MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ubezpieczenia na zycie w Anglii

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 43 z 75 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 42 | 43 | 44 ... 73 | 74 | 75 ] - Skocz do strony

Str 43 z 75

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Andy10

Post #1 Ocena: 0

2010-10-10 17:46:46 (14 lat temu)

Andy10

Posty: 511

Mężczyzna

Z nami od: 09-12-2009

Skąd: Birmingham

Witaj Andrzeju ,wyluskalem z twojego postu 7 pytan ktore ponizej przedstawiam , teraz wychodze ,wroce ok 21 to postaram sie odpowiedziec na czesc twoich pytan jeszcze dzis wieczorem na reszte jutro ok 10 .

1- W jednym z postów było o „ratingu” (np. otyli więcej płacą) Moje pytanie – wykupiłem polisę, po paru latach przytyłem lub schudłem – co wtedy ze składką

2- Po paru latach zmieniłem pracę na bardziej ryzykowną/mniej ryzykowną (o czym muszę poinformować firmę) – co wtedy ze składką?

3- Deklaruję, że nie palę (prawda lub fałsz) – jak to jest sprawdzane?

4- Czy ubezpieczalnia po śmierci zawsze oczekuje wyników sekcji zwłok?

5- czy przy rozmowie z agentem mam prosić każdorazowo o wskazanie paragrafu w umowie (potwierdzającego słowa agenta) przy każdym moim ważnym pytaniu?

6- Czy dobrze zrozumiałem?podatek od spadku ,spsob naliczania

7 Czy to prawda, że w Anglii testament spisany w domu, potwierdzony np. przez sąsiada ma moc prawną, nie trzeba go sporządzać u notariusza?

Pozdrawiam Andy
the future starts today

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2010-10-10 18:00:54 (14 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Polecam swoj artykul o prawie spadkowym w Wielkiej Brytanii. Jest tam diagram, ktory pokazuje jaka jest kolejnosc dziedziczenia w przypadku braku spadku.

Testament i prawo spadkowe

andypolo - podatek od spadku placi sie od jego calkowitej wartosci. Czyli caly spadek - estate jest opodatkowany i tutaj jest kwota 325K wolna od podatku. Spadkobiercy otrzymuja swoja czesc majatku po zamknieciu sprawy spadkowej - probate i zaplaceniu wszystkich naleznosci. Sami spadkobiercy nic nie placa. Podatek placi sie z majatku calkowitego.

Jesli caly majatek zostanie przekazany malzonkowi, to wtedy korzysta sie ze "spouse exemption" i nie placi sie w ogole podatku.

"The Spouse Exemption

Transfers of property and gifts between husband and wife, no matter how large in value, are exempt from Inheritance Tax. This is referred to as the ‘spouse exemption’.

It therefore follows that the simplest way to avoid paying any IHT is to leave all of ones estate to their spouse. However, in leaving all of ones property to their spouse the joint wealth of both spouses will accumulate to one spouse when the other dies. When the remaining spouse passes away IHT will be payable on the cumulative total of the two estates, which can, in some cases, lead to an increased IHT liability."

Jesli ktos chce, zeby ubezpieczenie na zycie nie wchodzilo do majatku - estate, moze umiescic je w trust.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Andy10

Post #3 Ocena: 0

2010-10-11 10:17:03 (14 lat temu)

