MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przysluga - szkockie funty

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 11

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Kanonier30

Post #1 Ocena: 0

2017-12-22 01:04:45 (6 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Tym razem z prosba do osob mieszkajacych w Szkocji. Otoz chcialem czesc gotowki wymienic na funty emitowane czy to przez RBS czy Royal Bank of Scotland...
Ma to byc element niespodzianki finansowej dla waznej osoby, ale taki nieco inny. Tymczasem w moim banku, tudziez w eurchange nie moge dokonac zamowienia *CRAZY*.

Sytuacje byc moze rozwiaze w kontakcie z bankiem, ale niestety to trwa. Jesli ktos z forumowiczow moze wybrac dla mnie kwote I przeslac jako next day delivery - oczywiscie po mojej wplacie na konto czy PayPal- to bede wdzieczny. Na razie nie wybieram sie do Szkocji, aby dotrzec do tamtejszego ATM np RBS.

Jesli sie nie uda, to zostanie "przymusowa" przejazdzka na polnoc. Nie widze sposobu wymiany banknotow Bank of England w okolicach Liverpoolu... *DONT_KNOW*


[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 22-12-2017 01:06 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #2 Ocena: 0

2017-12-22 05:30:25 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Ja nie mam takiej możliwości . Ale są jeszcze funty z Giblartaru. Mozesz jeszcze zmiksować z takimi by zrobić komuś niespodziankę. Pamietam kiedyś miałem ich trochę ale wymieniłem w brytyjskim banku

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 22-12-2017 05:30 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #3 Ocena: 0

2017-12-22 11:48:08 (6 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

I są też funty Jerseyskie i Guernseyskie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #4 Ocena: 0

2017-12-22 11:51:10 (6 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Wczesniej udalo mi sie w banku wymienic - angielskie nominaly na szkockie. Grzecznie pytalem w okienku czy moze cos maja...Ale ostatnio, po poradzie z centrum telefonicznego, pojechalem zamowic. Na co obsluga tylko wzruszyla ramionami. Kolejno manager zaczal sie irytowac I zadawac dosc dziwne pytania typu "A po co?"...

Odpowiedzialem, ze takie mam zyczenie, jako klient. Skontrowal, ze funty np RBS nie sa prawnym srodkiem platniczym w Anglii. Zatem odparlem, ze moge zamowic dowolna walute, ktora rowniez nie jest w obiegu w Anglii. Poza tym nie ma odniesienia, ze funty emitowane w Szkocji sa nielegalne. O co Kaman?

Ps. Panowie wiem, ze sa rowniez banknoty emitowane przez rzad wyspy Man czy funty wystawiane przez banki w Irlandii Polnocnej (Bank of Ireland, Ulster, Danske). Niemniej nie ma mozliwosci zamowienia tych nominalow. Rzecz dziwna, bo - gdzie jak gdzie - ale w Wielkiej Brytanii nie powinna to byc operacja niemozliwa do wykonania dla jakiegokolwiek banku.
Stad oczywiscie skierowalem juz pismo do "mojego" banku z prosba o wyjasnienie. Nie w tym celu place za konto, abym nie mogl zamowic jakiejkolwiek waluty.


[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 22-12-2017 12:40 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #5 Ocena: 0

2017-12-22 13:04:09 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Może spróbuj w innym banku, przecież to bez znaczenia.
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cahir123

Post #6 Ocena: 0

2017-12-22 15:42:04 (6 lat temu)

cahir123

Posty: 112

Mężczyzna

Z nami od: 15-02-2011

Skąd: Aberdeen

Hej
O jakiej kwocie mowimy , Ile Ci tych szkockich funciakow potrzeba ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

hants

Post #7 Ocena: 0

2017-12-22 18:16:50 (6 lat temu)

hants

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Solent

Cytat:

2017-12-22 11:51:10, Kanonier30 napisał(a):
Skontrowal, ze funty np RBS nie sa prawnym srodkiem platniczym w Anglii.


W sumie to cakiem ciekawy temat:

Legally, you offer to buy something from a shop (the shopkeeper isn't legally offering to sell, only advertising his willingness to consider offers). The shopkeeper can decline your offer for any reason or none at all (providing the price of the goods is advertised fairly). However, if you are visiting your bank to pay off your overdraft, the bank doesn't have the right to turn your money away if it is legal tender. They must accept Bank of England bank notes in England and Wales, but anything else is open to negotiation.

Podoba mi się definicja "legal tender"

Contrary to popular opinion, legal tender is not a means of payment that must be accepted by the parties to a transaction, but rather a legally defined means of payment that should not be refused by a creditor in satisfaction of a debt.

https://www.theguardian.com/notesandqueries/query/0,5753,-19878,00.html

W skrócie, bank MUSI przyjąć szkockie banknoty, ale nie musi ich wydawać w kasie na zyczenie klienta.
Chcieć to znaczy móc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

andyopole

Post #8 Ocena: 0

2017-12-23 04:12:58 (6 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Kiedyś w sklepie wcisneli mi jako resztę kilka banknotów w tym £5 że Szkocji. W Polsce, koleżanka w kantorze z ciekawością obejrzała ale stwierdziła że nie mogłaby wymienić na złotówki. Po powrocie, bez problemu zapłaciłem tym piatakiem w jakimś sklepie. *YAHOO*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Kanonier30

Post #9 Ocena: 0

2017-12-23 05:08:19 (6 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

cahir123...nie wiem, jak bedzie z ta przesylka...a wiec wysylanie banknotow Royal Mail, a wiec moze z 80 na teraz (20 mam, to mialbym 100)...? Jak nie bedzie problemow, to najwyzej bylbym chetny powtorzyc..
Z tego co czytalem to banki-emiterzy w Szkocji pakuja swoje nominaly do ATM, ale pewnie masz rozeznanie.
Jak daloby rade, to daj znac - podaj numer konta (chyba, ze wolisz PayPal) plus koszt next day delivery, to okolo 7 funciakow.
Po dotarciu przesylki moge sie zrewanzowac zgrzewka piwa (a zatem rownowartoscia). Niestety, jakowys szczegolnych prowizji zaplacic nie moge. Widzialem oferty na eBay..ale bez przesady - 15 funtow za 10 funtowy nominal wyemitowany w Szkocji. Troche przesada. Ale ludzie probuja zarobic z drugiej strony.

To odezwij sie, jak mialbys czas. Mysle, ze moglibysmy sfinalizoeac po Swietach, bo teraz I tak raczej nie ma sensu.

Ps. Przyslowiowa zgrzewka piwa, to jakies 10 funciakow, a zatem prowizja ponad 10 procent dla Ciebie za fatyge do bankomatu i Post Office. Chyba uczciwie? *DONT_KNOW*

Pozdrawiam I dzieki.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 23-12-2017 05:14 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cahir123

Post #10 Ocena: 0

2017-12-23 22:11:07 (6 lat temu)

cahir123

Posty: 112

Mężczyzna

Z nami od: 15-02-2011

Skąd: Aberdeen

Siema,

Paypal odpada bo z tego co sie orjetuje to przy takich normalnych przelewach z konta na konto, paypal pobiera prowizje-dodatkowy koszt dla Ciebie. Mysle ze przelew na konto bedzie najlepszy.

Odezwe sie na priva po swietach z numerem konta itp.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,