MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Lloyds - lepsza karta kredytowa czy pozyczka?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 2 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Richmond

Post #1 Ocena: 0

2010-03-17 13:21:39 (14 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2010-03-17 11:43:27, AndrzejW napisał(a):
Największą zaletą pożyczki, jest to, że się ją spłaca i po kłopocie. Karta kredytowa lub overdraft mają nieprzyjemny zwyczaj "niespłacania się" - bo zawsze jest 100 różnych powodów, aby "w tym miesiącu nie spłacić" :-)


To juz jest problem kredytobiorcy. Ja zrobilam porownanie ze wzgledu na oplacalnosc. A jak ktos ma problemy ze splacaniem, to w ogole nie powinien sie zadluzac.

Przyklad Littleflower pieknie pokazuje jak droga moze byc pozyczka na tak mala kwote.

Nadplacac pozyczke zawsze oplaca sie, ale trzeba to zrobic umiejetnie, na przyklad tak jak napisalam wyzej. Wtedy bank nie dorzuci odsetek za wczesniejsza splate.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dzieckowemgle

Post #2 Ocena: 0

2010-03-17 13:36:10 (14 lat temu)

dzieckowemgle

Posty: 471

Mężczyzna

Z nami od: 15-05-2008

Skąd: suffolk

karta kredytowa barclays simplycity ma okolo siedmiu procent, a mbna platinum 6,8%. Nie ma w nich wprawdzie pierwszych ilustam miesiecy 0% ale I tak wydaje mi sie ze, wychodzi to lepiej. W mbna przez pierwsze 60dni albo cos kolo tego mozna zrobic transfer srodkow na konto z 2,5% oplata.
Wszystko pisalem z pamieci wiec liczby moga sie nieznacznie roznic.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2010-03-17 14:36:22 (14 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Tak, tylko forumuser raczej ma marne szanse na otrzymanie karty platinum i nie wiadomo czy Virgina by otrzymal. Z tego co pamietam dosc krotko tu mieszka.

Nie chce tu nikogo obrazac, ale ktos kto potrzebuje pozyczyc 1500-2000 funtow i chce to splacac po 200 funtow miesiecznie nie jest idealnym kandydatem na posiadacza karty platinum.

Virgin z balance transfer na 16 miesieczy 0% bylby najlepsza opcja.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

esesz83

Post #4 Ocena: 0

2010-05-06 06:15:03 (14 lat temu)

esesz83

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 05-05-2010

Skąd: Worksop

Cześć. Nie będę zakładał nowego tematu więc tutaj zapytam o jedną, interesującą mnie rzecz odnośnie kart kredytowych. Czy przy dokonywaniu zakupów i płaceniu kartą kredytową bank pobiera jakąś prowizję (na informacjach o kartach pisze że jest np. 3% for purchase)? Czy może opłata jest pobierana dopiero w momencie, gdy nie spłacimy karty w terminie?
Pytam ponieważ mam zamiar wziąć kartę kredytową w Lloyds i nie chcę nic płacić za jej utrzymanie (mam zamiar na nią kupować, ale spłacać zawsze w terminie). Karta kredytowa jest mi potrzebna np. do wypożyczenia auta za granicą jako zabezpieczenie.
Nie rozumiem dokładnie o co chodzi z tymi opłatami za kartę i co to jest ten "balance transfer". Może ktoś wytłumaczy:
Cytat:
£50 annual fee. 3% (minimum £3) fee for cash advances and 3% (minimum £3) for promotional cheques. 2.95% fee for non-sterling transactions. Minimum payment 2% (minimum £5 of full balance if less than £5) of monthly statement balance, or if it is more, an amount equal to interest, late payment, overlimit and returned payment fees, Payment Protection Cover premiums and 0.5% of the balance. Minimum credit limit £3,500.
Typical 20.3% APR variable.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2010-05-06 08:14:11 (14 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Poradnik dotyczacy kart kredytowych:
http://www.mojawyspa.co.uk/pytania/44/Karty-kredytowe

Nie ma prowizji za oplaty karta, chyba ze zagranica jesli placisz w innej walucie, to placisz prowizje za przeliczenie na funty (2.95% fee for non-sterling transactions).

Masz okres bezodsetkowy miedzy transakcja kupna, a dniem splaty podanym na wyciagu. Jesli nie splacisz calosci to zaczynaja Ci naliczac odsetki od dnia transakcji.

Balance transfer to przelanie pieniedzy z innej karty na te karte i wtedy jest wlasnie rata jak za balance transfer. Nie interesuje Cie to przy normalnym uzytkowniu karty, bo nie masz tam zadnego balance transfer na tej karcie.

O ktorej karcie Lloydsa myslisz? Uwaga na karte Advance, nie ma okresu bezodsetkowego. Odsetki naliczane sa od dnia transakcji.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

LekarzDrzew

Post #6 Ocena: 0

2010-05-06 10:17:04 (14 lat temu)

LekarzDrzew

Posty: 856

Mężczyzna

Z nami od: 28-12-2009

Skąd: Mansfield

Liczac na wybieranie gotowki z karty Lloydsa nalezy pamietac ze jakis czas temu wprowadzili mozliwosc wyplaty gotowki jedynie do wysokosci 50% limitu,wiec majac limit np 2000 mozemy wybrac max 1000.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2010-05-06 11:37:07 (14 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Wyplacanie gotowki z karty kredytowej to zabojstwo finansowe i lepiej tego w ogole nie uprawiac.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stokrotka1975

Post #8 Ocena: 0

2010-05-06 11:49:55 (14 lat temu)

stokrotka1975

Posty: 278

Kobieta

Z nami od: 16-02-2010

Skąd: londyn

Witajcie, może ktoś z Was mi podpowie. Otrzymałam kartę barclays na 1000L. Czy jeżeli zadzwonie na infolinię aby ją uaktywnić to pobiora mi od razu z karty lub konta pieniadze za ubezpieczenie karty? Jeżeli tak to ile?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2010-05-06 11:53:22 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2010-05-06 12:33:58 (14 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

1. Czy potrzebujesz ubezpieczenia? Czy masz zamiar uzywac karty na codzien i splacac co miesiac, czy masz zamiar zadluzac sie na niej?

Jesli chcesz sie zadluzac i nie bedziesz mogla splacc karty w calosci to warto sie zastanowic czy w ogole powinnas z niej korzystac.

W tym przypadku moze Ci sie przydac ubezpieczenie.

2. Jesli bedziesz spalcac karte co miesiac to nie warto.

3. Ubezpieczenie pobieraja po zakonczeniu okresu rozliczeniowego w zaleznosci od wysokosci zadluzenia, tak jak napisano wyzej.

Jak nie korzystasz z karty to nie ponosisz kosztow ubezpieczenia.

A tak w ogole to dokladnie przeczytaj warunki tego ubezpieczenia, zeby sie nie okazalo, ze ono Cie w ogole nie chroni lub kryteria sa nie do spelnienia przez Ciebie.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,