MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wypowiedzenie z mieszkania. Czy dostane pomoc z councilu?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 11 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9 | 10 | 11 ] - Skocz do strony

Postów: 106

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Bella1994

Post #1 Ocena: 0

2016-04-21 19:58:12 (8 lat temu)

Bella1994

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 21-04-2016

Skąd: Inverness

Czesc. Mam problem. Razem z chlopakiem dostaliśmy wypowiedzenie z mieszkania... Właściciel sprzedaje mieszanie, wiec mamy 3 miesiące... Szukaliśmy na własną rękę w kilku miejscowościach blisko naszej pracy bo obydwoje pracujemy full time no i potpotrzebujemy mieszkanoa z ogrodem. Niestety nigdzie nic nie możemy wynająć, bo mamy psą, którego nie chcemy przed nikim ukrywać a nikt sie nie zgadza. Nie ma takiej możliwości żebyśmy oddali psa. .. moje pytanie brzmi czy council nam pomoże? Dodam że z kasa tez ciężko... Moj chloapk ma takze problemy zdrowotne. Czy ktoś był kiedyś w takiej sytuacji? Proszę o jakąś pomoc.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #2 Ocena: 0

2016-04-21 20:28:08 (8 lat temu)

dominikana36

Posty: 3053

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Council nie pomoze. Macie 3 miesiace, wiec czasu sporo. Szukajcie raczj domu, nie mieszkania. Rozumiem,ze nie macie problemu z dojazdem (samochod) wiec radze, zebyscie szukali na wsi. Jesli mozecie szukac przez agencje to wpisz na rightmove nazwe miejscowosci, w ktorej pracujecie, i dystans (jakies 15-20 mil). Skoro jestescie tylko we dwoje to szukaj 1-2 bedroom house. Zwroc uwage na ogloszenia, w ktorych nie jest zaznaczone "no pets". Mam 2 koty i psa, 3 razy sie z nimi przeprowadzalam i nigdy nie mialam problemu, zeby cos znalezc...mozesz zawsze zaproponowac zaplate podwojnego depozytu albo wyzszego o 20-30 funtow miesiecznie czynszu ale ja nigdy tego nie musialam robic.
Za zwierzeta w agencji jest dodatkowa oplata (nie pamietam jaka, chyba cos 100 funtow za psa i 50 za kota) i masz w umowie ,ze musisz profesjonalnie wyczyscic dywany jak sie wyprowadzasz(ja znalazlam dom bez dywanow :)a i chyba musisz miec ubezpieczenie na psa, cos w rodzaju odpowiedzialnosci cywilnej-jak kogos pogryzie np. ale tez nie jestem pewna czy to wymog bo moj to ma razem z pet insurance.
Bardzo duzo moich znajomych ma psy i nie slyszalam, zeby ktos mial jakies wielkie problemy z wynajmem.
Zawsze zaznaczaj, ze pies maly, wychowany, zachipowany, ubezpieczony i poszczepiony i bedzie ok :)

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Bella1994

Post #3 Ocena: 0

2016-04-21 21:03:25 (8 lat temu)

Bella1994

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 21-04-2016

Skąd: Inverness

Dziękuję za odpowiedź. W tym problem, że już mieszkam na wsi i na wsi mam prace. Nie mam prawa jazdy dojeżdżam ze znajomymi za opłatą. Moj chlopak pracuje w innych godzinach i on ma prawo jazdy wiec on używa samochodu. Nie fortunie się złożyło ze mamy czas do końca czerwca żeby się wyprowadzic a wyjeżdżamy do polski na slub na początku wiec musimy coś znaleźć do końca maja. A tutaj kompletnie nie ma żadnych domów są tylko mieszkania w bloku za bardzo wysoki wynajem na ta chwile na który po prostu nas nie stać... dlatego pytałam o council. Wiem ze ludzi w takich sytuacjach dostawali mieszkania.. albo jakas pomoc.. Nie będę przeciez mówiła ze jestem bezdomna ale tak naprawdę lada dzień może tak się stać.... Wiec dlaczego inni mogą dostać pomoc a ja nie? Na prawdę jestem w beznadziejnej sytuacji...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #4 Ocena: 0

2016-04-21 21:11:44 (8 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Cytat:

