MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Szkocja jako niepodlegle Panstwo :)

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 20 z 32 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 19 | 20 | 21 ... 30 | 31 | 32 ] - Skocz do strony

Str 20 z 32

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Zygmunt_Merytor

Post #1 Ocena: 0

2019-10-22 17:51:38 (5 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Cytat:

2019-10-22 13:54:36, Jurny_Jurek napisał(a):
Już było o tym pisane - katalończycy nie mają prawa do odrębności państwowej i niepodległości a Szkoci mają.


Jurek..... kolejne przypomnienie:
Szkocja to nie prowincja a Kraj zwiazany unia z innym Krajem.
Unie - jak kazdy inny kontrakt, mozna rozwiazac/wypowiedziec.
Think - Polska i Litwa w alternatywnym wszechswiecie, bez rozbiorow itd.
Kwestionowalbys prawo Litwinow do opuszczenia Unii (gdyby sobie tego zazyczyli)?
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #2 Ocena: 0

2019-10-22 18:52:02 (5 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Zgoda. Katalonia nie zawsze była tylko prowincją, istnieje język kataloński, hymn, godło i flaga. Katalończycy sami mówią o sobie, że nie są Hiszpanami. Po unii z Aragonią czy Kastylią. To że w 18 wieku Hiszpanie dojechali katalończyków i włączyli ich do siebie przypomina także powstania Szkotów i pacyfikacje, jaką urządzał im Londyn. Ktoś ma własny jezyk, kulture, godľo, hymn, historię - może być traktowany jako naród i ma takie samo prawo walczyć o niepodległość jak Kosowo. Podobnie Ukraina, która przez wieki całe była tylko prowincją Polski czy Rosji - i nagle powstało państwo.

Chyba że ci mogą bo tak, bo brexit, bo unia a tamci nie bo Hiszpania nie wychodzi z unii. Szkoci mieli okazje na spokojnie przeprowadzić referendum, nie chcieli niepodległości i nikt ich nie pałował. A centralny rzad z Madrytu nie ma takich skrupółów - leje, pałuje i gazuje na potęgę. Może katalończycy sa zbyt ciemni i nie rozumieją, że im nie wolno?
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #3 Ocena: 0

2019-11-03 16:54:01 (5 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

:)


ng" alt="Obrazek" title="Obrazek" />

[ Ostatnio edytowany przez: Zygmunt_Merytoryczny 03-11-2019 16:55 ]

A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #4 Ocena: 0

2019-11-03 23:18:04 (5 lat temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

nic nie widac
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #5 Ocena: 0

2019-11-04 08:02:17 (5 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Cytat:

2019-11-03 23:18:04, galadriel napisał(a):
nic nie widac



wiem..... probowalem wkleic tweeta ale nie dalem rady z obrazkiem. Tutaj tresc:

Unless "dead in a ditch" is honoured, don't even bother mentioning "once in a generation" again .... EVER!
#itstime #indy2020 #dissolvetheunion

a tu inny obrazek dla przypomnienia skad ten "dead in a ditch" thingy sie wzial :)

Obrazek
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #6 Ocena: 0

2019-11-05 22:20:22 (5 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Obrazek
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #7 Ocena: 0

2019-11-08 10:15:51 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Dobry pretekst do wyjasnienia w jaki sposob kreowany jest "tak zwany" dlug publiczny Szkocji.
Z tego jednego projektu (opisanego ponizej) 2 miliardy funtow zostana "alokowane" jako dlug Szkocji, w ramach dzielenia dobr w unii, zwanej UK.

"Crossrail will not open until 2021 and has incurred a further cost overrun that will take the total price of the London rail link to more than £18bn, Transport for London (TfL) has announced."

link do artkulu z Guardiana (choc rzecz jest all over all the news outlets";) :

https://www.theguardian.com/uk-news/2019/nov/08/crossrail-faces-further-delays-and-will-cost-more-than-18bn-tfl

A to tylko mala przekopka pod stolica.... Dolozmy do tego upgrade tridentow, remont westminsteru czy wiezy zegarowej do niego doczepionej, HS2 itd - i recepta na bankructwo "partnera biznesowego" gotowa.

