MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Czy Polacy są tu szczęśliwi???

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 3 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

hants

Post #1 Ocena: 0

2017-11-08 22:45:26 (6 lat temu)

hants

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Solent

A zezwolenie z uniwersyteckiej komisji etyki jest?

Czekajcie, zaraz znajdę coś śmiesznego..
Chcieć to znaczy móc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

hants

Post #2 Ocena: 0

2017-11-08 22:51:05 (6 lat temu)

hants

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Solent

Proszę, na jakim grzecznym uniwerku studiuję. Płacą za picie, a chętnych ni ma :-)

Obrazek
Chcieć to znaczy móc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

Jurny_Jurek

Post #3 Ocena: -1

2017-11-08 23:18:01 (6 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Przeprowadzilem szybki sondaz w pobliskim polskim sklepie i na zadane pytanie najczestszymi odpowiedziami byly:

- ,,nooooo, yyyyy, generalnie taak"
- ,, tak, tylko k%÷#@ robote musze zmienic bo mnie w."
- ,,jest ok, pada ale w Polsce tez pada a tu mam chociaz zaplacone"
- ,, yyyyhhh, tero yo, kiedys tu nie bylo sklepu nie a tero jest i dembowe moge kupic to i szczescie jes nie?"
- ,,panie, szczescie czy nieszczescie ale tam juz ni ma do czego wracac"
- ,,ja to nie ale maz tak, na ciezarowkach jezdzi a dzieci duze, juz wrosly tu szkola, znajomych maja"
- ,, 12stki robie i nadgodziny w morrisonie, nie mam czasu stary"
- ,, wal sie na ryj, co to kur gazeta jakas?"
- ,, roboty szukam ale po angielsku nic bo u niemca robilem 9 lat dopoki rumunow nie najechalo i na zlomie za 4 ojro robia, nie slyszales nic?"
- ,, nieszczesliwa jestem bo polskich baletow nie ma uuoo uuuooo!"
- ,, co to za glupie pytanie?"
- ,,w czerwcu sie hajtam to bede szczesliwa, a ty kotus?"
- ,,pie* poj* agencja, nie idz do gapa bo mnie znowu wy*bali"
- ,, yyy, kiedys jak tu przyjechalem to zaskoczyl mnie ten balagan a wlasciwie niechlujstwo...hmmm, ten krajobraz czerwonej i nierowno murowanej cegly w kontrascie z tymi opakowaniami po fast foodach"
- ,,panie, po tym breksicie to trzeba uciekac bo i tak nas wygonia, w Norwegii podobno praca jest"
- ,, a Ty?"

Pytalem z miesiac temu rozdajac wejsciowki na polonijna impreze kulturalno-rozrywkowa. Jakies 30-40% pytanych nie odpowiedzialo w ogole, miny mieli nadete wiec rozumiem, ze nie byli.

I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cwieq

Post #4 Ocena: 0

2017-11-09 08:11:30 (6 lat temu)

cwieq

Posty: 138

Mężczyzna

Z nami od: 30-06-2006

Skąd: Wigan

a ja wypelnilem ankiete :)
always look on the bright side of life.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

kasiachery

Post #5 Ocena: 0

2017-11-09 09:21:08 (6 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

Cytat:

2017-11-08 23:18:01, Jurny_Jurek napisał(a):
Przeprowadzilem szybki sondaz w pobliskim polskim sklepie i na zadane pytanie najczestszymi odpowiedziami byly:

