MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Szkocja jako niepodlegle Panstwo :)

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 17 z 32 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 16 | 17 | 18 ... 30 | 31 | 32 ] - Skocz do strony

Str 17 z 32

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Zygmunt_Merytor

Post #1 Ocena: 0

2019-09-06 00:01:34 (5 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Cytat:

2019-09-05 19:53:52, Jurny_Jurek napisał(a):
Cytat:

2019-09-05 13:01:14, Zygmunt_Merytoryczny napisał(a):
Cytat:

2019-09-05 12:27:23, Jurny_Jurek napisał(a):
Napisałem komu w europie słabe uk pasuje najbardziej. Komu nie pasi tego nie wiem ale na pewno nie pasi samym Brytyjczykon jak i emigrantom pracującym w UK.


Moja sugestia byla taka, ze slabe uk pasi generalnie wszystkim - a nie tylko "osi", ktora nakresliles.
Wielu ma duzo do skorzystania na wypelnieniu pozostawionej przez uk luki, czy to w gospodarczym, czy politycznym znaczeniu.




W geopolityce to jest tak, że wszystkim pasi by byli mocni a inni słabi. Marginalizacja wpływów UK w Europie jest najbardziej na reke osi Berlin-Moskwa gdyż jak Polska Litwa czy Estonia drze ryja, że nord stream to łamanie unijnych zasad jedności odnośnie embargo i karmienie reżimu Putina to są spławiani jako słabe, postkolonialne rynki zbytu towarów 2 kategorii z Niemiec. Jakby opier... spuścił brytyjski premier to echo odbiłoby się po brukselskich korytarzach. Warunek - uk musi być silne i mieć wpływ na politykę ue. A nie miało od jakiegoś czasu a rozpad UK przyjmą na Kremlu 3 dniową imprezą.


Mozliwe ze jedyne co pozostanie uk, to status najwiekszej pralni brudnej mamony (tej z Rosji w duzym odsetku)
Ja nie kupuje antyrosyjskiej retoryki plynacej (rzekomo) z londynu.
Obydwa rezimy maja zbyt wiele wspolnego (jak chocby kult "wojny ojczyznianej";)
Wklejalem tu juz artykuly o wizytach studenciakow z Eton w Moskwie i audiencjach u (slynacego z nieudzielania audiencjii) Putina. Mlody narybek przyszlej kadry rzadzacej uk, juz jest wlasciwie urabiany, dokarmiany.

Nowiczok, naruszanie stref itp - smoke and mirrors...

A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Soltys

Post #2 Ocena: 0

2019-09-06 10:54:49 (5 lat temu)

Soltys

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 27-07-2005

Skąd: Gillingham

Kielbasa (haggis) wyborcza w Szkocji. 😉
BoJo chce kupic Szkockich rolnikow
"Nie zawsze trzeba mieć za drania Tego, co jest innego zdania." Jan Sztaudynger

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Zygmunt_Merytor

Post #3 Ocena: 0

2019-09-06 23:24:48 (5 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

"The Conservatives are set to lose all their Scottish seats to the SNP in a general election, a new poll suggests."

magia borysa dziala :)

https://stv.tv/news/politics/1440580-poll-tories-to-lose-all-seats-to-snp-in-general-election/
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #4 Ocena: 0

2019-09-07 11:32:49 (5 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

,,Wklejalem tu juz artykuly o wizytach studenciakow z Eton w Moskwie i audiencjach u (slynacego z nieudzielania audiencjii) Putina. Mlody narybek przyszlej kadry rzadzacej uk, juz jest wlasciwie urabiany, dokarmiany. "

Timermans pracował w ambasadzie Holandii w Moskwie kilka lat i co to ma na rzeczy. Grupki studenciaków zakochane w socjaliźmie czy komuniźmie - też nic specjalnego, w każdym kraju tacy są.

Rosja wspiera Persów, UK u boku USA wspiera dojeżdżanie Iranu. Cały bliski wschód to strefy starć tych interesów i próżno szukać tam współpracy ros-bryt. Że łączy je kult wojny - chodzi o paradującego ze swastyką księcia? Zagrożenie dla Polski to zbliżenie na linii berlin moskwa a nie londyn moskwa.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #5 Ocena: 0

2019-09-07 12:57:01 (5 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Cytat:

2019-09-07 11:32:49, Jurny_Jurek napisał(a):
,,Wklejalem tu juz artykuly o wizytach studenciakow z Eton w Moskwie i audiencjach u (slynacego z nieudzielania audiencjii) Putina. Mlody narybek przyszlej kadry rzadzacej uk, juz jest wlasciwie urabiany, dokarmiany. "

Timermans pracował w ambasadzie Holandii w Moskwie kilka lat i co to ma na rzeczy. Grupki studenciaków zakochane w socjaliźmie czy komuniźmie - też nic specjalnego, w każdym kraju tacy są.

