MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jak nadac pesel dziecku urodzonemu w Szkocji

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

anneczka

Post #1 Ocena: 0

2008-12-31 11:44:21 (15 lat temu)

anneczka

Posty: 1505

Kobieta

Z nami od: 20-09-2007

Skąd: Staffordshire

A mi sie wszystko wydawało inaczej, moze zaczne od początku!!! Pierwszy paszport wydaja na podstawie angielskiego aktu urodzenia dziecka ale żeby dostac kolejny paszport to juz wymagany jest pesel, czyli w ciagu tego roku gdzie wazny jest paszport, trzeba wyrobic pesel, a żeby wyrobić pesel to dziecko musi mieć polski akt urodzenia a z tym to trzeba juz w urzedzie stanu cywilnego czekac na decyzje czy dziecko zostanie przyjete do społecznosci danego miejsca w polsce, wiec wydaje mi sie ze peselu nie mozna wyrobic w anglii ale nie jestem tego pewna na 100%, co do konsulatu w londynie, jestem zniesmaczona ochroną w tym miejscu, jak byłam rok temu w okresie poświatecznym mialam 2tygodniowe dziecko, debil bo inaczej go nazwac nie potrafie kazał z 2 tygodniowym dzieckiem kisnac w kolejce na dworze cały dzien.przerazilam sie w tedy, natomiast teraz na poczatku grudnia juz bylam przjmowana z dzieckiem w manchesterze, miejsce ładne, obsługa miła i przede wszystkim ciepło, na 2 paszport dla małej(rwniez 12miesieczny) czeka sie 6 tygodni, pozdrawiam
W czym Ja kuleje TY możesz być ASEM.....i na odwrót:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer gadu-gadu

Post #2 Ocena: 0

2008-12-31 12:17:25 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ania_caterham

Post #3 Ocena: 0

2008-12-31 17:07:45 (15 lat temu)

ania_caterham

Posty: 695

Kobieta

Z nami od: 06-05-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2008-12-31 11:44:21, anneczka napisał(a):
wydaje mi sie ze peselu nie mozna wyrobic w anglii


Mozna, mozna. Nalezy wypelnic tylko wniosek o nadanie numeru PESEL w konsulacie. Zerknij w punkt 3 na

stronie konsulatu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #4 Ocena: 0

2008-12-31 17:16:57 (15 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2008-12-31 12:17:25, niucha007 napisał(a):
Cytat:

2008-12-31 11:44:21, anneczka napisał(a):
A najlepsze jest to (di dzis mam z tego kupe smiechu jak wspomne), ze ten ochroniarz nawet nie zna angielskiego(!!!), obcokrajowcy przychodza do naszego konsulatu po wizy, a on ani w prawo ani w lewo po angielsku, tylko potrafil pokazac reka gdzie maja czekac. hehe czysta paranoja:-D

Nie wymagajcie od ciecia znajomosci obcych jezykow. Kiedys bylo to stanowisko dla SB-ka. Teraz to tez pewnie jakis "cichociemny" i w dodatku pewnikiem "szwagier" konsula co to w Polsce na bezrobociu sie marnowal.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

SiwyZmc

Post #5 Ocena: 0

2008-12-31 17:42:58 (15 lat temu)

SiwyZmc

Posty: 1109

Mężczyzna

Z nami od: 06-02-2008

Skąd: Polska

faktem jest ze bramkarze stojacy w polskim konsulacie nie wygladaja zbytnio inteligentnie no ale coz wymagac od ludzi ktorzy maja robic jako mieso armatnie? oni tam sa w razie bomby zeby wlasnym cialem ja przykryli i od czasu do czasu otworzyc i zamknac drzwi jak sie robi zimno w zimie. Po angielsku gadac nie musza....wystarczy ze wiedza gdzie znajduja sie okienka do nr 6 na pamiec.
Co do PESEL druk mozna sciagnac z internetu ze strony konsulatu, wypelnic i podkoczyc do jednej (z dwoch) placowek polskiego konsulatu w UK :-] i zlozyc wraz z wnioskiem o paszport. Jedynym minusem jest to ze trzeba przygladac sie na parszywe mordy polskich urzedasow przez chwile (mozliwe ze postac w kolejce) oraz trzeba czekac do 4 miesiecy na odebranie paszportu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vitek

Post #6 Ocena: 0

2008-12-31 18:08:21 (15 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

He he już pisałem ale powtórzę że w MAnchesterze pracują nawet ładne panie (to apropos tych 'mord'). Nie ma ochroniarza, jest polska recepcjonistka. No ale takie luxusy tylko dla nas mieszkańców północnej Anglii :-D
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

midian25

Post #7 Ocena: 0

2010-02-15 16:21:36 (14 lat temu)

midian25

Posty: n/a

Konto usunięte

Troszkę odświeżę wątek.
Czy przy składaniu wniosku o nadanie dziecku numeru PESEL przez konsulat wymagana jest obecność obojga rodziców czy wystarczy jeden?
nie mogę nic na ten temat znależć na stronie konsulatu,dlatego proszę o pomoc osoby,które orientują się w temacie.
Dzięki!!!
"Gotta move out! Keep him at bay kurrrde"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

alfer74

Post #8 Ocena: 0

2010-02-15 16:44:25 (14 lat temu)

alfer74

Posty: 1353

Mężczyzna

Z nami od: 29-05-2009

Skąd: londyn

probowalas dzwonic do konsulatu ?
Ciekawe co odpowiedza anyway :-)
inzynier elektronik, specjalizuje sie w telefonii komorkowej, naprawiam i pomagam rozwiazywac wszelkie zwiazane z nia problemy - 07756957744

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

kik1976

Post #9 Ocena: 0

2010-02-15 19:52:10 (14 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

najlepiej skladac o pesel razem z wnioskiem o paszport. aj wlasnei tak bede robic. narazie jestem na etapie wysylania papierow do pl:-]
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

midian25

Post #10 Ocena: 0

2010-02-15 20:46:13 (14 lat temu)

midian25

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie wiem co byłoby prostsze-występować o pesel przez konsulat czy załatwić w czasie pobytu w Polsce,razem z paszportem.
Jednak znając polskie realia to trochę potrwa,chociażby samo nadanie peselu.
Mój jedyny problem to to,że moja córka nie jest jeszcze w Polsce zameldowana bo troszeczkę to zaniedbałam w czasie ostatniego pobytu.
Pomimo tego że do wizyty w Polsce mam jeszcze kilka mcy to już się cieszę na myśl o bieganinie po urzędach...
Dlatego właśnie zastanawiam się czy nie byłoby prościej przez konsulat,tylko niestety moja wiedza w tym temacie jest zerowa:(
"Gotta move out! Keep him at bay kurrrde"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,