Andy10

Posty: 511

Mężczyzna

Z nami od: 09-12-2009

Skąd: Birmingham

Witam ,odpowiadam na Twoje pytania Andrzeju , sorry wczoraj wrocilem zbyt pozno

Pytanie 1-cytuje ... W jednym z postów było o „ratingu” (np. otyli więcej płacą) Moje pytanie – wykupiłem polisę, po paru latach przytyłem lub schudłem – co wtedy ze składką
Odpowiedz-niestety jak schudles to skladka nie schudla razem z Toba ,a tak na powaznie , dla ubezpieczyciela liczy sie stan (kondycja) klienta w trakcie starania sie o ubezpieczenie , kiedy spotyka sie z agentem i podpisuje wniosek o ubezpieczenie , w ubezpieczeniu zycia podaje wtedy informacje o wzroscie ,wadze ,przebytych chorobach itp. ,jesli klient miesci sie w standardowych wymiarach i proporjcach waga –wzrost wtedy dzial szacowania ryzyka akceptuje standardowe stawki ubezpieczenia –te ktore przedstawia agent wyliczajac skladke w czasie spotkania z klientem . Klient otyly np wazacy 125kg przy wzroscie 170cm , cierpi na otylosc co moze skutkowac podwyzszonym ryzykiem zachorowania na powazne choroby z zagrozeniem zycia wlacznie a wiec jego ryzyko smierci jest zdecydowanie wyzsze od klienta wazacego 70kg przy wzroscie 170cm. Odpowiadajac wprost na Twoje pytanie co jesli przytyjesz lub schudniesz po kilku latach od poczatku ochrony , skladka co 5 lat klienta Alico jest przeszacowywana (idzie w gore) uwzgledniajac starzenie sie klienta , proces jest automatyczny i bez udzialu klienta (nie musi podawac ponownie swojej np.wagi czy chorob na ktore zapadl w trakcie ochrony , wzrost skladki nie jest duzy rzedu kilku funtow miesiecznie a dodatkowo jest pomniejszany o premie za lojalnosc czyli pozostawanie klientem firmy –upust to 15% od na nowo wyliczonej skladki miesiecznej , upust ten zwieksza sie co kolejne 5 lat trwania polsy o kolejne 5% , maksymalny upust to 40% skladki.

Pytanie 2-cytuje.... Po paru latach zmieniłem pracę na bardziej ryzykowną/mniej ryzykowną (o czym muszę poinformować firmę) – co wtedy ze składką?
Odpowiedz -Tak , jesli zmieniasz prace na bardziej ryzykowna w stosunku do pracy ktora wykonywales w trakcie zawierania umowy ubezpieczenia ,powinienes skontaktowac sie z ubezpieczycielem (dzialem obslugi klienta ubezpieczyciela i skonsultowac czy Twoja nowa ryzykowna praca nie spowoduje podwyzszenia skladki z powody podwyzszonego ryzyka utraty zdrowia lub zycia .
Przypominam , ze niektore ryzykowne zawody ale tez ryzykowne hobby sa calkowicie wylaczone z odpowiedzialnosci ubezpieczyciela takie jak:

Niebezpieczne zawody: -praca w silach zbrojnych(marynarka wojenna ,lotnictwo wojskowe) -gornictwo ,kopanie tuneli (generalnie prace podziemne) -prace zwiazane z wyburzaniem starych budynkow -praca jako strazak czy kurier motocyklowy

Niebezpieczne hobby: -uprawianie sportu typu lotniarstwo, para i moto-lotniarstwo ,baloniarstwo ,generalnie kazda forma lotu powietrznego innego niz jako pasazer samolotu placacy za bilet. –udzial jako zawodnik w konkursach szybkosci jazdy ,samochodem czy motocyklem -udzial w sportach wspinaczkowych z uzycie lin w tym tez wspinaczki jaskiniowej -udzial w profesjonalnym glebokim nurkowaniu
Praca jako kierowca nie jest uznawana za zbyt ryzykowna ( chociaz czasem na autostradach dzieja sie rozne rzeczy a wypadki zdarzaja sie czesto ).

