MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Szkocja jako niepodlegle Panstwo :)

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 25 z 32 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 24 | 25 | 26 ... 30 | 31 | 32 ] - Skocz do strony

Str 25 z 32

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Zygmunt_Merytor

Post #1 Ocena: 0

2020-02-17 09:19:36 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

To co Jurek - odniesiesz sie do tej analogii z Litwa?
(tak przy okazji - zdaje sie, ze obchodzila Dzien Niepodleglosci wczoraj)


A tutaj w obrazku wyjasniona formula powstawania "dlugu" publicznego Szkocji:

Obrazek

[ Ostatnio edytowany przez: Zygmunt_Merytoryczny 17-02-2020 09:44 ]

A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #2 Ocena: 0

2020-02-18 15:17:14 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Wtajemnicze drogich forumowiczow w pewien chytry plan, ktory wkrotce zostanie wprowadzony w zycie:
Otoz wkrotce powstanie w Szkocji nowa partia, majaca na sztandarach zerwanie unii z Anglia.
To inicjatywa "oddolna" osob zwiazanych z "YES" movement. O potrzebie powstania takowego ugrupowania mowiono juz od dawna, zwlaszcza w kontekscie wyborow do Parlamentu Szkocji, ktorego to ordynacja wyborcza (proportional representation) znacznie oslabia szanse SNP na uzyskanie wiekszosci.
Nowa partia moglaby zapewnic dodatkowych 10-20 mandatow, tym samym niemalze eliminujac "unionistycznie" ugrupowania (czyli wszystkie pozostale z wyjatkiem Scottish Greens i SSP) z aktywnego zycia politycznego w Kraju.
Mnie osobiscie rozczarowuje jedynie fakt, ze oznacza to prawdopodobnie odroczenie referendum, jako ze wybory do Holyrood dopiero w 2021 ....

W teorii tez powinno to zapewnic szersza reprezentacje ogolnopojetego "YES" movement w debacie w medich. Na te chwile bbc/stv zaprasza po sztuce czlowieczej z kazdej partii - czyli sztuk 3 z "NO never" kontra sztuk 1 "YES" (czyli SNP) - bo Greens i SSP dla mediow nie istnieja.


[ Ostatnio edytowany przez: Zygmunt_Merytoryczny 18-02-2020 15:24 ]

A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kaktusak

Post #3 Ocena: 0

2020-02-18 15:48:43 (4 lata temu)

kaktusak

Posty: 260

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2019

Skąd: Manchester

A czym ta partia bedzie sie roznic od SNP?
Jak rozumiem ma to na celu eliminacje z parlamentu partii reprezentujacych 40% wyborcow (lib-dem, lab, tor) zeby reszta mogla przejac wladze:) i przepchnac swoje racje. Moze po prostu lepiej wprowadzic "bardzo sprawiedliwy" system z anglii ktory skutecznie eliminuje wszystkich poza zwyciezcami.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #4 Ocena: 0

2020-02-18 16:01:40 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Ten system moj drogi dalby miazdzaca przewage SNP....
59 mandatow na 73 mozliwych ("glownej" listy a wiec ekwiwalentu westminsterowego "first past the post system" )
Powyzszy wynik dotyczy wyborow z 2016

[ Ostatnio edytowany przez: Zygmunt_Merytoryczny 18-02-2020 16:04 ]

A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kaktusak

Post #5 Ocena: 0

2020-02-18 16:28:45 (4 lata temu)

kaktusak

Posty: 260

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2019

Skąd: Manchester

Dlatego SNP powinien optowac za takim systemem (ktory jest moim zdaniem niespawiedliwym, moj glos na LibDem zmarnowal sie, i prawie zaglosowalem na torysow:) a nie kombninowac.
A co z ta roznica w stosunku do SNP?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #6 Ocena: 0

2020-02-18 16:58:15 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Roznica jest taka jak podalem powyzej - w glosach "first preference" w 2016 SNP uzyskalo 59 mandatow z 73 mozliwych, Pozostale sa wylaniane droga dosc skomplikowanej 6-stopniowej kalkulacji, ktora to otwiera furtke "wielkim" przegranym, takim jak anne wells (scot tory deputy leader - ktora przegrala w swoum okregu, czy murdo fraser - wiecznie przegrywajacy a mimo to zasiadajacy w Parlamencie od kilku kadencji)

Dla porownania poczytaj sobie o ostatnich wyborach w Irlandii i sam ocen relacje miedzy iloscia glosow i "first preference" mandatow uzyskanych przez Sinn Fein a ostateczna arytmetyka wynikow wyborow tamze. Podobna sytuacja tyle ze analiz wiecej w necie, bo MSM Szkocja az tak bardzo sie nie interesuja jesli chodzi o naprawde istotne detale,

[ Ostatnio edytowany przez: Zygmunt_Merytoryczny 18-02-2020 17:01 ]

A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #7 Ocena: 0

2020-02-19 16:56:08 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Firm moves to Scotland in anticipation of country rejoining EU

"Co-founder Oliver Goffe said the company's values are "much more in line with Scotland than the rest of Britain right now".

