MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Health Insurance i Income Protection.

« poprzednia strona

Strona 4 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 4 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

daavid

Post #1 Ocena: 0

2021-01-17 09:07:10 (3 lata temu)

daavid

Posty: 5732

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Cytat:

2021-01-17 07:41:26, tomaszzet napisał(a):
Fajnie, że firma daje taki benefit.
Jesteś w zdecydowanej mniejszości.
Wyobraź sobie, że po 10 latach pracy z tym benefitem zmieniasz pracę na lepszą i nowy pracodawca nie płaci za chorowanie, a w dodatku Twoje zdrowie nie koniecznie pozwala na zrobienie IP.
Fajnie, że bédziesz miał wtedy oszczędności.
Nie każdy, a właściwie mało kto ma tak dobre warunki pracy jak Ty, więc nie każdy pracodawca coś musi.
Wiem, że w każdym przypadku pracodawca może podważyć zasadność przebywanja na zwolnieniu, jeśli ma ku temu uzasadniony powód. Ma nawet odpowiednie narzędzia by to zrobić.
Płacenie za chorowanie nie jest w tym kraju obowiązkiem (tak to nazwałeś) firmy, a wyłącznie jej dobrą wolną.
Jest to jeden z elementów zatrzymania dobrego pracownika.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>tomaszzet</i> 17-01-2021 07:56 ][edit][ Ostatnio edytowany przez: <i>tomaszzet</i> 17-01-2021 08:17 ]




Musi. Pracodawca płaci bo tam mam zapisane w umowie a ta zależy od umowy zbiorowej, czegoś co związki zawodowe w mojej firmie wywalczyły dawno temu. Jeśli by mogli to by mi to dawno zmienili i od lat mają na to ochotę. Gdybym się zgodził to mógłbym liczyć np. na większą podwyżkę. Nowym osobom takich kontaktów nie dają. I uwierz, że jest spore grono osób chorujące rokrocznie rowniutkie 6 miesięcy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #2 Ocena: 0

2021-01-17 09:21:13 (3 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Cytat:

2021-01-17 08:05:15, Misia13 napisał(a):
Nie znam sie na ubezpieczeniach, ale.. no wlasnie jest duzo chwytow, by zgarnac nowego kienta, a jak przyjdzie co do czego, to nie pokrywa.
Zawsze cos znajda, ze polisa tego a tego nie ma.



W porównywarkach można znaleźć że firma ta i ta ma 95%. Czy 90% pozytywnie rozpatrzonych wniosków o odszkodowanie

Myślisz że to tylko słodki marketing? Zastanawia mnie czy to by było legalne

Bo 95% to duzo

Np na koronę umiera 3% tzn oficjalnie bo w rzeczywistości to pewnie nawet nie jeden

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sqlserver

Post #3 Ocena: 0

2021-01-17 09:21:13 (3 lata temu)

sqlserver

Posty: 4355

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 07-01-2019

Skąd: yorkshire

Cytat:

2021-01-17 02:30:50, daavid napisał(a):
Znalazłem wyszukiwarkę na moneysupermarket. Można się ubezpieczyć od choroby, wypadku i utraty pracy, choć to ostatnie jest niedostępne z powodu covid-19. Nie che jednak z tej wyszukiwarki korzystać bo chcą email i nr telefonu. Macie coś lepszego? Tak z ciekawości chciałem sobie popatrzeć. Może warto coś wsiąść. Mój pracodawca płaci mi za 6 miesięcy chorobowego, więc za taki okres mogę mieć obsuwę.


Wyniki wyszukiwania i tak Ci się wyświetla na stronie możesz podać lipny adres i telefon
W mojej firmie tez płaca 6 miesięcy 100% a następne 6 50%, po pierwszych 6 miesiącach trzeba porozmawiać z kimś z kadr, o czym nie wiem nie miałem okazji ale mam gostka z pokoju który miał zawał i jest już z 10 miesięcy w Hiszpanii, tez się czasami zastanawiałem czy mnie serce nie boli :-8
moje wpisy to artystyczny performance, dyskutując wyrażasz zgodę na udział w happeningu, który po przez użycie nadużycia ma skłonić do myślenia artysta nie ponosi odpowiedzialności za nadinterpretacje głoszonych tez

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #4 Ocena: 0

2021-01-17 09:23:35 (3 lata temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