Pytanie 3-cytuje ... Deklaruję, że nie palę (prawda lub fałsz) – jak to jest sprawdzane?
To twoja deklaracja , ubezpieczyciel zaklada , ze mowisz prawde , zreszta podpisujesz sie pod informacja na koncu wniosku ubezpieczeniowego , ze podane przez ciebie informacje sa zgodne z prawda , nikt nie bedzie Cie szpiegowal czy ty palisz czy nie , w ubezpieczeniu wypadkowym w ktorym nie ma szacowania ryzyka , nie wypelnia sie ankiety medycznej nie ma to znaczenia czy palisz czy nie palisz , w ubezpieczeniu zycia ma to duze znaczenie bo wiadomo, ze nalogowi palacze koncza zywot rakiem pluc, krtani lub innych organow zdecydowanie wczesniej od niepalacych , poza tym w ubezpieczeniu zycia palenie jest pietnowane wyzsza o ok 40% skladka w stosunku do niepalacych , firmy ubezpieczeniowe promuja zdrowy tryb zycia swoich klientow , aby mogli jak najdluzej placic skladki . Wnioskujac o ubezpieczenie zycia lub ochrony dochodu lub od chorob krytycznych wszystkie te rodzaje ubezpieczen podlegaja underwraitingowi (ocenie ryzyka) kontrola jest 3 stopniowa , pierwszy to zapisy w rozbudowanej ankiecie medycznej wniosku , drugi to telefon od licencjonowanej pielegniarki potwierdzenie i rozszerzenie informacji medycznych zawartych we wniosku , trzeci ostatni to list do waszego doktora GP z prosba o udostepnienie danych medycznych z waszej karty zdrowia , w waszej karcie zdrowia u lekarza GP jest zapis o paleniu badz niepaleniu i to tez lekarz potwierdza . Generalnie mowi sie o paleniu papierosow ale ubezpieczyciel rozszerza ta definicje o palenie papierosow,cygar ,uzywanie produktow z nikotyna np. gum do zucia z nikotyna czy plastrow nikotynowych , pytania dotycza stanu na teraz i w ostatnich 12 miesiacach , ubezpieczyciel prosi o podanie ilosci wypalanych papierosow/cygar dziennie ,tygodniowo i miesiecznie , jesli rzuciliscie palenie prosi o podanie daty rzucenia nalogu , pyta tez od jak dawna palicie –od ilu miesiecy lub lat . Uwaga wszystkie te pytania sa w bardzo rozbudowanym kwestionariuszu medycznym ktory wypelnia sie wnioskujac o ubezpieczenie zycia (Life Protection + Critical Illness Protection) i ochrony dochodu (Income Protection) , nie ma ich w ubezpieczeniu wypadkowym ktore kupuje 80% moich klientow .
Teraz koncze bo musze troche popracowac , w nastepnym poscie kolejne odpowiedzi na Twoje pytania ,pozdrawiam Andy



the future starts today

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

Andy10

Post #4 Ocena: 0

2010-10-11 14:49:42 (14 lat temu)

Andy10

Posty: 511

Mężczyzna

Z nami od: 09-12-2009

Skąd: Birmingham


Witam ponownie w czesci 2 odpowiedzi dla Andrzeja ktore zadal mi wczoraj na forum .

Pytanie cytuje… Czy ubezpieczalnia po śmierci zawsze oczekuje wyników sekcji zwłok?
Odpowiedz – glowy nie dam ale nie zawsze , dla ubezpieczalni wazny jest fakt smierci klienta potwierdzony oficjalnym aktem zgonu podpisanym przez coronera (lekarza medycyny sadowej) w ktorym to akcie opisana jest przyczyna zgonu lub raport policji jesli byla swiadkiem smierci. Jesli smierc nie da sie wytlumaczyc powazna choroba na ktora cierpial zmarly i przyczyna smierci jest nieznana , lekarze a nie firma ubezpieczeniowa , decyduja sie na otwarcie zwlok , pobranie probek organow i ogledzin narzadow wewnetrznych w celu ustalenia przyczyny smierci (na marginesie -pracuje w szpitalu –nie jako lekarz ale kilkakrotnie przygladalem sie sekcji i zagladalem z zaciekawieniem do otwartego ciala zmarlego), Wracajac do tematu smierc ubezpieczonego klienta ,wyroznia sie inna odpowiedzialnosc ubezpieczyciela w ubezpieczeniu zycia i inna w ubezpieczeniu wypadkowym , a konkretnie jesli klient majacy ubezpieczenie wypadkowe umrze z przyczyn naturalnych nie majacych zwiazku z wypadkiem tylko choroba ,spadkobiercy nie otrzymaja odszkodowania , jesli natomiast jest to smierc wypadkowa (natychmiastowa , na miejscu , lub pozniej w wyniku obrazen wypadkowych) swiadczenie bedzie wyplacone , w ubezpieczeniu zycia nie ma znaczenia jaka smiercia umrze klient (wypadkowa czy z powodu choroby ) swiadczenie sie nalezy chyba , ze klient popelnil samobojstwo wtedy swiadczenie jest wylaczone -nie nalezy sie w pierwszym roku ubezpieczenia . Czesto spotykam sie z pytaniami moich klientow , dlaczego polisa zyciowa kosztuje 20-30-40 funtow miesiecznie (drozej im klient starszy) a w banku ubezpieczenie tylko kilka funtow np.3,99 , bo w banku sprzedaja produkt z mocno okrojona ochrona –przyklad smierc na miejscu wypadku –wyplata odszkowania , smierc w szpitalu po kilku godzinach od wypadku –odmowa wyplaty , radze czytac warunki do takich ubezpieczen zanim cos podpiszecie w banku .

