MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Come to Scotland

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 3 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ChrisCov

Post #1 Ocena: 0

2017-03-21 07:08:55 (7 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2017-03-20 17:13:53, Kanonier30 napisał(a):
Pan powyżej (jak zorientowałem się wcześniej Brytyjczyk "po całości";)-

Nie czuję się Brytyjczykiem. Zdecydowałem się na dostanie brytyjskiego obywatelstwa tylko i wyłącznie, ponieważ byłem w 90% pewny, że dojdzie do Brexitu.
Cytat:

2017-03-20 17:13:53, Kanonier30 napisał(a):
[...]nie będę polemizował na temat mniej lub bardziej wiarygodnych źródeł czy sondaży. Chociaż nie mieszkam w Szkocji zapisałem się do SNP i dokładam składki, gdyż SNP prezentuje w Izbie Gmin głos rozsądku.

Debata o tym, że Szkocja nie wytrzyma ekonomicznie są z .... wzięte. Zobaczymy, jak Anglia poradzi sobie bez wspólnej polityki rolnej, gdzie masa gospodarstw ciągnie unijne dotacje. Ziemniak będzie za 2 funty? Jeszcze pożyjemy zobaczymy, gdzie wyląduje Anglia po Brexicie...bo część dużych instytucji finansowych raczej pożegna się z Londynem. Jeśli opuścicie EEA, to szybko za drzwiami usłyszycie sapanie...co to, kto to? Lata sześćdziesiąte Panie Anglik.

Jeśli Szkocja wyjdzie z UK, to na pewno ruszy tam tłum Polaków, którzy napędzą szkocką gospodarkę. Nie kupuję masła maślanego na temat deficytu. Bułgaria, Rumunia, Łotwa znalazły się w Unii, a Szkocja nie będzie mogła dołączyć :-?? Unia jest też nie tylko tworem ekonomicznym, ale ideą budowania kontynentu wolnego od nacjonalistycznych podziałów i nieustannych konfliktów. Proponuję zapoznać się bliżej z Traktatem Paryskim i Traktatami Rzymskimi. Londynowi przestało się podobać...to won. Powrotu nie będzie. Imperium padło na twarz kilkadziesiąt lat temu, ale chyba części brytyjskich polityków umknęło to uwadze. Mam nadzieję, że będzie twardy "Brexit" - zapewniam szybko wyjdzie Wam bokiem. Róbcie interesy z Arabią Saudyjską czy Chinami. Zobaczymy jak tych przygłupów z UKiP (którzy nic nie mają do zaproponowania oprócz haseł przeciwko migracji) i Tereskę oceni historia. Miłego dnia.

PS. Przytaczanie artykułu - w linku - z tego szmatławca, jakim jest "Daily Express" ma być uwiarygodnieniem stawianych tez? Proszę nie obrażać Polaków, którzy są wdzięcznym celem, jak Unia, niemal codziennych nagłówków tej "gazety". Merytorycznie wartość na poziomie polskiego ..."Faktu". Proszę wkleić coś z Financial Times czy innego poważnego dziennika, a nie robić z siebie xxxx .

Proszę bardzo, bardzo podobny artykuł w Telegraphie:
http://www.telegraph.co.uk/business/2017/03/14/five-charts-show-economically-risky-scottish-independence-would/
Deficyt Grecji - 7,5%, Szkocji - 9,5%. Do tego osoba o ilorazie inteligencji powyżej 90 by zadała sobie pytanie, że skoro Grecja ma śmieciowy ranking kredytowy, więc musi płacić za kredyty 10% rocznie, to ile by żądano od Szkocji, która ma deficyt o 2% większy. Oczywiście 2% to w sposób liniowy, bo realnie jest 26,66% większy. Taka jest właśnie różnica między 7,5% a 9,5%. Dodam, że Wielkiej Brytanii pożycza się pieniądze na 1,25%.
Wszystko się rozbija o cenę ropy, która wynosi w tej chwili $48. Koszty jej wydobycia na Morzu Północnym są po zbóju wysokie i wynoszą one $44. Powoduje to, że Szkocja zarabia na baryłce ropy $4. Dla odmiany, w Arabii Saudyjskiej koszty wydobycia wynoszą $9 za baryłkę, więc jeszcze jakiś profit mają.
Przy deficycie 9,5%, reszta Wielkiej Brytanii finansuje w pełni Szkocję co 10,5 roku.
Procent eksportu ze Szkocji do reszty Wielkiej Brytanii i UE można zobaczyć tutaj:
Klik
Osobom, które marzą o wyjeździe do Szkocji za pracą, też przypomnę, że ten kraj ma 5 milionów ludzi i mocno ograniczoną ilość miejsc pracy. Ile jest w stanie przyjąć? 50000?