- ,,nooooo, yyyyy, generalnie taak"
- ,, tak, tylko k%÷#@ robote musze zmienic bo mnie w."
- ,,jest ok, pada ale w Polsce tez pada a tu mam chociaz zaplacone"
- ,, yyyyhhh, tero yo, kiedys tu nie bylo sklepu nie a tero jest i dembowe moge kupic to i szczescie jes nie?"
- ,,panie, szczescie czy nieszczescie ale tam juz ni ma do czego wracac"
- ,,ja to nie ale maz tak, na ciezarowkach jezdzi a dzieci duze, juz wrosly tu szkola, znajomych maja"
- ,, 12stki robie i nadgodziny w morrisonie, nie mam czasu stary"
- ,, wal sie na ryj, co to kur gazeta jakas?"
- ,, roboty szukam ale po angielsku nic bo u niemca robilem 9 lat dopoki rumunow nie najechalo i na zlomie za 4 ojro robia, nie slyszales nic?"
- ,, nieszczesliwa jestem bo polskich baletow nie ma uuoo uuuooo!"
- ,, co to za glupie pytanie?"
- ,,w czerwcu sie hajtam to bede szczesliwa, a ty kotus?"
- ,,pie* poj* agencja, nie idz do gapa bo mnie znowu wy*bali"
- ,, yyy, kiedys jak tu przyjechalem to zaskoczyl mnie ten balagan a wlasciwie niechlujstwo...hmmm, ten krajobraz czerwonej i nierowno murowanej cegly w kontrascie z tymi opakowaniami po fast foodach"
- ,,panie, po tym breksicie to trzeba uciekac bo i tak nas wygonia, w Norwegii podobno praca jest"
- ,, a Ty?"

Pytalem z miesiac temu rozdajac wejsciowki na polonijna impreze kulturalno-rozrywkowa. Jakies 30-40% pytanych nie odpowiedzialo w ogole, miny mieli nadete wiec rozumiem, ze nie byli.




robiles ta ankiete w south yorkshire bo my tu mamy agencje gap. Chyba nie bede sie umawiac z nimi na rozmowe skoro takie opinie maja *THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #6 Ocena: 0

2017-11-09 10:29:09 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

wyglada na to ze kazdego komu uda sie nie pomyslec o powrocie do pl przez jeden dzien w roku mozna nazwac szczesliwym czlowiekiem

moze warto poczekac kiedy funt wroci do poziomu 5.50 antkieta wypadlaby moze lepiej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

viodor

Post #7 Ocena: 0

2017-11-09 10:52:56 (6 lat temu)

viodor

Posty: 16

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2012

Skąd: Yorkshire

Cytat:

2017-11-08 21:02:24, a-were napisał(a):
Chyba się nie mylę, ale autor napisał, że studiuje w UK.


Hej,

nie napisałem że studiuje w uk, tylko że tu mieszkam, dokańczam studia w Poznaniu na Uam-ie

Cytat:
2017-11-08 21:02:24, a-were napisał(a):
Coś mi się wydaję podejrzane czy raczej bardziej nieetyczne, że żadnych danych nie ma na pierwszej stronie. Ani danych badacza, ani uniwersytetu, ani danych kontaktowych gdyby ktoś miał pytania do badacza, albo chciał złożyć skargę, ani nie ma consent form.


No widać kilka lat w Anglii i wszechobecne "health and safety" wchodzi w krew i robi swoje :-]

Nie wiem czemu piszesz że to nieetyczne... Co jest nieetycze? przecież to nie jest żaden eksperyment, nikt i nic nie jest narażone na żadne ryzyko, komplikacje, stres, nie ma żadnych intymnych pytań itd... I tu każdy ma wybór, nie przymus albo ją wypełni albo nie, proste jak drut :-) Wyraźnie napisałem jaki jest cel badań, i do czego to ma służyć.
Jest to ankieta anonimowa do mojej mgr i w żaden sposób nie wymagam od nikogo żadnych danych osobistych bo do niczego nie są one potrzebne, i ja również swoich nie ujawniam.

Poza tym każdy w ankiecie może - jeśli ma taką chęc i wolę dodać swój dowolny komentarz, skarge itd. lub poprosić o krótkie wyniki jego ankiety, które moge przesłać za kilka miesięcy, jesli wpisze jakiś mail (dowolny, jakiś lewy...) i jest to mój dowód wdzięczności dla tej osoby za poświęcony czas (czego w większości ankiet nie ma) *THUMBS UP*

[ Ostatnio edytowany przez: viodor 09-11-2017 10:58 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #8 Ocena: 0

2017-11-09 10:59:34 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Jest to ankieta anonimowa do mojej mgr i w żaden sposób nie wymagam od nikogo żadnych danych osobistych bo do niczego nie są one potrzebne, i ja również swoich nie ujawniam.



