Str 50.5 z 137 |
|
---|---|
Wielim | Post #1 Ocena: 0 2019-01-26 11:00:12 (7 lat temu) |
Z nami od: 03-09-2013 Skąd: Londyn |
Mnie natomiast zastanawia kwestia , cytuję
"Generalnie,na dobre jakościowo jedzenie,raz w tygodniu łosoś,często wołowina,codziennie coś słodkiego dla dorosłego chłopa mającego lekką pracę siedzącą schodzi miesięcznie 110-115 funtów,jeżeli nie jemy na mieście tylko wszystko robimy w domu." Jak wyżyć za 500 złotych miesięcznie ? Często jestem w Polsce i wypadków do Biedronki czy Lidla kosztuje zwyczajnie 300-400 złotych na kilka dni , do tego mięso i wędliny z mięsnego. Rozumiem , że nie kupuje najtańszych rzeczy i często kupuje czego nie muszę ale zawsze 500 złotych na miesiąc to 125 tygodniowo ... Znam ceny w Polsce i to niemożliwe |
cris82 | Post #2 Ocena: 0 2019-01-26 11:11:32 (7 lat temu) |
Z nami od: 16-11-2014 Skąd: . |
mieszkajac w Polsce w 2013 roku na jedzenie miesiecznie wydawalem srednio 800zl tutaj bylo to 200 funtow mowa o samych zakupach
w sumie jak jade teraz na urop to dalej jest to jakies 200zl tygodniowo a w uk podobnie 40-50dyszek tygodniowo karta t-mobile 10f nielimitowane rozmowy i smsy 6gb internet ale bez telefonu |
SweetLiar | Post #3 Ocena: 0 2019-01-26 11:15:34 (7 lat temu) |
Z nami od: 05-02-2015 Skąd: Lądek - Zdrój |
Cytat: 2019-01-26 11:00:12, Wielim napisał(a): zawsze 500 złotych na miesiąc to 125 tygodniowo ... Znam ceny w Polsce i to niemożliwe Musiiała się wkraść jakaś pomyłka ![]() Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.
|
ZlotaPerla1 | Post #4 Ocena: 0 2019-01-26 11:51:22 (7 lat temu) |
Konto usunięte |
Cytat: 2019-01-26 10:38:39, SweetLiar napisał(a): Cytat: 2019-01-26 10:09:57, ZlotaPerla1 napisał(a): Koszty życia podane przez ciebie na 1 osobę są szokujące, ja wydaję mniej na życie i koszty utrzymania całego domu (3 bed z garażem i ogródkiem i kotem) Kg. schabu 4f w większości każda wieprzowina w tej cenie. Kurczak w całości 1.5kg. 3f Ja bym się bała jeść takie mięso, ale co kto lubi. Ja płacę za kurczaki £8-10. Także nie do końca jest to kwestia wygórowanych wymagań jak chcesz wiedzieć co jesz bo najtańszy badziew można kupić też w Polsce ![]() Tak ja też kupuję kurczaka na rosół corn fed, ale do pieczenia mi taki nie pasuje, więc jest normalny, jeszcze nie świecimy. Cytat: Za wynajem domu 2/3 bed 700 - 1000f. mies. bez rachunków.
Kupno 200k + są i dużo tańsze i dużo droższe. Kawalerka to chyba jakieś śmieszne grosze, ale kto by to chciał? ![]() ![]() "Porównujesz Wrocław do..?" Leeds pierwsze z brzegu 3 bed wynajem: www.rightmove.co.uk/property-to-rent/property-69697207.html Kupno: www.rightmove.co.uk/property-for-sale/property-57913497.html [ Ostatnio edytowany przez: ZlotaPerla1 26-01-2019 11:52 ] Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA
|
ZlotaPerla1 | Post #5 Ocena: 0 2019-01-26 11:54:08 (7 lat temu) |
Konto usunięte |
Cytat: 2019-01-26 11:51:22, ZlotaPerla1 napisał(a): Cytat: 2019-01-26 10:38:39, SweetLiar napisał(a): Cytat: 2019-01-26 10:09:57, ZlotaPerla1 napisał(a): Koszty życia podane przez ciebie na 1 osobę są szokujące, ja wydaję mniej na życie i koszty utrzymania całego domu (3 bed z garażem i ogródkiem i kotem) Kg. schabu 4f w większości każda wieprzowina w tej cenie. Kurczak w całości 1.5kg. 3f Ja bym się bała jeść takie mięso, ale co kto lubi. Ja płacę za kurczaki £8-10. Także nie do końca jest to kwestia wygórowanych wymagań jak chcesz wiedzieć co jesz bo najtańszy badziew można kupić też w Polsce ![]() Tak ja też kupuję kurczaka na rosół corn fed, ale do pieczenia mi taki nie pasuje, więc jest normalny, jeszcze nie świecimy. Cytat: Za wynajem domu 2/3 bed 700 - 1000f. mies. bez rachunków.