Cytat:

2017-03-20 21:04:40, stanislawski napisał(a):
Przypuszczam, że nawet na pokaz wpompują w Szkocję w Unii taką kasę, żeby błyszczała.

A nie uważasz, że oni już mają w kogo pompować, a kasy będzie dużo mniej po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE? Z pustego i Salomon nie naleje. Szkocja by musiała płacić dużo większą składkę per capita niż the UK, bo ma też wyższy dochód na mieszkańca.
Poza tym wszystko i tak zablokuje Hiszpania, bo Katalończycy tylko na to czekają, by się odłączyć i wejść do UE. Hiszpania zrobi wszystko, by do tego nie dopuścić.

[ Ostatnio edytowany przez: ChrisCov 21-03-2017 07:15 ]

A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Severance_

Post #2 Ocena: 0

2017-03-21 09:20:13 (7 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

500,000 cytujac analitykow, to malo czy duzo Twoim zdaniem?
Mit o "blokujacej" wszystko Hiszpanii obalono juz jakis czas temu.
Co do fatalnej sytuacji gospodarczej i tym zajeli sie analitycy i profesorowie, w telegraficznym skrocie i chyba ktos juz o tym wspomnial: potencjal jest w ludziach i tu Szkocja jest na dobrej drodze.

@Stanislawski, ja juz gdzies napisalam, ze SNP raczej nie blefuje, istnieje duze prawdopodobienstwo, ze dostali zielone swiatlo z EU, a dluga kolejka ich obowiazywac nie bedzie, chyba nikt nie bedzie sie mi staral wmowic, ze cywilizowana Szkocja bedzie czekala na swoja kolej z Turcja?! ; )
Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zbychu430

Post #3 Ocena: 0

2017-03-21 11:12:08 (7 lat temu)

zbychu430

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 21-03-2017

Skąd: Bellshill

Witam wszystkich Polaków znajdujących sie tutaj, mieszkam w Scotland bedzie jakieś 11 lat, i tak jak w 2014roku głosowałem za niepodległością tak i jeżeli dojdzie do kolejnego referendum (mam nadzieję że tak) również będę za niepodległością, być moze Szkocja jest małym krajem jeżeli chodzi o ludność lecz natomiast jest to bardzo bogaty kraj chociażby w energię ze źródeł odnawialnych, złoża ropy co prawda firmowane przez British Petrol, lecz lezą u wybrzeży Szkocji, gdzie zyski na pewno częściowo pójdą do Szkocji, wierzę w to że Szkocja poradzi sobie bez londynu mają całkiem inną politykę dają więcej dla ludności chociaż by służba zdrowia i leki które tutaj są za darmo w Anglii trzeba płacić, coprawda Polacy jak wszędzie kładą sobie kłody pod nogi lecz żyjąc na wygnaniu chyba w szędzie tak jest my niestety nie potrafimy wspierać się na wzajem, jak na początku tu byłem to były sytuacje gdzie za to ze masz 1 funta więcej przyjaciel zaniemówił. Lecz wracając do sedna byłem jestem i będę za tym aby Szkocja była odrębnym krajem nawet z inną walutą co Londyn zapowiedział ze nie da funta jak Szkocja się oddzieli.
Pozdrawiam *THUMBS UP*





















Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #4 Ocena: 0

2017-03-21 11:27:15 (7 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Cytat:

2017-03-21 09:20:13, Severance_ napisał(a):
500,000 cytujac analitykow, to malo czy duzo Twoim zdaniem?
Mit o "blokujacej" wszystko Hiszpanii obalono juz jakis czas temu.
Co do fatalnej sytuacji gospodarczej i tym zajeli sie analitycy i profesorowie, w telegraficznym skrocie i chyba ktos juz o tym wspomnial: potencjal jest w ludziach i tu Szkocja jest na dobrej drodze.

