:28 ]

Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #2 Ocena: 0

2019-01-26 20:41:15 (5 lat temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Do aurora tematu. Unreal. Az musialam zobaczyc to mieszkanie co podales... wiem dokladnie gdzie to jest. Interesuje sie , bo chce cos kupic I tu I w Polsce. To mieszkanie to na osiedlu Nowe Miasto do centrum 2 km. to ostatnie pietro nie ma windy, a czynsz za wysoki. Powinien byc jakies 200. Wliczyli ciepa wode dlatego. Parking na szlaban a za szlabanem miejsca nie ma. Garaze w centrum to kosztuje 30.000- 32.000 I wiekszosc deweloperow offeruje obowiazkowo.
A teraz jeszcze na temat zarobkow. Nie powiem Ci Jak w Polsce bo nigdy nie pracowalam tam, ale mieszkalam w roznych krajach I licze w ten sposob. Godzinna stawka - podatek- tyle wydam na jedzenie dla siebie na dzien.
Moja kasa wychodzi na zwierzeta...
Koszt wizyty u weterynarza 35, badanie krwi 125 co 3 miesiace hehe to moje wydatki... + receptacle na 3 lekarstwa 28 I tabletki zamawiam przez internet 96.
Czy w Polsce ludzie wydali by tyle na psa?
Kilka lat temu mialam takiego co wydalam 4.000 w ciagu 6 miesiecy niestety nie mam go juz.
Widzisz kazdy liczy inaczej...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

unreal

Post #3 Ocena: 0

2019-01-26 20:58:21 (5 lat temu)

unreal

Posty: 310

Mężczyzna

Z nami od: 14-05-2014

Skąd: ?

Cytat:

2019-01-26 20:41:15, Misia13 napisał(a):
Do aurora tematu. Unreal. Az musialam zobaczyc to mieszkanie co podales... wiem dokladnie gdzie to jest. Interesuje sie , bo chce cos kupic I tu I w Polsce. To mieszkanie to na osiedlu Nowe Miasto do centrum 2 km. to ostatnie pietro nie ma windy, a czynsz za wysoki. Powinien byc jakies 200. Wliczyli ciepa wode dlatego. Parking na szlaban a za szlabanem miejsca nie ma. Garaze w centrum to kosztuje 30.000- 32.000 I wiekszosc deweloperow offeruje obowiazkowo.
A teraz jeszcze na temat zarobkow. Nie powiem Ci Jak w Polsce bo nigdy nie pracowalam tam, ale mieszkalam w roznych krajach I licze w ten sposob. Godzinna stawka - podatek- tyle wydam na jedzenie dla siebie na dzien.
Moja kasa wychodzi na zwierzeta...
Koszt wizyty u weterynarza 35, badanie krwi 125 co 3 miesiace hehe to moje wydatki... + receptacle na 3 lekarstwa 28 I tabletki zamawiam przez internet 96.
Czy w Polsce ludzie wydali by tyle na psa?
Kilka lat temu mialam takiego co wydalam 4.000 w ciagu 6 miesiecy niestety nie mam go juz.
Widzisz kazdy liczy inaczej...


2 km do centrum czyli bardzo blisko,ja mam 10 i 25 minut autobusem jak oczywiście nie ma korków.U mnie też nie ma windy,4 piętro i czynsz z wodą i ogrzewaniem teraz to 480 zł za 30 metrową klitkę,z prądem netem,kablówką i telefonem wychodzi jakieś 630 zł.Nigdzie w nowym budownictwie nie znajdziesz czynszu z wodą i ogrzewaniem za 200 zł.Ja to w ogóle nie mam miejsc pod blokiem-wszystko zastawione.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #4 Ocena: 0

2019-01-26 22:54:09 (5 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Cytat:

2019-01-26 19:53:11, Wielim napisał(a):

Co do rodziców , moi nie żyją ale tydzień temu wróciłem od teściów . Teściową napchala cały plecak boczku , kiełbasy i szynek własnej roboty :-]

