MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Czy warto wyjechać do szkocji

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 12

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Oslo01

Post #1 Ocena: 0

2018-08-08 19:45:38 (6 lat temu)

Oslo01

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 03-07-2018

Skąd: Edinburgh

Witam proszę o waszą opinie zamierzam wyjechać do Edynburga w wrześniu samemu, znam Angielski komunikatywnie umie się dogadać i rozumie co ludzie do mnie mówią mam oszczędności umożliwiające mieszkać w Szkocji na 2 miesiące w porywach do 3. Jestem osobą wykształconą ale to chyba nie ma znaczenia na początku mojego życia na uchodźstwie. Moje pytanie jest banalne i prostotę. Czy według was opłaca się wyjechać samemu. Mam wynajęty pokój na 2 tygodnie. Mój plan działania jest standardowy zamierzam poszukać na miejscu pokoju do wynajęcia na dłuższy okres czasu, potem zamierzam załatwić IN, konto w banku w między czasie będę szukał pracy.
Pozdrawiam



Podejrzewam że temat podobny przewiną się milion razy ale mimo wszystko oczekuje waszej opinii ludzi którzy są w Szkocji lub w podobnej sytuacji co ja z góry dziękuję z a wszelką opinie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2018-08-08 21:04:48 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Dlaczego zakladasz z gory, ze wyksztalcenie nie ma znaczenia? Zalezy w jakim kierunku sie ksztalciles, i jakie masz doswiadczenia zawodowe. Czy warto wyjechac? Jak nie masz nic do stracenia na miejscu, to oczywiscie, ze warto nowych doswiadczen nabyc.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #3 Ocena: 0

2018-08-08 23:15:00 (6 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Jak jestes osoba wyksztalcona to pewnie juz zrobiles risercz. Jak nie jestes to bedziesz pytal na forach o opinie ludzi, ktorych nie znasz a oni nie znaja Ciebie.

Jak rozumiesz, co ludzie do Ciebie mowia to powinienes dac rade. To w koncu, razem z umiejetnosciami i doswiadczeniem ma bardzo kluczowe znaczenie. No i wyksztalceniem oczywiscie.

Osobiscie doradzam wyjazd w imie zasady - jak nie sprobujesz to..... . Jak wyjdzie bedzie super a jak nie wyjdzie to wyciagniesz jakies wnioski z tej lekcji.

Powodzenia i napisz juz po co tam u Ciebie w Edynburgu.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #4 Ocena: 0

2018-08-09 08:20:29 (6 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Wyglada na to, ze masz juz wystarczajaca orientacje. Miejsce do spania to komfortowy calkiem start - wiekszosc moich znajomych wycierala sie po hostelach na poczatku :)
Co do Edynburga - to naprawde super miasto! Bardzo kosmopolityczne, mnostwo sie dzieje (zwlaszcza w sierpniu ale nie tylko) a i pracy tez duzo, jesli ma sie otwarta nature i nie stroni od komunikacji, rozmawiania z ludzmi z roznych zakatkow zycia :)

Aha - i nie traktuj tego jako "zycia na uchodzstwie".... Po pierwsze - nie wiadomo, czy w ogole Ci sie spodoba i wtedy o "uchodzstwie" nie bedzie mowy.Po drugie - zadne to "uchodzstwo", zwyczajnie sie przeprowadzasz :) freedom of movement - jak chlop panszczyzniany po zniesieniu przymusowego "przywiazania do ziemi".

Powodzenia!
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

binus

Post #5 Ocena: 0

2018-08-10 09:34:29 (6 lat temu)

binus

Posty: 520

Mężczyzna

Z nami od: 20-02-2007

Skąd: Wies

Tak....:-8

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Arczi1684

Post #6 Ocena: 0

2018-08-22 12:56:59 (6 lat temu)

Arczi1684

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 22-08-2018

Skąd: Edynburg

Wiyam Szanownych Forumowiczow, ja tez prosze o pomoc, zrezygnowałem z pracy w Polsce, wylatuje do Edynburga we wrzesniu w celach zarobkowych, mam podstawowe pytanie, jestem po studiach, w Szkocji mam oplacone juz mieszkanie oraz nie ebde musial wydawac na zywnosc zarobionych pieniedzy, rozumiim ze Pierwsza moja parca bedzie za jaaks place minimalna okolo 1 tys Funtow netto miesiecznie, ile jestem wstanie zaoszcedzic miesiecznie i wysylac rodzinie w Pl pieniadzy miesiecznie??? na jaka pensje mozna liczyc po roku w Szkocji?? dzieki za odp z gory, serdecznie Pozdrawiam!!!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #7 Ocena: 0

2018-08-22 13:21:30 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak mieszkanie i zywnosc nie wchodza w sklad wydatkow, to mozesz zaoszczedzic prawie cala wyplate. To ile ty wydasz na telefon, ubrania czy rozrywki zalezy od ciebie i stylu zycia jaki bedziesz prowadzic, albo of tego jak duzo chcesz wysylac do Polski.

Jakie studia masz skonczone? Jak masz zamiar pracowac na minimalna, to po roku bedziesz mogl liczyc na takie same zarobki jak teraz, jesli bedziesz pracowal na tym samym sstanowisku i warunkach.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #8 Ocena: 0

2018-08-22 13:22:59 (6 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

O tym ile będziesz w stanie zaoszczędzić to sam się przekonasz. To zależ od ciebie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Arczi1684

Post #9 Ocena: 0

2018-08-22 13:34:07 (6 lat temu)

Arczi1684

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 22-08-2018

Skąd: Edynburg

@Adacymru

Rozumiem:) skonczylem slabe studia bo Zarzadzanie i Marketing, z tym pytaniem o zarbkach po roku przebywania w Szkocji chodziło mi o to ze , wiadomo 1 praca bedzie fizyczna itd, moj Angielski jest na poziomie komunikatywnym, czyli slaby, rozumiem parwie wszytsko natomaist gorzej z wypowiadaniem sie, dlatego mysle ze jak ogarne jezyk bede mogl szukac lepszej pracy z czym zwiazane lepsze warunki, tak jak pisalem jade typowo zarobkowo tak okolo 3-4 lata, mam rodzine w Polsce ,i cche do niej wrocic, jade zeby zarobic na Nowe mieszkanie:) czy w lepszej pracy dostane 2 tys funtow bo taka kwota mie interesuje, i czy da sie zarobic tyle parcujac typowo Fizycznie czy raczej trzeba szukac innej parcy??dzieki za odp!!!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #10 Ocena: 0

2018-08-22 13:45:33 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak jedziesz zarabiac przez okreslony czas, to mozesz miec dwie prace. Jak masz zamiar kupoic mieszkanie w Polsce, to dwie prace sie przydadza. W minimalnej bedziesz mial minimalnie lepsze mozliwosci nauki jezyka niz teraz, bo ani z absolwentami uczelni nie bedziesz pracowal (zeby pouczajace dyskusje prowadzic i jezyk szkolic), ani pewnie czasu czy sily nie bedziesz mial. Pojdziesz na budowe to zarobisz juz teraz 2 tysiace, ale tez wymagaja zebys cos umial robic. Studia nie slabe, tylko pewnie malo wyniosles, uczelnia nie nalozy automatycznie wiedzy.

Jaka prace masz nagrana?
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,