MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Okres ważności wezwania do zapłaty, mandat

 

Postów: 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

majkel1987

Post #1 Ocena: 0

2015-12-07 00:42:28 (8 lat temu)

majkel1987

Posty: 85

Mężczyzna

Z nami od: 23-06-2013

Skąd: Cardiff

Czy jest coś takiego jak przedawniony mandat? Jeśli np dostanę mandat po pół roku, czy po jakimś czasie, od dnia "wpadki", to czy traci on ważność?? Jak tak to ile czasu ma policja na wysłanie takiego powiadomienia?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-b

Post #2 Ocena: 0

2015-12-07 04:37:41 (8 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

Nie traci ważności, ważny dożywotnio. Tam nie pracują jełopy, więc wszystko zależy jak zacierałaś swój ślad, może miałeś nieaktualne dane w adresach. Daj na tacę w intencji niedostania bonusa, chociażby od ubezpieczyciela.

[ Ostatnio edytowany przez: ie2ox4-b 07-12-2015 04:38 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #3 Ocena: 0

2015-12-07 04:38:04 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Mandat, nie koniecznie od policji idzie do 14 dni, po miesiącu masz do zapłacenia 1,5 więcej, po 6 miesiącach mandat jest przekazywany do windykacji.
I odbywa się na dwa sposoby, z jednej prywatna firma będzie próbowała odzyskać, to jest kwota 1,5 razy mandat plus 120 ~ 350 funtów .

Druga droga to lapiduchy, klampa na koło, albo laweta. Jak nie zapłacisz w tym momencie jest to około 400 funtów wraz z mandatem, to zabierają samochód na licytacje.

Pewnie nie raz widziałeś pojazdy z klampa.

Jak nie ma na niej napisu DVLA to jest za mandaty, jak jest dvla to za brak taxu
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2015-12-07 06:49:10 (8 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Postepowanie musi byc rozpoczete w ciagu 6 miesiecy od przewinienia drogowego. List moze byc wyslany pozniej niz 6 miesiecy.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

GiantGoram

Post #5 Ocena: 0

2015-12-07 07:50:44 (8 lat temu)

GiantGoram

Posty: 291

Kobieta

Z nami od: 20-09-2015

Skąd: Bristol

Mandat w taki lub inny sposob musisz zaplacic jak przyjdzie.
Jezeli nie zaplacisz do daty napisanej na liscie lub zignorujesz jakakolwiek korespondencje sprawa niezaplaconego mandatu trafi do sadu. Wyrok sad wyda zaocznie jezeli sie nie wstawisz.
Do kwoty mandatu dodane beda wiec koszta sadowe i £60-£80 mandat wskoczy do £400 lub wiecej.
Jezeli nadal nie zaplacisz to wtedy dlug przekazany jest do firmy windykacyjnej. No I wtedy za kazda wizyte komornika trzeba placic £100.
Jezeli byla sprawa w sadzie I jest kwota do splaty to najlepiej zadzwonic I poprosic o splate ratalna,ida na reke jezeli tylko sie nie ignoruje listow. Zreszta z prawie kaxda organizacja/firma w UK mozna sie dogadac o splaty ratalne.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #6 Ocena: 0

2015-12-07 08:24:45 (8 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Ja mam zgoła inne informacje ale linku nie wkleję, bo pisze z telefonu.

Dotyczy to przekroczenia dozwolonej prędkości. Policja musi rozpocząć postępowanie do 14 dni od popełnienia wykroczenia. Nie wiem jak to sie ma w praktyce, ale tak jest podane na penalties.gov. Podejrzewam, ze jesli do 2 tyg plus pare dni na list, nie przyjdzie powiadomienie wszczęciu postępowania, to mozna odetchnąć z ulga.

Jest jednak warunek, ze trzeba mieć aktualne adresy w papierach no i auto nie było z wypożyczalni. Wtedy juz moze byc rożnie, bo korespondencja troche zajmuje.

Jesli chodzi o egzekwowanie kar, to jest tam jak inni użytkownicy piszą wyżej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

majkel1987

Post #7 Ocena: 0

2015-12-07 21:02:10 (8 lat temu)

majkel1987

Posty: 85

Mężczyzna

Z nami od: 23-06-2013

Skąd: Cardiff

Koledzy i koleżanki moi/e sympatyczni/ne. Nie planuję przedłużać zapłaty mandatu cy się ukrywać. Jak przychodzi to płacę i mam z głowy. Chodzi o to że tak jak pisałem w innym poście "prędkość ponownie" chwyciła mnie kamerka z vana policyjnego na poboczu. Nic do tej pory nie przyszło. Tylko że rok temu dokładnie w tym samym miesiącu złapała mnie policja na drodze i mandat przyszedł po 4ech czy 5ciu miesiącach. Więc teraz też czekam, może nie chcą mi robić kosztów przed świętami :) hehe. W PL słyszałem że jak tak czekasz i czekasz jakieś 6 miesięcy bodajże, to traci ważność i można list wyrzucić do kosza. A ja chciałem się dowiedzieć czy tak jest tutaj, na wyspach?
Dane się nie zmieniły, auto jest nie na mnie ale jestem w ubezpieczeniu dopisany. Składki, wszystkie opłaty są i tyle.

[ Ostatnio edytowany przez: majkel1987 07-12-2015 21:04 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,