MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Czy to ważne gdzie zamieszkasz w Edynburgu

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 5 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 5 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

gosian

Post #1 Ocena: 0

2017-08-05 14:17:39 (7 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Żal dziecka. W szkole musisz wziąść pod uwagę, że będzie musiał liczyć tylko na siebie.
Jeżeli nie możesz tak wytrzymać bez miłości swojego życia, to jedz bez dziecka. Przez rok zapewnij dziecku porządne korepetycje i wtedy go ściągnij (podejrzewam, że ty wrócisz wcześniej) nie narażaj dzieciaka na stres bo tak naprawdę jak skończy 16 lat wyprowadzi się z chaty i możesz go nie zobaczyć. Sorry, ale co z ciebie za matka, że stawiasz jakiegoś kochasia przed dzieckiem?
Skoro chcesz iść do pracy, to zapewne twój angielski jest powyżej komunikatywny? Bez języka będzie ci trudno nawet we fabryce znaleźć pracę.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

greta

Post #2 Ocena: 0

2017-08-05 15:20:12 (7 lat temu)

greta

Posty: 982

Kobieta

Z nami od: 26-05-2007

Skąd: liverpool

nie znam zadnej pary ktora tu przyjechala razem bez zadnej bazy w postaci juz wynajetego mieszkania i stalej pracy(przynajmniej jednego z rodzicow) z dziecmi w wieku szkolnym
znam za to przypadek pewnej polki ktora sciagnela po roku mieszkania w uk ( u swojej milosci zycia)nastoletniego syna ktory zostal z babcia przez rok jej zagranicznych milosnych podbojow,historia skonczyla sie samobojstwem tego chlopaka po kilku miesiacach zycia w uk
brak znajomych,nieumiejetnosc dogadania sie w nie tylko po angielsku ale rowniez z wybrankiem mamusi zakonczylo sie depresja i odebraniem sobie zycia
nie wiem czy bylo warto...

[ Ostatnio edytowany przez: greta 05-08-2017 15:47 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Laleczki

Post #3 Ocena: 0

2017-08-06 14:17:55 (7 lat temu)

Laleczki

Posty: 16

Z nami od: 02-08-2017

Nie chcecie więcej Polaków w Szkocji co..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2017-08-06 14:28:06 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

greta

Post #5 Ocena: 0

2017-08-06 14:56:48 (7 lat temu)

greta

Posty: 982

Kobieta

Z nami od: 26-05-2007

Skąd: liverpool

Cytat:

2017-08-06 14:17:55, Laleczki napisał(a):
Nie chcecie więcej Polaków w Szkocji co..

Szkoda mi tylko twojego dziecka
To czy tu przyjedziesz czy nie nie zmieni mojego życia ja mam sytuacje unormowana i dorosłe wyksztalconr i pracujące dzieci wiec nie trafilas

[ Ostatnio edytowany przez: greta 06-08-2017 15:05 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Laleczki

Post #6 Ocena: 0

2017-08-06 16:15:20 (7 lat temu)

Laleczki

Posty: 16

Z nami od: 02-08-2017

Po prostu jest chyba coś takiego jak wrogość do kolejnych osób chcących przyjechać na wyspy. Każdy mówi że Polak Polakowi wilkiem tam. Widzę z Polski że tak jest. Mówię wam że kocham tego faceta tak jak i swoje dziecko i chce tam jechać. Nie chcę czekać bo nie mogę zostać w Polsce. Nie mam już gdzie. Więc chętnie przyjmę dobre i pomocne rady co robić w takiej sytuacji by było dobrze, jak zacząć by się udało. A wy straszycie mnie klęska i śmiercią mojego dziecka. Przyjadę z pieniędzmi, będę chciała wynająć mieszkanie, on będzie zarabiał, kochamy się i jesteśmy zdeterminowani. Rady pod to poproszę

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

greta

Post #7 Ocena: 0

2017-08-06 16:35:53 (7 lat temu)

greta

Posty: 982

Kobieta

Z nami od: 26-05-2007

Skąd: liverpool

To co ty chcesz a to co będziesz mogła zrobić to dwie różne rzeczy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2017-08-06 16:42:41 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28852

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2017-08-06 16:15:20, Laleczki napisał(a):
Po prostu jest chyba coś takiego jak wrogość do kolejnych osób chcących przyjechać na wyspy.

Nikogo nie obchodzi czy przyjedziesz czy nie, ale zapytalas, to dostalas porady i opinie. Moze nie sa po Twojej mysli, to juz inna sprawa. To jest forum publiczne, gdzie kazdy moze wyrazic swoje zdanie.

Na dodatek niedawno bylo bardzo podobny watek, gdzie padlo wiele porad. Szkocja, nastolatka, szkola, itp.

http://www.mojawyspa.co.uk/forum/78/60901/szkola-w-Edynburgu-dla-12-latki-bez-znajomosci-angielskiego,0

http://www.mojawyspa.co.uk/forum/76/60882/Polski-socjalco-po-wyjezdzie,0 - rozne porady, niekoniecznie zwiazane z socjalem
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #9 Ocena: 0

2017-08-06 17:04:01 (7 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Ile tych pieniędzy będziesz miała? Żeby wynająć mieszkanie potrzebujesz na dzień dobry 1.5 miesięcznego czynszu na depozyt plus 6 miesiecy z góry czynszu. Nie chce mi się sprawdzać cen tam gdzie chcesz jechać, ale przyjmując f500 /mies. Depozyt f750 plus f3000 czynsz = f3500 . Jeżeli w ogóle ktoś wam wynajmie bez referencji itd.
Ktoś już pisał o koszcie mundurka f300 i co najważniejsze (byłoby dla mnie )szkoła. .podejrzewam , ze w dobrej szkole miejsc już nie ma, więc dziecko trafi byle gdzie. Jeżeli będzie miało szczęście dołączy do 15% białych dzieci w szkole.
Nie napisałaś na jakim poziomie masz język angielski? Myślę, że podjelas już decyzję, tylko ciągle czekasz aż ktoś Cię poklepie po plecach. .niestety realia są inne. A najbardziej ucierpi na tym niewinne dziecko
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

NightFury

Post #10 Ocena: 0

2017-08-06 17:44:16 (7 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Cytat:

2017-08-06 16:15:20, Laleczki napisał(a):
Po prostu jest chyba coś takiego jak wrogość do kolejnych osób chcących przyjechać na wyspy. Każdy mówi że Polak Polakowi wilkiem tam. Widzę z Polski że tak jest. Mówię wam że kocham tego faceta tak jak i swoje dziecko i chce tam jechać. Nie chcę czekać bo nie mogę zostać w Polsce. Nie mam już gdzie. Więc chętnie przyjmę dobre i pomocne rady co robić w takiej sytuacji by było dobrze, jak zacząć by się udało. A wy straszycie mnie klęska i śmiercią mojego dziecka. Przyjadę z pieniędzmi, będę chciała wynająć mieszkanie, on będzie zarabiał, kochamy się i jesteśmy zdeterminowani. Rady pod to poproszę



No dobrze ale jakie ty chcesz rady? Skoro masz pieniądze to przyjeżdżaj, spróbuj wynająć mieszkanie. Potem miejmy nadzieje on będzie pracował (a ty co, księżniczko, zamierzasz robić?), będziecie sie kochać i wszystko będzie dobrze. Laka, tęcza i różowe jednorożce....po co ci jakieś tam porady skoro wsio wiesz?
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 5 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,