Na szczescie - unia ta (uk) dlugo juz nie pociagnie [:-}

[ Ostatnio edytowany przez: Zygmunt_Merytoryczny 08-11-2019 10:16 ]

A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kaktusak

Post #8 Ocena: 0

2019-11-08 11:03:56 (4 lata temu)

kaktusak

Posty: 260

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2019

Skąd: Manchester

Mysle ze te 2 mld£ to nic w porownaniu z wczorajszymi obietnicami rozdawnictwa socjalnego (inwestycje:) z jakimi wczoraj wszystkie strony szalaly. Mi tez sie nie podoba ze buduja z moich pieniedzy metro w warszawie z ktorego nigdy nie bede skorzystal:
https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,21219390,metro-w-warszawie-budowa-z-ogromna-dotacja-komisja-europejska.html
ale co zrobic, podobno "sie nalezy" i tak jest lepiej. A te kilka funtow skladki dopisze sie do dlugu (uk, wiec i szkockiego)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #9 Ocena: 0

2019-11-08 12:16:27 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Cytat:

2019-11-08 11:03:56, kaktusak napisał(a):
Mysle ze te 2 mld£ to nic w porownaniu z wczorajszymi obietnicami rozdawnictwa socjalnego (inwestycje:) z jakimi wczoraj wszystkie strony szalaly. Mi tez sie nie podoba ze buduja z moich pieniedzy metro w warszawie z ktorego nigdy nie bede skorzystal:
https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,21219390,metro-w-warszawie-budowa-z-ogromna-dotacja-komisja-europejska.html
ale co zrobic, podobno "sie nalezy" i tak jest lepiej. A te kilka funtow skladki dopisze sie do dlugu (uk, wiec i szkockiego)


Przepraszam @kaktusak - ale Twoj komentarz nie ma najmniejszego sensu ...... Niezadowolenie z wyborow tyczacych wydawania pieniedzy podatnikow, moze okazywac/odczuwac, rzecz jasna - kazdy. Jak zapewne wiesz, ze Szkocja jest troszke inaczej: jest ona rownoprawnym czlonkiem unii dwoch krajow (odrebnych przed zawariem tejze), z wlasnym budzetem, rzadem, kontrola niektorych obszarow legislacyjnych itd.
Twoj komentarz tyczacy metra mialby sens, gdybys np mieszkal na Litwie, ktora to wciaz bylaby czescia Zjednoczonego Krolestwa Polski i Litwy.
Istotne jest to, ze Szkocja nie ma tez nic do powiedzenia ani tez nie jest konsultowana, w sytuacjach gdy zapadaja decyzje rozparcelowywania miliardow z budzetu.
Slyszales pewnie o "EVEL" - english votes for english laws ?
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #10 Ocena: 0

2019-11-08 12:30:40 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2019-11-08 11:03:56, kaktusak napisał(a):
Mi tez sie nie podoba ze buduja z moich pieniedzy metro w warszawie z ktorego nigdy nie bede skorzystal:
https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,21219390,metro-w-warszawie-budowa-z-ogromna-dotacja-komisja-europejska.html
ale co zrobic, podobno "sie nalezy" i tak jest lepiej.

Owszem należy się. I po pierwsze nie za samą dotację jest budowane, po drugie
sama dotacja nie pochodzi tylko z Twoich pieniędzy bo wszystkie kraje członkowskie, w tym Polska, płacą składkę (Polska w tym roku więcej wpłaciła do unijnej kasy niż z niej wyciągnęła). Po trzecie nigdy nie wiesz z czego przyjdzie Ci w przyszłości korzystać


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 20 z 32 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 19 | 20 | 21 ... 30 | 31 | 32 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,