Pytanie cytuje ….. czy przy rozmowie z agentem mam prosić każdorazowo o wskazanie paragrafu w umowie (potwierdzającego słowa agenta) przy każdym moim ważnym pytaniu?
Odpowiedz- tak postepuja wyjatkowo upierdliwi ( przepraszam dociekliwi ) klienci , generalnie nalezy wziac poprawke na to co mowi agent w czasie spotkania z klientem , dla klienta biblia sa warunki ogolne ubezpieczenia (Terms of Condition) w ktorych jest zapisana odpowiedzialnosc ubezpieczyciela ,odpowiednie zapisy w warunkach ogolnych potwierdzajace slowa agenta powinien on wskazac na zyczenie klienta , w zyciu jest inaczej , zdarzaja sie niechlubne wyjatki kiedy to szczegolnie poczatkujacy agenci opowiadaja klientom bajki , to co klienci chca uslyszec byleby kupili polise ,czasem wynika to z niewiedzy agenta czasem z premedytacja agent nagina fakty byleby sprzedac, jest to bardzo nieprofesjonalne i nieetyczne podejsciem do sprzedazy ubezpieczen , agent czy konsultant ds.ubezpieczen niewazne jak sie go nazywa powinien kierowac sie dobrem klienta , wystepuje w spotkaniu z klientem w roli doradcy a wiec powinien znac produkt ktory sprzedaje i nie miec trudnosci z odpowiedzia na pytania klienta i wskazanie odpowiednich zapisow w warunkach ogolnych.
Sprzedaje kilkanascie polis miesiecznie moim klientom i jeszcze mi sie nie zdarzylo aby klient poddawal w watpliwosc to co mowie i zadal potwierdzenia w warunkach ogolnych , zaufanie w tym biznesie to rzecz bezcenna.


Pytanie cytuje ….. Czy dobrze zrozumiałem? podatek od spadku ,sposob naliczania
Odpowiedz- na to pytanie juz odpowiedziala bardzo kompetentana Richmond

Ostatnie pytanie cytuje …. Czy to prawda, że w Anglii testament spisany w domu, potwierdzony np. przez sąsiada ma moc prawną, nie trzeba go sporządzać u notariusza?
Odpowiedz – dokladnie to potrzeba 2 pelnoletnich swiadkow , moga byc sasiedzi ,ktorzy swoimi podpisami uwiarygodnia ostatnia wole testatora czyli osoby sporzadzajacej testament. W necie mozna znalesc i sciagnac gotowe teksty jak taki testament powinien wygladac i co zawierac , wpisujac tam tylko swoje dane i dane osob ktore beda obdarowane . Swiadkami nie moga byc osoby ktore testator wskazuje do dziedziczenia po nim, czlonkowie najblizszej rodziny –zona, dorosle dzieci , musza byc to obce osoby ktorym ufa testator. Testament moze byc przechowywany w domu lub w skrytce bankowej albo u prawnika ktory poswiadcza ostatnia wole testatora. Jesli testator nie wyznaczy osoby –wykonawcy testamentu , ustali go sad w postepowaniu spadkowym po smierci testatora .
Pozdrawiam Andy



the future starts today

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

andypolo

Post #5 Ocena: 0

2010-10-11 15:57:10 (14 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Dziękuję Andy10 i Richmont za odpowiedzi na moje pytania. Rozumiem, że ustanowiony przeze mnie testament (ściągnięty z internetu), w którym zapisałem wszystko żonie, i podpisany przez dwóch zaufanych znajomych - ma moc prawną. Gdzie ma udać się moja żona z tym testamentem, po mojej śmierci?
pozdrawiam
Andrzej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2010-10-11 16:38:47 (14 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

http://www.direct.gov.uk/en/Governmentcitizensandrights/Death/Preparation/DG_10029799

Jesli zona bedzie wykonawca testamentu to bedzie zalatwiala w sadzie sprawy.

