MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Moje dzieci idą do szkoły

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Postów: 76

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

wkasik

Post #1 Ocena: 0

2014-01-08 09:01:33 (10 lat temu)

wkasik

Posty: 207

Kobieta

Z nami od: 08-01-2014

Skąd: Swansea

Witam. Jestem tu nowa i pewnie już był taki temat, ale nie mogę nic znaleźć aktualnego (najdalej z przed roku może). Mam dwoje dzieci 6 i 11 lat.25 stycznia wylatujemy do Swansea w Walii. Dzieci pójdą tam do szkoły. Interesuje mnie, czy ktoś posłał niedawno swoje dzieci do szkoły i jak długo dochodziły do siebie. Mój 6-letni syn w zerówce nie uczy się pisać i czytać, edukacja w Polsce trochę się zmieniła, więc nie wiem jak daleko będzie z materiałem do tyłu, tym bardziej, że nie zna języka. Czy uczyć go już w domu czy odpuścić sobie i zacząć już po angielsku na miejscu.Jak wygląda poziom u 11 latków. Córka też nie zna języka na poziomie komunikatywnym, tylko coś tam kumka.Czy w szkołach jest jakaś dodatkowa pomoc dla takich dzieci, czy musimy sobie z tym poradzić sami. Za jakiekolwiek informacje i porady z góry dziękuję,na pewno będą bardzo pomocne. Dodam, że dzieci są chętne na wyjazd, więc myślę, że to połowa sukcesu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #2 Ocena: 0

2014-01-08 09:15:52 (10 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Tak, był taki temat i to nie jeden.
Dzieci sobie dadzą rade. Czy otrzymają dodatkowa pomoc to już sprawa szkoły.
Większy stres maja rodzice aniżeli dzieci w większości przypadków.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2014-01-08 09:24:54 (10 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2014-01-08 09:25:22 (10 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Nie wiem, na ile sie pozmieniala pl szkola, ale pare lat temu literek, cyfr, dodawania i odejmowania, czytania prostych slow uczono w przedszkolu 4- i 5-latkow, 6-latki juz niezle sobie radzily z prostymi tekstami.
Dzieciom znajomosc tekstow o podstawowych potrzebach sie przyda, poziom zalezy od wiedzy i zaangazowania, uzdolnienia dzieci.

Tematow o dziecku w szkole ang. jest masa, przejrzyj dzial Edukacji.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2014-01-08 10:07:38 (10 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wkasik

Post #6 Ocena: 0

2014-01-08 10:22:08 (10 lat temu)

wkasik

Posty: 207

Kobieta

Z nami od: 08-01-2014

Skąd: Swansea

teraz jest gorzej w polskich szkołach. Moja starsza córka umiała czytać i pisać idąc do 1klasy. Teraz nie ma tego wymogu. We wrześniu dowiedziałam się, że dzieci tylko przygotowują rękę do pisania robiąc szlaczki i znaki literopodobne. O czytaniu nie ma mowy. Cyferki też odpadają, no może tylko do 10, ale tez nie uczą się ich pisać.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wkasik

Post #7 Ocena: 0

2014-01-08 10:27:52 (10 lat temu)

wkasik

Posty: 207

Kobieta

Z nami od: 08-01-2014

Skąd: Swansea

dzięki deco-Latifa. Bardzo chętnie przyjmę namiary na szkoły. Będę mieszkała gdzieś w okolicach Pedrog Terrace o ile cokolwiek Ci to mówi, taki adres dostałam od męża. A powiedz, czy lepiej by było gdyby dzieci miały polaków w klasie, bo o tym też różnie się ludzie wypowiadają.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Natija

Post #8 Ocena: 0

2014-01-08 10:36:56 (10 lat temu)

Natija

Posty: 1559

Kobieta

Z nami od: 02-02-2012

Skąd: London

Mój syn ma cztery lata skończone no i tutaj już od przedszkola uczą czytania,pisania,liczenia,kształtów,kolorów..mój w reception uczy się czytać,pisać,liczyć..i powiem ci że wiele dzieci w wieku 5 lat już podstawy ma opanowane..co do pisania to tutaj są inne kształty liter i cyferek..takie z ogonkami..jak dla
mnie to poziom jak na polską pierwszą klasę podstawówki.Dostał 15 stron A4 pracy domowej na przerwę świąteczną..pisanie,cyfry,proste liczenie..Mojemu synowi bardzo pomagali w szkole bo słabo znał angielski teraz po pół roku nie ma już problemów.Sama nie podejmowałabym się uczenia młodego angielskiego..można namieszać..może jedynie alfabet fonetycznyu nas na to cisną dzieci,alfabet,cyfry..

[ Ostatnio edytowany przez: Natija 08-01-2014 10:53 ]

Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali, to się obali, Polak musi mieć łeb i dupę ze stali.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #9 Ocena: 0

2014-01-08 10:47:41 (10 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Z uporem maniaka polecam internetowe BBC Bitesize KS1 dla mlodszego, KS2 i KS3 dla starszej, fajnie przygotowany material szkolny, obycie z jezykiem.
A podstawy typu: jesc, pic, toaleta, to spokojnie mozna w domu nauczyc.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Natija

Post #10 Ocena: 0

2014-01-08 10:51:10 (10 lat temu)

Natija

Posty: 1559

Kobieta

Z nami od: 02-02-2012

Skąd: London

Dla młodszego też fajna stronka http://m.learnenglishkids.britishcouncil.org/en/

Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali, to się obali, Polak musi mieć łeb i dupę ze stali.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,