MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Problem rachunkami dla klientow

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 26

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

lukifir4

Post #1 Ocena: 0

2014-08-27 23:23:38 (10 lat temu)

lukifir4

Posty: 31

Mężczyzna

Z nami od: 18-08-2014

Skąd: london

Witam. Zakładam firmę w anglii i mam problem z wysyłaniem rachunków do klientów. Chce aby moja firma wygladala profesjonalnie i chciałbym do rachunku dołączać odcinki giro bank credit przykład w tym linku :

http://www.airtricitygasni.com/at-home/help-and-advice/understanding-my-bill/standard-credit-customer-bill

Moje pytanie jest takie gdzie mogę takie odcinki uzyskać?
Dziękuje za pomoc

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lukifir4

Post #2 Ocena: 0

2014-08-27 23:24:56 (10 lat temu)

lukifir4

Posty: 31

Mężczyzna

Z nami od: 18-08-2014

Skąd: london

Chodzi mi o ten dolny payment slip, czy w banku utworzą bezpośrednio mój kod kreskowy itp

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #3 Ocena: 0

2014-08-28 06:26:54 (10 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Anglicy to taki trochę dziwny naród że często wystarcza im kartka papieru, a nawet wizytówka i na niej napisane w dniu... Usługa.... Zapłacono....
Zupełnie nie przywiązują do tego wagi.

Co ciekawe takie potwierdzenie jest też ważne i sobie go można zaksięgować jako koszt.

Faktycznie ciekawostką jest ten kod kreskowy,, tyle czy to ma sens.

Dlaczego?
Bo też Anglicy dzieła się na dwie kategorie, ci młodzi...
Chętnie płacą przez elektroniczne systemy płatności, czyli np PayPal, albo bank transfer, ew karty płatnicze, byle dało się z telefonu.

Druga grupa to tradycjonalisci tych jest zdecydowanie większość, bo niemal wszyscy, operują czekami.
Tych co płacą gotówką czy latają do banku jest dosłownie kilka procent.

I jeszcze zastanawiam się, czy masz jakiś program który będzie Ci drukować takie rachunki?
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Post #4 Ocena: 0

2014-08-28 08:04:43 (10 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-b

Post #5 Ocena: 0

2014-08-28 09:09:44 (10 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

Ja też dostaję czeki... ale ostatnio mówię że tylko przelew.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2014-08-28 09:14:00 (10 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2014-08-28 10:19:17 (10 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lukifir4

Post #8 Ocena: 0

2014-08-28 12:49:22 (10 lat temu)

lukifir4

Posty: 31

Mężczyzna

Z nami od: 18-08-2014

Skąd: london

Witam!

"ie2ox4-b" powiedz mi, a skąd dostajesz takie czeki i za co płacisz? Bo zwykłe czeki który dostaje się w Lloyds banku czy HSBC dla klientów banku są inne niż czeki takie jak Bank Giro Credit. Tzn chodzi mi o to że troche inaczej wyglądają i zastanawiam się czy taka np. elektrownia wystawia normalne czeki jak ma kazdy z nas czy mają jakieś specjalne firmowe.

"Krakn" nie mam takiego programu, a skąd można go ściągnąć? Właśnie chciałbym zeby moja firma kojarzyla sie z czyms bardziej ekskluzywnym:)
Jeszcze raz dziekuje za odpowiedzi!

[ Ostatnio edytowany przez: lukifir4 28-08-2014 12:50 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #9 Ocena: 0

2014-08-28 20:24:16 (10 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Tak, zakłądając że w tygodniu mam 24 klientów, to około co tydzień wpłącam około 12 -16 czeków do banku, reszta to gotowka i transwery.

Faktycznie zależy dla kogo usługa, są klienci którym niestety nie przyjmuję czeków, są też tacy ktorzy płacą gotówką.
Np Polacy praktycznie zawsze płacą gotówką, sporadyczne są przelewy, zazwyczaj gdy klientem jest Polska firma, czeki to dostaję od garstki Polaków.

Za to wśród Anglików, to nawet jak wysyłam Invoice emailem, czy pocztą to i tak dostaję czek listem.

O dziwo bardzo dużo firm też wystawia czeki, tego nie rozumiem, ale wolą wystawić czek niż zrobić przelew.
Trochę mnie to wkurza, bo za czeki bank bierze mi opłatę.
A i ostatnio moda się zrobiła, na wpłatę gotówki w banku :>> i to kurcze też firmy, hotele i agencje Estate,
Niby za każde 100 funtów niewielka kwota, ale w skali miesiąca to się trochę uskłada :/

Fakt przyjęcie czeku jest uznawane jako wyraz zaufania.
Ale gdy trafi sie zwrot czeku, osoby którym zależy na wizerunku, wpadają w panikę.

