MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Budujemy dom

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 28 z 29 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 27 | 28 | 29 ] - Skocz do strony

Str 28 z 29

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

dzina11

Post #1 Ocena: 0

2013-06-18 10:23:57 (11 lat temu)

dzina11

Posty: 59

Kobieta

Z nami od: 21-01-2013

Skąd: manchester

temat zamarł :(

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2013-06-18 10:43:30 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dzina11

Post #3 Ocena: 0

2013-06-18 10:49:49 (11 lat temu)

dzina11

Posty: 59

Kobieta

Z nami od: 21-01-2013

Skąd: manchester

no właśnie ale czy to przez zbyt skomplikowane przepisy?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2013-06-18 11:19:30 (11 lat temu)

Richmond

Posty: 28844

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Malo dostepnych dzialek, trzeba wiedziec co sie robi, miec pieniadze na inwestycje. Kredyty self-build ograniczone.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rabbit72

Post #5 Ocena: 0

2015-05-31 22:27:38 (9 lat temu)

rabbit72

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 01-03-2012

Skąd: Maidstone

Widzę że temat upadł a ja się uparłem żeby jednak postawić samemu, no i się zastanawiam!!??
Z ważnych rzeczy mam swoje fundusze na postawienie domu,mam projekt szyty na miarę ale w PL.Zdaję sobie sprawę że łatwo z nim nie będzie bo pewnie wszystko trzeba przetłumaczyć i pewnie dostosować do lokalnych P.P.
Z pozytywów to dom jest z dachem dwuspadowym, z oknami w dachu bez lukarn, wysokość 8.5, rozumiem że ewentualne zmiany wyglądają różnie w różnych okolicach, w jednej mogą przejść w innej nie ?
Poza tym konstrukcja jest z zewnątrz dosyć prosta, nie wiem czy problemem może być garaż dwustanowiskowy??
Sam dom to 15.5m x 8.5 m,rozumiem że pierwszą najcięższą przeszkodą to znalezienie działki z P.P ?
W tym punkcie zastanawiam się nad tańszymi alternatywami, tak żeby wszystko ruszyło się w przeciągu dwóch lat, może ktoś ma jakąś podpowiedź ??
Następnym stopniem trudności rozumiem że będzie sam projekt, jego tłumaczenie i adaptacja do lokalnych warunków zabudowy, może jest na forum jakiś architekt pracujący w UK który by wyraził wstępną opinię o szansach jego adaptacji na wyspach??
To tak na początek bo rozumiem że gdyby był dosyć "elastyczny" możliwe zmiany nie były by udręką ?
Obserwuję ten temat i temu podobne, oglądam oferty na m.in planning portal no i się zastanawiam więc chciałbym wstępnie poznać waszą opinię ?
Z góry dzięki za wszelakie refleksje i porady

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kik1976

Post #6 Ocena: 0

2015-06-01 06:30:05 (9 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

moge ci powiedziec, co robia w mojej okolicy. w miescie: korzystaja z dostepnych dzialek, np po starych rozpadajacych sie domach. wyglad domu wlasciwie musi byc dostosowany do reszty. garaz , jesli jest miejsce to chyba nie ma problemu. na wsi, musisz miec troche wiecej niz kilkadziesiat tysiescy. sa dzialki na sprzedaz, ale trzeba przekalkulowac koszty zmiany statusu ziemi, podlaczenia mediow, no i wyglad tez wazny. czasem , jak jezdze, to widze, ze ktos cos buduje, ale zazwyczaj npna koncu wioski, gdzie dostep do mediow jest w zasiegu. budujac na odludziu, chyba liczylabym koszty kolo 500-do 1 mln, zalezy od wielkosci domu.
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rabbit72

