MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Anglia vs Szkocja, mentalnosc ludzi w Edynburgu

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 24

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Inkeri

Post #1 Ocena: 0

2017-08-04 13:09:43 (7 lat temu)

Inkeri

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 04-08-2017

Skąd: Darlington

Hej wszystkim.

Od 5 lat mieszkam na polnocy Anglii w dosc malym miasteczku. Dla tych ktorzy mieszkali/mieszkaja juz troche w Anglii moze sie wydawac zrozumiale ze Anglicy bardzo roznia sie od Polakow ze wzgedu na swoja mentalnosc. W moim regionie - North East, jest podobno najgorzej ze wzgledu na to jak bardzo organiczeni sa niektorzy ludzie. Bylam w wielu miejscach w UK i musze przyznac ze to prawda. Pewnie zastanawiacie sie teraz dlaczego sie po prostu nie wyprowadzilam? Coz, glownie z prywatnych powodow, do tego dochodzi uczelnia ktora dopiero udalo mi sie skonczyc na kierunku Accounting and Finance, wiec przez czas trwania uczelni bylam tutaj uziemiona. Jestem rozczarowana postawa zdecydowanej wiekszosci anglikow, glownie przez to ze po 1. Nauczylam sie ze nie wolno im ufac, bo zazwyczaj nie mowia tego co maja na mysi oraz nie sa slowni. 2. ciezko jest znalezc kogos z kim mozna pogadac na powazniejsze zyciowe tematy bo wiekszosc z nich niczym sie nie interesuje i nic nie wie. 3. Ci ktorzy maja cos w glowie zazwyczaj szybko stad wyjezdzaja.

Ale do rzeczy, ze wzgledu na swoj keirunek studiow na pewo bede szukac pracy w wiekszym miescie. Nie chce jechac do Londynu, bo uwazam ze jest za drogi i troche.. przereklamowany. Boje sie troche tego co sie dzieje w angli ze wzgledu na potencjalne ataki terrorystyczne w wiekszych mistach itd.

Slyszalam za to bardzo dobre opninie o Szkocji i o jej stolicy. Jest to podobno najbezpieczniejsze miasto w UK, duzo tansze niz Londyn i z podobnymi potencjalnymi zarobkami. Co o tym sadzicie? Czy ktos mieszka w Edunburgu i byc moze mieszkal kiedys w Anglii i ma porownanie? Co sadzicie o mentanosci Szkotow?


Z gory dziekuje*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2017-08-04 14:21:57 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #3 Ocena: 0

2017-08-04 14:33:04 (7 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Ja mieszkałam w Szkocji rok i z moich doświadczeń ze Szkotami i Anglikami wynika, że ci pierwsi są "normalniejsi" od drugich. W sensie, że bardziej szczerzy

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NieCzarnyKot

Post #4 Ocena: 0

2017-08-04 19:29:02 (7 lat temu)

NieCzarnyKot

Posty: 430

Kobieta

Z nami od: 05-08-2013

Skąd: bucks

Mieszkam teraz w Szkocji (Aberdeen) i mentalnosc tu jest bardziej zblizona do Polskiej - ludzie sa dosc bezposredni, szczerzy i nawet dosc otwarci na obcokrajowcow. I nie zadzieraja nosa (Anglicy na poludniu Anglii to generalnie mysla, ze sa narodem wybranym). Edynburg pewnie tez bedzie w ten desen, choc pewnie troche bardziej "angielski".

[ Ostatnio edytowany przez: NieCzarnyKot 04-08-2017 19:29 ]

"Niech na Ziemi będzie przyjemnie, niech to się zacznie ode mnie."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cahir123

Post #5 Ocena: 0

2017-08-04 20:29:31 (7 lat temu)

cahir123

Posty: 112

Mężczyzna

Z nami od: 15-02-2011

Skąd: Aberdeen

Cytat:

2017-08-04 19:29:02, NieCzarnyKot napisał(a):
Mieszkam teraz w Szkocji (Aberdeen) i mentalnosc tu jest bardziej zblizona do Polskiej - ludzie sa dosc bezposredni, szczerzy i nawet dosc otwarci na obcokrajowcow. I nie zadzieraja nosa (Anglicy na poludniu Anglii to generalnie mysla, ze sa narodem wybranym). Edynburg pewnie tez bedzie w ten desen, choc pewnie troche bardziej "angielski".

