MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Szkocja jako niepodlegle Panstwo :)

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 24 z 32 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 23 | 24 | 25 ... 30 | 31 | 32 ] - Skocz do strony

Str 24 z 32

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Kanonier30

Post #1 Ocena: 0

2020-01-31 21:54:58 (4 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Moim zdaniem, to już nie rzecz w programie SNP. W mieszkańcach Szkocji rodzi się pragnienie bycia niezależnym państwem - wolnym od decyzji w Londynie. Jako w teorii równorzędna część składowa Zjednoczonego Królestwa, to Szkocja na politykę w Westminsterze ma znikomą. Frustracja z supremacji Anglii i Anglików jest czymś chyba naturalnym. Zwłaszcza, że i historia, to ciągłe próby wybicia się na niepodległość.
Wydaje mi się, że rozumiem Szkotów i pytaniem jest czy w przyszłości Szkocja będzie niepodległa...bo będzie. Pytaniem jest - kiedy (?)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #2 Ocena: 0

2020-02-01 16:30:55 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Dosc znamienna deklaracja: Zwiazki zawodowe "Unison" oficjalnie poparly przeprowadzenie referendum w sprawie niepodleglosci Szkocji.
To zmiana decyzji o 180 stopni jako ze w 2014 organizacje zwiazkowe (w tym Unison) aktywnie agitowaly przeciwko, wysylajac do czlonkow listy straszace konsekwencjami zerwania przez Szkocje unii z Anglia, co bez watpienia mialo duzy wplyw na decyzje wielu obywateli.

https://www.bbc.co.uk/news/uk-scotland-scotland-politics-51340598
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #3 Ocena: 0

2020-02-02 19:22:37 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

"Tusk: EU would be enthusiastic if Scotland applied to rejoin"

https://www.theguardian.com/politics/2020/feb/02/donald-tusk-eu-would-be-enthusiastic-if-scotland-applied-to-rejoin
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #4 Ocena: 0

2020-02-04 09:09:47 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Stan umyslu dzielony przez wielu:

"I thought Scotland was a part of England..."
Vince from Hull



A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #5 Ocena: 0

2020-02-04 13:55:43 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Obrazek

[ Ostatnio edytowany przez: Zygmunt_Merytoryczny 04-02-2020 13:56 ]

A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #6 Ocena: 0

2020-02-04 18:03:48 (4 lata temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Nie no, 64r to byly troche inne czasy niz 2020r. Siły w ue popierające ruch nacjonalistyczny i separatystyczny - oczywiście tylko ten bo na złość brytolom i jankesom. Kosowo na złość proputinowskiej Serbii. Ale popierają pałowanie Katalończyków, którzy wbrew szkotom nie mieli okazji do wolnego referendum.

Szkoci raz powiedzieli nie, nie tak dawno, moim zdaniem takie referenda nie robi sie jak wybory. Prawo do uczestnictwa powinny mieć te pokolenia, które wtedy nie mialy prawa glosu. Minimum 10-15 lat. I jednocześnie trzymam kciuki za katalończyków, basków i innych co chcą własnego kraju wbrew komisji europejskiej i ludowych komisarzy.

Rzekomo ,,bezpłatne" studia i złoża ropy/gazu, których Londyn nie odda wraz z obecną infrastrukturą i chęć zostania w ue, ktora przy okazji poważniejszego kryzysu posypie sie szybko (wystarczy jedna Grecja ze strefy euro co zdechnie) albo kolejny exit i Szkocja bez ue dolaczy do Moldawii, Czarnogóry i innych poteg ekonomicznych Europy. Albo poprosi Londyn o powrót do UK.

[ Ostatnio edytowany przez: Jurny_Jurek 04-02-2020 18:06 ]

I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #7 Ocena: 0

2020-02-04 19:14:54 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Jurek,
Po raz kolejny Ci przypominam - Szkocja jest w UNII z Anglia. Mowy nie ma o zadnym separatyzmie a jedynie o "modyfikacji" kontraktu.
Daruj sobie uparte wciskanie analogii z sytuacjami kompletnie nieporownywalnymi z dazeniami Szkocji.

[ Ostatnio edytowany przez: Zygmunt_Merytoryczny 04-02-2020 19:17 ]

A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #8 Ocena: 0

2020-02-08 11:13:07 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Czy Szkocja jest kolonia? 60 sekund z doskonala ilustracja muzyczna:

[ Ostatnio edytowany przez: Zygmunt_Merytoryczny 08-02-2020 11:14 ]

A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #9 Ocena: 0

2020-02-08 11:46:36 (4 lata temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Piszw po raz kolejny - w nieodleglym.referendum Szkoci opowiedzieli sie za pozostaniem w Unii z Anglia a Kosowo jest lrajem chociaż za kraj uznaje go mniej niż 100.państw.

Nie rozumiem oburzenia, że wspominam Katalonie. Maja wszystko by móc być niepodległym państwem a dostają pałami gdy chca o tym demokratycznie decydować.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #10 Ocena: 0

2020-02-09 09:47:01 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Cytat:

2020-02-08 11:46:36, Jurny_Jurek napisał(a):


Nie rozumiem oburzenia, że wspominam Katalonie. Maja wszystko by móc być niepodległym państwem a dostają pałami gdy chca o tym demokratycznie decydować.


Ja sie wcale nie "oburzam" Jurek, far from it :)
Nie rozumiem tylko dlaczego uparcie forsujesz te analogie, ktore sa kompletnie nieporownywalne z sytuacja Szkacji. Tyle razy o tym pisalem, ze daruje sobie powtarzanie tego samego po raz kolejny.

Piszesz "maja wszystko by byc niepodleglym panstwem". Stosujac Twoje kryteria, mozna kazdemu, dobrze prosperujacemu skrawkowi ladu na tej Planecie, przyznac prawa do wykrojenia sie z wiekszego organizmu panstwowego w imie wiekszego dobrobytu.
Wolny Londyn, Wolna Kalifornia itp.

Analogia, ktora dla nas Polakow powinna byc latwa do zrozumienia, to Unia Polski z Litwa. Sprobuj sobie wyobrazic sytuacje, w ktorej Krolestwo Obojga Narodow, przetrwawszy jakos historyczne perturbacje, dozywa do XXI wieku a Litwini coraz liczniej popieraja idea wyjscia z Unii z Polska.

Odmowilbys im tego prawa?
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 24 z 32 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 23 | 24 | 25 ... 30 | 31 | 32 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,