MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

EEA3 karta rezydenta wreszcie

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 3 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

slonecz

Post #1 Ocena: 0

2010-07-31 20:19:21 (14 lat temu)

slonecz

Posty: 2132

Kobieta

Z nami od: 12-11-2009

Skąd: sheffield

A ja slyszalam, ze aby starac sie o obywatelstwo nie trzeba miec wyrobionych EEA.

Jak to jest wie ktos?
Barbie Ty masz juz to za soba ;) Napisz jak ci cos wiadomo na ten temat :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

alfer74

Post #2 Ocena: 0

2010-07-31 21:18:46 (14 lat temu)

alfer74

Posty: 1353

Mężczyzna

Z nami od: 29-05-2009

Skąd: londyn

aby starac sie o obywatelstwo niekoniecznie trzeba skladac EEA3. Zmienilo sie to jakos w zeszlym roku. Najwiecej wie Richmond chyba na ten temat...
Status stalego rezydenta nabywamy automatycznie po 5 latach LEGALNEGO pobytu w UK... Pozniej wystarczy zdac test z brytyjskosci i zlozyc papiery o naturalizacje po 6 latach pobytu w UK.
inzynier elektronik, specjalizuje sie w telefonii komorkowej, naprawiam i pomagam rozwiazywac wszelkie zwiazane z nia problemy - 07756957744

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2010-07-31 22:04:02 (14 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Wszystko zostalo opisane w poprzednich watkach o obywatelstwie. Status stalego rezydenta nabywa sie automatycznie, nie ma potrzeby wystepowania o potwierdzenie przez formularz EEA3, chyba ze komus jest potrzebny do konkretnego celu (paszport brytyjski dla dziecka itp).
Wyczerpujace informacje sa na stronie Border Agency.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #4 Ocena: 0

2010-07-31 23:25:10 (14 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

no właśnie się tak zdziwiłem i patrzyłem na daty czy aby nie jest to temat z przed kilku lat.
chyba ze mamy tu obywateli nie europejskich to kumam ze radość uzasadniona.
no ale jak radocha jest z papierka to gratuluje
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Post #5 Ocena: 0

2010-08-01 00:15:00 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #6 Ocena: 0

2010-08-01 06:08:01 (14 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

cel jest taki ze nie wszystkie kraje swiata naleza do uni europejskiej czy tez korony, wiec pozostali nadal musza ubiegać sie o pozwolenie pobytu, pracy itd.

ja nadal nie rozumiem pedu do zmiany obywatelstwa, jako polak moge tu mieszkac, moge pracowac, dostawac zapomogi, leczyc sie, byczyc sie, i na koncu isc na emeryture i sie skremowac tez mozna tutaj.
Chyba niewiele jest zawodow ktore wymagaja obywatelstwa...
, no dobra wyjazd do usa bez wizy, no ale ile wy chcecie tam latać, w sumie wize do usa jak sie mieszka w uk dostać to zaden problem, na jednej wizie do usa przez 10 lat mozna zwiedzic najciekawsze miejsca w ich kraju, zakladajac ze co roku na te 3 miesiace intnsywnego latania tam i z powrotem.

większość krajow swiata leci sie bez problemu jest co zwiedzać do konca zycia.
hmm
ja tam nie zmieniłem obywatelstwa za komuny, choć było to prostsze i miało wieksze uzasadnienie, a teraz tym bardziej nie czuje potrzeby wręcz przeciwnie.
czrgo nie moge w uk nie bedac obywatelem?
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

koniokrad

Post #7 Ocena: 0

2010-08-01 06:16:57 (14 lat temu)

koniokrad

Posty: 1035

Mężczyzna

Z nami od: 28-04-2010

Skąd: St Albans

krak, samochód Ci już naprawili? Jak tam w Polsce?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2010-08-01 07:09:26 (14 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Trudno to nazwac zmiana obywatelstwa, raczej dodaniem kolejnego do kolekcji. A uzasadnienie bylo w pierwszym poscie i zgadzam sie z nim. Nie mam zamiaru tracic czasu na wyrabianie kolejnych paszportow w konsulacie. Zreszta pisalam juz o tym wczesniej.
Poza tym nabywa sie prawo do glosowania do parlamentu, dla niektorych moze to byc istotne.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2010-08-01 07:17:59 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #10 Ocena: 0

2010-08-01 07:43:06 (14 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

tak, od jakiegos czasu nie ma konicznosci rezygnowania z polskiego obywatelstwa, mozna miec podwojne bedac w polsce poslugujesz sie polskim paszportem poza polska takim jaki ci pasuje, w uk brytyjskim.

koniokrad, a dziękuje, tak naprawili wczoraj odebrany, dziś ostatnie jazdy na konikach, piekna stadnina ponad 200 koni, kończymy ta agroturystykę i opuszczamy polske wieczorem lub w nocy i ruszamy dalej.
przez to wszytko chyba w garażu bedzie trzeba zrobić miejsce na konia bo Beata odkryła nowa pasje hahahah.

mordoklej no to u ciebie jak najbardziej ma uzasadnienie, bo kwestia rodzinna, z brakiem możliwości wyborów do parlamentu jakoś przeżyje, tak samo jak bez ferrari jakoś idzie przeżyć choć tez dla niektórych to ważne :P :)

paszport wymienia sie co 10lat, pracując i żyjąc w uk vize do USA dostaje sie dość prosto i nie wiem czy za pierwszym razem, ale za drugim dostaje sie na kilka lat (o ile mnie pamięć nie zawodzi to na 10) mamy kolejne zaproszenie do USA i chyba w przyszłym roku sie wybierzemy bo nam juz nie wypada odmawiać ale jakos mnie tam nie ciągnie.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Strona 3 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,