Na stronie DirectGov jest nawet broszurka w pdf, ktora opisuje procedure po smierci czlowieka.

http://www.direct.gov.uk/en/Governmentcitizensandrights/Death/index.htm
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Andy10

Post #7 Ocena: 0

2010-10-12 09:03:12 (14 lat temu)

Andy10

Posty: 511

Mężczyzna

Z nami od: 09-12-2009

Skąd: Birmingham

Witam , Kasia z Nottingham napisala do mnie w PW , ze strasze ludzi kwestionariuszem medycznym niezbednym w staraniu sie o ubezpieczeniu na zycie , pisalem juz na forum co tam jest w tym kwestionariuszu ,diabel tkwi w szczegolach , no ale forum nam sie rozwija i materialu jest tak duzo , ze tylko nielicznym (tak ja ostatnio pisal Andrzej z Newcastle chcialo sie przeczytac calosc –w kilka godzin ) , ok wroce pozniej do tematu ankiety medycznej i ponownie ja Wam przyblize ,teraz troche jestem zajety ,musze popracowac ,pozdrawiam Andy
the future starts today

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

Andy10

Post #8 Ocena: 0

2010-10-12 15:20:36 (14 lat temu)

Andy10

Posty: 511

Mężczyzna

Z nami od: 09-12-2009

Skąd: Birmingham

Witam , opisze teraz krotko standardowe pytania w kwestionariuszu medycznym (Health Questionnaire) ktory rzetelne wypelnienie jest niezbedne wnioskujac o ubezpieczenie zycia i ochrony dochodu (Life Protection and Income Protection)
Na wstepie do ankiety znajduje sie informacja w ktorej ubezpieczyciel prosi o ujawnienie wszystkich faktow dotyczacych stanu zdrowia osoby wnioskujacej o ubezpieczenie oraz staranne , prawdziwe i kompletne odpowiedzi ktore beda podlegac dalszej weryfikacji. Brak odpowiedzi na niektore pytania ,wydluzy procedure rozpatrywania wniosku i moze skutkowac koniecznoscia weryfikacji prawdziwosci odpowiedzi w kontakcie telefonicznym przez licencjonowanego pracownika medycznego lub kontaktu listownego z waszym lekarzem GP. Kwestionariusz powinien wypelnic klient razem z konsultantem ale jest tez mozliwosc pozostawienia klientowi odrebnego kwestionariusza (jesli krepuje go koniecznosc informowania konsultanta o przebytych lub aktualnych chorobach np. wenerycznych) ktory wypelni samodzielnie i odesle do firmy ubezpieczeniowej .Ubezpieczyciel prosi wnioskujacego o skonsultowanie ze swoim lekarzem GP jesli nie jest w stanie przypomniec sobie szczegolow i odpowiedzi na istotne pytania we wniosku. Rzetelne przedstawienie stanu zdrowia pozwoli wlasciwie oszacowac ryzyko ubezpieczenia klienta lub wylaczyc z odpowiedzialnosci ochrone w jakim zakresie lub odmowic wyplaty swiadczenia jesli klient swiadomie wprowadzil w blad ubezpieczyciela co do rzeczywistego stanu zdrowia. Kwestionariusz zdrowia to 4 strony formatu A4 pytan , niestety nie mam teraz czasu aby dokladnie go omowic w calosci , sadze, ze podziele to na mniejsze czesci i systematycznie bede je omawial ,przytaczajac konkretne pytania medyczne ,pozdrawiam Andy



the future starts today

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

Andy10

Post #9 Ocena: 0

2010-10-13 14:06:31 (14 lat temu)

Andy10

Posty: 511

Mężczyzna

Z nami od: 09-12-2009

Skąd: Birmingham

Witam , zgodnie z obietnica rozpoczynam opisywanie szczegolowego kwestionariusza medycznego (medical questionnaire) niezbednego przy wnioskowaniu o ubezpieczenie zycia .

W czesci pierwszej sa pytania dotyczace naszych wymiarow ,wzrost , waga .