@Stanislawski, ja juz gdzies napisalam, ze SNP raczej nie blefuje, istnieje duze prawdopodobienstwo, ze dostali zielone swiatlo z EU, a dluga kolejka ich obowiazywac nie bedzie, chyba nikt nie bedzie sie mi staral wmowic, ze cywilizowana Szkocja bedzie czekala na swoja kolej z Turcja?! ; )


Nie wiem, czy Hiszpania zablokuje; natomiast, że będzie przeciw - to tak.
A co do tego, że SNP może mieć "zielone światło", to całkiem możliwe.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

zbychu430

Post #5 Ocena: 0

2017-03-21 12:04:17 (7 lat temu)

zbychu430

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 21-03-2017

Skąd: Bellshill

chłopie co ty piszesz przeciez Londyn już nie bedzie zresztą tak jak cała Anglja w Uk a nadzieja Szkocji na UE jest i Szkocja sobie poradzi będąc w UE zrobi cięcie na Anglię z wodą prądem i rolnictwem i Anglja usiądzie na dupie razem z T May na czele nie wspomnę o rynku pracy gdzie jak wcześniej mogli nas zatrudnić na stanowisku gdzie Anglik w życiu by nie pracował bo dla niego są zarobki za niskie lub praca za cieżka my natomiast tu w Szkocji mamy pełne poparcie jeżeli chodzi o naszą pracę i wydajność, nawet powiem ci tyle że i w śród Szkotów jak zapytasz jakim jesteśmy narodem to 80% odpowie ci że sumiennym pracowitym i że jesteśmy mile nastawieni w stosunku do nich. A w Anglii co sie dzieje jak tylko ogłosili wyniki od razu nas wyżycali najlepiej już teraz i natychmiast, Szkoci byli natomiast bardzo zdziwieni wynikami i oni bardzo chca zostać w UE, co przekłada sie na gospodarkę Szkocji, być może deficyt Szkocja ma lecz popatrz na deficyt PL, gdzie teraz jeszcze jak nasze kochane PIS doszło do władzy bedzie on jeszcze większy bo nie patrzy na gospodarkę lecz na to aby stawiać pomniki i znaleźć winnych w byłych obozach politycznych. Dlatego na prawde Szkocja jest krajem gdzie oprucz pogody niczego nie braknie, i napewno poradzi sobie po rozwodzie z UK*YAHOO*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #6 Ocena: 0

2017-03-21 13:19:34 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie myślę o szukaniu miejsca w Szkocji i to oczywiste, że wszyscy Polacy z Anglii nie znajdą miejsca w Glasgow, Aberdeen itd. Jednak szczerze "kibicuję" Szkocji w drodze do niepodległości i dołączenia - już jako samodzielne państwo - do Unii. A Europa nie da Szkotom upaść, nawet w wypadku ewentualnego kryzysu. Wyciągnięto takiego bankruta, jak Grecja...to Szkocja miałaby mieć problem?

Szkocja przede wszystkim nie została potraktowana w sposób równy. Głosując, jako część Zjednoczonego Królestwa, za pozostaniem w Unii. Ponownie, jak przez stulecia, mają dyktat Londynu. Głos polityków SNP, którzy mają niemal wszystkie miejsca zarezerwowane dla Szkocji w Izbie Gmin, nie był w ogóle brany pod uwagę. Tereska może robić dobrą minę do złej gry, bo na razie w ogóle się nie zająknęła, że Bruksela już wystawiła Jej rządowi rachunek na 60 mld euro. Z tytułu zobowiązań jakie przyjął Londyn, jako członek Unii - w programach unijnych i wieloletnich projektach. Sza...O tym brukowce już nie piszą. Wystarczy, że część tych pieniędzy Unia odzyska i ... dlaczego nie wesprzeć Szkocji? Pani May dużo podskakuje, a jedyną kartą przetargową są imigranci z Unii, stąd robiono wszystko, aby nie zagwarantować m.in. Polakom praw nabytych. Więcej mocnych argumentów negocjacyjnych Pani May nie ma. Unia razem z państwami EEA i Szwajcarią (która ma szereg umów z Unią i jest w strefie Schengen) da sobie radę - do cholery, to 27 państw. A Anglia...? Zwłaszcza jeśli na karku będzie miała secesję Szkocji?

