MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Lloyds - lepsza karta kredytowa czy pozyczka?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 39

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

forumuser

Post #1 Ocena: 0

2010-03-17 00:23:24 (14 lat temu)

forumuser

Posty: 2767

Mężczyzna

Z nami od: 31-12-2008

Witam
będę potrzebował 1500-2000 funtów i mam zamiar to załatwić w Lloydsie
w związku z tym pytanie:
lepiej wziąć kartę kredytowa czy pożyczkę?
chciałbym spłacać po 50 funtów tygodniowo
z góry dziękuję za odpowiedzi
pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #2 Ocena: 0

2010-03-17 00:30:13 (14 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

~Moze naprzod porozmawiaj z menagerem w banku- on Ci wyliczy i powie co mozesz dostac i co jest korzystniejsze dla Ciebie,
"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

forumuser

Post #3 Ocena: 0

2010-03-17 01:16:43 (14 lat temu)

forumuser

Posty: 2767

Mężczyzna

Z nami od: 31-12-2008

na stronie Lloydsa posłużyłem się kalkulatorem i wyszło, że dostałbym pożyczkę
pytam bo może ktoś korzysta z karty lub już zaciągnął i wie coś
pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

HorryPortier

Post #4 Ocena: 0

2010-03-17 01:52:45 (14 lat temu)

HorryPortier

Posty: 530

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 26-07-2009

Skąd: wa

Biorac loan bedziesz mial taniej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

thunderbolt

Post #5 Ocena: 0

2010-03-17 03:32:59 (14 lat temu)

thunderbolt

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: Nottingham

Na 100% loan jesli faktycznie sie kwalifikujesz. A z tym bywa niestety roznie. Sam sprawdzajac kwalifikowalem sie by za kilka dni uslyszec : niestety ale nie kwalifikuje sie pan. Banki rzadza sie swoimi prawami. :/ A jesli chodzi o karte kredytowa to nie oplaca sie brac gotowki z karty. Duzy charging jest wtedy.
Jest jescze jeden plus kredytu. W razie gdyby kiedys zabraklo Tobie gotowki na cos - pozostaje Ci karta. W odwrotnej sytuacji o kredyt ciezej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

czarnulka33

Post #6 Ocena: 0

2010-03-17 07:46:37 (14 lat temu)

czarnulka33

Posty: 923

Kobieta

Z nami od: 11-09-2007

Skąd: newwport gwent

mi tez niby przyslugiwal kredyt nie duzy a tez uslyszalam niestety ale nie przepraszamy i tez sobie wyliczalam na kalkulatorku z banku wiec lepiej isc do banku i porozmawiac

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SiwyZmc

Post #7 Ocena: 0

2010-03-17 07:54:51 (14 lat temu)

SiwyZmc

Posty: 1109

Mężczyzna

Z nami od: 06-02-2008

Skąd: Polska

Bez rozmowy nie dowiesz sie dokladnie. Karty kredytowe maja powiedzmy 16-25% odsetek a kredyty sa reklamowane od 3% w gore. Im mniejszy kredyt bierzesz tym wieksze sa odsetki! Jedynym plusem karty sa splaty calkowicie zalezne od Ciebie i jesli chcesz je splacic szybciej to tak mozesz uczynic dowolnie zwiekszajac sume pieniedzy splacanych tygodniowo, miesiecznie etc. Przy kredycie masz termin czasowy i okreslona sume pieniedzy do placenia co miesiac gdzie jesli zechcesz splacic wczesniej musisz splacic cala sume.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2010-03-17 11:04:06 (14 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jeszcze mozna rozwazyc overdraft i porownac oprocentowanie wszystkich opcji.

Overdraft ma to do siebie, ze jak bedziesz dostawac pensje to bedzie sie czesciowo splacal i bedziesz placil odsetki tylko za tyle ile jestes na minusie. Czyli jak pensja wplynie i pokryje wiekszosc dlugu to placisz za te dni niskie odsetki, jak dochodzisz do dna debetu to licza wiecej odsetek za te dni.

W Lloyds jest tez karta kredytowa Advance, ma te wade, ze odsetki sa liczone od pierwszego dnia transakcji, ale za to ma duzo nizsze oprocentowanie niz inne karty, chyba okolo 11.9% rocznie. Mozesz ja nadplacac jak Ci sie zywnie podoba i nie ma ograniczen kwotowych dopoki nie splacisz w calosci. Na dodatek jest promocja 6 miesiecy 0% za zakupy. Czyli jakbys kupil to co chcesz kupic placac karta kredytowa to moglbys przez 6 miesiecy miec okres bezodsetkowy. Branie gotowki z karty kredytowej odpada, najdrozszy pomysl, wysokie oprocentowanie i naliczane od dnia transakcji.

Pozyczka na taka kwote bedzie miala raczej kiepskie (wysokie) oprocentowanie rzedu 20% i jakbys chcial ja nadplacic lub splacic wczesniej to trzeba troche zakombinowac. Nadplacac mozna bez problemu bez zadnych kar, ale jakbys chcial ja splacic w calosci to lepiej nadplacic i zostawic troche, zeby ostatnia rata zaplacila sie wedlug umowy przez direct debit i wtedy nie zaplaci sie kary za wczesniejsza splate. Kara za wczesniejsza splate wynosi chyba rownowartosc oprocentowania za 2 miesiace.

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AndrzejW

Post #9 Ocena: 0

2010-03-17 11:43:27 (14 lat temu)

AndrzejW

Posty: 1064

Mężczyzna

Z nami od: 04-04-2007

Skąd: Grays

Największą zaletą pożyczki, jest to, że się ją spłaca i po kłopocie. Karta kredytowa lub overdraft mają nieprzyjemny zwyczaj "niespłacania się" - bo zawsze jest 100 różnych powodów, aby "w tym miesiącu nie spłacić" :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #10 Ocena: 0

2010-03-17 12:14:04 (14 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Z pozyczka jest tez tak ze bank wyznacza termin splaty, gdy ja bralam 3 tys chcialam na max 24 razy ale bank nie wyrazil zgody i dal mi te sume na 40 rat, co wiaze sie z wiekszymi odsetkami niestety, owszem moge splacic wczesniej ale jak Richmond pisze dochodzi do tego kara , i wcale nie jest to tak duzo oplacalne, Bank tez przychylniej patrzy jesli wezmie sie ubezpieczenie do pozyczki, co tez jest dodatkowym kosztem, u mnie to bylo 707f.
U mnie to bylo wiec tak, 3 tys pozyczki plus 707 ubezpieczenie razem podstawy do splaty 3707, rozbite na 40 miesiecy co daje mi miesieczna rate w kwocie niecalych 130f ( bez niecalego funta) czyli do splaty cos okolo 5200 f , Pozyczka brana w Lloyds , faktem mialam tam konto okolo roku czasu, wiec bylam mlodym klientem i to tez pewnie zawazylo na odsetkach.
Dla porowniana karta kredytowa z LLoyds z debetem na 1000f , jesli jest caly wyciagniety to miesieczna splata minimalna jest to okolo 22f , ale to same odsetki , odestki moga byc wyzsze jesli to byla wybierana gotowka
"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,