MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Szkocja jako niepodlegle Panstwo :)

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 16 z 32 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 15 | 16 | 17 ... 30 | 31 | 32 ] - Skocz do strony

Str 16 z 32

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Kanonier30

Post #1 Ocena: 0

2019-08-09 17:30:41 (5 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-08-06 16:43:02, SweetLiar napisał(a):
Cytat:

2019-08-06 15:31:15, Kanonier30 napisał(a):
Tak... to są bardzo ciekawe tezy o "okupacji". Nie miałem dotychczas wiedzy, że Szkocja znajduje się pod okupacją, ani że w roli tej występuje Londyn, tudzież jakieś terytoria okupuje Unia Europejska.
Hasła sztandarowe ugrupowania Korwin-Liroy-Narodowcy. Tylko, że pomimo ogromnych oczekiwań, to Konfederacja znalazła się w minionych wyborach (do PE) pod progiem wyborczym.

Może powinieneś porozmawiać ze Szkotami, żeby się dowiedzieć jak oni to widzą. Bo zapewniam Cię, że większość o Korwinie czy Liroyu w życiu nie słyszała, a spora cześć z nich podpisuje się pod tezą o ”okupacji” przez Londyn. To oczywiście duże uproszczenie, ale wynik referendum w Szkocji i Anglii i konieczność wyjścia Szkocji z UE wbrew woli Szkotów najdobitniej pokazuje jak wiele mają oni do powiedzenia w swojej sprawie.
Konfederacja w UK miała 24% wynik (to tak na marginesie).

[ Ostatnio edytowany przez: <i>SweetLiar</i> 06-08-2019 16:43 ]





Wyjaśniam nieporozumienie - niezrozumienie mojego postu. Odnosił się bowiem do treści zamieszczonej przez jednego z użytkowników, którego zinterpretowałem, jako prawdopodobnego wyborcę Konfederacji. Nie odnosiło się to w żaden sposób do Szkotów.

Nie nam wyników Konfederacji w UK, ale podałaś (Sweet). Głosowałem na listy lokalne na Lib-Dem., toteż w polskiej komisji wyborczej byłem okazjonalnie (był u mnie Gość z Polski w tym czasie i chciał głosować - to powód). Z szacunku dla Autora wątku nie chcę rozwijać mojej opinii na temat Konfederacji *CRAZY*

Dodam też, że od trzech lat jestem członkiem SNP, a więc rozumiem i znam tematykę niepodległości. Chyba mój poprzedni wpis został błędnie zrozumiany. Pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #2 Ocena: 0

2019-08-10 11:13:53 (5 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Obrazek
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #3 Ocena: 0

2019-08-16 23:37:41 (5 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Tymczasem w Szkocji:

"Free NHS treatment will continue for citizens of EU states living in Scotland in the event of a no-deal Brexit despite plans to start vetting and charging patients in England."

za wczorajszym the Times:

https://www.thetimes.co.uk/article/nhs-in-scotland-will-stay-free-for-europeans-6fjdsz2bf#

A przy okazji - sluchal ktos z Was moze audycji w LBC, w programie Eddiego Mair na temat kondycji unii (UK)?
Bardzo polecam.
Kazdego dnia brana byla pod lupe inna czesc skladowa Krolestwa (w kolejnosci - Szkocja, Walia, Irlandia Polnocna, Anglia) Ludzie dzwonili i opowiadali o tym co znaczy dla nich byc (np) Anglikiem lub Walijczykiem, z czym sie identyfikuja, jak widza pryszlosc dalszego partnerstwa w ramach UK, czy czuja sie "Brittish" itd.





A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #4 Ocena: 0

2019-08-17 07:52:12 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2019-08-16 23:37:41, Zygmunt_Merytoryczny napisał(a):
Ludzie dzwonili i opowiadali o tym co znaczy dla nich byc (np) Anglikiem lub Walijczykiem, z czym sie identyfikuja

W Anglii pytania równie często spotykane jak prezenty bożonarodzeniowe wręczane w Wigilię. Rzeczywiście warto posłuchać *THUMBS UP*
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #5 Ocena: 0

2019-08-17 11:40:34 (5 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

SNP. Czyli Scottish National Party a więc partia narodowa czy tam nacjonalistyczna. A więc Kanonier- jesteś narodowcem i ksenofobem, prawackim szowinistą popierającym nacjonalistyczne pobudki ...