Pytanie 1-Wzrost (height) mozna podawac do wyboru albo w ciagle stosowanych w Anglii imperialnych jednostkach (stopa-foot) oraz calach (inch) lub w jednostkach metrycznych , blizszych kulturowo nam centymetrach .

Pytanie 2- Waga (weight) podobnie do wyboru sposob okreslenia (stone-st)+pound(lb) lub kilogramy(kg)

Pytanie 3 dotyczace palenia tytoniu , niedawno przyblizylem ten temat na forum ale dla porzadku powtorze tutaj (do you currently smoke cigarettes ,cigar or a pipe or use other nicotine based products, chewing tobacco or nicotine products , or have you done sa within the last 12 months)- firma ubezpieczeniowa rozszerza tu definicje uzywania produktow z nikotyna , o palenie papierosow, cygar , uzywanie gum do zucia z nikotyna czy plastrow nikotynowych , pytania dotycza stanu na teraz i w ostatnich 12 miesiacach . (do wyboru odpowiedz tak lub nie) , jesli odpowiecie na pytanie tak , trzeba odpowiedziec na kolejne pytanie

Pytanie 3a(please state your average consumption per week/month - ubezpieczyciel prosi o podanie ilosci wypalanych papierosow / cygar dziennie , tygodniowo i miesiecznie

Pytanie 3b-(if you have ceased smoking in the last 12 months please state date) - jesli rzuciliscie palenie prosi o podanie daty rzucenia nalogu

Pytanie 3c-(how many years have you smoked ?) - ubezpieczyciel pyta od jak dawna palicie –od ilu miesiecy lub lat .

Pytanie 4 dotyczy tygodniowej konsumpcji alkoholu (please state your average weekly consumption of alcohol ) dla ulatwienia i ujednolicenia miara konsumpcji (spozycia alkoholu)jest 1 unit (1-unit=one glass of wine or half a pint of beer) czyli jeden kieliszek wina lub male piwo to 1 unit konsumpcji , pytanie brzmi ile kieliszkow wina czy butelek piwa , zamienionych na unity wypijasz tygodniowo –we wniosku sa az 2 boksy do wpisania ilosci unitow( czyli spodziewaja sie duzej konsumpcji , powyzej 9 unitow tygodniowo.

Przechodzimy do kolejnej czesci kwestionariusza w ktorej znajduja sie pytania dotyczace problemow medycznych czlonkow najblizszej rodziny , rodzicow , braci, siostr ktorzy obecnie choruja na nie lub umarli przed 65 rokiem zycia z powodu n/w chorob .

Pytanie 5- (Have any of your parents ,brothers or sister died before the age 65 ,suffered from or currently suffer from ) do wyboru sa trzy mozliwe odpowiedzi –tak nie , nie wiem (yes, no, don’t know).
A-Cancer- (rak) ,
B-diabetes-(cukrzyca)
C-heart disease-(choroby serca)
D-stroke-(udar mozgu)
E-multiple sclerosis-(stwardnienie rozsiane) F- kidney disease-(choroby nerek) G-or hereditary disorders – (dziedziczne zaburzenia)
jesli ktoras z powyzszych chorob zaznaczymy na tak, to trzeba odpowiedziec na kolejne pytania , kogo dotyczy (relationship-father, mother ,brother, sister (–ojca ,matki ,brata,siostry) ,nastepnie jak byla dignoza lub przyczyna smierci (diagnosis or cause of death) , w kolejnym pytaniu ubezpieczyciel prosi o podanie wieku w ktorym zdiagnozowano chorobe lub wieku w ktorym chora osoba z najblizszej rodziny zmarla (age at diagnosis or death ) oraz aktualny wiek jesli chory czlonek rodziny nadal zyje (current age if applicable)

Pytanie 6-Ubezpieczyciel oczekuje informacji czy wnioskujacy o ubezpieczenie zycia cierpi obecnie lub kiedykolwiek cierpial , chorujac na jedna z wielu wymienionych ponizej chorob (are you currently suffering or have you ever suffered from)

A-cancer, leukaemia ,Hodgkin`s disase , lymphoma, or brain or spinal tumor (-rak, białaczka, ziarnica złośliwa , chłoniaka, lub nowotwor mózgu lub rdzenia)

B-disease or disorder of the heart , arteries or veins , including heart attack( choroby lub zaburzenia serca, tętnic i żył, w tym zawał serca)

