MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Super miejsca w Walii w sam raz na wypady z rodzinką :-)

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 4 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

karjo1

Post #1 Ocena: 0

2016-01-28 18:31:02 (8 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Aberystwyth i Ynyslas, urokliwe miasteczko (to pierwsze) i obledne plaze z parkingiem na brzegu rzeki/rozlewiska (to drugie).
Po drodze Snowdonia i Brecon Beacons, inny klimat niz plazowanie, ale po raz pierwszy tam zdarzylo sie wedrowac w chmurach, a za chwile powyzej pulapu chmur i zobaczyc deszcz lecacy do gory ;).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

elemelek

Post #2 Ocena: 0

2016-01-28 22:40:39 (8 lat temu)

elemelek

Posty: 1029

Mężczyzna

Z nami od: 30-09-2010

Skąd: UK

Ynyslas wyglada na fajne miejsce. Bardziej interesuja nas plaze, widoczki. Ewentualnie jakies male miasteczko. Najlepiej, zeby dojechac w 3h, zeby zostalo dnia na zwiedzanie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2019-05-01 13:44:47 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Z okazji czasu na rekonwalescencje, poszwedac sie moge po okolicy i moge polecic pare miejsc na wyjazd.

Erddig - kolo Wrexham- posiadlosc National Trust, ciekawe miejsce do zwiedzania, nie jest to Wawel, ale ma swoj urok. Sama posiadlosc szczyci sie tym, ze ma najwiecej zgromadzonych rzeczy z wszystkich National Trust miejsc. Ostatni wlasciciel przed przekazaniem w rece NT, zaznaczyl, ze nic nie moze byc z domu sprzedane i ze musi byc odrestaurowany, co NT sukcesywnie czyni. Piekne ogrody kolol, miejsce na relaksujacy spacer i odpoczynek.

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W okolicach mozna znalezc cale polacie niedzwiedziego czosnku, ktory w UK mozna zbierac. Uwaga, nie pomylic z konwalia, wygladaja liscie podobnie, a efekt niestety bardzo rozny.

Obrazek

Obrazek

Niedaleko od Wrexham rowniez ciekawy akwedukt do spaceru - Pontcysyllte Aqueduct, my podjechalismy na parking od strony Trevor (Station Rd, Trevor Basin, Wrexham LL20 7TG) Telford Inn pub po jednej stronie, a za mostkiem parking skad mozna spacerem wybrac sie wzdloz akweduktu na druga strone do Froncysyllte i wypic kawe z kawiarenki na barce. Mozna rowniez obejsc naokolo i wrocic do punktu wyjsciowego, nie jest to dlugi spacer, tyle ze gorka w jednym miejscu jest solidna. Widoki z akweduktu piekne, dobrze ze nie wialo za bardzo jak bylam, ale ogladajac filmik dzisiaj, dziwnie leku wysokosci doznalam :-] - nie jest to dla osob ktore wysokosci boja sie panicznie, a dla tych ostroznych bedzie ok, ja przezylam bez wiekszych problemow.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jakos zdjec moze nie najlepsza, bo koncentrowalam sie na utrzymaniu rownowagi :-] - jak nazwe akweduktu wpiszecie w Google, to zdjecia znajdziecie lepsze.

A poczatek sukcesu konstrukcji akweduktu i kanalu ogolnie jest w wodospadach Horseshoe Falls nieopodal:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mozna siedziec i gapic sie godzinami, mozna tez pospacerowac wsrod zieleni, wzdloz kanalu.

Kolejnym przystakniem - Chirk Castle (Chirk LL14 5AF), nalezy do National Trust, ciekawy obiekt, w sam raz na leniwe zwiedzanie, dla dzieci sa stroje do przebrania i zabawy w zamkowej wiezy, jak rowniez korty do gry w ogrodach. Piknikowe miejsce jak znalazl w pieknych ogrodach, ktorych sciezki nawet daja sie pokonac na wozku. Wczoraj bylo kilka osob/artystow ze sztalugami przekladajacych widoki na papier czy plotno.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2019-05-04 11:58:31 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Przez trzy dni (sobota, niedziela, poniedzialek) jest w Llandudno Extravaganza, wiktorianski weekend. Parada tej ery storjow i sprzetu maszerowac bedzie przez miast w kazdy z tych dni o 12 w poludnie, na Bodafon Fields (LL30 1BW) rozpoczyna sie pokaz motoryzacyjnych osiagniec. Sa atrakcje dla dzieci (nie tylko wiktorianskie), jak ktos nie byl to polecam.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #5 Ocena: 0

2019-05-31 23:01:17 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Ciekawe uliczne dekoracje w Caernarfon, ja nazwalam to przygotowaniem na letnia aure :-]

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #6 Ocena: 0

2019-06-01 14:24:07 (5 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Wiesz co? Chyba cie minęłam na ulicy.
Właśnie wróciłam z Walii i wybraliśmy się do Caernarfon w bodajże poniedziałek. I minęłam osobę mówiąca po polsku robiąca zdjęcia.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #7 Ocena: 0

2019-06-01 15:03:36 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-05-31 23:01:17, Adacymru napisał(a):
Ciekawe uliczne dekoracje w Caernarfon, ja nazwalam to przygotowaniem na letnia aure :-]

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Takie aranżacje są instalowane teraz wszędzie na różne imprezy.
Nawet w Lublinie :-p

Obrazek
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #8 Ocena: 0

2019-06-01 16:30:51 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-06-01 14:24:07, NightFury napisał(a):
Wiesz co? Chyba cie minęłam na ulicy.
Właśnie wróciłam z Walii i wybraliśmy się do Caernarfon w bodajże poniedziałek. I minęłam osobę mówiąca po polsku robiąca zdjęcia.



Akurat sama byłam tym miejscu wczoraj, to raczej nie rozmawiałam podczas robienia zdjęć.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #9 Ocena: 0

2019-07-04 14:28:45 (5 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Odkopię temat.
Czy na Anglesey można dojechać po prostu droga czy trzeba bookowac prom czy jakiś inny transport morski?
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #10 Ocena: 0

2019-07-04 14:34:07 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Dwa mosty dostępne bez opłat, Britania Bridge i Menai Bridges. Brytania jest na A55 czyli głównej drodze ale sprawdź ruch, bo często zapakowany. Menai Bridge z Bangor do Menai Bridge i dalej gdzie trzeba. Gdzie na Anglesey jedziesz, to zależy też który lepiej wybrać, chociaż są blisko siebie.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,