Rosja wspiera Persów, UK u boku USA wspiera dojeżdżanie Iranu. Cały bliski wschód to strefy starć tych interesów i próżno szukać tam współpracy ros-bryt. Że łączy je kult wojny - chodzi o paradującego ze swastyką księcia? Zagrożenie dla Polski to zbliżenie na linii berlin moskwa a nie londyn moskwa.


Studenci Eton nie sa sympatykami czegokolwiek co po lewej stronie lezy.

Nie chodzi tez o przebranie ksiecia.

Pozyjemy, zobaczymy.
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #6 Ocena: 0

2019-09-07 17:43:47 (5 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Najnowszy sondaz YouGov przewiduje utrate WSZYSTKICH mandatow przez torysow na rzecz SNP, w nadchodzacych wyboram do WM.

To spory uszczerbek i nielatwo bedzie Johnsonowi zrekompensowac te strate przez wzrost poparcia w Anglii i Walii - chyba, ze dogada sie z Faragem.
W Irlandii Polnocnej DUP moze zostac wyeliminowane z gry przez sojusz Sinn Fein z partiami pro-europejskimi (pisalem o tym wczesniej)

"The Conservatives are set to lose all their Scottish seats to the SNP in a general election, a new poll suggests.

There are 13 Tory MPs in Scotland, but the YouGov poll for the People's Vote campaign indicates they would all be replaced by the SNP."

https://www.scotsman.com/news/politics/tories-set-to-lose-all-scottish-seats-to-snp-in-general-election-poll-suggests-1-4999552

Dzis odbyl sie kolejny marsz "All Under One Banner", tym razem w Perth. 20 tys osob pokojowo manifestowalo poparcie dla niepodleglosci Szkocji. Podobny marsz mial miejsce takze w Walii, gdzie rowniez przybywa zwolennikow oderwania od Anglii.

[ Ostatnio edytowany przez: Zygmunt_Merytoryczny 07-09-2019 18:21 ]

A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #7 Ocena: 0

2019-09-09 10:45:32 (5 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Ciekawy artkul Lesley Riddoh z dzisiejszego Scotsmana:

"Lesley Riddoch: Why won’t the BBC report on independence marches across Scotland?"

"No coverage – again. Fifteen thousand independence supporters marched through Perth on Saturday, led by the deputy First Minister John Swinney, and local SNP MP Pete Wishart. I’ve lived near Perth for 25 years, and can’t remember a bigger gathering on the streets..."

"Despite the near certainty that more than 100 thousand folk will turn out for the final scheduled march in Edinburgh next month, and even though it’s a perfectly-timed gift for news producers seeking visual ways to represent the Brexit-induced shift in Scottish public opinion - the same news blackout will probably occur. Yet a small Glasgow march did get front page treatment this weekend - likewise a smaller Brexit demonstration in London. Mind you, they both had something the AUOB march did not - violence, confrontation and arrests. "

http://archive.is/XktEe#selection-2443.0-2443.540



A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #8 Ocena: 0

2019-09-15 10:43:42 (5 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Z dzisiejszego bbc news:

"Van Rompuy: Europe 'looking at what Scotland is in favour of'
The former president of the European Council believes Brexit has changed EU attitudes to Scottish independence.

Herman Van Rompuy told BBC Scotland there is “much more sympathy” for European regions seeking EU membership."

https://www.bbc.co.uk/news/av/uk-scotland-scotland-politics-49694765/van-rompuy-europe-looking-at-what-scotland-is-in-favour-of

A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #9 Ocena: 0

2019-09-15 14:42:15 (5 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

W kilka miesięcy po bezumownym opuszczeniu Unii Europejskiej zacznie klarować się przyszłość Zjednoczonego Królestwa, jako państwa.
Cóż, trzeba być niezwykle zadufanym w sobie politykiem (co tyczy części polityków Partii Konserwatywnej), że uda utrzymać się unię ze Szkocją i Irlandią Północną.

Pod koniec XX wieku Europa widziała pokojowy rozpad Czechosłowacji, zjednoczenie Niemiec...no i już zupełnie niepokojowe powstawanie państw na gruzach Jugosławii (dawne Królestwo Słoweńców, Chorwatów i Serbów). Nikt nie określił, że te procesy są zarezerwowane tylko dla Europy Środkowej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #10 Ocena: 0

2019-09-15 15:26:55 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Mówi się, że ”historia lubi się powtarzać” dlatego nie warto być iignorantem, a Brytyjczycy niestety nimi są.
Jeśli dojdzie do całkowicie pokojowego rozpadu jak w Czechosłowacji, to już w przypadku UK jest to bardzo optymistyczne założenie


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 17 z 32 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 16 | 17 | 18 ... 30 | 31 | 32 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,