C-stroke,transient ischaemic attack (TIA) or brain haemorrhage (udar, przejściowy atak niedokrwienny (TIA) lub wylewu krwi do mózgu)

D-diabetes or suger in the urine (cukrzycy lub cukier w moczu)

E-disease or disorder of the brain ,spinal cord or nerves including (choroby lub zaburzenia mózgu, rdzenia kręgowego lub nerwów)

F-any neurological symptoms including numbness and tingling of the limbs or face , visual disturbance ,including blurred vision or double vision ,dizziness ,optic neuritis ,chronic tiredness or fatigue (objawy neurologiczne, w tym drętwienie i mrowienie kończyn lub twarzy, zaburzenia widzenia, w tym zaburzenia widzenia lub podwójne widzenie, zawroty głowy, zapalenie nerwu wzrokowego, chroniczne zmęczenie lub zmęczenie)

G-any form of mental illness that has required hospital treatment or referral to a psychiatrist (wszelkiego rodzaju choroby psychicznej, która wymaga leczenia szpitalnego lub skierowanie do psychiatry)

nastepnie do wypelnienia jest tabelka w ktorej wpisuje sie dodatkowe informacje dotyczace aktualnego stanu zdrowia osoby wnioskujacej o ubezpieczenie zycia

Date of onset of condition(data wystąpienia stanu)

Diagnosis OR full description of symptoms if unknown-(diagnoza lub pełny opis objawów jeśli nie są znane)

Any test or investigations undertaken(with dates ,results if known)-( informacje o przeprowadzonych badaniach (z datami, wynikami, jeśli jest znane)

Past treatment (with date ceased)-( przeszłości leczenia z datami)

Current treatment (if any)- (dotychczasowe leczenie)

Current status/full recovery made(aktualny stan choroby / pełne odzyskanie zdrowia)

Uff dosyc na teraz , pierwsza z czterech stron ankiety medycznej mamy za soba , w kolejnym poscie –jutro , strona 2 , pozdrawiam Andy



the future starts today

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

Andy10

Post #10 Ocena: 0

2010-10-14 10:56:32 (14 lat temu)

Andy10

Posty: 511

Mężczyzna

Z nami od: 09-12-2009

Skąd: Birmingham

Witam fanow tematu , tematem dzisiejszej lekcji jest strona druga kwestionariusza medycznego.

Na poczatku drugiej strony jest ostrzezenie , ze nieujawnienie istotnych informacji o stanie zdrowia moze skutkowac odmowa wyplaty swiadczenia w przyszlosci jesli nastapi zdarzenie objete ochrona

Pytanie 7 Czy obecnie lub w ciagu ostatnich 5 lat chorowales na :
(Are you currently suffering or have you in the last 5 years ,suffered from)

A-Astme , zapalenia pluc , oskrzeli lub inne zaburzenia oddychania? (asthma , bronchitis or respiratory disorder)

B-Niedokrwistosc lub choroby krwi (anaemia or any blood disorder)

C-Zapalenie stawow , reumatyzm (arthritis or rheumatism)

D-Podniesione cisnienie krwi , podwyzszony poziom cholesterolu , bole w klatce piersiowej lub kolatanie serca (raised blood pressure ,raised cholesterol,chest pain or palpitations)

E-Wzrost guzow , torbieli , lub powiekszenia gruczolow (growth ,tumour, cyst or enlarged glands)

F-Tarczyce , prostate , piersi , zaburzenia reprodukcyjne (thyroid,prostate,brest or reproductive disorder)

G-Zapalenie watroby lub choroby watroby, trzustki, zaladka ,jelit oraz jelita grubego (hepatitis or any disorder of the liver ,pancreas ,stomach intestines or colon)

H- Nerek , pecherza , zoladka ,drog moczowych (kidney,bladder,stomach or urinary system disorders)

I-Uszu ,oczu, nosa , gardla (ear , eye, nose, or throat disorder)

J-Syndrom chronicznego zmeczenia po przebytej infekcji wirusowej lub paraliz (chronic fatigue syndrome post viral illness or paralysis)

K-Zaburzenia ukladu nerwowego , padaczka, drgawki , dretwienie ,utraty przytomnosci (seizure disorder ,tremors, numbness ,losses of consciousness or any disorder of the nervous system)