(to żart oczywiście). Na niepodległości Szkocji najbardziej skorzysta linia Paryż-Berlin-Moskwa. Im słabiutkie UK pasi najbardziej.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #6 Ocena: 0

2019-09-05 10:21:49 (5 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Cytat:

2019-08-17 11:40:34, Jurny_Jurek napisał(a):
Na niepodległości Szkocji najbardziej skorzysta linia Paryż-Berlin-Moskwa. Im słabiutkie UK pasi najbardziej.


tak z ciekawosci Jurek - komu, Twoim zdaniem, NIE PASI slabiutkie uk?
lub tez - kto potrzebuje silnego, zwartego i gotowego uk?
Usa? Indie? Japonia? Pakistan? Nigeria? Brazylia?



A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #7 Ocena: 0

2019-09-05 12:27:23 (5 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Napisałem komu w europie słabe uk pasuje najbardziej. Komu nie pasi tego nie wiem ale na pewno nie pasi samym Brytyjczykon jak i emigrantom pracującym w UK.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #8 Ocena: 0

2019-09-05 13:01:14 (5 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Cytat:

2019-09-05 12:27:23, Jurny_Jurek napisał(a):
Napisałem komu w europie słabe uk pasuje najbardziej. Komu nie pasi tego nie wiem ale na pewno nie pasi samym Brytyjczykon jak i emigrantom pracującym w UK.


Moja sugestia byla taka, ze slabe uk pasi generalnie wszystkim - a nie tylko "osi", ktora nakresliles.
Wielu ma duzo do skorzystania na wypelnieniu pozostawionej przez uk luki, czy to w gospodarczym, czy politycznym znaczeniu.

A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #9 Ocena: 0

2019-09-05 17:43:58 (5 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Petycja w sprawie zagwarantowania obecnosci zagranicznych obserwatorow podczas przyszlego Referendum w Szkocji (link do petycji pod koniec artykulu):

https://www.craigmurray.org.uk/archives/2019/09/petition-for-official-international-observers-for-next-scottish-independence-referendum/

Pomyslalem, ze moze kogos zachece do podpisania.....
Sam artykul tez interesujacy, zawierajacy odnosniki takze do innych zrodel/filmow.

Dzieki z gory :)
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #10 Ocena: 0

2019-09-05 19:53:52 (5 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Cytat:

2019-09-05 13:01:14, Zygmunt_Merytoryczny napisał(a):
Cytat:

2019-09-05 12:27:23, Jurny_Jurek napisał(a):
Napisałem komu w europie słabe uk pasuje najbardziej. Komu nie pasi tego nie wiem ale na pewno nie pasi samym Brytyjczykon jak i emigrantom pracującym w UK.


Moja sugestia byla taka, ze slabe uk pasi generalnie wszystkim - a nie tylko "osi", ktora nakresliles.
Wielu ma duzo do skorzystania na wypelnieniu pozostawionej przez uk luki, czy to w gospodarczym, czy politycznym znaczeniu.




W geopolityce to jest tak, że wszystkim pasi by byli mocni a inni słabi. Marginalizacja wpływów UK w Europie jest najbardziej na reke osi Berlin-Moskwa gdyż jak Polska Litwa czy Estonia drze ryja, że nord stream to łamanie unijnych zasad jedności odnośnie embargo i karmienie reżimu Putina to są spławiani jako słabe, postkolonialne rynki zbytu towarów 2 kategorii z Niemiec. Jakby opier... spuścił brytyjski premier to echo odbiłoby się po brukselskich korytarzach. Warunek - uk musi być silne i mieć wpływ na politykę ue. A nie miało od jakiegoś czasu a rozpad UK przyjmą na Kremlu 3 dniową imprezą.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 16 z 32 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 15 | 16 | 17 ... 30 | 31 | 32 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,