MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jaki ciśnieniomierz polecacie

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 12

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Rivamaor

Post #1 Ocena: 0

2021-08-03 11:10:18 (3 lata temu)

Rivamaor

Posty: 93

Kobieta

Z nami od: 31-05-2020

Skąd: vicino oxford

Mam juz ze dwa lata Hartman Veroval automatyczny.PODCZAS MIERZENIA DOBIJA czasem dwa razy.wczoraj szpitalnym wychodziło 160 domowym 180.czyli do wyrzucecia,bo juz po takim pomiarze gdzie wskazuje 200/117 to wpadam w panikę.Jakie macie cisnieniomierze godne kupienia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2021-08-03 11:18:09 (3 lata temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ja mam firmy Omron. Jest to chyba polecana firma i na pewno znajdziesz wybor produktow i recenzje.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #3 Ocena: 0

2021-08-03 14:48:41 (3 lata temu)

andyopole

Posty: 12798

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Jest tego mnóstwo na rynku. Dobry jest taki, który jest kompatybilny z telefonem. Tam się zapisują dane i masz przegląd skoków i spadków. Taki kupię gdy mój obecny padnie, a nie chce. Ma natomiast rechargable Battery co jest przydatne gdy mierzy się sporadycznie. Wtedy zawsze gdy potrzeba zwykłe baterie są death.*YAHOO*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Maat17

Post #4 Ocena: 0

2021-08-03 20:29:45 (3 lata temu)

Maat17

Posty: 5837

Kobieta

Z nami od: 18-02-2021

Skąd: New Kingdom

Spokojnie.
Powiem tak... najdokladniejszy cisnieniomierz to taki, gdzie samemu sie slyszy.
Cuff I stethoscope, ale tu trzeba mniec wprawe. Rozmiar cuff musi byc dobrany do wielkosci czlowieka (jest dzieciecy, dorosly i duzy).
Ciezko mierzyc takim samemu sobie.

Jesli chodzi o automatyczne, to proponowalabym na ramie, bo sa dokladniejsze.
Mierz na lewej stonie, jesli nie ma przeciwszkazan, np brest removed.
Nie mierz dwa raz pod rzad, drugi wynik bedzie wyzszy.

Ja mam wrist z Timex, wczesniej mialam Omron. Baterie AAA,
Cisnienie bedzie rozne, na lezaco, siedzaco, stojaco.
Mi osobiscie spada, jak zerwe sie z lozka za szybko.

Nie wyrzucaj tego co masz, bo szkoda.
Jesli to na nadgarstek, to usiadz wygodnie, poloz reke (lewa) na stole, mniej wiecej na wysokosci serca, nie wyzej , nie nizej, swobodnie, nie ruszaj palcami.... I mierz. Zapisuj sobie jak sie zmienia. Nie zawsze wynik Cie zadowoli.

Powodzenia

[ Ostatnio edytowany przez: Maat17 03-08-2021 20:31 ]

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

plazaa

Post #5 Ocena: 0

2021-08-03 21:25:21 (3 lata temu)

plazaa

Posty: 456

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2016

Skąd: cambridge

Ja bym sugerowal mierzyc na lewym I prawym reku. Np w moim przypadku na prawym reku jest wyzsze cisnienie niz na lewym. Ale po rozmowie z kardiologiem fizjologicznie tak moze byc.Ogolnie powinno sie mierzyc cisnienie na reku na ktorym jest wyzsze cisnienie. Jesli jest duza lub bardzo duza roznica cisnienia na prawym I lewym reku moze wskazywac na Wade np zastawki serca... Ale nie musi. Po cisnieniu krwi mozna np rozpoznac niedomykalnosc zastawki serca ( np zastawki aortalnej) plus obsluchanie lekarza moze potwierdzic To. I to nawet Bez badania echo. Tetno jest co najmniej tak samo istotne jak cisnienie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Rivamaor

Post #6 Ocena: 0

2021-08-04 08:56:45 (3 lata temu)

Rivamaor

Posty: 93

Kobieta

Z nami od: 31-05-2020

Skąd: vicino oxford

Dzięki za porady,szczególnie mierzenie na jednej ręce i drugiej.Nie wiedziałam ze duża röżnica możee mieć coś z zastawkami.Porównam sobie,nie wiem czy stary cisnieniomierz zepsuty czy cisnienie skacze pomimo brania leków.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

plazaa

Post #7 Ocena: 0

2021-08-04 09:16:46 (3 lata temu)

plazaa

Posty: 456

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2016

Skąd: cambridge

a moze... np duza roznica miedzy cisnieniem skurczowym a rozkurczowym.

np 140 na 60. moze sugerowac niedomykalnosc zastawki aortalnej.

Tez nie ma co sie przejmowac odrazu. Bo wiadomo ze echo serca wtedey daje 100 % potwierdzenie.

Ja osobiscie mam w rodzinie osobe ktora miala cisnienie 140 na 40 i miala ciezka niedomykalnosc zastawki aortalnej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

plazaa

Post #8 Ocena: 0

2021-08-04 09:20:45 (3 lata temu)

plazaa

Posty: 456

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2016

Skąd: cambridge

ALe trzeba wszystko na spokojnie w miare bo tak naprawde bardzo duzo osob ma niedomykalnosc ktorejs zastawki itp wszystko zalezy w jakim stopniu. Duzo osob poprostu o tym nie wie. Ale z mala niedomykalnoscia mozna zyc nawet cale zycie i o tym nie wiedziec.... Np moj tato w wieku 71 lat dowiedzial sie ze ma 1 nerke zamiasta dwoch:) A calae zycie zyl normalnie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

plazaa

Post #9 Ocena: 0

2021-08-04 09:36:20 (3 lata temu)

plazaa

Posty: 456

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2016

Skąd: cambridge

Cytat:

2021-08-04 08:56:45, Rivamaor napisał(a):
Dzięki za porady,szczególnie mierzenie na jednej ręce i drugiej.Nie wiedziałam ze duża röżnica możee mieć coś z zastawkami.Porównam sobie,nie wiem czy stary cisnieniomierz zepsuty czy cisnienie skacze pomimo brania leków.


Tylko ze leki tak naprawde nie lecza w wiekszosci dzialaja na objawy. Cisnienie moze skakac nawet od zmiany pogody. Nierowne bicie serca mozna zmiejszyc nawet podajac niektore witaminy. Patrzac na swoim przykladzie to dziala. Nie mowie zeby odrazu odstawiac leki ale moze warto zaczac suplementowac witaminy duzo z nich dziala dobrze na prace serca, porpawia ja.

[ Ostatnio edytowany przez: plazaa 04-08-2021 09:42 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #10 Ocena: 0

2021-08-04 10:43:28 (3 lata temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Na to sie naklada kolejna rzecz, wejscie w leki wiaze sie z mozliwym problemem z wyjsciem z nich. Organizm przyzwyczaja sie do nowego funkcjonowania i wielu lekarzy ustawia leczenie jako dozywotnie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,