PS. Grunt, aby nie umoczone zostały wybory prezydenckie we Francji. Myślę, że pomimo dobrych sondaży Pani LePen spokojnie padnie w drugiej turze - jak poprzednio Ojciec.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Severance_

Post #7 Ocena: 0

2017-03-21 17:32:10 (7 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Tak sie zastanawiam, skoro w Szkocji taka bieda z nedza, ropa funta klakow warta i gdyby nie Barnett formula to Szkoci pozdychaliby z glodu ; ), to po jaki gwint trzymac Szkotow na sile w UK?! T.May powinna im pozwolic na Indyref2 nawet jutro i trzymac kciuki za jak najszybsze wyjscie Szkotow z UK zeby dalej nie obciazali wspolnego budzetu? Co mi umyka? Czyzby fakt, ze zupelnie nie nadazam za logika T.May i jej "precious Union"?

Edycja:

Cytat:
Nicola Sturgeon, Scotland’s first minister, has opened a debate in the Scottish parliament on her call for a second independence referendum by challenging the UK government to offer its own timetable for a vote if it won’t accept hers. (See 4.11pm.) The debate will conclude tomorrow afternoon, and it is expected that MSPs will back the motion (see 2.05pm.) The SNP and the Scottish Greens are voting in favour, but Conservative, Labour and Lib Dem MSPs are against.


Indyref2 jest niemal pewne, pytanie teraz: kiedy..


[ Ostatnio edytowany przez: Severance_ 21-03-2017 17:36 ]

Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #8 Ocena: 0

2017-03-21 17:39:52 (7 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Cytat:

2017-03-21 17:32:10, Severance_ napisał(a):
Tak sie zastanawiam, skoro w Szkocji taka bieda z nedza, ropa funta klakow warta i gdyby nie Barnett formula to Szkoci pozdychaliby z glodu ; ), to po jaki gwint trzymac Szkotow na sile w UK?! T.May powinna im pozwolic na Indyref2 nawet jutro i trzymac kciuki za jak najszybsze wyjscie Szkotow z UK zeby dalej nie obciazali wspolnego budzetu? Co mi umyka? Czyzby fakt, ze zupelnie nie nadazam za logika T.May i jej "precious Union"?

Edycja:

Cytat:
Nicola Sturgeon, Scotland’s first minister, has opened a debate in the Scottish parliament on her call for a second independence referendum by challenging the UK government to offer its own timetable for a vote if it won’t accept hers. (See 4.11pm.) The debate will conclude tomorrow afternoon, and it is expected that MSPs will back the motion (see 2.05pm.) The SNP and the Scottish Greens are voting in favour, but Conservative, Labour and Lib Dem MSPs are against.


Indyref2 jest niemal pewne, pytanie teraz: kiedy..


[ Ostatnio edytowany przez: <i>Severance_</i> 21-03-2017 17:36 ]




Z dobroci serca...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

SweetLiar

Post #9 Ocena: 0

2017-03-21 19:37:46 (7 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Oj sobie pozamiatali tym Brexitem, a T May wychodzi przed kamery i plomiennie zaklina rzeczywistosci. Zeby jej tylko na taczkach nie wywiezli jak ladowanie mimo zaklinan okaze sie naprawde twarde



Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #10 Ocena: 0

2017-03-22 01:31:15 (7 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Cytat:

2017-03-20 21:04:40, stanislawski napisał(a):
Przypuszczam, że nawet na pokaz wpompują w Szkocję w Unii taką kasę, żeby błyszczała.


Oh, jakiez to postkolonialne, pelne dumy myslenie. Pompowac kase...niczym w Grecje. I co, plan naprawczy Grecji przez Deutsche Bank sie powiodl?

Twoje przypuszczenia sa tyle warte co kolor pasty ktorym wysmarowal sie twoj kolega z redakcji szukajac polskiego rasizmu. I w tlumie 70tys ludzi nawet nikt mu w ryj nie naplul za tania probe manipulacji.

A poza tym obawiam sie, ze po argumentacji ChrisCov i waszej kontr-argumentacji moja sluszna sympatia do Szkotow sie nie zmieni i lepiej zeby wciaz wachali angielski but skoro sami go nie tak dawno wybrali, niz eksperymentowali z brukselskim. A my tam sobie mozemy pomedrkowac o innych narodach, jak to Polacy.

[ Ostatnio edytowany przez: Jurny_Jurek 22-03-2017 01:35 ]

I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,