He spoke out after the firm moved from Henley-on-Thames in Oxfordshire to Perth - where it plans to recruit new workers.

The possibility that Scotland could become independent and rejoin the EU was said by the firm to be an "important trigger" in the relocation.

Goffe said: "As a business, we are certainly pro-Remain so a Scottish base sits better with our values.

"We want our children to grow up in a global world, not one that's ring-fenced.

Artykul z The New European:

https://www.theneweuropean.co.uk/top-stories/marloe-watch-company-move-to-scotland-1-6522084?utm_source=Twitter&utm_medium=Social_Icon&utm_campaign=in_article_social_icons
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #8 Ocena: 0

2020-02-20 15:31:32 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Podsumowanie 3-go tygodnia prac Citizens Assembly w Szkocji. Inicjatywa ta ma na celu wprowadzenie elementu rzeczywistego wplywu zwyklych obywateli na decyzje, ktore w przyszlosci formulowac beda wybory dotyczace kierunku i sposobu rozwoju calego Kraju. Nie sa one wiazace dla politykow, niemniej sa istotnym glosem, ktory powinien byc brany pod uwage w toku tworzenia nowego ustawodastwa.

A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #9 Ocena: 0

2020-05-09 23:11:45 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Cytat:

2020-02-18 15:17:14, Zygmunt_Merytoryczny napisał(a):
Wtajemnicze drogich forumowiczow w pewien chytry plan, ktory wkrotce zostanie wprowadzony w zycie:
Otoz wkrotce powstanie w Szkocji nowa partia, majaca na sztandarach zerwanie unii z Anglia.
To inicjatywa "oddolna" osob zwiazanych z "YES" movement. O potrzebie powstania takowego ugrupowania mowiono juz od dawna, zwlaszcza w kontekscie wyborow do Parlamentu Szkocji, ktorego to ordynacja wyborcza (proportional representation) znacznie oslabia szanse SNP na uzyskanie wiekszosci.
Nowa partia moglaby zapewnic dodatkowych 10-20 mandatow, tym samym niemalze eliminujac "unionistycznie" ugrupowania (czyli wszystkie pozostale z wyjatkiem Scottish Greens i SSP) z aktywnego zycia politycznego w Kraju.
Mnie osobiscie rozczarowuje jedynie fakt, ze oznacza to prawdopodobnie odroczenie referendum, jako ze wybory do Holyrood dopiero w 2021 ....

W teorii tez powinno to zapewnic szersza reprezentacje ogolnopojetego "YES" movement w debacie w medich. Na te chwile bbc/stv zaprasza po sztuce czlowieczej z kazdej partii - czyli sztuk 3 z "NO never" kontra sztuk 1 "YES" (czyli SNP) - bo Greens i SSP dla mediow nie istnieja.


[ Ostatnio edytowany przez: <i>Zygmunt_Merytoryczny</i> 18-02-2020 15:24 ]




"Independence for Scotland Party launches ahead of 2021 election"

https://www.thenational.scot/news/18438341.independence-scotland-party-launches-ahead-2021-election/

Nowa partia zamierza wystawic kandydatow jedynie na listach regionalnych w przyszlorocznych wyborach do szkockiego parlamentu. Zalozyciele podkreslaja, ze nie sa zadna konkurencja dla SNP a podstawowym celem inicjatywy jest zapewnienie absolutnej wiekszosci mandatow dla szerokopojetego pro-independence movement, ktory to wykracza znacznie poza SNP.
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #10 Ocena: 0

2020-05-10 11:04:09 (4 lata temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Cytat:

2020-02-17 09:19:36, Zygmunt_Merytoryczny napisał(a):
To co Jurek - odniesiesz sie do tej analogii z Litwa?
(tak przy okazji - zdaje sie, ze obchodzila Dzien Niepodleglosci wczoraj)



Wybacz późną odpowiedź. Nie widziałem.

Oczywiście, że Litwa mogłaby odłączyć się od unii z Polską jak i Szkocja w referendum mogła - ale się nie odłączyła. I mylisz się - nie każdy ma tam prawo do stworzenia własnego państwa - ale Katalonia spełnia te kryteria. Np. Estatut de Catalunya.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 25 z 32 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 24 | 25 | 26 ... 30 | 31 | 32 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,