Zdarzyło mi sie ze pewna pani pomyliła ksiazeczki czekowe i czek mi zwrócili, gdy wysłałem jej list, to na drugi dzień był kolejny czek u mnie, mało tego dostalismy piękną kartke z przeprosinami i spora kwotę w ramach przeprosin za kłopot.

Pani jeszcze raz dzwoniła się upewniała czy nie mamy do niej żalu bo taka sytuacja jest permanentnie i absolutnie niedopuszczalna.

Ale faktycznie, moi klienci w znacznej ilości to są tacy trochę inni :>
Co zresztą widać po zdjęciach na FB :>



Co do programu do wystawiania faktur to ja używam od kilku lat z Invoice2GO

Do niedawna jako tylko aplikacja offlain na telefon.
W sumie od darmowej aplikacji, potemn dokupowałem rózne dodatki, takie jak kalendarz robiacy zestawienie zaległych faktur, z możliwoscią wywyłania emaili z przytpomnieniem po 1 - 3 kliknięciach.

Statementy dla kontrahentów, współpracowników i stałych klientów.
I tam jeszcze jakiś kilka pierdół w sumie wyszarpali na mnie jakieś 20 funtów.

W tym miesiacu dostałem email że wchodzi nowa wersja, faktycznie dużo zmienili.

Nowa aplikacja sporo zmian, nowy wygląd, ale i praca jest onlain.
Zaletą jest to że synchronizacja odbywa się na wsztkich urządzeniach jednocześnie, nie trzeba dbać o robienie kopii bezpieczeństwa.

Dostałem pół roku za darmo, ale ponieważ mi się spodobało, a wersja mojej licencji pozwalała na tylko 100 klinetów, a ja mam bazę kilku tysiecy z czego kilkaset to mniej lub bardziej stali współpracownicy więc od razu kupiłem wersje wyżej.
Tyłka nie urwało 30 funtów, a wg mnie bardzo dobra robota.

Tak na marginesie, podobno Invoice2GO jest jedną z najpopularnieszych aplikacji tego typu w USA i kilku innych krajach.
Dla małych firm.

W wyższej opcji jest możliwość aby wysyłał automatycznie rachunki dla klientów, którzy mają jakąś subskrypcję.

Aplikacja umożliwia dodanie wielu użytkowników, czyli np pracowników pracujacych na różnych komputerach, telefonach czy też po prostu w terenie, w tym dostęp dla księgowego, który może sobie pobierać dane bez zawracania ci głowy, jeżeli mu to udostępnisz.



Hm.
wg mnie nie wiem co ty chcesz robić i do czego ci to potrzebne, ale wg mnie, na długo taki program wystarczy.

Bo startujesz, i wg mnie to nie program do faktur, czy wydruk stanowi wizerunek firmy.

To koeljny śmieć na wycieraczce, który strafia najpierw na stertę rachunków do zapłacenia, a potem albo idzie do niszczarki albo do teczki i tyle go widzą.

Wizerunek firmy to to co o tobie będę sobie klienci opowiadali.
A szczytem jest gdy ludzie zaczną się chwalić twoim produktem czy usługą.

To jest wizerunek, reszta to kukiełki.

A twierdze tak i niktr mnie nie przekona że jest inaczej bo ja tak funkcjionuje od lat.
Ja nawet nie mam napisów na Vanie, a reklama praktycznie żadna bo wg mnie praktycznie nie działa ;-) Dopiero od niedawna mamy stronę na FB, a www to raz jest raz jej nie ma :))

A 99% moich klientów to po prostu z polecenia.
I na tym się skupiam.

Tak z mojego "podwórka"
Często widzę samochody innych ludzi i firm którzy zajmują się tym samym co ja.
Mają pięknie oklejone, piękna kolorwa, fotograficzna reklama za spore pieniądze.

Problemów tym że wydali kasę na oklejenie samochodu, a nie zadbali o narzędzia pracy.
Wydając mniej, i to dużo mniej , niż na tą reklamę.


Dlatego moja rada, skup się na budowie bazy klientów i na celu do kogo chcesz trafić, a takie dodatki jak programy do faktur to
Są dodatki, które mają jedynie ułatwić tobie pracę i nie rozpraszać w czasie pracy od celu.

Taki jest mój punkt widzenia, ale oczywiście nie zamierzam negować twojego punktu widzenia, twój biznes, twój pomysł.
Trzymam kciuki *THUMBS UP*
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Adacymru

Post #10 Ocena: 0

2014-08-28 20:47:57 (10 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Placac rachunek, jego ekskluzywnosc nie czyni pozegnania z pieniedzmi mniej bolesnym....
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,