Chodzi o to, ze kultura i dobry obyczaj podpowiadaja to napisanie czegos wiecej o sobie oraz o badaniu zwiekszyloby potencjalnie szanse na zebranie opinii.
Niestety zadne prawo nie reguluje dobrych manier.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lichowie

Post #9 Ocena: 0

2017-11-09 12:01:35 (6 lat temu)

lichowie

Posty: 235

Z nami od: 20-09-2007

Nie mam pojęcia jakie warunki trzeba spełnić, żeby w Polsce komisja etyki wydała zgodę na przeprowadzenie badań. Wiem jednak, że według zasad tutejszych prezentacja Twojej ankiety jest nieetyczna i nie dostałbyś zgody na jej przeprowadzenie.
To że Tobie się wydaje, że udział w tym badaniu nie będzie miał negatywnego wpływu na respondentów nie oznacza, że tak będzie. Wszystkie pytania w tej ankiecie pobudzają do refleksji. Zgodzisz się chyba ze mną, że pytania w ankiecie mogą doprowadzić do przemyśleń, które wpłyną na samopoczucie danej osoby. A może ktoś z Twoich respondentów jest w UK nieszczęśliwy, albo ma depresję ale do tej pory radził sobie, a Twoje pytania "obudziły demony w jego/jej głowie" (że tak pozwolę sobie poetycko napisać). W tej sytuacji, respondenci powinni mieć możliwość skontaktować się z Tobą i Ci o tym powiedzieć jeśli chcą. A może ktoś z Twoich respondentów jest nieporadny życiowo, może nie wie, że coś takiego jak depresja istnieje, może potrzebowałby/potrzebowałaby pokierowania do odpowiednich specjalistów (nawet jeśli miałoby to być pokierowanie do GP).
Dajesz mi kolejny powód, żeby nie wypełnić tej ankiety. Jak na przyszłego magistra nauk społecznych (się domyślam) prezentujesz dużą dozę ignorancji i brak szacunku dla swoich respondentów.

A co do Twojej łaskawości, że w ogóle podasz wyniki zainteresowanym to wiedz, że tutaj łaski byś nie robił. Nie żeby badacze zwyczajowo oferowali się z rozsyłaniem wyników bo to musi być upierdliwe, ale jak respondent sobie zażyczy to dostaje bez łaski.



[ Ostatnio edytowany przez: a-were 09-11-2017 12:03 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

espe-7

Post #10 Ocena: 0

2017-11-09 13:45:36 (6 lat temu)

espe-7

Posty: 2421

Kobieta

Z nami od: 04-06-2010

Skąd: Londyn

Cytat:

2017-11-09 12:01:35, a-were napisał(a):
Nie mam pojęcia jakie warunki trzeba spełnić, żeby w Polsce komisja etyki wydała zgodę na przeprowadzenie badań. Wiem jednak, że według zasad tutejszych prezentacja Twojej ankiety jest nieetyczna i nie dostałbyś zgody na jej przeprowadzenie.


Wrzuce swoje 3 grosze... dosyc dawno to bylo, bo prawie 20 lat temu, wiec moze cos sie zmienilo w Polsce, ale tez pisalam badawcza prace magisterska (praca z zakresu agresji) I musialam przeprowadzic kilka badan. O ile jedno badanie bylo juz gotowe, ulozone przez specjalistow, wiec nie mialam problemu z dostaniem zgodzy na jego przeprowazdenie, o tyle, te pytania, ktore sama ulozylam byly poddane bardzo restrykcyjnej kontroli. Kilka razy je poprawialam I ciagle bylo cos nie tak, choc w moim odczuciu byly one ok. Ukladalam/poprawialam je chyba przez pol roku, zanim dostalam zielone swiatlo.

Czy Twoj promotor zaakceptowal Twoje pytania? Nie zagladalam w nie, ale jesli sa glosy, ze pytania moga byc uznane za nieetyczne, to u nas za przeprowadzenie badan na wlasna reke mozna bylo z wielkim hukiem wyleciec.

Jesli masz wszystkie potrzebne zgody, to zycze powodzenia!

[ Ostatnio edytowany przez: espe-7 09-11-2017 14:09 ]

"Lovers of air travel find it exhilarating to hang poised between the illusion of immortality and the fact of death." Alexander Chase

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,