MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Prezent na ślub (Polski w UK)

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 12 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 10 | 11 | 12 ] - Skocz do strony

Str 3 z 12

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Adacymru

Post #1 Ocena: 0

2010-07-19 21:41:23 (14 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2010-07-19 21:36:16, Chomiczek napisał(a):
Ah...jeszcze jedno mi sie przypomnialo-w dobrym guscie bedzie tez jakas fajna kartka z gratulacjami z okazji tego wielkiego dnia.


O tak, to ja nazywam sportem narodowym, kartka na kazda okazje, sportowi ktoremu ja sie dzielnie opieram dzielnie od wielu, wielu lat....:-)
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

marco_polo

Post #2 Ocena: 0

2010-07-19 21:43:09 (14 lat temu)

marco_polo

Posty: 246

Kobieta

Z nami od: 25-02-2010

No kartka to jasne.

Ale zastanawia mnie jedno...
Dla czego Polacy idąc na wesele Anglików (lub Polsko/Angielskie) dają bardzo skromne (moim zdaniem prezenty) a na Polsko/Polskich weselach jest inaczej?
Znalazłam kilka wątków na temat prezentów ślubnych (np. http://www.mojawyspa.co.uk/forum/6/24034/Jaki-prezent-na-slub )
piszą o kompletach ręczników, ramkach na zdjęcia, kieliszkach i td.

Czyli u nich liczy się obecność a u nas prezent/kasa?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ragazza

Post #3 Ocena: 0

2010-07-19 21:48:02 (14 lat temu)

ragazza

Posty: 591

Kobieta

Z nami od: 08-07-2010

Skąd: z przytulnego living room'u

Ja pamietam ze jak rozmawialam z kolezanka po jej angielskim weselu, to mowila ze wszyscy Anglicy dali po 20-30 funtow od pary. Tylko polscy goscie dali wiecej. Ale z drugiej strony ja uwazam, ze moje 50F plus album i kwiaty to bylo w sam raz, biorac pod uwage ze alkohol kupowalismy sami przy barze, i byl tylko obiad z lampka wina, a potem kanapki. A wracajac po imprezie do chaty, zajechalismy do take awaya bo umieralismy z glodu. :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

marco_polo

Post #4 Ocena: 0

2010-07-19 21:50:02 (14 lat temu)

marco_polo

Posty: 246

Kobieta

Z nami od: 25-02-2010

No właśnie. Ciekawe jak to jest, czyżby byliśmy bardziej zamożni niż Anglicy ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ragazza

Post #5 Ocena: 0

2010-07-19 21:55:53 (14 lat temu)

ragazza

Posty: 591

Kobieta

Z nami od: 08-07-2010

Skąd: z przytulnego living room'u

Polskie wesele to jest calkiem inna historia - obiad, 3 gorace dania, przekaski, alkohol, ciasta (u mnie bylo 0.7 na glowe), poprawiny, zespol+dj, nclegi dla przyjezdnycvh - to wszystko kosztuje i goscie zdaja sobie z tego sprawe. Jak to mozna porownac do angielskiego wesela?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #6 Ocena: 0

2010-07-19 21:58:19 (14 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

To i tak jak widac w niektorych sferach stawka sie podniosla z 10, do 20-30 funtow....:-], inflacja pewnie.

Nie sugerowalabym sie kilkunastoma wypowiedziami na jednym watku. Chociaz przypomnialo mi sie, ze znam osobe (rodowita UK-anke), ktora ma liste ile od kogo dostala w prezencie z okazji swojego slubu, i teraz jak ja zapraszaja jej goscie, to odkurza liste, i sprawdza kwote i rewanzuje sie identycznym prezentem. Jakos nie moze zrozumiec dlaczego nas to bardzo bawi w pracy caly dzien....:-]. Jakby sprawdzila stope w Bank of England z dnia swojego slubu i porownywala do dnia "wydania" na prezent, to wcale bym sie nie zdziwila, ale to jest specificzna osoba, drugiej takiej na calym swiecie nie ma napewno....
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

izabela1967

Post #7 Ocena: 0

2010-07-19 21:59:01 (14 lat temu)

izabela1967

Posty: 810

Kobieta

Z nami od: 11-09-2007

Skąd: Pembrokeshire

Uważam że jeśli idziecie również do knajpy to 100f od pary(dziecko gratis;-))byłoby miło, ale jeśli tylko do kościoła to tak jak pisałaś-30f i kwiaty.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #8 Ocena: 0

