MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zakupy spożywcze - koszty

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 19 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 17 | 18 | 19 ] - Skocz do strony

Str 2 z 19

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

marco_polo

Post #1 Ocena: 0

2010-09-17 12:49:21 (15 lat temu)

marco_polo

Posty: 246

Kobieta

Z nami od: 25-02-2010

Paulinqa - no właśnie, nie wspomniałam o przyjemnościach, typu butelka dobrego wina raz na jakiś czas, lub piwa.

__phoney__ - wiem że kolega nie napisał o dzieciach, ale i tak licząc według niego 2 dorosłych ludzi za 30f - to znaczy my (2+2) powinniśmy zmieścić się w 60f/tyg.

Mam prośbę do tych co potrafią przeżyć za te 30f-50f tygodniowo, proszę napiszcie (możecie na priwa) przykładowe dania, listę zakupów!
Może ja coś robię nie tak, może nie potrafię ale widzę ze duża część ludzi jednak wydaje sporo mniej niż ja.
A ponieważ ostatnio mam wrażenie że pracujemy tylko na rachunki i jedzenie, to MUSZĘ uciąć wydatki!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2010-09-17 12:51:24 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2010-09-17 12:51:46 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

marco_polo

Post #4 Ocena: 0

2010-09-17 12:54:10 (15 lat temu)

marco_polo

Posty: 246

Kobieta

Z nami od: 25-02-2010

Cytat:

2010-09-17 12:45:51, Richmond napisał(a):
Cytat:

2010-09-17 12:30:37, marco_polo napisał(a):
Przepraszam, ale zapytam to co wy jecie?
Dla mnie prosta kalkulacja:
śniadanie: chleb 1f, masło 1f, szynka 3f , pomidorki 1,5f
= 6,5f
-----------

Ale 2 osoby nie zjedza na sniadanie bochenka chleba, kostki masla czy paczki pomidorow. Moze kilku osobowa rodzina. Wiec nie ma co porownywac wydatkow rodziny z dziecmi do pary.

W 30 funtach nie dalabym rady zrobic zakupow tygodniowych, chyba ze dla kotow ;)

A ze ceny zmieniaja sie to widze na biezaco, jak zamawiam zakupy online. Ale sa towary, ktore tanieja. To czego duzo jem, staram sie kupowac hurtowo w ramach promocji.



[ Ostatnio edytowany przez: <i>Richmond</i> 17-09-2010 12:49 ]




No wiesz, u nas bochen chleba czasem schodzi w dzień :) Śniadanie, kolacja, mąż do pracy weźmie 2 kromki a jak dzieciaki dorwą się z nutellą... No ale normalnie to na 2 dni wystarcza.
2 kostki masła na tydzień, pomidory to na 3 dni.
Ale żeby przykładowo przeżyć taki dzień to trzeba te artykuły kupić, i nawet jeżeli starczą one na 3 dni to żeby je mieć trzeba jednorazowo wydać ponad 20f. A 3 dni x 20f już masz 60f. A gdzie jeszcze 4 dni?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2010-09-17 12:54:27 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

redona

Post #6 Ocena: 0

2010-09-17 12:57:07 (15 lat temu)

redona

Posty: 186

Kobieta

Z nami od: 05-06-2009

Skąd: london

Ja mysle ze to nie jest realnie wydawac tylko 40 f tygodniowo na 3. Byloby realne gdyby byla uboga djeta codzienie 3 razy dziennie kanapki dla calej rodziny ale jak ktos gotuje 3 razy dzienie to tak w granicach 100 - 150 na troje jedzac normalnie. Dziwia mnie wypowiedzi typu ja wydaje 40 funtow tygodniowo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2010-09-17 12:59:44 (15 lat temu)

Richmond

Posty: 29553

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Paulinqa,
mozna kupic 8 filetow lososia lub Bassa za 4.5-5 funtow w promocji, mrozonki. Wiec za te same 5 funtow mozna miec 2 tunczyki albo 8 filetow innej ryby. I nie sa ta zadne produkty basic, value itp.
Takze wszystko zalezy co kto lubi i co kto kupuje.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #8 Ocena: 0

2010-09-17 13:06:25 (15 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2739

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2010-09-17 12:35:24, __phoney__ napisał(a):
Podam przykład kurczaków(jakość wszędzie taka sama!!!)
Asda-4,45 Tesco 4.5 Lidl 4 aldi i netto 3!! to różnica prawie 50%!!
Takich przykładów jest wiele,oczywiscie latanie od jednego sklepu do drugiego w każdym kupując 1,2 rzeczy jest bez sensu ale przy dużych zakupach warto przemyśleć gdzie co kupić.

W Aldim nie kupisz 0,5kg świeżej piersi z kurczaka za 3 funty - wiem, bo mam 1 milę do tego sklepu. W sąsiednim Icelandzie - już tak. Poza tym środki czystości i kosmetyki kupuję w funciakach oraz Home Bargains. Przebitka w porównaniu do chociażby TESCO jest często 2-krotna. Wczoraj przysłali mi ulotkę, że w mojej okolicy otwarli nowego Morrisson'sa i zdecydowałem się przejechać, by sprawdzić ofertę. Warzywa i owoce mają na pewno dużo tańsze, niż w TESCO, przy tym ten sklep lepiej dba o jakość. Produkty firmowe też możliwe - kupiłem 2kg proszek do prania za niecałe 2 funty i 12 rolek papieru toaletowego za 1,25. Grejpfruty po bodajże 28p, rzodkiewki po 50p/200g.
Tylko takie szukanie to pułapka - przecież nie będę jechał kilka mil do powiedzmy Netto, by kupić 2 opakowania 6-paka jogurtów po funcie, 1,2kg paczki brokułów za funta, czy kilku puszek tuńczyka po 45p. Gdybym tak sobie wycieczkował, to więcej bym na paliwo stracił, niż zyskał finansowo.
A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

KasiaW82

Post #9 Ocena: 0

2010-09-17 13:07:25 (15 lat temu)

KasiaW82

Posty: 368

Kobieta

Z nami od: 06-07-2010

Skąd: Londyn

mnie tez dziwi jak ktos wydaje 30-40 na zakupy u mnie to nie mozliwe,probowalam ale zawsze cos trzeba dokupic,tak wiec u mnie 2+1 to 100 na tydzien spokojnie,moze dla tego ze duzo gotuje i lubie jesc choc po mnie nie widac he he,ach o kroliku bym zapomnuiala:-]
Przyjażń jednego roztropnego człowieka jest bardziej wartościowa niż przyjażń wszystkich głupców...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

ChrisCov

Post #10 Ocena: 0

2010-09-17 13:11:33 (15 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2739

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2010-09-17 12:59:44, Richmond napisał(a):
Paulinqa,
mozna kupic 8 filetow lososia lub Bassa za 4.5-5 funtow w promocji, mrozonki. Wiec za te same 5 funtow mozna miec 2 tunczyki albo 8 filetow innej ryby. I nie sa ta zadne produkty basic, value itp.
Takze wszystko zalezy co kto lubi i co kto kupuje.

Można. Idealnym sklepem do tego jest Aldi - 750g łososia za bodajże 4,5 funta, tuńczyk też w podobnej cenie, tylko mniejsze opakowania. W Netto jest natomiast 450g łososia za 3 funty i to z dobrej firmy.
A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Strona 2 z 19 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 17 | 18 | 19 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,