David. Ja mówię, że prawo nie nakłania pracodawcy do płacenia za chorowanie.
Niższe podwyżki, to jest Twój koszt Twojego IP, czyli w realny sposób za to płacisz.
Nie wiem ile wynosi ten koszt w skali miesiąca. Pomijając fakt, że masz placone za jakiekolwiek chorowanie i to od pierwszego dnia, mogło by się okazać, że za taką samą cenę, ktoś bez tego benefitu od firmy, będzie miał prywatnie IP płacące za chorowanie na jedną chorobę przez 5 lat.
Dodatkowo nie musi się ta osoba martwić tym, że za kilka lat zmieniając prace, jej stan zdrowia może już nie pozwolić na zrobienia IP.
Więc Twoja myśl by uzupełnić to, co pracodawca musi Tobie dać jest dobra.

Nowi nie dostają takich warunków, bo pracodawca może, a nie musi.
Z biegiem czasu mało kto zostanie z tymi dobrymi benefitami.

[ Ostatnio edytowany przez: tomaszzet 17-01-2021 09:44 ]

Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #5 Ocena: 0

2021-01-17 10:41:16 (3 lata temu)

daavid

Posty: 5732

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Firma nie daje "nowym" takich warunków bo ludzie notorycznie wykorzystują możliwości. Jak nie mają płacone to nie chorują.
Brak wsparcia finansowego faktycznie jest problemem. Znajomy jest chory na raka. Dostawał tylko SSP. Nie wiem, może znalazł jakiś benefit na tą okoliczność - samo SSP to śmiesznie mało.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kubusandpuchate

Post #6 Ocena: 0

2021-01-17 12:15:20 (3 lata temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

Prawo nie wymaga placenia chorobowego przez pracodawce, z tym sie zgadzam. Ale woekszosc firm oferuje 100% sick pay , tylko ze nie wszystkim zatrudnionym, w zaleznosci od stanowiska albo masz SSP albo pelna wyplate. Jak dlugo dostaniesz pelna wyplate zalezy jak wysoko jestes w firmie. Jak cie jest latwo zastopic to dostaiesz SSP jak byles zlowiony przez head huntera to bez problemu dostaniesz pol roku albo rok pelnoplatnego chrobowego zapisanego w kontrakcie. W mnijszych firmach jest to nawet negocjowalny punkt umowy o prace. Bo musisz pamietac ze dla niktorych kwalifikacji jest naprade rynek pracownika, i firma jest sklonna podjac ryzyko wyplaty chorobowego. Ale bedzi miala potrzebnego pracownika.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #7 Ocena: 0

2021-01-17 12:32:12 (3 lata temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Misia, jeśli będziesz się skupiała na technikach, które agent może zastosować by Ciebie "złowić", to Ciebe złowi.
W czasie rozmowy należy się skupić na tym co Ciebie dotyczy, wtedy będzie łatwiej oddzielić łowienie od przekazywania informacji i agent może stosować jakiekolwiek techniki.Gdy skupisz się na Twim ubezpieczeniu, to Twoja decyzja będzie Twoją świadomą decyzją.
Jest tyle informacjie, że nie jestes wstanie zapamiętać co ostatecznie masz w ubezpieczeniu i efekt będzie taki, że zdziwisz się nie mając czegoś mimo, że podczas rozmowy świadomie to wykluczyłaś. I to będzie skutek skupienia uwagi na tym, że ageny przyszedł Ciebie złowić.
Większość ludzi w pierwszej kolejności myśli o tym, że daje zarobić agentowi.
Jeśli (jest to sprawdzone) jesteśmy tym, o czym myślimy przez większość naszego czasu, to nie możemy w takim układzie osiągnąć nic innego, tylko dać mu zarobić.
Ja ICH rozróżniam na 2 kategorie: Agent i Doradca.

Myślę, że e słowa pokazują różnicę.

Cytat:

2021-01-17 08:05:15, Misia13 napisał(a):
Nie znam sie na ubezpieczeniach, ale.. no wlasnie jest duzo chwytow, by zgarnac nowego kienta, a jak przyjdzie co do czego, to nie pokrywa.
Zawsze cos znajda, ze polisa tego a tego nie ma.

Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #8 Ocena: 0

2021-01-18 00:30:24 (3 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Dziekuje Tomaszzet.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,