MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Gdzie zamieszkac? Glasgow, Stirling, Aberdeen,Dundee... Inverness?

 

Postów: 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

NieCzarnyKot

Post #1 Ocena: 0

2017-03-10 18:36:56 (7 lat temu)

NieCzarnyKot

Posty: 430

Kobieta

Z nami od: 05-08-2013

Skąd: bucks

Heja,

Z przyczyn zawodowych musze na jakis czas przeprowadzic sie do Szkocji, do wyboru mam wyzej wymienione miasta (niestety nie Edynburg :( ) . Co byscie doradzili?

Wazne sa dla mnie:
-bliskosc lotniska (dolot do polski, w szczegolnosci Poznania, Wroclawia lub Berlina i dolot/dojaz do Londynu)
-miedzynarodowa, otwarta atmosfera tj, ludzie z roznych stron, sklepy, restauracje etc
-zeby to bylo miasto a nie wies
-...ok, chyba wiecej wymagan nie mam, dobrze by tez bylo gdyby mieszkania, ewentualnie pokoje byly tanie, dobrze jezdzilo sie rowerem i nie trzeba bylo korzystac z samochodu (nawet jadac na lotnisko np)

Prace mam zagwarantowana jakoby, wiec sytuacja na rynku zatrudnienia nie jest jest dla mnie w ogole wazna. Rowniez pogoda jest mi mocno obojetna (tzn wiem, ze wszedzie bedzie padac xd).

Z gory dzieki za rady :)
"Niech na Ziemi będzie przyjemnie, niech to się zacznie ode mnie."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cahir123

Post #2 Ocena: 0

2017-03-10 20:06:15 (7 lat temu)

cahir123

Posty: 112

Mężczyzna

Z nami od: 15-02-2011

Skąd: Aberdeen

Patrzac na Twoje wymagania, to na dobra sprawe spelnia je tylko Glasgow. Spelnialby je tez Edynburg ale on nie wchodzi w gre.

Reszta miast odpada:
Dundee to zadupie :)
Stirling troche lepiej ale w sumie tez,
Aberdeen-miasto gleboko dotkniete przez kryzys olejowy ale w sumie Tobie ze wzgledu na zagwarantowana prace to przeszkadzac nie powinno
Invereness-genialna baza wypadowa do zwiedzania 'dzikszej' strony Szkocji ale nie spelnia zadnych z wymienionych wymagac.

I kazde z powyzszych poza Glasgow i Aberdeen ma kiepskie polaczenia z Polska i Londynem.

Wiec jednym zdaniem -skoro nie mozesz Edynburga( a duza to szkoda) to tylko Glasgow :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #3 Ocena: 0

2017-03-10 20:31:40 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Pociąg z Glasgow na London Euston jedzie od 4.5 godziny do 5 godzin także jest ok. Licząc ze na lotnisko trzeba dojechać , być wcześniej na lotnisku , czas lotu , wyjście z samolotu , dojazd z któregokolwiek londyńskiego lotniska do miasta to chyba pociągiem może być szybciej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2017-03-10 20:46:46 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Bilet na pociag ze Szkocji do Londynu drozszy pewnie niz cena lotu do Polski ...Pociag ze Stirling do Glasgow Airport 10 funtow.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NieCzarnyKot

Post #5 Ocena: 0

2017-03-10 20:50:27 (7 lat temu)

NieCzarnyKot

Posty: 430

Kobieta

Z nami od: 05-08-2013

Skąd: bucks

Dzieki za odpowiedz, faworytem w takim razie jest Glasgow na te chwile (choc bylam tam raz i mnie jakos nie urzeklo, ale w sumie to byl tylko dzien i bylam niewyspna ;) ). Musze miec tez jakis back-up, czyli mysle ze jako rezerwe wybiore Stirling albo Aberdeen.

Generalnie co myslicie o Aberdeen, jaka tam jest atmosfera? W Aberdeen bym miala bardzo korzystne warunki zawodowe, ale boje sie ze to jakies ponure wygwizdowo, w ktorym nie ma nic i z ktorego nie da sie nigdzie wydostac. Choc moze sie myle ;)
"Niech na Ziemi będzie przyjemnie, niech to się zacznie ode mnie."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #6 Ocena: 0

2017-03-10 21:22:11 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Cytat:

2017-03-10 20:46:46, Adacymru napisał(a):
Bilet na pociag ze Szkocji do Londynu drozszy pewnie niz cena lotu do Polski ...Pociag ze Stirling do Glasgow Airport 10 funtow.


Chyba nigdy nie korzystałas z Virgin Trains. Tak jak kupisz bilet e dniu wyjazdu to zapłacisz i 100 funtów ale jak kupisz z wyprzedzeniem to zapłacisz nawet i 10 . Wiem bo kiedyś co tydzień do Manchesteru i Glasgow jeździłem . Działa tak samo jak z biletami na samolot . Są różne promocje , czas peak i off peak , miejsce w pociągu itd itp .
PS właśnie z ciekawości sprawdziłem jak to teraz działa i bilet na jutro z Glasgow do Londynu kosztuje od 103 do 160 funtów w zależności od godziny , za to bilet na podróż za dwa tygodnie kosztuje od 40 do 60. Teraz powiedz ile samolot kosztuje plus koszty dojazdu na i z lotniska ?

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 10-03-2017 21:24 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NieCzarnyKot

Post #7 Ocena: 0

2017-03-11 10:51:37 (7 lat temu)

NieCzarnyKot

Posty: 430

Kobieta

Z nami od: 05-08-2013

Skąd: bucks

Dzieki za info o pociagach :)

Jeszcze czekam na cos o Aberdeen, no okazalo sie ze jest duze ryzyko ze tam trafie ;)

[ Ostatnio edytowany przez: NieCzarnyKot 11-03-2017 10:52 ]

"Niech na Ziemi będzie przyjemnie, niech to się zacznie ode mnie."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NieCzarnyKot

Post #8 Ocena: 0

2017-03-12 10:04:46 (7 lat temu)

NieCzarnyKot

Posty: 430

Kobieta

Z nami od: 05-08-2013

Skąd: bucks

Podbije, moze dzis mi ktos cos o Aberdeen napisze :D
"Niech na Ziemi będzie przyjemnie, niech to się zacznie ode mnie."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,