[ Ostatnio edytowany przez: <i>NieCzarnyKot</i> 04-08-2017 19:29 ]




I jak Ci sie podoba i mieszka w naszym "pieknym" granitowym miescie ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NieCzarnyKot

Post #6 Ocena: 0

2017-08-05 00:00:01 (7 lat temu)

NieCzarnyKot

Posty: 430

Kobieta

Z nami od: 05-08-2013

Skąd: bucks

Bardzo mi sie podoba poki co! Uwazam, ze to miasto jest piekne :) Plus plaza jest wspaniala a zakwaterowanie tanie. Mentalnosc ludzi mi duzo bardziej odpowiada tu niz w Anglii. Co do innych kwestii sie nie wypowiem bo jestem tu raptem od kilku tygodni :)
"Niech na Ziemi będzie przyjemnie, niech to się zacznie ode mnie."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

WybitnieWrednyW

Post #7 Ocena: 0

2017-08-05 12:08:03 (7 lat temu)

WybitnieWrednyWerdew

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-08-04 13:09:43, Inkeri napisał(a):
... po 1. Nauczylam sie ze nie wolno im ufac, bo zazwyczaj nie mowia tego co maja na mysi oraz nie sa slowni.


Kiedyś napisałem że Anglicy są fałszywi/dwulicowi.
To powiedziano mi że się czepiam :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Inkeri

Post #8 Ocena: 0

2017-08-05 20:57:01 (7 lat temu)

Inkeri

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 04-08-2017

Skąd: Darlington

Cytat:

2017-08-04 14:21:57, ludzik50 napisał(a):
Z Darlington do Edynburga to juz nie jest tak daleko.
Nie lepiej pojechac tam co jakis czas, wykupic np b&b i samemu obadac?
Opinia ludzi czesto nie przekłada się na osobiste odczucia- jeden lubi cos, co drugiemu w ogole nie odpowiada etc...




Zgadza sie, ze ludzie maja rozne opinie, a ja i tak planuje zrobic tripa do Edynburga w najblizszym czasie, ale wiadomo ze moje odczucia po paru godzinach lub dniach spedzonych tam beda inne niz odczucia ludzi ktorzy mieszkaja tam od lat :) stad moje pytanie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Inkeri

Post #9 Ocena: 0

2017-08-05 20:58:27 (7 lat temu)

Inkeri

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 04-08-2017

Skąd: Darlington

Cytat:

2017-08-04 14:33:04, SweetLiar napisał(a):
Ja mieszkałam w Szkocji rok i z moich doświadczeń ze Szkotami i Anglikami wynika, że ci pierwsi są "normalniejsi" od drugich. W sensie, że bardziej szczerzy





Duzo osob tak mowi :) Cos musi w tym byc

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Inkeri

Post #10 Ocena: 0

2017-08-05 21:00:53 (7 lat temu)

Inkeri

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 04-08-2017

Skąd: Darlington

Cytat:

2017-08-04 19:29:02, NieCzarnyKot napisał(a):
Mieszkam teraz w Szkocji (Aberdeen) i mentalnosc tu jest bardziej zblizona do Polskiej - ludzie sa dosc bezposredni, szczerzy i nawet dosc otwarci na obcokrajowcow. I nie zadzieraja nosa (Anglicy na poludniu Anglii to generalnie mysla, ze sa narodem wybranym). Edynburg pewnie tez bedzie w ten desen, choc pewnie troche bardziej "angielski".

[ Ostatnio edytowany przez: <i>NieCzarnyKot</i> 04-08-2017 19:29 ]






Tak, zgadzam sie co do Anglikow na poludniu Anglii.. Czyli masz wrazenie, ze mozna na tych ludzi w Szkocji liczyc? Latwiej nawiazac tam jakies przyjaznie albo znajomosci?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,