Kupno 200k + są i dużo tańsze i dużo droższe. Kawalerka to chyba jakieś śmieszne grosze, ale kto by to chciał? ![]() ![]() "Porównujesz Wrocław do..?" Leeds pierwsze z brzegu 3 bed wynajem: www.rightmove.co.uk/property-to-rent/property-69697207.html Kupno: www.rightmove.co.uk/property-for-sale/property-57913497.html [ Ostatnio edytowany przez: <i>ZlotaPerla1</i> 26-01-2019 11:52 ] Sweetliar, a ty już z Pl piszesz? - bo przecież już się pakowałaś? Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA
|
|
|
SweetLiar | Post #6 Ocena: 0 2019-01-26 12:06:50 (7 lat temu) |
Z nami od: 05-02-2015 Skąd: Lądek - Zdrój |
700-1000 to wcale nie tak mało jak na Leeds
Jeszcze nie z Polski piszę, jeszcze z UK Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.
|
Misia13 | Post #7 Ocena: 0 2019-01-26 12:25:10 (7 lat temu) |
Konto usunięte |
Fajny temat.
Wszystko zalezy od zarobkow. Jak ktos ma dobre wyksztalcenie I lepsze zarobki to standard zycia wyzszy. Moze sobie pozwolic na to I tamto. Kiedys ja tez nie liczylam sie z kasa tak bardzo. Niestety obecnie jest inaczej. Zmiana sytuacji I trzeba sie dostosowac.... Kupuje czesto na przecenach wieczorami... ceny 75% taniej a czasami nawet wiecej... Tak z ciekawosci lazilam po Tesco w Polsce I wiekszosc obnizek bylo tylko 30%, a 50% tylko kilka produktow. W listopadzie salata lodowa i ogorki byly drozsze w Polsce. Reszty nie pamietam. Jak ktos chce to moze sobie poprzegladac gazetki ze sklepow w internecine. |
SweetLiar | Post #8 Ocena: 0 2019-01-26 12:31:00 (7 lat temu) |
Z nami od: 05-02-2015 Skąd: Lądek - Zdrój |
Może dlatego w Polsce nie wyrzuca się tyle jedzenia co tutaj? Ludzie często kupują bo jest promocja, a potem połowę wyrzucają niestety.
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.
|
Misia13 | Post #9 Ocena: 0 2019-01-26 12:52:18 (7 lat temu) |
Konto usunięte |
Nie wiem.
Jogurt moze stac w lodowce nawet miesiac. Mieso mozna zamrozic. Pieczywo dobre na 2 dni podobnie warzywa. Czasam zdazy mi sie kupic cos co sie zepsulo niestety, ale duzo na tym nie trace. Raz kupilam dziurawy proszek do prania - czemu nie. Rozdarty worek z papierem toaletowym. Jeszcze dodam ceny mieszkan w Rzeszowie ( talkie male do 30m2) to ceny 7.000 - 10.000 za metr zalezy gdzie. W Krakowie 12.000-15.000 za metr. |
ZosiaS | Post #10 Ocena: 0 2019-01-26 13:09:13 (7 lat temu) |
Konto usunięte |
Cytat: 2019-01-26 12:25:10, Misia13 napisał(a): Fajny temat. Wszystko zalezy od zarobkow. Również od stylu życia, potrzeb itp. Moja koleżanka, singielka w Polsce, wydaje ekstremalnie mało pieniędzy na jedzenie. Do restauracji/knajpek nie chodzi. W pracy zjada dwie bułki z serem/wędliną. Po pracy stołuje się u mamy. Na sobotę i niedzielę, też mama coś w słoikach daje. Zakupy robi w Biedronce. Ja nie przeżyłabym tak tygodnia. Przepraszam za OT, nie podam Ci cen. Uważam, że nie jest to dobry sposób na porównanie kosztów życia, przeliczając złotówki na funty i odwrotnie. Liczyłabym raczej siłę nabywcą pieniądza, ale to też chyba nie takie proste, bo standard produktów jest różny w danym kraju. |