2010-07-19 22:05:53 (14 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2010-07-19 21:55:53, ragazza napisał(a):
Polskie wesele to jest calkiem inna historia - obiad, 3 gorace dania, przekaski, alkohol, ciasta (u mnie bylo 0.7 na glowe), poprawiny, zespol+dj, nclegi dla przyjezdnycvh - to wszystko kosztuje i goscie zdaja sobie z tego sprawe. Jak to mozna porownac do angielskiego wesela?


Zalezy co kto rozumie przez "angielskie wesele"?

Czy za wyznacznik sluzy wizyta w urzedzie i zbieg przy barze twz local?

Czy tez dzien zaczynajacy sie od sniadania weselnego, a konczacy sie na prezentach dla gosci (z obiadem, deserem, jakims kwaretem w pierwszej czesci, poprzez wystep solisty, albo zespolu w kolejnej, i dj do tego, nie wspominajac o czesto oplaconym hotelu, gdzie 10 funtow to daje sie za odstawienie samochodu na parking)?????

A do tego jest jeszcze wiele gustownych imprez pomiedzy......
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ragazza

Post #9 Ocena: 0

2010-07-19 22:08:25 (14 lat temu)

ragazza

Posty: 591

Kobieta

Z nami od: 08-07-2010

Skąd: z przytulnego living room'u

Cytat:

2010-07-19 21:41:23, Adacymru napisał(a):
Cytat:

2010-07-19 21:36:16, Chomiczek napisał(a):
Ah...jeszcze jedno mi sie przypomnialo-w dobrym guscie bedzie tez jakas fajna kartka z gratulacjami z okazji tego wielkiego dnia.


O tak, to ja nazywam sportem narodowym, kartka na kazda okazje, sportowi ktoremu ja sie dzielnie opieram dzielnie od wielu, wielu lat....:-)


Sport to sa dziesiatki kartek na swieta od kolegow zza biurka, natomiast kartka z okzji slubu to pamiatka na lata. Ja mam wszystkie kartki z okazji naszego slubu schowane w pudeleczku i czesto je wyciagam i przegladam. Bardzo milo jest wrocic w ten sposob do tamtych wydarzen. Szczegolnie jesli goscie napisali cos od siebie, a nie wierszyk z internetu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ragazza

Post #10 Ocena: 0

2010-07-19 22:10:28 (14 lat temu)

ragazza

Posty: 591

Kobieta

Z nami od: 08-07-2010

Skąd: z przytulnego living room'u

Cytat:

2010-07-19 22:05:53, Adacymru napisał(a):
Cytat:

2010-07-19 21:55:53, ragazza napisał(a):
Polskie wesele to jest calkiem inna historia - obiad, 3 gorace dania, przekaski, alkohol, ciasta (u mnie bylo 0.7 na glowe), poprawiny, zespol+dj, nclegi dla przyjezdnycvh - to wszystko kosztuje i goscie zdaja sobie z tego sprawe. Jak to mozna porownac do angielskiego wesela?


Zalezy co kto rozumie przez "angielskie wesele"?

Czy za wyznacznik sluzy wizyta w urzedzie i zbieg przy barze twz local?

Czy tez dzien zaczynajacy sie od sniadania weselnego, a konczacy sie na prezentach dla gosci (z obiadem, deserem, jakims kwaretem w pierwszej czesci, poprzez wystep solisty, albo zespolu w kolejnej, i dj do tego, nie wspominajac o czesto oplaconym hotelu, gdzie 10 funtow to daje sie za odstawienie samochodu na parking)?????

A do tego jest jeszcze wiele gustownych imprez pomiedzy......


Napisalam wyzej na jakim weselu bylam. I na takich tez byli moi znajomi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 12 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 10 | 11 | 12 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,