Post #7 Ocena: 0

2015-06-01 08:58:06 (9 lat temu)

rabbit72

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 01-03-2012

Skąd: Maidstone

@kik1976, no właśnie zastanawiam się jaką opcję wybrać, wiadomym jest że lepiej kupić działkę z p.p.
Oczywiście nie byłbym sobą czyt.typowym Polakiem :), gdybym nie chciał się połaszczyć na tańszą działkę i ją przekształcić.
I tu nawet nie chodzi o cenę tylko o inne korzyści płynące z takiego wyboru m.in stosunek wielkości działki do ceny.
Tu chodzi mi głównie o większą przestrzeń życiową, rozumiem że przed podjęciem decyzji o zakupie takiego landu mogę sprawdzić szanse na dostanie p.p wraz z czasem jego otrzymania oraz wstępnie zorientować się czy np mój projekt ma szansę powstania?
Co do lokalizacji to interesuje mnie głównie płd wybrzeże od Kentu po Dorset, nie jestem przyspawany do konkretnej lokalizacji.
Preferuję obrzeża miasta, tudzież wioski,jednocześnie chciałbym żeby odległość od większych miast(najlepiej aglomeracji), nie była większa niż 10-20km.
Wiadomo przy zmianie pracy nie mogę sobie pozwolić na odległości takie jak na krańcu Kornwalii czy w Highlandach.
Co do budżetu mam przygotowane ok 200k gbp, do maks 250gbp, wzięcie kredytu wolałbym omijać więc w takim budżecie chciałbym się zmieścić.
Jak patrzę na ziemię to wygląda to rożnie zwykle ceny ciut lepszej działki z p.p zaczynają się od 100-150 tyś a ja chciałbym wydać maks do 100k.
No i tu jest pies pogrzebany, przyznam szczerze że jestem na początku drogi poszukiwań, zdaję sobie sprawę że będę musiał przejechać kilka czy kilkanaście tysięcy mil żeby wpaść na coś konkretnego.
Sam dom w obecnym projekcie ma 110m2, salon, 3 sypialnie na górze, dwie łazienki,dodatkowo pokój na dole z wejściem przez garaż- pierwotnie siłka, ale można go podciągnąć pod pom gosp,choć obok już takowe istnieje.
Długo nad nim móżdżyliśmy, chcieliśmy wyciągnąć jak najwięcej z takiej powierzchni, dlatego tak mi na nim zależy, ma styl moim zdaniem doskonale wtapiający się w wiele stylów arch,ale wiadomo jak to jest.
W lokalnym Council'u zobaczą pochodzenie projektu i będą starali się zrobić pod prąd, kolorystyka elewacji szarość, biel, z elementami złotego dębu,a dach ciemny grafit, czyli to co ostatnio popularne.
Sam nie wiem co myśleć fajnie byłoby dorwać jakąś ruderę i zorientować się czy jest szansa na powstanie w jej miejsce tego konkretnego projektu !?

[ Ostatnio edytowany przez: rabbit72 01-06-2015 09:16 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rabbit72

Post #8 Ocena: 0

2015-06-01 09:12:33 (9 lat temu)

rabbit72

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 01-03-2012

Skąd: Maidstone

sorki pomyłka

[ Ostatnio edytowany przez: rabbit72 01-06-2015 09:13 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #9 Ocena: 0

2015-06-01 09:40:06 (9 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Przekwalifikowanie dzialki moze byc dosc problemowe, polecam poczytanie for angielskich i zapoznanie sie z okresleniami i standartami stosowanymi przez lokalne urzedy.
Jesli to ma byc dzialka i sam dom, to w 100k £ mozna sie zmiescic, tyle, ze dzialeczka bedzie dosc niewielka 300-500m2.
Moze uda sie znalezc cos niewymiarowego, na tylach juz wybudowanych domow, wtedy latwiej o zgody na cos nietypowego, a teren przewidziany pod budownictwo mieszkaniowe.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kik1976

Post #10 Ocena: 0

2015-06-01 09:44:42 (9 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

kiedys byl program na bbc, jak ludie kupuja dzialki za maistem z jakas rudera i albo remontuja, albo buduja od nowa.
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 28 z 29 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 27 | 28 | 29 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,