MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Health Insurance i Income Protection.

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 37

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

jefldean84

Post #1 Ocena: 0

2021-01-15 15:45:26 (3 lata temu)

jefldean84

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2021

Skąd: NewYork

Odchodzę z obecnego pracodawcy i tracę przyjemny dodatek do darmowego ubezpieczenia zdrowotnego. Mój nowy pracodawca nie ma takiej korzyści.

Przeszukałem forum i znalazłem kilka postów z opiniami na temat podejmowania przez pracodawcę profitu, ale jaka jest generalna zgoda co do płacenia dużo samemu?

Mam 37 lat i uważam się za sprawnego i doskonałego zdrowia. Brak historii rodzinnej z poważnymi problemami. W przeszłości korzystałem z ubezpieczenia tylko w przypadku kilku drobnych urazów sportowych, które sam mogłem pokryć kosztami.

Ceny wahają się od 50 do 80 funtów miesięcznie. Chociaż nie jest to dużo, to sprawia, że ​​myślę, że mogę po prostu najlepiej płacić na bieżąco, ponieważ wtedy mógłbym dyktować własne opcje leczenia i uzyskać szybką diagnozę, a następnie pozwolić NHS zająć się czymkolwiek poważnym (wydają się dobre i szybkie w krytyczne rzeczy).

Zawsze korzystam z dobrego funduszu awaryjnego w wysokości 20 000 funtów, więc w razie potrzeby skorzystam z tego.

Myśli?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2021-01-15 18:03:45 (3 lata temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jak z każdym ubezpieczeniem: możesz płacić całe życie i nie skorzystać, a mozesz w pierwszym roku potrzebować drogiego leczenia i szybko zdiagnozować się.

Niewątpliwie dostęp do NHS jest teraz utrudniony, a czekanie na zabiegi przedłużone.

20tys to wystarczy na jakas drobną operację. A przed operacją musisz jeszcze zdiagnozować się.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #3 Ocena: 0

2021-01-15 19:48:37 (3 lata temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Taka jest wada nie mania ubezpieczenia przy np. 3 mcach platnego chorobowego z pracy, które kiedyś się kończy.
Na tą chwilę pierwszy miesiąc chorowania ubezpieczenia nie płacą. Exeter nawet przez pierwsze 3 miesiące nie płaci.
Możliwe, że inne ubezpieczalnie również wykluczą dłuzszy czas bez płacenia na początku, jeśli dalej będzie jak jest.
Plus jest taki, że wychodzi deczko taniej.

Jeszcze w marcu '20 ubezpieczenia dawały możliwość płatnego chorobowego od dnia pierwszego. Kto ma takie ubezpieczenie, powinien go pilnować jak oka w głowie,nawet jeśli drożeje każdego roku.

Generalnie ceny ubezpieczeń są jeszcze przedpandemiczne. Jak długo?

[ Ostatnio edytowany przez: tomaszzet 15-01-2021 19:51 ]

Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2021-01-15 19:51:18 (3 lata temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

To chyba kolejny byt z tlumacza internetowego po 'Poradach budzetowych...', za chwile z cudem promocja byc moze.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #5 Ocena: 0

2021-01-15 19:54:24 (3 lata temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Faktycznie, tylko linka brakuje. Do kosza z tym.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #6 Ocena: 0

2021-01-15 20:19:09 (3 lata temu)

galadriel

Posty: 14710

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Ja mysle,
ty myslisz,
on, ona, ono mysla,
my myslimy,
wy myslicie ,
oni mysla

Tak myslisz?

:-8
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2021-01-15 20:28:10 (3 lata temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Spam nie spam, ale Tomaszzet pisze o Income Protection. A pierwszy był o prywatnym medycznym.

To kiedy Income Protection zaczyna płacić, zależy od tego, co wybierze się samemu.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #8 Ocena: 0

2021-01-15 23:23:18 (3 lata temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Fakt, masz racje :-D i jeszcze się zastanawiałem dlaczego tak drogo :-D
Wygląda na to, że ja też pomyliłem zdrowotne z chorobowym :-D

Patrząc na L4 jakie mieliśmy w PL (sam fakt posiadania chorobowego), to oczywiście jest zasadność "mania" zdrowotnego, ale co z tego, jeśli przy dłuższej chorobie tracimy dochód, bo w UK właściwie "L4" nie mamy?


IP ma jakieś założenia. Jeśli chodzi o to kiedy zaczyna płacić, zależy również od zawodu. Inaczej bedzie miał operator wózka widłowego, a inaczej pracownik biurowy.


Cytat:

2021-01-15 20:28:10, Richmond napisał(a):
Spam nie spam, ale Tomaszzet pisze o Income Protection. A pierwszy był o prywatnym medycznym.

To kiedy Income Protection zaczyna płacić, zależy od tego, co wybierze się samemu.

[ Ostatnio edytowany przez: tomaszzet 15-01-2021 23:34 ]

Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #9 Ocena: 0

2021-01-15 23:42:34 (3 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie znam sie na ubezpieczeniach....ale z moich doswiadczen I obserwacji wynika, ze najwiecej ludzi na zwolnieniu lekarskim, to ci, co maja platne. Ci co nie maja platne, to pracuja. Jak nie mozna wykonywac jednego zawodu, mozna znalesc cos innego.

Co do ubezpieczenia, teraz w czasach covidu, ciezko bedzie.
Zainteresowany pisze z poza UK?

[ Ostatnio edytowany przez: Misia13 15-01-2021 23:50 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #10 Ocena: 0

2021-01-16 00:09:25 (3 lata temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

W UK płacimy niższe podatki, nie mamy odprowadzanej składki na L4. Ludziom szkoda 2-3h pracy w miesiącu by sobie to zapewnić, a potem muszą iść do pracy zamiast się wykurować porządnie, bo za 95 funtów nie da się żyć. W sumie mają rację. Po co wyrzucać kase :-D


Cytat:

2021-01-15 23:42:34, Misia13 napisał(a):
Nie znam sie na ubezpieczeniach....ale z moich doswiadczen I obserwacji wynika, ze najwiecej ludzi na zwolnieniu lekarskim, to ci, co maja platne. Ci co nie maja platne, to pracuja. Jak nie mozna wykonywac jednego zawodu, mozna znalesc cos innego.

Co do ubezpieczenia, teraz w czasach covidu, ciezko bedzie.
Zainteresowany pisze z poza UK?

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Misia13</i> 15-01-2021 23:50 ]


Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,