MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przejazd samochodem z Polski do UK

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 3 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ZlotaPerla1

Post #1 Ocena: 0

2020-03-28 17:27:08 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-03-28 16:04:06, kubusandpuchatek napisał(a):
Nie ma MOT skutkuje niewaznym ubezpieczeniem. A to moze byc problemem w razie wypadku , niewazne z czyjej winy.


Oczywiście :-) nowe przepisy dotyczą MOT end 30/03 :-)
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #2 Ocena: 0

2021-01-11 09:45:56 (3 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Witam. Mam zarys planow ze moze pojadę do Polski samochodem na Wielkanoc. Czy dojdzie do skutku czy nie to chciałbym sie przygotowac , nigdy nie bylem samochodem poza uk wiec mam kilka pytan , zwlasacza teraz pi okresie przejsciowym .
Rozumiem ze w samochodzie powinny byc trojkat , gasnica I kamuzelka , taki zestaw pewnie jest w Halfordsie. Czy na samochod trzeba jakąś naklejke nakleic ?
Dokumenty to rozumiem - dokument ubezpieczenia , MOT i V5 , czy ubezpieczenie musi byc przetlumaczone ?
Prawo jazdy - zarowno ja i zona mamy prawka wydane w UK , ja w ogole zdawalem w uk egzaminy i nie ma mnie i nie bylo w zadnych polskich systemach. Czy teraz po okresie przejściowym trzeba jakies dodatkowe dokumenty w podroz do Europy ? Obiła mi sie o uszy zielona karta . Co to takiegp i czy musze to miec ?
Czy jest cos jeszcze na co musze zwrocic uwage ?
Dziekuje

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #3 Ocena: 0

2021-01-11 10:01:02 (3 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

International driving licence.
Zielona karta to ubezpieczenie na Europe.
Do zostawu dolaczyla bym gasnice powder ABC, first aid kit. Naklejki GB.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #4 Ocena: 0

2021-01-11 10:07:59 (3 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

To skad mam wziasc ta zieloną kartę? U mnie w ubezpieczeniu jest napisane ze mam ubezpieczenie na Europe typu third party a jak chce taki sam level jak w UK czyli full to jest jakaś mała doplata . Ale to fizycznie musze mieć jakąś karte czy wystarczy wydrukowane ubezpieczenie gdzie jest napisane ze mam na Europe ?
Te International driving licence to nie jest mi potrzebne , na stronie rzadowej mozna przeczytać:

Driving in Europe
You do not need an IDP to drive in the EU, Switzerland, Norway, Iceland or Liechtenstein if you have a photocard driving licence issued in the UK.

You might need an IDP to drive in some EU countries and Norway if you have either:

a paper driving licence
a licence issued in Gibraltar, Guernsey, Jersey or the Isle of Man

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Gwontownik

Post #5 Ocena: 0

2021-01-11 10:08:24 (3 lata temu)

Gwontownik

Posty: 5120

Mężczyzna

Z nami od: 29-09-2020

Skąd: North East

Testy na alkohol są wymagane we Francji. Ale jak kupisz zestaw to powinien je zawierać.
Nie wierz nikomu, nie wierz w nic, patrz na fakty i wyciągaj wnioski.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #6 Ocena: 0

2021-01-11 10:14:50 (3 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Mam alkomat taki zwykly prosty z Halfords kupiony 2-3 lata temu. Na stronie mojego ubezpieczyciela jest napisane ze mam polisę na Europe ale jak chce ulepszyc albo chce green card to musze do nich zadzwonić, wyrobienie karty trwa do 5 dni . Jak już będę wiedzieć bardziej ze jade niz nie jade to zadzwonię na poczatku marca

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Gwontownik

Post #7 Ocena: 0

2021-01-11 10:15:32 (3 lata temu)

Gwontownik

Posty: 5120

Mężczyzna

Z nami od: 29-09-2020

Skąd: North East

Jeszcze safety jacket I zestaw żarówek zapasowych.
Sprawdź daty ważności testów i gaśnicy.

[ Ostatnio edytowany przez: Gwontownik 11-01-2021 10:22 ]

Nie wierz nikomu, nie wierz w nic, patrz na fakty i wyciągaj wnioski.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #8 Ocena: 0

2021-01-11 10:25:55 (3 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Test na Covid w dwie strony do 72h prze wyjazdem - tu to koło £150 w Polsce 500zł.

Ubezpieczenia się nie tłumaczy, przeważnie wszystkie miały third party w EU bo UK była w EU 😎 możliwe, że to dalej obowiązuje do końca tej polisy - zielona karta to third party, więc nie potrzebujesz, ale ja bym się upewniła 😜 pewnie sami nie wiedzą.

W zimie obowiązkowe opony zimowe w Niemczech - trzeba by sprawdzić do kiedy.

Nalepek GB żadnych nie potrzebujesz 😜 można na światła kupić, bo rażą samochody z naprzeciwka.
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #9 Ocena: 0

2021-01-11 10:32:16 (3 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Co do testow na covid , jezeli na Wielkanoc dalej takie beda to nigdzie nie jade , nie mam zamiaru brac udzialu w tym cyrku i jeszcze za to płacić... pojadę najwyżej na wakacje, cos czuje , ze bedzie ciezko o tanie loty, ponoc Ryanair redukuje drastycznie ilosc lotów od 28 marca
Dzieki za odpowiedzi

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 11-01-2021 10:47 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2021-01-11 11:02:08 (3 lata temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Polecam strone rzadowa z lista wymaganych dokumentow.

https://www.gov.uk/guidance/driving-in-the-eu

Przy "poprzednim" Brexit wystapilam o zielona karte do ubezpieczyciela i dostalam ja. Brexit zostal przesuniety, wiec nie uzylam jej nigdzie.

A te kamizelki, naklejki, itp to kwestia przepisow w roznych krajach plus przepisy w kraju rejestracji samochodu.

Na stronie AA jest dobry przewodnik: https://www.theaa.com/european-breakdown-cover/driving-in-europe/country-by-country

Zapasowe zarowki, nie maja zastosowania w wielu nowych samochodach, nikt nie wozi zapasowego reflektora xenon albo LED ;-) Tak samo naklejki na swiatla.

Warto przeczytac instrukcje samochodu, tam bedzie napisane czy da sie przelaczyc swiatla na Europe lub moze byc informacja, ze nie ma takiej potrzeby. A niektore auta same przestawiaja sie w obie strony, na podstawie lokalizacji z nawigacji.

Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,