MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Mandaty . Prosze o rade

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 17

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Matjam

Post #1 Ocena: 0

2017-01-25 23:57:09 (7 lat temu)

Matjam

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 25-01-2017

Skąd: Rhyl

Czesc Wszystkim. Nie wiem czy to dobry dzial (probowalem znalezc cos podobnego) . Jesli nie to przepraszam- jestem tu pierwszy raz.
Dostalem grzywne kilka miesiecy temu na dzien za jazde bez ubezpieczenia i MOT-u. Na dzien dzisiejszy jest to 1000£ 😐 dostalem wlasnie pismo ze skontaktuja sie z moim pracodawca w sprawie sciagania tej kary i tu pytanie.

Jest jakasz szansa w tym momencie na rozlozenie tego na raty? Jesli tak to gdzie to szybko zalatwic?
Dopiero co dostalem kontrakt w nowej i to taki probny na pol roku i nie chce robic sobie lipy szczegolnie ze znajac moich team leaderow zaraz beda wiedziec wszyscy a sensacji mi nie brak.
Jezeli ktos moze cos doradzic to bardzo prosze 🙄
Dalem ciala z tym mandatem ale zwyczajnie nie mialem jak zaplacic- pracowalem sam a Kobieta byla w domu z dzieckiem . Teraz chce to zalatwic i splacic w 3 miesiace jesli by dalo rade.

Dodam tylko ze mam polskie prawo jazdy wiec wszystko idzie przes sad a nie DVLA .

Z gory dziekuje za rady i pozdrawiam wszystkich na emigracji 😉

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-2b

Post #2 Ocena: 0

2017-01-26 00:02:05 (7 lat temu)

ie2ox4-2b

Posty: 909

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 22-08-2016

Skąd: Oxford

Musisz dogadać się z nałożycielem tej kary... czyli chyba z sądem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2017-01-26 00:03:40 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

List dostales z firmy zajmujacej sie sciaganiem kar sadowych, wiec do nich dzwon i negocjuj nowa forme splaty (gdybys prace zmienil, to musialbys to samo zrobic zeby nie popasc w dlug jakby przestala twoja wyplata byc do dyspozycji, wiec re-negocjacje sa normalne). Nawet jak nie splacales i przekazali dlug to tez mozesz ustalic forme splaty i splata w 3 miesiace bedzie dla firmy atrakcyjna. Na liscie masz numer tel i kontaktuj sie z firma.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Matjam

Post #4 Ocena: 0

2017-01-26 17:38:19 (7 lat temu)

Matjam

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 25-01-2017

Skąd: Rhyl

Bardzo Wam dziekuje ! 😉

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #5 Ocena: 0

2017-02-04 17:06:42 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Znajomy dostal mandat za parkowanie w miejscu zabronionym. Byla to ciezarowka na polskich tablicach i smiem twierdzic, ze ktos probuje wykorzystac sytuacje.

Przeslal mi kilka zdjec i wyglada to na jakies totalne zdupie, na jezdni nie ma zadnych linii, nigdzie w poblizu nie ma zadnych znakow zakazujacych postoju. Staly tam jeszcze dwie inne ciezarowki, ale tylko on otrzymal mandat. Droga publiczna, mandat wystawiony przez pracownika councilu. Brak podpisu,

Powod, "46 parked on a clearway where stopping is prohibited"

Czy olac ten mandat calkowicie, czy odwolac sie w jego imieniu? Nie chce tez sciagnac na siebie komornika, jesli odwolanie odrzuca.

edit
Obejrzalem ta ulice na google maps - Thurrock Park Way. Slepy koniec drogi.
Wszedzie sa zakazy umieszczone na latarniach. Jednak na tym odcinku gdzie kolega zaparkowal, nie ma zadnego znaku chociaz latarnia stoi. Krotki odcinek pomiedzy dwoma malymi skrzyzowaniami.

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 04-02-2017 17:20 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #6 Ocena: 0

2017-02-04 18:00:18 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

chyba mu ktoś zrobił kawał, albo faktycznie jakieś cwaniaki podali link lub nr konta lewy i jest to zwykły scam.
Licza na to ze ktoś z zagranicy po prostu wyśle pieniądze na konto.

Masz więcej danych o tym mandacie? Jaki council? nr mandatu?


Co do odwołania.
Odwołanie powoduje wstrzymanie procedury do czasu zakończenia sporu.
A spór moze trwać nawet pół roku, o ile ten co dostał mandat będzie drążył w kolejnych instancjach, a są 3. Pierwsza odpowiada najczęściej w 2-5 dni. potem jest jeszcze jedna, fear coś tam, nie pamiętam w tym momencie, oraz droga sądowa. Jeżeli rozpocznie odwołanie to wszystko zostaje zamrożone. Po ostatecznym wyroku sądu, jeżeli dojdzie i przegra, to będzie miał nadal 7 dni na zapłacenie lub ile sędzia wyda wyrok, bo jak przegra to mu dojdzie jeszcze coś ok 150 za usługę.
Ale wg mnie, w tym miejscu to zwykły albo dowcip, albo oszustwo.



EDIT.
Ja tam widzę naczepy... zaparkowane ... hehe. Ale jest też znak zakaz parkowania na słupie na wprost skrzyżowania.
Musiałby trafić na szczególnego skurwiela co tam specjalnie przyjeżdża i ładuje mandaty.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

radzik77

Post #7 Ocena: 0

2017-02-04 18:20:23 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Mandat ważny bo na stronie councilu (Thurrock) istnieje. Niestety nie ma wglądu w zdjęcia.

Chłopak szczery i chce zaplacic. Tylko kilka juz osob mi powiedziało zeby nie płacił bo po tablicach i tak nie dojdą. Jak sie odwołam i odrzuca, to juz zaplacic bedzie musiał bo bedą mieli tutejszy adres.

Cos szczęścia nie ma. W zeszłym roku VOSA ukarała go £300 za skrócenie odpoczynku dobowego do 9h trzykrotnie w jednym tygodniu. Uparli sie ze mozna tylko dwa co oczywiście jest bzdura. Ma poszukać tej dokumentacji i mi przesłać. To sie do gazety nadaje.

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 04-02-2017 19:14 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #8 Ocena: 0

2017-02-04 18:26:41 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-02-04 18:00:18, krakn napisał(a):
EDIT.
Ja tam widzę naczepy... zaparkowane ... hehe. Ale jest też znak zakaz parkowania na słupie na wprost skrzyżowania.
Musiałby trafić na szczególnego skurwiela co tam specjalnie przyjeżdża i ładuje mandaty.


W tym miejscu gdzie stał jest akurat latarnia bez znaku :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #9 Ocena: 0

2017-02-04 19:28:27 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

tam gdzie te naczepy?
Nie pozostaje nic innego jak najpierw sprawdzić czy taki mandat wogóle jest w danym coincilu i czy był wypisany na nr reg jego ciągnika czy pojazdu.
Jak wejdzie na stronę councilu to tam po wpisaniu nr mandatu i reg dostanie pierwsza odpowiedź.
Ja bym się odwoływał skoro stał tam gdzie te 3 naczepy.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

wojta1

Post #10 Ocena: 0

2017-02-05 00:56:45 (7 lat temu)

wojta1

Posty: 202

Mężczyzna

Z nami od: 01-02-2009

po tablicach dojdą bez problemu koledze do polski przyszedl mandat za parkowanie w miejscu niedozwolonym po tym jak byl w uk samochodem na odwiedzinach

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,