MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Szkocja jako niepodlegle Panstwo :)

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 26 z 32 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 25 | 26 | 27 ... 30 | 31 | 32 ] - Skocz do strony

Str 26 z 32

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

PannaZMokraGlow

Post #1 Ocena: 0

2020-05-10 14:36:15 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-05-10 11:04:09, Jurny_Jurek napisał(a):
Cytat:

2020-02-17 09:19:36, Zygmunt_Merytoryczny napisał(a):
To co Jurek - odniesiesz sie do tej analogii z Litwa?
(tak przy okazji - zdaje sie, ze obchodzila Dzien Niepodleglosci wczoraj)



Wybacz późną odpowiedź. Nie widziałem.

Oczywiście, że Litwa mogłaby odłączyć się od unii z Polską jak i Szkocja w referendum mogła - ale się nie odłączyła. I mylisz się - nie każdy ma tam prawo do stworzenia własnego państwa - ale Katalonia spełnia te kryteria. Np. Estatut de Catalunya.


Zgadza sie, mogla sie odlaczyc ale tego nie zrobila Szkocja.

Zygmunt, jako ze jestes obeznany w temacie, jak czesto SNP planuje organizowac referendum, no bo chyba nie tylko tak dlugo az usatysfakcjonuje ich wynik? Przeciez, jak twierdzi Sturgeon, "kazdy ma prawo zmieniac zdanie"?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #2 Ocena: 0

2020-05-10 14:51:34 (4 lata temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Ja jestem zdania, że Unia Anglii ze Szkocją jest trwalsza niż byłaby z uniomeuropejskom, w której nastroje prounijne maleją a we Włoszech czy Niemczech partie antyunijne mają coraz wieksze poparcie.

Odłącza się Szkocja, wstepuje do UE, ta się rozpada i co - Szkoci po raz kolejny robią referendum by przyłączyć się do Anglii?
Bo wątpię, że Londyn odda im platformy gazowe i ropodajne, jako kraj UE beda wciaz mieli limity upraw, połowów. Będą płacić na drogi w Rumunii i z czasem wiecej beda wpłacać niż wyciągać.

UE a właściwie strefa euro już prawie się rozpadła, gdy bankrutuje jeden kraj strefy euro te się sypie bo warte bedzie ile waluta Wemezueli. Dlatego Niemcy tak ochoczo ratowali Grecje kosztem zainstalowania premiera czy PM finansów mianowanego przez Berlin. Wbrew demokratycznym wyborom. Szkoci pewnie niemal o tym nie słyszeli, a przynajmniej przeciętni Szkoci.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #3 Ocena: 0

2020-05-10 16:54:06 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Cytat:

2020-05-10 14:36:15, PannaZMokraGlowa napisał(a):
Cytat:

2020-05-10 11:04:09, Jurny_Jurek napisał(a):
Cytat:

2020-02-17 09:19:36, Zygmunt_Merytoryczny napisał(a):
To co Jurek - odniesiesz sie do tej analogii z Litwa?
(tak przy okazji - zdaje sie, ze obchodzila Dzien Niepodleglosci wczoraj)



Wybacz późną odpowiedź. Nie widziałem.

Oczywiście, że Litwa mogłaby odłączyć się od unii z Polską jak i Szkocja w referendum mogła - ale się nie odłączyła. I mylisz się - nie każdy ma tam prawo do stworzenia własnego państwa - ale Katalonia spełnia te kryteria. Np. Estatut de Catalunya.


Zgadza sie, mogla sie odlaczyc ale tego nie zrobila Szkocja.

Zygmunt, jako ze jestes obeznany w temacie, jak czesto SNP planuje organizowac referendum, no bo chyba nie tylko tak dlugo az usatysfakcjonuje ich wynik? Przeciez, jak twierdzi Sturgeon, "kazdy ma prawo zmieniac zdanie"?



Hej @PannazMokraGlowa,

Odpowiedz jest prosta - jak tylko elektorat szkocki przestanie uparcie glosowac na SNP (oraz inne ugrupowania popierajace otwarcie zerwanie unii z Anglia) temat praktycznie przestanie istniec. Nie bedzie kolejnych prob uruchommienia slawetnego "article 30" i organizacji kolejnego referendum.

Moze gdyby obietnice Westminsteru zlozone w 2014 zostaly chociaz w skromnym stopniu spelnione, dazenia do samostanowienia umarlyby tu smiercia naturalna...
Bardzo wiele osob dalo sie zwiesc deklaracjom wprowadzenia "devo max", znacznie rozszerzonego federalizmu no i oczywiscie perspektywa pozostania w EU.
Westmister nie ma juz nic w swoim propagandowym arsenale, co mogloby zmydlic oczy tym ktorzy beda oddawac glos w przyszlym referendum.

Bylas kiedys w Szkocji btw?
Tak z ciekawosci :)

Naprawde troszke inny swiat ... baaardzo daleki od perfekcji, niemniej zupelnie inny.
Te dwa organizmy w sposob nieunikniony skazane sa na rozwod, jedyna niewiadoma jest kwestia czasu.