2016-04-21 21:03:25, Bella1994 napisał(a):
Dziękuję za odpowiedź. W tym problem, że już mieszkam na wsi i na wsi mam prace. Nie mam prawa jazdy dojeżdżam ze znajomymi za opłatą. Moj chlopak pracuje w innych godzinach i on ma prawo jazdy wiec on używa samochodu. Nie fortunie się złożyło ze mamy czas do końca czerwca żeby się wyprowadzic a wyjeżdżamy do polski na slub na początku wiec musimy coś znaleźć do końca maja. A tutaj kompletnie nie ma żadnych domów są tylko mieszkania w bloku za bardzo wysoki wynajem na ta chwile na który po prostu nas nie stać... dlatego pytałam o council. Wiem ze ludzi w takich sytuacjach dostawali mieszkania.. albo jakas pomoc.. Nie będę przeciez mówiła ze jestem bezdomna ale tak naprawdę lada dzień może tak się stać.... Wiec dlaczego inni mogą dostać pomoc a ja nie? Na prawdę jestem w beznadziejnej sytuacji...


Mowisz, ze majac zwierza latwiaj jest dostac mieszkanie/dom z council'u?

To ja kupie sobie 3, pewnie dostane bez kolejki.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Bella1994

Post #5 Ocena: 0

2016-04-21 21:20:08 (8 lat temu)

Bella1994

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 21-04-2016

Skąd: Inverness

Nie! Chodzi o to ze nikt nie chce mi wynająć mieszkania bo mam psa a mam się wyprowadzić lada dzień. O to chodzi. Proszę czytać ze zrozumieniem. A council w mieszkaniu akceptuje zazwyczaj jednego psa :]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #6 Ocena: 0

2016-04-21 21:29:03 (8 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Cytat:

2016-04-21 21:20:08, Bella1994 napisał(a):
Nie! Chodzi o to ze nikt nie chce mi wynająć mieszkania bo mam psa a mam się wyprowadzić lada dzień. O to chodzi. Proszę czytać ze zrozumieniem. A council w mieszkaniu akceptuje zazwyczaj jednego psa :]


"Akceptuje" nie oznacza, ze dostaniesz mieszkanie.

Czytam ze zrozumieniem, jest napisane jak wytluscilem.
Ale powtorze, piszesz:

"...Wiem ze ludzi w takich sytuacjach dostawali mieszkania..."

I to jest chyba jasne.


Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

GiantGoram

Post #7 Ocena: 0

2016-04-21 21:30:55 (8 lat temu)

GiantGoram

Posty: 291

Kobieta

Z nami od: 20-09-2015

Skąd: Bristol

Council moglby wam pomoc jezeli mielibyscie dziecko I stalibyscie w sytuacji ze jestescie bezdomni-council ma tzw duty of care jezeli chodzi o rodziny z dziecmi.
I nawet gdybyscie mieli dziecko to council moglby dac wam np emergency accommodation ale tylko po wyroku sadu o eksmisje.
Bez dzieci council raczej wam nie da lokum-jestescie oboje pelnoletni,pracujecie wiec council da wam tylko namiary na miejsca gdzie sxukac czegos.
Podejrzewam wiec ze wasi znajomi mieli psa I dziecko ze dostali pomoc.

Pozostaje tylko szukanie na wlasna reke, niestety bedzie trudno ale sprawdzajcie tez w lokalnych gazetach bo sa dodatki z nieruchomosciami,prywatne ogloszenia na gumtree-czasem obok pokoi znajda sie ogloszenia o wynajem domu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2016-04-21 22:09:29 (8 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Na portalach z Inverness jest powyzej kilkunastu ofert domow, tak na pierwszy rzut. W sklepach, lokalnych gazetach pewnie uda sie znalezc cos.
Szkocja dosc przyjazna zwierzetom, wystarczy szukac domu badz mieszkania parterowego i oferowac wyzsza kaucje, jak ktos wspomnial.
OC od zwierza jest w ramach ubezpieczenia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #9 Ocena: 0

2016-04-21 22:14:13 (8 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

:)

[ Ostatnio edytowany przez: tomaszzet 21-04-2016 22:14 ]

Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Bella1994

Post #10 Ocena: 0

2016-04-21 22:19:31 (8 lat temu)

Bella1994

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 21-04-2016

Skąd: Inverness

Czy ja się nie wypowiedziałam jasno? Nie stać mnie na wynajem mieszkania!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 11 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9 | 10 | 11 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,