MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przywlaszczenie mienia

 

Postów: 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Matjam

Post #1 Ocena: 0

2017-08-20 00:29:36 (7 lat temu)

Matjam

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 25-01-2017

Skąd: Rhyl

Siema wszystkim 😉 sluchajcie potrzebuje Waszej porady. Wyjechalem do Polski na dluzszy czas ze wzgledow zdrowotnych. Z llandlordem zalatwilem wszystko bo nie chcialem placic na darmo rentu.
Jako ze nie moglem zostawic tam swoich rzeczy w tym auta- dogadalem sie z zaufanym kolega by rzucil okiem na moje auto, dwa telewizory, ps4 i troche sprzetu kuchennego. Mial miejsce, oferowal pomoc no i wszystko bylo spoko.

Dohechalem do Polski , okazalo sie ze mialem stan przedzawalowy do tego doszla luszczyca itd. Kolezka ten jak sie okazalo z zaufanego zrodla wiedzac ze tak predko do UK nie wroce zwyczajnie spieniezyl caly sprzet a na V5 od auta podrobil moj podpis i wychodzi na to ze auto zostalo sprzedane w jego rece tyle ze ja nie zobaczylem ani grosza.

Pytanie moje jest takie: czy jesli pojde do komendy wojewodzkiej tu w Polsce to ktos mi pomoze? Nie za bardzo moge ruszac sie z kraju - jestem pod stala opieka lekarza a poza tym ten moj zaufany kolega powiedzial ze i tak na mnie czeka ze znajomymi i nic od niego nie dostane 😐 wiekszosc moich oszczednosci pochlonelo leczenie wiec nie bardzo mstac mnie na spanie w hotelu i zalatwianie tego wszystkiego tam na miejscu a poza tym martwie sie o swoje zdrowie i zycie. Przez niego w sumie z prawie zawalem trafilem do smiglowca ratowniczego a pozniej do szpitala. Bardzo prosze o pomoc jesli ktos z Was ma jakis pomysl na odzyskanie tego co stracilem.

Pozdro 😉



Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #2 Ocena: 0

2017-08-20 04:13:02 (7 lat temu)

andyopole

Posty: 12798

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Posłuchaj kogoś kto niejeden raz rozpoczynał swoje życie od zakupu kolejnej "pierwszej" wiertarki czyli mnie. A zdarzyło mi się też dwukrotnie pukac do sw. Piotra.
Pieprz to, machnij ręką na dobrą doczesne, pilnuj zdrowia, ja się jakoś wywinalem i juz w USA zaczynam drugi raz niemal od zera. Idzie mi nieźle bo odzyskalem sporą część zdrowia. Tak też Tobie poradzę, pilnuj kondycji zdrowotnej, auto i tak zardzewialoby nieużywane, TV staną się nienowoczesne a konsole kupisz sobie nową. Pilnuj zdrowia i nie stresuj się rupieciami a nieuczciwemu koledze już tam gdzies zapisali jego uczynki. To on będzie musiał przechodzić na drugą stronę ulicy, nie Ty.

[ Ostatnio edytowany przez: andyopole 20-08-2017 04:15 ]

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Chillileaf

Post #3 Ocena: 0

2017-08-20 07:55:35 (7 lat temu)

Chillileaf

Posty: n/a

Konto usunięte

Fajnych masz kolegow. Nie doscze ukradl to I grozi.
A co do policji to watpie zeby ktos sie tym zajal. Moze I zloszenie przyjma, ale kaliber sprawy nie proporcjonalny do ilosci pracy jaka musialaby wykonac zeby ci pomoc.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

WybitnieWrednyW

Post #4 Ocena: +1

2017-08-20 07:56:14 (7 lat temu)

WybitnieWrednyWerdew

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-08-20 04:13:02, andyopole napisał(a):
Posłuchaj kogoś kto niejeden raz rozpoczynał swoje życie od zakupu kolejnej "pierwszej" wiertarki czyli mnie..


Dawno nie czy tałem tak dobrego tekstu.
Mądrego to i miło posłuchać.

Kolego >Matjam<
Przeczytaj dokładnie to co >andyopole< ci napisał.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #5 Ocena: 0

2017-08-20 08:57:08 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

zgłoś do DVLA i do angielskiej policji że cię OKRADŁ, a nie przywłaszczenie, to jest żargon żeby pomnieszyć znaczenie zwykłego złodziejstwa.
Można nawet przez stronę internetową. Dalej cię poprowadzą.
Może i go ukarają...
Ale czy odzyskasz jakieś pieniądze, to już inna bajka.
NA dłuższa metę to wizyta tak czy inaczej będzie konieczna.
Policja w Pl to ma problemy w PL coś załatwić, poza tym zdarzenie było tu nie w Polsce, więc zgłasza się sprawę w miejscu przestępstwa.

Rozumiem że mieszkałeś gdzieś koło Liverpool

http://www.merseyside.police.uk/contact-us/
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

krakn

Post #6 Ocena: 0

2017-08-20 08:58:15 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

A informacje o DVLA masz tu http://www.gov.uk/what-to-do-if-your-vehicle-has-been-stolen
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

WybitnieWrednyW

Post #7 Ocena: 0

2017-08-20 09:04:11 (7 lat temu)

WybitnieWrednyWerdew

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-08-20 08:58:15, krakn napisał(a):
A informacje o DVLA masz tu <a href="http://www.gov.uk/what-to-do-if-your-vehicle-has-been-stolen" target="_blank" target="_new">http://www.gov.uk/what-to-do-if-your-vehicle-has-been-stolen</a>


No skoro już tak:-8
To poinformuj że podpis został sfałszowany i postaraj się udowodnić że w dniu niby "przepisania" auta na kolegę byłeś w Polsce. I żadnego upoważnienia nie zostawiałes.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Matjam

Post #8 Ocena: 0

2017-08-20 12:05:53 (7 lat temu)

Matjam

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 25-01-2017

Skąd: Rhyl

Dziekuje Wam wszystkim za pomoc 🖒 no niestety zdarza sie ze zna sie ludzi dlugo i ktos tego zaufania naduzywa. Ja sie z checia tam przejade ale jak troche poprawi sie stan mojego zdrowia.

Nie chce tylko zeby to przepadlo mimo ze jest to jakies 3 tys funtow. Dlatego musze zareagowac jak najszybciej.

Jeszcze raz wielkie dzieki !

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,