MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Pytania o start w Edynburgu.

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 12

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Karolkaa

Post #1 Ocena: 0

2016-01-10 01:18:27 (8 lat temu)

Karolkaa

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 10-01-2016

Skąd: Brak

Witam wszystkich serdecznie :-)
Ponieważ nigdzie nie znalazłam wszystkich odpowiedzi na moje pytania, postanowiłam założyć nowy temat.
Zacznę może od przedstawienia sytuacji.
Razem z moim facetem, postanowiliśmy zamieszkać gdzieś w UK. Niestety ale nie pochodzimy z jednego kraju (jest Bułgarem), a angielski to jedyny język w którym się porozumiewamy. Powiedzieliśmy sobie dość ciągłych lotów Polska-Bułgaria i czas zamieszkać razem. Wybraliśmy sobie Edynburg dlatego, że mój facet tam się uczył a mi się wszystko tam podoba. Zamek, góry, morze. No ale jako człowiek zupełnie niedoświadczony i bojaźliwy potrzebuję pomocy.
Moje pytania to:
- Wolelibyśmy wynająć mieszkanie od agencji (chyba bezpieczniej?) ale jako ludzie, którzy nie mają załatwionej pracy, dopiero po przyjeździe, możemy w ogóle wynająć mieszkanie? Ile miesięcy trzeba opłacić zazwyczaj z góry? Czy jeżeli opłacimy np. 3 lub 6 miesięcy + depozyt to przyśpieszy to jakoś cały proces?
- Ile trwa cały taki proces wynajmowania mieszkania już po oglądaniu i wyborze jednego skoro nie mamy referencji itd. a będziemy "coś tam" płacić z góry na zaś?
- Czy jako osoba, która niedawno skończyła studia, bez doświadczenia i referencji mam szanse na jakąkolwiek pracę? Np. w kawiarni czy sklepie? O mojego faceta się nie martwię, ale ja doświadczenia nie mam żadnego a chcę jakoś zacząć :(
- Chciałabym też zapytać o bezpieczeństwo w Edynburgu, jak już mówiłam jestem trochę bojaźliwa, więc jakich dzielnic najlepiej unikać przy wyborze mieszkania?
- Czy poza paszportem, dowodem, prawo jazdy i dyplomem szkoły muszę zabrać jeszcze jakieś dokumenty? Czy powinnam coś przetłumaczyć?
Będę wdzięczna za Wasze odpowiedzi, to mój pierwszy wielki krok i tak wielka zmiana więc martwi mnie wszystko.
Pozdrawiam, Karola

[ Ostatnio edytowany przez: Karolkaa 10-01-2016 01:31 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #2 Ocena: +1

2016-01-10 11:57:58 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Bylo już tyle tematów takich samych że chyba nikomu się już nie chce odpisać.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

AgentOrange

Post #3 Ocena: 0

2016-01-10 12:45:55 (8 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Najpierw praca a potem mieszkania, nikt Ci nie wynajmie mieszkania jak nie masz pracy. Możesz pomieszkać trochę w hostelu albo podnająć pokój od kogoś.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Karolkaa

Post #4 Ocena: 0

2016-01-10 14:33:26 (8 lat temu)

Karolkaa

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 10-01-2016

Skąd: Brak

Nawet jeżeli chcemy płacić z góry?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2016-01-10 14:42:25 (8 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

podobny watek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #6 Ocena: 0

2016-01-10 14:48:48 (8 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2016-01-10 14:33:26, Karolkaa napisał(a):
Nawet jeżeli chcemy płacić z góry?


To już zależy od preferencji konkretnego landlorda, który akceptuje (lub nie) ofertę od najemcy. Generalnie człowiek z pracą jest bardziej szanowany i jest mniejsze prawdopodobieństwo że zniszczy mieszkanie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

keramczak

Post #7 Ocena: 0

2016-01-10 14:54:57 (8 lat temu)

keramczak

Posty: 5981

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2010

Skąd: U.K

Cytat:

2016-01-10 14:33:26, Karolkaa napisał(a):
Nawet jeżeli chcemy płacić z góry?


Pół roku z góry , a dlaczego Szkocja jeśli można się zapytać ?
#MajsterNaStulecie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Post #8 Ocena: 0

2016-01-10 15:12:45 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Karolkaa

Post #9 Ocena: 0

2016-01-10 15:35:40 (8 lat temu)

Karolkaa

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 10-01-2016

Skąd: Brak

Powiem szczerze, że było wiele miejsc do wyboru. Na pewno musi być to kraj anglojęzyczny. Ja nie mam ochoty uczyć się bułgarskiego a mój facet polskiego :D Śmiesznie wyszło, nigdy nie myślałam, że będę związana z obcokrajowcem.
Jak już mówiłam, mój facet uczył się tam od małego (miał 8 lat), na studia jednak wrócił do Bułgarii, wraz z rodziną.
Co do mnie, ja tylko chciałam miasto które nie jest za wielkie ale i nie za małe. Edynburg widziałam tylko na zdjęciach, ale wydaje mi się, wydaje, że będzie ok. Czytałam, że ludzie są życzliwi, i że miasto jest stosunkowo bezpieczne.
krakn- czytałam różne wątki jednak konkretów nie znalazłam. Bardzo zależały by mi na opiniach ludzi którzy byli w podobnej sytuacji, mówiąc jak im poszło, czy tak lub inaczej dało radę.
keramczak- Jesteśmy przygotowani na pół roku z góry + depozyt, do tego także wydatki na utrzymanie się i rachunki co najmniej kilka miesięcy, przejazdy i jakieś dodatkowe rzeczy, np. jeżeli w mieszkaniu które nam się spodoba nie będzie tego czy tamtego.
Chodzi jednak o to, że nie wiem ile coś takiego może trwać. Czy lepiej pójść do hotelu czy wynająć mieszkanie na short term, albo czy w ogóle możemy to zrobić zaraz po przyjeździe.
Z pracą mamy zamiar dać sobie czas, nie tak, że na hurra biorę wszystko jak leci. Chodzi tu bardziej o mojego faceta niż mnie, który jest programistą i na pewno będzie szukał pracy w zawodzie.
Dlatego tak bardzo zależy mi na opinii ludzi, którzy mogli by pomóc w kwesti wyboru bezpiecznej dzielnicy, oraz jak można by było przekonać do siebie agencje, że grzecznie zapłacimy z góry.
A wypowiedź osób doświadczonych z wynajmowaniem przez agencje, które mogły by mi napisać ile coś takiego może potrwać, na co się przygotować. Przeszukam jeszcze forum i przeczytam zamieszczone linki. Dziękuję bardzo :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2016-05-14 22:06:13 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,