Dodatkowo rozbrat ten (moim zdaniem) przynioslby duzo korzysci Anglii - zwlaszcza jej polnocnym rubiezom.
Przyznam, ze dlatego tez trudno mi niekiedy zrozumiec mocno emocjonalne, negatywne reakcje rodakow mieszkajacych w Anglii, na wyrazana przez Szkocje wole pojscia wlasna droga....
Gdzie w tym jakiekolwiek zagrozenie dla kogokolwiek? jakies personalne straty?
Czy nie lepiej miec sytuacje "best of both worlds" na tej jednej Wyspie, ktora to sobie za dom wybralismy?

Anyway.... jak bedzie - zobaczymy.




[ Ostatnio edytowany przez: Zygmunt_Merytoryczny 10-05-2020 17:19 ]

A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #4 Ocena: 0

2020-05-14 08:45:34 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Obrazek
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #5 Ocena: 0

2020-05-17 10:47:54 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Czy Szkocja stanie sie kolejnym krajem skandynawskim?

"The major Finnish newspaper, Helsingin Sanomat, has published a long piece entitled “The Sixth Nordic country”. It’s about Scotland. Finnish readers learned that “gradually England and Scotland have been drifting apart, almost like tectonic plates,” and asked the question whether, after independence, Scotland’s new friends “could… be found from Finland and other Nordic countries?”

https://www.scotsman.com/news/opinion/columnists/alistair-heather-why-finns-believe-scotland-could-become-nordic-nation-number-six-2855748
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #6 Ocena: 0

2020-05-20 09:32:51 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Milo przeczytac, ze Daily Express przestal juz traktowac Szkotow jako "Britons" :)

Obrazek

[ Ostatnio edytowany przez: Zygmunt_Merytoryczny 20-05-2020 09:34 ]

A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #7 Ocena: 0

2020-05-20 10:26:55 (4 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Wynik referendum 2016 roku o wyjściu z Unii Europejskiej, przy różnicach uwidocznionych wynikami głosowania w Szkocji i Anglii, to 'koło zamachowe' dla mojej* SNP i wyjścia Szkocji z narzuconej siłą unii.
Czas i tylko czas dzieli Szkocję od niepodległości. Czy w ramach Unii czy EFTA (jak Norwegia, Islandia), to z pewnością w Londynie budzi grozę. Stąd rozmaite paszkwile, z których akurat 'Daily Express' jest powszechnie znany.
Podobnie, choć może z większym marginesem czasowym, to zjednoczenie Irlandii również jest naturalną konsekwencją Brexitu. Irlandia Północna wejdzie w skład Republiki.


*mojej tj. jedyna partia, do jakiej się zapisałem kilka lat temu :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #8 Ocena: 0

2020-05-20 11:03:44 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Zgadzam sie.
A co do Irlandii (patrz - watek o Irlandii) to proces ten zostal znacznie przyspieszony za sprawa precedensowego wyroku Sadu Najwyzszego, ktory to zmusil Home Office do zmiany przepisow w taki sposob zeby przestaly byc w sprzecznosci z Good Friday Agreement.
Dzieki temu juz teraz Brytyjczycy urodzeni w Irlandii Polnocnej maja prawo zachowania przywilejow obywateli EU - o ile sobie tego zazycza. W ten sposob traktowani sa inaczej niz reszta obywateli UK, co z pewnoscia przyspieszy silniejsza integracje z Republika Irlandii.
Wiele osob w Anglii, Walii czy Szkocji zadawac bedzie pytanie - dlaczego my nie mamy tego prawa? Oczywiscie odpowiedzia jest GFA, niemniej poczucie nierownego traktowania przewinie sie przez mysli wielu.
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #9 Ocena: +1

2020-05-22 17:54:02 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Jak zawsze - diabel tkwi w szczegolach (oraz skutecznosci egzekucji tychze) niemniej inicjatywa sluszna.
Wydaje mi sie, ze Walia postapila podobnie.

"
Scotland bans Covid-19 support to firms based in tax havens.
The Scottish parliament has voted to block companies based in tax havens from using millions of pounds in coronavirus relief funding, in emergency legislation."
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #10 Ocena: 0

2020-06-05 18:40:07 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Wyniki badania opinii publicznej opublikowane dzisiaj:

"A new poll by Panelbase puts support for independence at 52%, making it the second this year to indicate a Yes majority.

The survey, which was commissioned by ScotGoesPop, was taken in the wake of the Dominic Cummings scandal, and asked pollers: "Should Scotland be an independent country?"

It suggests that 20% of No voters from the last referendum in 2014 would now swap their votes and poll in favour of independence."

https://www.heraldscotland.com/news/18500044.half-scots-favour-scottish-independence-new-panelbase-poll/

A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 26 z 32 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 25 | 26 | 27 ... 30 | 31 | 32 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,