MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Szkocja jako niepodlegle Panstwo :)

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 27 z 32 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 26 | 27 | 28 ... 30 | 31 | 32 ] - Skocz do strony

Str 27 z 32

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Zygmunt_Merytor

Post #1 Ocena: 0

2020-06-06 08:27:07 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Przyjemny anagram na mily poczatek dnia:

Obrazek

A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #2 Ocena: 0

2020-06-22 15:02:58 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Kolejny wynik badania opinii publicznej, wskazujacy na rosnace poparcie dla #YES

@Panelbase
Scottish Independence Poll (21/6/20) by age:

Should Scotland be an independent country? (Yes/No)
All: 54% / 46%
16-34: 69% / 31%
35-54: 57% / 43%
55+: 41% / 59%

Obrazek
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #3 Ocena: 0

2020-07-05 18:19:24 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Z Timesa dzis:

"Support for the SNP and Scottish independence has jumped to the highest level recorded by a Panelbase poll for The Sunday Times. It raises the prospect of a second referendum on the future of Britain within a year of next May’s Holyrood elections."

https://www.thetimes.co.uk/article/nicola-sturgeons-polling-surge-tilts-balance-on-independence-kvbhpj7cf

A to wynik najnowszego sondazu (przeprowadzonego przez Panelbase na zlecenia Times'a), wskazujacy na zdecydowana (i stale rosnaca) przewage zwolennikow idei samostanowienia Szkocji:

Obrazek

A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #4 Ocena: 0

2020-07-15 10:49:28 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Coraz czesciej pojawiaja sie sygnaly z Anglii, sugerujace gotowosc wyborcow do zaakceptowania faktu rozwiazania unii ze Szkocja.

Obrazek

Idea oderwania sie od Anglii staje sie powoli coraz bardziej popularna takze w Walii:

Welsh parliament to debate motion on independence for first time in its history

“...support for Welsh independence is on the rise and the people of Wales are waking up to the idea that there is another way, another future, another choice.”

https://www.independent.co.uk/news/uk/politics/wales-independence-welsh-debate-parliament-plaid-cymru-a9619091.html
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #5 Ocena: 0

2020-08-19 16:26:50 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Najnowszy sondaz i rosnaca wciaz przewaga deklarujacych gotowosc do glosowania na "YES"
Wynik o tyle znamienny, ze jest odwroceniem rezultatu z 2014.

Obrazek

"A new poll by Panelbase, commissioned as part of a series of ongoing polls by Business for Scotland, has found support for independence has reached 55%, with No to independence falling to 45%.

This landmark poll shows that public opinion has flipped and the 2014 independence referendum result has been reversed, with Yes surging to a 10% lead."

https://www.businessforscotland.com/55-yes-45-no-landmark-poll-reverses-2014-indyref-result/

[ Ostatnio edytowany przez: Zygmunt_Merytoryczny 19-08-2020 16:27 ]

A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #6 Ocena: 0

2020-08-19 18:34:01 (4 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Inicjatorzy i piewcy idei Brexitu sądzili, że opuszczenie Unii przez Wielką Brytanię rozpocznie efekt domina - dołączenie kolejnych krajów do wystąpienia z EU uważali za rzecz przesądzoną. Chichot historii będzie zaś taki, że Brexit zainicjował rozpad, ale... Wielkiej Brytanii. Nie Unii.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #7 Ocena: 0

2020-08-20 09:22:26 (4 lata temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Nie wiem jak piewcy Brexitu ale do rozpadu UE o czym podkreślają ekonomiści wystarczy exit lub bankructwo jednego z krajów strefy euro. Stąd z taką ochotą Niemcy ratowali budżet Grecji pożyczkami gdyż prócz stabilizacji strefy euro czerpali na tym korzyści. Grecy z tych pożyczek kupowali nawet niemiecki sprzet wojskowy.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #8 Ocena: 0

2020-08-20 10:41:45 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Cytat:

2020-08-20 09:22:26, Jurny_Jurek napisał(a):
Nie wiem jak piewcy Brexitu ale do rozpadu UE o czym podkreślają ekonomiści wystarczy exit lub bankructwo jednego z krajów strefy euro. Stąd z taką ochotą Niemcy ratowali budżet Grecji pożyczkami gdyż prócz stabilizacji strefy euro czerpali na tym korzyści. Grecy z tych pożyczek kupowali nawet niemiecki sprzet wojskowy.


Szkocja niekoniecznie bedzie aplikowac o pelne czlonkowstwo w EU. Opcje "halfway house" (np EFTA) sa tutaj bardzo popularne i z pewnoscia beda szeroko dyskutowane. Historyczne i kulturowe zwiazki z krajami skandynawskimi w naturalny sposob kieruja Szkocje w kierunku scislejszej wspolpracy z nimi.
Ostateczna decyzja nalezec bedzie jednak do Szkockiego Parlamentu, tego nowowybranego w pierwszych "wolnych " wyborach po opuszczeniu UK.

Mysle, ze na te chwile mozemy zaparkowac autobus z napisem:

niepodleglosc dla Szkocji jest bardzo zla, bo EU - jak "podkreslaja" ekonomisci, i tak sie rozleci

[ Ostatnio edytowany przez: Zygmunt_Merytoryczny 20-08-2020 10:43 ]

A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #9 Ocena: 0

2020-08-20 11:21:42 (4 lata temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Napisałem co wystarczy a nie i tak się rozleci. A nawet nie twierdzę, że niepodległość Szkocji jest zła a tym bardziej, że jest bardzo zła.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #10 Ocena: 0

2020-08-20 12:15:10 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Cytat:

2020-08-20 11:21:42, Jurny_Jurek napisał(a):
Napisałem co wystarczy a nie i tak się rozleci. A nawet nie twierdzę, że niepodległość Szkocji jest zła a tym bardziej, że jest bardzo zła.


Piszesz w watku o niepodleglosci Szkocji, wiec odebralem komentarz jako bezposrednio odnoszacy sie do przyszlych zwiazkow Szkocji z EU.
Niemniej - przyznaje, ze rzeczywiscie nie napisales nigdzie ze niepodleglosc bedzie zla.
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 27 z 32 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 26 | 27 | 28 ... 30 | 31 | 32 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,