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Wielim</i> 26-01-2019 19:54 ]




Inaczej jest jak teściowa zapakuje plecak sporadycznie. No chyba ze maja własny ubój i szynkami i kiełbasami wypychają piwnice, parter i poddasze wtedy lepiej przejeść ile się da niż wyrzucić. A inaczej jest jak się z odległości 2500 mil wisi na garnuszku u rodziców którzy mieszkają w mieszkaniu, ze świeżych rzeczy maja tylko natkę pietruszkę w doniczce i cieniutka rentę.
Drobny szczegół który dopiero teraz sobie uświadomiłam...paradoksalnie osoby których rodzice maja gospodarstwa, uboje i tego typu luksusy otrzymują paczki bardzo rzadko. Raz do roku i nie częściej. A znam rodziny które co miesiąc otrzymują wałowe zawierająca podstawowe produkty ( makarony, kasze, ryże itd). Kurczę w końcu ta Anglia nie jest jakimś krajem trzeciego świata żeby nie było ryżu czy kaszy. W każdym niemal spożywczym jest..
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #5 Ocena: 0

2019-01-26 23:01:02 (5 lat temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Drogi Unreal.
Wlasnie polecialam do Tesco. I co przynioslam... marchewka na wage 0,65/kg... 0.42
salatka -taki lisciak ...0.39
lodygi z selera....0.85
jablka takie tanie 325g ...0.79
ogorek...0.60
pastewniak taka biala marchew...0.49
salatka lodowa...0.6
burgers 4 w opakowaniu ... 3
tonik woda 2 butelki tesco brand...0.8
zaplata 7.94
Wychodzi mi 1.5 godziny mojej pracy. Ja duzo nie zarabiam, ale pracuje wiele godzin.
Jesli chodzi o mieszkanie to wraz partnerem wynajmujemy jednopokojowe 45m2 czyli kuchnia, living room I sypialnia. Mieszkanie takie sobie nie ma luksosow, ale moge miec zwierzeta I to jest dla mnie wazne. Z oplatami wychodzi mi okolo1000. Ja place polowe. Mieszkanie w malej miescinie nad morzem - zoppla pokazuje wartosc 130.000. W budynku inne mieszkania I inne ceny od 120.000 - do 165.000. Mieszkania lease hold czyli dzierzawa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #6 Ocena: 0

2019-01-27 00:27:54 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Cytat:


Zapomniałbym-taksówka,w nocy,nawet w boże narodzenie czy sylwestra,10 km...5,1 funta (ryba taxi)


Za taxi w Londynie w nocy za 10 km zapłacisz jakieś 30-35 funtów

Nightfury wiem co masz na myśli . Tak tylko napomnialem , gdybym mógł wziąłbym ile się da , ale niestety wracałem tylko z plecakiem i wzielem ile mogłem . Pyszności , takiego w sklepie nie dostaniesz . Żona wracała po tygodniu i matka jej chciała wepchnąć całego kuraka hehe ale nie było miejsca w walizce *ROFL* trzeba czekać do wakacji by znów podjesc swojskiego

Unreal dalej nie rozumiesz . Napisałeś o nagle jakiś council tax , abonament , internet i jest ponad 200 funtów . Tak masz rację , zarabia się w funtach to płaci się w funtach . To tak jak u Ciebie , pakiet tv , telefon , internet , wywóz śmieci i też jest ponad 200 złotych . Po co to przeliczasz? Ja to czasami łapie się w Polsce że przeliczam na funty , o tak dla porównania . I wcale nie jest tak kolorowo z tymi cenami w Polsce . Usługi owszem są tańsze , ale też wykonujący je zarabiają dużo mniej i mają mniej do wydania . Proste . Za telefon place 35 funtów tygodniowo , wszystko wliczone , internet 20 albo 30 GB , rozmowy bez limitu plus 100 międzynarodowych , ale to cena nie tylko za abonament bo dostajesz najnowszy model telefonu raz na dwa lata więc w cenę abonamentu wliczona jest kasa za telefon. A i tak odliczam to od podatku bo telefon to jedno z narzędzi mojej pracy , z dużym i szybkim internetem który obsługuje dwie aplikacje które cały czas korzystają z map i GPS

