MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Sheffield - o zyciu i o szansach na przezycie.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 6 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Str 6 z 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

agarudii

Post #1 Ocena: 0

2012-10-11 18:02:05 (13 lat temu)

agarudii

Posty: 4781

Kobieta

Z nami od: 30-08-2011

Skąd: trolford ;-)

mozliwe, ze mozna zrobic tak tanie zakupy. w sumie ja juz probowalam kilka razy oszczedzac i zawsze o kant tylka takie oszczedzanie bylo. kupilam tansza wedline to poszla w kosz, bo 65% miesa w miesie, to nie jest wedlina. tanie jogurty kupowac? to mozna wcale nie kupowac, bo wszystkie tansze, ktore mialam w rece to byly tylko "na smaka"+ slodzik, zero kultur zywych bakteri itd., wezmy sklosza, jasne mozna kupic 5l baryle za 1f na promocji. tylko jak to dac dzieciom? jak tam jeden slodzik, drugim ,trzeci pogania.a sklosz z cukrem( bez slodzika) mala buteleczka 1,98. mozna by tak wymieniac "zalety" najtanszych produktow do jutra, ale to sensu nie ma i nie o to chodzi. kazdy je co uwaza za stosowne i ja twierdze, ze 100f na 4os rodzine (tylko jedzenie) to jest lawirowanie i wyczyn i utwierdzam sie w tym, za kazdym razem, jak zaczynam taka dyskusje na MW, jeszcze nikt ( a prosilam kilka razy) nie podal mi listy zakupow za te 70-80f/ tydzien. kazdy tylko jakies frazesy o promocjach opowiada, a jak dla mnie za te pieniadze to mozna kupowac produkty value i tylko tyle ,a jaka jest ich jakosc to chyba kazdy wie.

przepraszam za off juz zmykam .

[ Ostatnio edytowany przez: agarudii 11-10-2012 18:04 ]

Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Gwiazda0111

Post #2 Ocena: 0

2012-10-11 18:04:21 (13 lat temu)

Gwiazda0111

Posty: 57

Kobieta

Z nami od: 04-10-2012

Skąd: Okolice

Ale ja nie kupuje rzeczy najtańszych. Naprzyklad jogurty kupuje duże jogobelli w pl sklepie za 89p bo bardziej sie opłaca a myśle ze wcale nie są złe.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Gwiazda0111

Post #3 Ocena: 0

2012-10-11 18:06:00 (13 lat temu)

Gwiazda0111

Posty: 57

Kobieta

Z nami od: 04-10-2012

Skąd: Okolice

Chętnie podam ci listę zakupów ale nie znam cen na pamięć a akurat żadnych paragonow nie mam. Tak więc po najbliższych zakupach wyśle ci listę zakupów z cenami i jak chcesz to jadłospis na dwa tygodnie z tych produktów

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

agarudii

Post #4 Ocena: 0

2012-10-11 18:18:50 (13 lat temu)

agarudii

Posty: 4781

Kobieta

Z nami od: 30-08-2011

Skąd: trolford ;-)

:-) nie ma sprawy, nie musisz tego robic na hop siup, ale jakbys mogla to bylabym baaaaaaaaaardzo wdzieczna.
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Gwiazda0111

Post #5 Ocena: 0

2012-10-11 18:20:02 (13 lat temu)

Gwiazda0111

Posty: 57

Kobieta

Z nami od: 04-10-2012

Skąd: Okolice

Spoko zakupy robię za tydzień więc luzik tylko napisz mi ile lat dzieci maja bo to ma znaczenie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

effimd

Post #6 Ocena: 0

2012-10-11 18:44:04 (13 lat temu)

effimd

Posty: 562

Kobieta

Z nami od: 10-02-2010

Skąd: londyn

Jak ktos nie czyta skladu na produktach lub rzadko czyta to wiadomo,ze zakupy beda tanie, bo wybiera wg ceny czyli,ze przewaznie cos taniego.Wg mnie oszczedzanie na produktach ma tylko sens jesli jest dobry wartosciowy produkt,ale kupowany w promocji.Jak ktos kupuje produkty tzw.basic to nie ma co sie spodziewac cudow.Nie warto oszczedzac na jedzeniu za wszelka cene.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

macadi

Post #7 Ocena: 0

2012-10-11 18:49:52 (13 lat temu)

macadi

Posty: 1008

Kobieta

Z nami od: 02-12-2010

Skąd: Manchester

Wszystko zalezy od tego co sie je i gotuje. Ogolnie np. mieso jest tu bardzo drogie i jesli ktos je codziennie na obiad, do tego kanapki na sniadanie i kolacje z wedlina, to moge sobie wyobrazic, ze drogo kosztuje.My akurat nie jestesmy zwolennikami miesa, jemy czesto ryby, dania wegetarianskie, makarony. Na sniadanie platki, tosty, jajka. Dziecko je zazwyczaj jeden serek czy jogurt dziennie ale soczki rzadko, zazwyczaj 2-3 razy w tyg i to dlatego, ze wcale nie sa takie zdrowe. Owoce kupuje czasem w Aldiku albo w Morrisonie, czesto sa nawet lepsze niz te z Sainburys.