L-Bole plecow ,lumbago ,rwa kulszowa, wypadniecie dysku , zaburzenia kregoslupa, konczyn ,stawow , kostek nadgarstkow, lokci i kolan-(back pain (lumbago),sciatica,slipped disc ,gout or any disorder of the spine, limbsor joints –including but not limited to ankles ,wrists ,elbows and knees)

M-Niepokoj , depresja , stres , szumy w uszach, wszelkie zaburzenia psychiczne (anxiety ,depression,stress,tinnitus or any mental disorder)

N-swinska grypa (swine flu)

Do wyboru jest odpowiedz tak ,nie (yes ,no ) ,jesli osoba wnioskujaca o ubezpieczenie chorowala na ktoras z tych wyzej wymienionych chorob i zaznaczy opcje, tak (yes) do wypelnienia jest kolejna tabelka z pytaniami dotyczacymi diagnozy chorob (diagnosis ,full description symptoms) ,wykonanych testow(any test investigations), wynikami badan , jak sie zakonczylo leczenie(past treatment) lub jaki jest biezacy stan choroby (current treatment and current status ,full recovery made)

Pytanie 8 dotyczy testow i chorob , czy kiedykolwiek wnioskujacy mial pozytwny wynik testu HIV / AIDS , wirusowego zapalenia watroby typu B i C , lub czeka na wyniki tych testow lub czy kiedykolwiek byl poddawany testom lub leczony wiecej niz jeden raz na choroby przenoszone droga plciowa(weneryczne) ( have you ever tested positive for HIV/ AIDS ,hepatis B or C or are you waiting the result of such a test or have you ever been tested /treated for more than one episode of a sexually transmitted disease)
Do wyboru jest odpowiedz tak ,nie (yes ,no ) ,jesli osoba wnioskujaca o ubezpieczenie miala robione testy na wyzej wymienione choroby zaznacza odpowiedz tak i do wypelnienia jest nastepna tabelka ze szczegolowymi informacjami . Nazwa testu ,diagnoza (diagnosis /name of test) , kiedy test byl robiony –miesiac , rok, jaki byl wynik testu lub jesli trwa leczenie jaki jest stan chorego na dzis,( result or if pending date result due ,any treatment /advicesought /given)

Pytanie 9A dotyczy pytania o uzywanie narkotykow
Czy kiedykolwiek wnioskujacy uzywal narkotykow ,amfetaminy , barbituranow, srodkow halucynogennych , palil marihuane lub wstrzykiwal , wachal inne narkotyki (have you ever habitually used amphetamines ,barbiturates ,hallucinogens ,marijuana or use other narcotics ) Do wyboru jest odpowiedz tak ,nie (yes ,no )

Pytanie 9B dotyczy leczenia uzalenienia od narkotykow
(have you ever been counselled or treated for axcessive drug use)
Do wyboru jest odpowiedz tak ,nie (yes ,no ) jesli odpowiedz brzmi tak (yes) do wypelnienia jest nastepna tabelka ze szczegolowymi informacjami , nazwa narkotyku (name of drug) , kiedy i jak dlugo byly uzywane (when /month/year) ,data ostatniego uzycia (date last used), leczenie uzaleznien (any treatment /advice or planned )

Pytanie 10 dotyczy innych chorob nie wymienionych w dotychczasowych pytaniach ankiety medycznej w ciagu ostatnich 5 lat , typu przeziebienie ,grypa , z ktora wnioskujacy udal sie do lekarza , szpitala ,kliniki na leczenie ,badania i testy , jesli wnioskujacy o ubezpieczenie odpowie na to pytanie tak ,do wypelnienia jest nastepna tabelka ze szczegolowymi informacjami ,data (date of attendance) , powod badania (reason for attendance & precise diagnosis ) ,podjete leczenie (past treatment with date) , obecna sytuacja (current treatment, current status )

OK ,na tym konczy sie strona druga ankiety medycznej , jak Wam sie to podoba ? Jutro kolejna porcja –strona 3 kwestionariusza ,pozdrawiam Andy
the future starts today

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

Strona 43 z 75 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 42 | 43 | 44 ... 73 | 74 | 75 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,