MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Szkocja jako niepodlegle Panstwo :)

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 29 z 32 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 28 | 29 | 30 | 31 | 32 ] - Skocz do strony

Str 29 z 32

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Zygmunt_Merytor

Post #1 Ocena: 0

2020-09-12 19:46:05 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Ewan McGregor symbolizuje wedrowke opinii wielu Szkotow, ktorzy w 2014 roku zdecydowanie poparli pozostanie w UK a teraz nie maja zadnych watpliwosci, ze najlepsza opcja jest niepodleglosc.

Z cyklu "from NO to YES", z wczorajszego Real Time with Bill Maher show:

https://www.reddit.com/r/Scotland/comments/irg7o3/scotland_and_england_were_going_in_different/

A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mustafa1975

Post #2 Ocena: 0

2020-09-13 01:13:35 (4 lata temu)

Mustafa1975

Posty: 754

Mężczyzna

Z nami od: 30-01-2010

Skąd: Birmingham

Tak bylo by ok (Man,Jersey,Guernsey,Shetland) i niepodlegla Szkocja oczywiscie po referendach. Szetlandy podobno bardziej norweskie jak UK.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #3 Ocena: 0

2020-09-18 13:04:39 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #4 Ocena: 0

2020-09-19 12:09:54 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Dosc zaskakujace, ze Walia okazuje sie byc najwiekszym bastionem poparcia dla utrzymania UK:

Obrazek

[ Ostatnio edytowany przez: Zygmunt_Merytoryczny 19-09-2020 12:11 ]

A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #5 Ocena: 0

2020-09-23 16:57:25 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Wiec jednak mozna ustanowic wewnetrzna granice w obrebie UK?

"Police will patrol the Kent border to turn away lorries without an “access permit” in a bid to ease Brexit border chaos, it has been revealed."

https://www.independent.co.uk/news/uk/politics/brexit-kent-internal-border-police-patrol-lorries-b552680.html
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #6 Ocena: 0

2020-09-23 17:52:17 (4 lata temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Ale że w samej Anglii poparcie dla rozpadu UK jest w granicach blędu statystycznego dla sondaży to naprawdę ciekawe.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #7 Ocena: 0

2020-09-23 19:20:07 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Cytat:

2020-09-23 17:52:17, Jurny_Jurek napisał(a):
Ale że w samej Anglii poparcie dla rozpadu UK jest w granicach blędu statystycznego dla sondaży to naprawdę ciekawe.


Aparat propagandowy od dekad podtrzymuje Szkotow w przeswiadczeniu, ze ich kraj jest maly, bidny, zalezny od subsydiow, ze jest (rzekomo) po uszy zadluzony, ze cpa, ze dzga sie nozami na lewo i prawo po zdeprawowanych ulicach ....

Problem natretnego promowania tej fikcyjnej rzeczywistosci to to, ze angielski podatnik rowniez zaczyna wierzyc i slusznie sie oburzac na to, ze jego ciezko zarobione pieniadze finansuja te szkockie deprawacje i fanaberie, jak - bezplatne recepty, opieka stomatologiczna czy studia.
Angielski podatnik rozglada sie dookola i ogarnia go wk...rwienie a tym samym wieksza wola odciecia tego wrzodu na d...pie, jakim jest ta Szkocja, w oczach wielu :)

Tak wiec strategia wmawiania Szkotom, ze nie sa w stanie funkcjonowac samodzielnie, w jakims sensie okazuje sie byc strzalem w stope.
W Szkocki naprawde niewiele osob bierze na powaznie coroczny festiwal ekscytacji, gdy publikowane sa wyniki GERS a pytanie - "no tak ale jaka waluta beda operowac?" wzbudza przewaznie usmiech politowania.

A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #8 Ocena: 0

2020-09-23 21:22:03 (4 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Prominentni politycy, ludzie biznesu, twórcy, co poświęcili niemało zaangażowania, pieniędzy, aby doprowadzić do Brexitu - dokładnie do wyniku referendum, jakie odbyło się w 2016 roku - sądzili w większości, że Wielka Brytania będzie prekursorem zmian w całym obszarze EEA. W ich rozumieniu efekt domina miał doprowadzić do kolejnych secesji krajów członkowskich Unii. W konsekwencji do rozpadu Unii Europejskiej.
Tymczasem efekt domina został uruchomiony, ale w wypadku Zjednoczonego Królestwa, które nieuchronnie zmierza do rozpadu na poszczególne części składowe. To nie flaga Unii Europejskiej powędruje do kosza, a Union Jack.
Rzecz jasna temat jest zbywany, ignorowany w oficjalnych wypowiedziach polityków rządzących... ale jest kwestią czasu, gdy Szkocja będzie niepodległa. Potrzeba też czasu, aby Irlandia Północna zdecydowała, że lepiej jest być częścią Republiki, a nie częścią władztwa Londynu. Zapewne ostatnia pozostanie Walia, która rozstania z Anglią jeszcze nie chce.
Napisałem 'jeszcze' ponieważ skutki Brexitu, od 1 stycznia 2021, mogą zachwiać tak mocno ekonomią UK, że z tonącego okrętu (UK) będą ewakuować się wszyscy. Ekonomia jest nieubłagana, dotknie Brytyjczyków, a właściwie Anglików, rojących sny o potędze i rywalizacji gospodarczej nie tylko w Europie, ale i na Dalekim Wschodzie.
Klasyczny upadek Imperium, który rozpoczął się po 2 Wojnie, trwa nadal.Przypuszczam, że długo już męczyć się nie będą.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Garandiela

Post #9 Ocena: 0

2020-09-26 13:08:36 (4 lata temu)

Garandiela

Posty: 36

Kobieta

Z nami od: 11-03-2020

Skąd: Glasgow

https://www.theguardian.com/commentisfree/2020/sep/24/covid-scottish-independence-sturgeon-johnson

Do poczytania.
Sama sie zastanawiam czy jest jeszcze miejsce na referendum pomiedzy mlotem (covid) a kowadlem (Brexit).
Pandemii konca nie widac a Brexit zaraz w nas,a w szczegolnosci obywateli UE, uderzy pelna sila. A moze, przede wszystkim jest i miejsce, i czas na referendum. Obawiam sie, ze im dluzej bedziemy czekac, w tym gorszej znajdziemy sie sutuacji I to nie dlatego, ze zwolennikow Niepodleglej Szkocji bedzie mniej.Ale dlatego, ze niewiele juz znaczaca demokracja, nie bedzie miala juz zadnego znaczenia dla Borysa Johnsona i jego bandy torysow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #10 Ocena: 0

2020-10-14 14:03:28 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Wow - chyba juz pora zaakceptowac fakt, ze to nie sa "fluktuacje" nastrojow, tylko ustabilizowana, solidna przewaga zwolennikow niepodleglosci Szkocji. 9-ty z kolei wynik badania opinii publicznej potwierdza to i to w rekordowej skali:

Obrazek

16-punktowa przewaga robi wrazenie, i to pomimo coraz bardziej agresywnej kampanii w mediach (glownie bbc Scotland) stale dyskredytujacej wyrazna juz wole wiekszosci spoleczenstwa.

Tutaj link do wynikow badania Ipsos Mori:

"Ipsos MORI’s Scottish Political Monitor, run in partnership with STV News, finds the highest level of support for independence yet recorded among the Scottish public."

https://www.ipsos.com/ipsos-mori/en-uk/record-public-support-scottish-independence
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 29 z 32 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 28 | 29 | 30 | 31 | 32 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,