To przykładowa lista zakupów w Sains
4 piersi z kurczaka (tacka) - £4
Losos – 4 kawalki (w promocji !!!)- £5
(lub 2 pstragi bez promocji, lub 2 wielkie sea bass na targu)
Bekon – 8 plasterków - £3
Kielbasa (male petko) £2
Mieso mielone £3
Wieelka torba ryzu £6
Makaron £1.50
Pesto £1,50 (w promocji)
1kg marchewek £1
szpinak –torba £1
ziemniaki – torba 2kg £2
pomidory – tacka £2
ogorek duzy £1
fasolka zielona £1,5
2 papryki czerwone £1,5
pieczarki £1
4 cukinie £1
torebka soczewicy £1
puszka pomidorów £0.50
kostki rosolowe £1.50

Sniadanie:
platki £4
mleko £3
jogurty naturalne £2
serki dla dziecka £3
ser zólty £1.50
jajka £3
jogurt owocowy duzy£1.50
pieczywo £3
szynka w plasterkach £3

W sumie wychodzi ok £50-60, bez owoców, detergentów itd. ale sa tez produkty, ktorych nie kupuje sie co tydzien. Ze skladnikow jestem w stanie zrobic obiad na wiekszosc dni tychodnia - Np. 1xryba, 1xkurczak, 1xspaghetti, 1xleczo z ryzem, 1xwegetarianski, 1x odgrzewany, w zalenoci akurat co zostanie :-], do tego zupy. To sa zakupy dla 2,5-osobowej rodziny. Ale produkty normalne, nie najtansze Basic:-] No i zakladam, ze lunch od pn do pt jemy poza domem *THUMBS UP*

[ Ostatnio edytowany przez: macadi 11-10-2012 19:32 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

nagoora1987

Post #8 Ocena: 0

2012-10-11 22:45:45 (13 lat temu)

nagoora1987

Posty: 52

Mężczyzna

Z nami od: 10-10-2012

Skąd: Sheffield

Macadi, wyglada ciekawie ta lista:).
Wezme z Ciebie przyklad. Bo wyglada na to, ze mozna sie zamknac w tej 3 stowie. Moj maly ma 14 miesiecy i na niego nie bedziemy oszczedzac, ja sobie moge odpuscic.

Czym sa te car bootsy? I gdzie odbywaja sie jakies targi w Sheffield? W jakie dni?:P

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer AIM

Gwiazda0111

Post #9 Ocena: 0

2012-10-11 22:48:38 (13 lat temu)

Gwiazda0111

Posty: 57

Kobieta

Z nami od: 04-10-2012

Skąd: Okolice

Car boot to sprzedaż używanych rzeczy praktycznie za grosze z samochodów ale nie wiem gdzie w Twojej okolicy są sprawdź na necie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Gwiazda0111

Post #10 Ocena: 0

2012-10-11 22:53:08 (13 lat temu)

Gwiazda0111

Posty: 57

Kobieta

Z nami od: 04-10-2012

Skąd: Okolice

Cytat:

2012-10-11 18:49:52, macadi napisał(a):
Wszystko zalezy od tego co sie je i gotuje. Ogolnie np. mieso jest tu bardzo drogie i jesli ktos je codziennie na obiad, do tego kanapki na sniadanie i kolacje z wedlina, to moge sobie wyobrazic, ze drogo kosztuje.My akurat nie jestesmy zwolennikami miesa, jemy czesto ryby, dania wegetarianskie, makarony. Na sniadanie platki, tosty, jajka. Dziecko je zazwyczaj jeden serek czy jogurt dziennie ale soczki rzadko, zazwyczaj 2-3 razy w tyg i to dlatego, ze wcale nie sa takie zdrowe. Owoce kupuje czasem w Aldiku albo w Morrisonie, czesto sa nawet lepsze niz te z Sainburys.
Szczerze to twoje zakupy zrobię o polowe taniej i wiecej i wcale nie bedą to produkty gorszej jakości
To przykładowa lista zakupów w Sains
4 piersi z kurczaka (tacka) - £4
Losos – 4 kawalki (w promocji !!!)- £5
(lub 2 pstragi bez promocji, lub 2 wielkie sea bass na targu)
Bekon – 8 plasterków - £3
Kielbasa (male petko) £2
Mieso mielone £3
Wieelka torba ryzu £6
Makaron £1.50
Pesto £1,50 (w promocji)
1kg marchewek £1
szpinak –torba £1
ziemniaki – torba 2kg £2
pomidory – tacka £2
ogorek duzy £1
fasolka zielona £1,5
2 papryki czerwone £1,5
pieczarki £1
4 cukinie £1
torebka soczewicy £1
puszka pomidorów £0.50
kostki rosolowe £1.50

Sniadanie:
platki £4
mleko £3
jogurty naturalne £2
serki dla dziecka £3
ser zólty £1.50
jajka £3
jogurt owocowy duzy£1.50
pieczywo £3
szynka w plasterkach £3

W sumie wychodzi ok £50-60, bez owoców, detergentów itd. ale sa tez produkty, ktorych nie kupuje sie co tydzien. Ze skladnikow jestem w stanie zrobic obiad na wiekszosc dni tychodnia - Np. 1xryba, 1xkurczak, 1xspaghetti, 1xleczo z ryzem, 1xwegetarianski, 1x odgrzewany, w zalenoci akurat co zostanie :-], do tego zupy. To sa zakupy dla 2,5-osobowej rodziny. Ale produkty normalne, nie najtansze Basic:-] No i zakladam, ze lunch od pn do pt jemy poza domem *THUMBS UP*

[ Ostatnio edytowany przez: <i>macadi</i> 11-10-2012 19:32 ]


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 6 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,