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 27-01-2019 00:40 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #7 Ocena: 0

2019-01-27 01:28:03 (5 lat temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Hi
Moja mama jest na emeryturze. Ma jakies 1.200 czyli okolo 244f. Jak tu przezyc. Fakt, ze nie placi czynszu, ale sa oplaty i zjesc cos trzeba i naptawic jak cos sie zepsuje. Do lekarza chodzi I tabletki na recepte bierze. W Angli po 60 nie placi sie za leki na recepte. Po 70 mozna wyrobic sobie billet na autobus I jazdy po miescie sa bezplatne.
Powiedzmy, ze zepsula mi sie pralka to lece do sklepu I za 300 kupie (oczywiscie mozna drozsze) za 2-3 dni jest w domu.
W Polsce musialabym brac kredyt na raty.
No coz nie wiem. W Polsce bylam kilka miesiecy tylko to oszczednosci bardzo mi sie skurczyly. Sa ludzie co moja dobrze zarobki I itch stac jak wszedzie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #8 Ocena: 0

2019-01-27 08:25:21 (5 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Przeliczanie wg kursu nie ma żadnego sensu, a porównanie jakie autor otrzymuje, nie dowodzi niczego.

Przeliczać moze ktoś, kto jedzie na zbiory szparagów na miesiac czy dwa.

Dla rodzin mieszkajacych na stałe w jakimś kraju, przelicznikiem jest ilośc towarów i usług kupiona za 1 jednostkę waluty.

Jesli przyjmiemy 1:1, mozna dojść do wniosku, ze życie w UK w wielu aspektach kosztuje tyle samo co w PL, a w bardzo wielu jest tańsze.

Nie wyliczajmy ile kosztują pojedyncze produkty spożywcze. Niech autor wklei zdjęcie koszyka z rachunkiem za 100, a ktoś, kto robi tak duze zakupy tutaj, udostępni zdjęcie zakupów rowniez za 100. To bedzie prawdziwe porównanie, a nie przeliczanie wg kursu.

Co z tego ze cos po przeliczeniu jest tańsze w PL, jesli kupisz tego produktu duzo mniej niz w UK. Paliwo w PL jest tańsze wg kursu, ale trzeba wydać ponad 200 tankując do pełna? Tutaj 70-80 przy podobnym aucie. Zeby porównać sile nabywcza funta, paliwo w PL musiałoby kosztować 1,30zl. Było tak kiedykolwiek?


To samo w przypadku innych kosztow, auta, mieszkania, rachunków, lekarzy. W PL trzeba wydać to samo, jak nie wiecej, aby kupic taka sama ilośc towarów lub usług co w UK.

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 27-01-2019 08:28 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #9 Ocena: 0

2019-01-27 08:46:40 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

radzik, ten wątek od początku nic się nie zmienił, nie ma sensu drążyć i w kółko tłumaczyć o sile nabywczej 1:1.

Na siłę ktoś chce nam wmówić, że wszyscy jesteśmy nienormalni, może jakaś terapia zbiorowa? 😎

Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZosiaS

Post #10 Ocena: 0

2019-01-27 09:32:12 (5 lat temu)

ZosiaS

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-01-27 08:25:21, radzik77 napisał(a):
Niech autor wklei zdjęcie koszyka z rachunkiem za 100, a ktoś, kto robi tak duze zakupy tutaj, udostępni zdjęcie zakupów rowniez za 100.


Też nie, bo za sto funtów w jednym markecie, w tym samym czasie, można zapełnić jeden koszyk produktami z górnej półki, a drugi z dolnej.
Różnica w ilości towaru w koszykach będzie spora.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 53 z 137 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 52 | 53 | 54 ... 135 | 136 | 137 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,