MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Mieszkanie, dom w Szkocji, Highland

 

Postów: 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Kanonier30

Post #1 Ocena: 0

2017-04-26 18:56:18 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Cześć. Czy może obeznani rezydenci w Szkocji mogą podpowiedzieć agencję lub stronę z ogłoszeniami, aby wynająć mały dom w tym regionie Szkocji?

Od razu piszę, że nie interesują mnie duże miasta, jak Inverness. Może być "koniec świata"[:-}. Również Orkady, a nawet Szetlandy. Nie uświadamiajcie mnie tylko, że trudno z pracą, nie ma fabryk itd. Akurat mam niezależne źródło dochodów *THUMBS UP*.

Faktem, że zamierzałem wyjechać do jednego z krajów Skandynawskich, ale na razie chyba zdrowie mi nie pozwoli przez dłuższy czas. Za wszelkie opinie i konkretne info będę wdzięczny*THUMBS UP*.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

hants

Post #2 Ocena: 0

2017-04-26 19:12:46 (7 lat temu)

hants

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Solent

rightmove.co.uk
Chcieć to znaczy móc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

Kanonier30

Post #3 Ocena: 0

2017-04-27 11:43:34 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Dzięki, sprawdzałem oferty i szczerze mówiąc już więcej ofert jest na Gumtree. Może coś, ktoś...? Tak czy inaczej będę szukał, ale na wyspach (Orkady, Szetlandy) to już w ogóle nic nie znalazłem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cichybob

Post #4 Ocena: 0

2017-04-27 11:48:43 (7 lat temu)

cichybob

Posty: 227

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 08-04-2017

Skąd: Glasgow

Zetknales sie, ze szkockim jezykiem, czy moze gaelickim ? Tam na polnocy tak mowia i trudno sie wpasowac w lokalna spolecznosc bez znajomosci w.w.
"Rozpal ogien, a zaskocze Cie kula sniegu."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #5 Ocena: 0

2017-04-27 12:56:00 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Ze szkockim akcentem tak. Wiem o co Ci chodzi. Uczę się duńskiego (w razie czego - na wypadek ponownej inwazji Wikingów :-]). Serio, akurat uczę się tego języka. Także żart sam mi się wbił.

Faktem jest, że bardzo chętnie tam bym się wyprowadził. Nawet na największe "zadupie". Grunt, aby były podstawowe media. Strachliwy nie jestem, dam radę też z pogodą i innymi atrakcjami.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 27-04-2017 12:58 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

hants

Post #6 Ocena: 0

2017-04-27 22:06:45 (7 lat temu)

hants

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Solent

Nie wyjasniłem dokładnie o co mi chodzi. Na rightmove wystawiają ogłoszenia lokalne agencje. Po nitce do kłębka i wyguglujesz sobie tamtejszych potentatów.
Chcieć to znaczy móc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

Kanonier30

Post #7 Ocena: 0

2017-04-29 11:46:18 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

A jeszcze pytanie do "Szkotów". Czy Scottish Borders (jakaś wiocha) jest dobrym miejscem do mieszkania? Mam na myśli ludzi, bezpieczeństwo. Nie odległość do pracy.

Ewentualnie może jakiś region - oprócz Higlands - który warto "przewertować", aby znaleźć fajną lokalizację. Aglomeracje w mom wypadku odpadają. Już się namieszkałem w Liverpoolu i chcę definytywnie wynieść się do Szkocji, ale bardziej na łono natury (świeże powietrze, możliwość rekonwalescencji, zmiana klimatu).

Scottish Borders, bo stosunkowo niedaleko do północno-zachodniej Anglii i Yorkshire, gdzie mam "przyszywaną rodzinę". Niestety, niewiele wiem o tym regionie*DONT_KNOW*, oprócz informacji z sieci.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 29-04-2017 11:48 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cichybob

Post #8 Ocena: 0

2017-04-29 12:20:05 (7 lat temu)

cichybob

Posty: 227

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 08-04-2017

Skąd: Glasgow

Nie pomoge Ci za wiele, ja jestem miejski szczur, na zadupiu bez knajp, koncertow, silowni bym sie wykonczyl, poza tym Scottish Borders to nie moje tereny lowieckie, to raczej ludzie z pod Ediego by Ci odpowiedzieli.
No ale masz duzy rozrzut od Szetlandow po poludniow- wschodnia Szkocje :)
"Rozpal ogien, a zaskocze Cie kula sniegu."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #9 Ocena: 0

2017-04-29 12:41:55 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2017-04-29 11:46:18, Kanonier30 napisał(a):
A jeszcze pytanie do "Szkotów". Czy Scottish Borders (jakaś wiocha) jest dobrym miejscem do mieszkania? Mam na myśli ludzi, bezpieczeństwo. Nie odległość do pracy.



Zobacz na wyglądają okolice na google street view. Jak w ogródkach będą leżały stare materace zamiast kwiatków to znasz odpowiedź. Także na police.uk można znaleźć mapę prestępstw dla każdego kodu pocztowego.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #10 Ocena: 0

2017-05-08 16:47:51 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Właściwie nazwa wątku byłaby do zmiany, ale trudno...Będę wdzięczny za ogólne opinie na temat "granicznych" councili, a więc Scottish Borders i Dumfries and Galloway.
Czy warto w ogóle brać pod uwagę lokalizacje w tych rejonach? Będę wdzięczny za własne spostrzeżenia od "Szkotów".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,