Postów: 186 |
|
---|---|
marco_polo | Post #1 Ocena: 0 2010-09-17 12:14:29 (15 lat temu) |
Z nami od: 25-02-2010 |
Witam!
Wiem że temat był wałkowany jakiś czas temu, ale sporo się ostatnio zmieniło. Odniosłam wrażenie że wszystko bardzo powoli ale drożeje i co raz trudniej jest cokolwiek zaoszczędzić. Wszystko nic, ale rozmawiałam ostatnio ze znajomą. Jak ona usłyszała że wydaję od 70 o 100f tygodniowo na jedzenie (rodzina 2+2) to się schwyciła za głowę. Stwierdziła że jestem strasznie rozrzutna i że oni wydają około 40f. Fakt mają tylko 1 dziecko, ale i tak dla mnie to jakaś nierealna kwota. Wczoraj byłam na zakupach w Asda, trochę mięska, jarzyn i owoców, mleko i jogurty - i 45f poszło! A zakupy były raczej uzupełniające i bez szaleństw. Wiem że w poniedziałek (po weekendzie) będę musiałam pojechać znowu na zakupy. Stąd moje pytanie do oszczędnych gospodyń (ale oszczędnych w dobrym znaczeniu tego słowa, bo staramy się zdrowo odżywiać i nie oszczędzać na swoim zdrowiu): ile wydajecie teraz na jedzenie? |
Emines | Post #2 Ocena: 0 2010-09-17 12:17:30 (15 lat temu) |
Z nami od: 20-08-2009 Skąd: Londyn |
Ja z dziewczyną tygodniowo miescimy sie w 30F.
![]() Czasem Asda, lidl, funciak, saintsbury. i nie bidujemy ![]() |
marco_polo | Post #3 Ocena: 0 2010-09-17 12:30:37 (15 lat temu) |
Z nami od: 25-02-2010 |
Przepraszam, ale zapytam to co wy jecie?
Dla mnie prosta kalkulacja: śniadanie: chleb 1f, masło 1f, szynka 3f , pomidorki 1,5f = 6,5f ----------- obiad: mięso mielone 4f (tacka) ziemniaczki 1f jarzyny na zupę (marchewka, pietruszka, kalafior) 3f śmietana 1,65f coś na sałatkę (np. ogórek na mizerię) 0,7pensów = 10,35 --------- kolacja np. jaka gotowane z majonezem - same jaka 2,98f za 30szt (tyle kupuję na tydzień) ale policz do tego majonez, chleb masło + herbata lub sok dla dzieci to koszt kolacji około 4f --------- owoce na dzień np. 2f ---------- jedzenie dla męża do pracy zazwyczaj udka na zimno + np. pomidor + chleb + kilka batoników + jabłko dziennie 2f ========== razem 24,85 wiem że obiad raczej gotuję na 2 dni ale i tak nie wspomniałam tu o przekąskach dla dzieci (potrafią mi po 2 jogurtu na raz zjeść i po 2 banany) więc powiedz mi co wy jecie żeby przeżyć za 30f tydzień????? |
Post #4 Ocena: 0 2010-09-17 12:35:24 (15 lat temu) |
|
![]() Anonim |
Usunięte
|
Post #5 Ocena: 0 2010-09-17 12:39:13 (15 lat temu) |
|
![]() Anonim |
Usunięte
|
|
|
ciesza | Post #6 Ocena: 0 2010-09-17 12:39:38 (15 lat temu) |
Z nami od: 29-08-2007 Skąd: MANCHESTER |
jesien idzie oszczednosci czas zaczac
![]() juz nie raz pisalam ile to wydaje ![]() ostatnio tez mi sie wlaczyla lampka oszczedzanie i uwaga:-W udalo mi sie zjechac do 100 tygodniowo ![]() ale zebyscie widzieli jaka dumna z siebie bylam obiady na dwa dni u nas nie przejda, nikt nie lubi takich zestawow. Ale wiem jak mozna za 30 caly tydzien przeciagnac, z tym, ze to wymaga duzo zachodu i oczu na okolo glowy. Jak ktos ma czas to moze robic zakupy w 10 roznych sklepach i wybierac promocje, ja cenie swoj czas i wole go spedzic na ciekawszych zajeciach |
Post #7 Ocena: 0 2010-09-17 12:39:52 (15 lat temu) |
|
![]() Anonim |
Usunięte
|
marco_polo | Post #8 Ocena: 0 2010-09-17 12:43:18 (15 lat temu) |
Z nami od: 25-02-2010 |
__phoney__ - ja robię identycznie!
I też wliczam w to środki czystości i pampersy. No i jeszcze żarcie dla kota. ![]() Ale i tak nie wyobrażam sobie przeżycia za 30f tygodnia. Staram się odżywiać jak najzdrowiej, a mianowicie żeby codziennie zjeść jakiś owoc, żeby zupa była przynajmniej kilka razy w tygodniu. Wolę proste ale zdrowe dania niż fast food. A jak dzieciaki mnie "rozkręcą" na jakieś szaleństwa - to przecież dobra czekolada kosztuje ponad 1f a jakieś tam M&M to duże opakowaniu jeż ponad 2f. Nie wiem, może inni jakoś bardziej potrafią, ale my lubimy dobre jedzenie (jakościowo) i nie wychodzi mi mniej wydawać.... ![]() |
Post #9 Ocena: 0 2010-09-17 12:45:39 (15 lat temu) |
|
![]() Anonim |
Usunięte
|
Richmond | Post #10 Ocena: 0 2010-09-17 12:45:51 (15 lat temu) |
Z nami od: 06-02-2007 Skąd: Surrey |
Cytat: 2010-09-17 12:30:37, marco_polo napisał(a): Przepraszam, ale zapytam to co wy jecie? Dla mnie prosta kalkulacja: śniadanie: chleb 1f, masło 1f, szynka 3f , pomidorki 1,5f = 6,5f ----------- Ale 2 osoby nie zjedza na sniadanie bochenka chleba, kostki masla czy paczki pomidorow. Moze kilku osobowa rodzina. Wiec nie ma co porownywac wydatkow rodziny z dziecmi do pary. W 30 funtach nie dalabym rady zrobic zakupow tygodniowych, chyba ze dla kotow ![]() A ze ceny zmieniaja sie to widze na biezaco, jak zamawiam zakupy online. Ale sa towary, ktore tanieja. To czego duzo jem, staram sie kupowac hurtowo w ramach promocji. [ Ostatnio edytowany przez: Richmond 17-09-2010 12:49 ] Carpe diem.
|