MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wyrok i nakaz prac społecznych, co mi grozi jeśli wrócę do Polski?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 10

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

PolakWSzkocji2

Post #1 Ocena: 0

2020-05-19 15:51:58 (4 lata temu)

PolakWSzkocji2

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 19-05-2020

Skąd: Edynburg

Witam, zostałem skazany w kwietniu tego roku na terenie Szkocji gdzie od kilku lat mieszkam.
To mój pierwszy konflikt z prawem (zarówno w Polsce jak i UK. Wyrok to 120 godzin prac społecznych.

Życiowa sytuacja zmusza mnie do powrotu do Polski nie później niż w Lipcu 2020.
Rozmawiałem z kuratorem, ale nie był w stanie mi pomóc, twierdzi, że muszę odrobić godziny prac społecznych zanim wyjadę. Te zostały jednak odwołane z powodu korona wirusa, i wznowione będą dopiero za minimum 2 miesiące.

Co grozi mi, jeśli po prostu wyjadę do Polski nie wracając nigdy do UK? Czy będzie rozesłany list gończy? Czy mogę zostać aresztowany w Polsce na jego podstawie? Czy można załatwić ten wyjazd legalnie?
Absolutnie muszę wyjechać do LIPCA 2020. Licze się z tym że po wyjeździe nie będe mógł tu wrócić. Zależy mi tylko na tym, żebym nie miał w Polsce z tego tytułu problemów.

Bardzo proszę o pomoc. Czy ktoś był w takiej sytuacji?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #2 Ocena: 0

2020-05-19 16:08:56 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Znajdź jakiegoś prawnika który Ci dobrze poradzi . Ja w Polsce 13 lat temu miałem kilkadziesiąt godzin społecznych do odrobienia , zrobiłem może z 10 i wyjechałem. Sąd zamienił mi to na kare grzywny. Może w UK też można zamienić ?
PS znajdź grupę na Facebooku pomoce prawne w UK, tam Ci doradzą

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 19-05-2020 16:10 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PolakWSzkocji2

Post #3 Ocena: 0

2020-05-19 16:27:37 (4 lata temu)

PolakWSzkocji2

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 19-05-2020

Skąd: Edynburg

Dzięki właśnie kombinuje i szukam w różnych miejscach.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2020-05-19 19:38:18 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Wprawdzie szkocki system jest trochę inny, ale sprawdź czy możesz sam złożyć wniosek do sądu o zmianę warunków dozoru. W Anglii i Walii skazana osoba sama może złożyć wniosek, jeśli z ważnych powodów nie jest w stanie spełnić warunków. Nie znaczy że sąd musi się zgodzić i zmienić, ale nic nie tracisz, mogą zam8enic na karę p8eniezna. Teraz masz dobry czas na taki wniosek z powodu wstrzymania wszelkich grupowych zajęć i ograniczonego kontaktu. Zadzwoń albo wyślij maila do sądu jaki Cię skazał, napewno jest sposób ogarnięcia tego bez uciekania. Jakbyś złamał konczynę i nie mógł pracować to napewno byłoby wyjście, żeby zmienić warunki, i twoja sytuacja też może byc przychylnie przez sąd rozpatrzona.

PS z ciekawości wysłałam maila z pytaniem, jak odpowiedzą to dam znać.

A jak wyjedziesz bez zakończenia wyroku to skieruja sprawe do sadu o zlamanie watunkow i jak sie nie wstawisz to wydadzą nakaz aresztu, chociaż nie sądzę żeby w Polsce Cię szukali. Nie pal jednak mostów nadaremnie.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

violettaphotogr

Post #5 Ocena: 0

2020-05-19 20:12:19 (4 lata temu)

violettaphotography

Posty: 1563

Kobieta

Z nami od: 21-01-2014

Skąd: ...


'Co grozi mi, jeśli po prostu wyjadę do Polski nie wracając nigdy do UK? Czy będzie rozesłany list gończy? Czy mogę zostać aresztowany w Polsce na jego podstawie?'

Jestes tu od kilku lat i nagle do czasu odmrozenia prac spolecznych w lipcu musisz wrocic do Polski...

[ Ostatnio edytowany przez: violettaphotography 19-05-2020 20:12 ]

#Violujemy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #6 Ocena: 0

2020-05-19 22:32:09 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Przecież to tylko 120 godzin prac społecznych a nie 120 lat ciężkim robot w łagrze , nie widzę powiązania dlaczego autor miałby uciekać przed wyrokiem jak sądzisz Violetta.
Wracając do tematu, zrób tak jak Ada Ci radzi , nie wyjeżdżaj bez załatwienia sprawy , wydłużenia terminu prac czy zmiany na grzywnę . Jeżeli wyjedziesz i wrócisz to odrazu na lotnisku mogą Cię aresztować. Mnie kiedyś aresztowali na lotnisku jakieś 9 może 10 lat temu gdy chciałem lecieć do Polski . Błahy powód , nie stawiłem się na sprawę o której nawet nie wiedziałem , nie zrobiłem tego specjalnie , odrazu konwojowali mnie do sądu jak przestępcę. Aż się zdziwiłem że mogą tak postępować. I to nie z tego co zrobiłem ale w systemie mieli ze nie stawiłem się do sądu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #7 Ocena: 0

2020-05-19 22:37:36 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Bo to jest tak...." ze jest nakaz" .... I jak jest, to jest procedura...I Ci wykonujacy polecenie to nie wiedza nic o Tobie, wykonuja polecenie I tyle.

[ Ostatnio edytowany przez: Misia13 19-05-2020 22:41 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #8 Ocena: 0

2020-05-20 09:26:40 (4 lata temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Zawsze mozesz wpadac do Szkocji na weekendy odrobic swoja kare.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #9 Ocena: 0

2020-05-20 09:46:54 (4 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

W związku z wyjściem Wielkiej Brytanii ze struktur EEA i wszelkich regulacji, w tym mechanizmu Europejskiego Nakazu Aresztowania (w wersji 'hard'), to nic Ci nie grozi poza UK.... po prostu.
Wcześniej, gdyby ENA został wydany,, to poza Polską mógłbyś zostać zatrzymany. Nie w Polsce, bo nie wydajemy obywateli polskich w ramach ekstradycji.

Jeśli nie zamierzasz tu powracać, to... możesz zignorować nakaz prac społecznych.
Nie jestem zwolennikiem łamania prawa, ale tak to wygląda w rzeczywistości. Brytyjczycy sami zdecydowali o wyjściu nie tylko z Unii, ale z innych porozumień. Takie są konsekwencje, ale nie dla Ciebie - w Twoim przypadku. W tej chwili Wielka Brytania jest 'krajem trzecim', a więc równie dobrze mógłbyś mieć nakaz prac społecznych w Meksyku.

:-]

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 20-05-2020 09:52 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #10 Ocena: 0

2020-05-20 13:03:49 (4 lata temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Kanonier30, w tech chwili moze tak, ale za kilka miesiecy zostana podpisane jakies porozumienia. Nie wiemy, jak one beda wygladac. Dla OP jest lepiej, zeby jednak zamknal legalnie te sprawe przed wyjazdem, bez uciekania.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,