MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przejazd samochodem z Polski do UK

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 2 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

AgentOrange

Post #1 Ocena: 0

2020-03-28 09:52:43 (4 lata temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Hej,
Czy ktos wie czy możemy teraz wrócić samochodem z Polski do UK?
Czy możemy swobodnie przejechać przez Niemcy,Holandię,Belgię i Francję ? To pierwszy problem.


Sprawdź co pisza na stronach przeprawy promowej lub kolejowej. Widziałem że Eutorunel wysyłał jakieś e-maile ale nie czytałem tego. Stacje benzynowe są normalnie czynne w Niemczech ale hotele są chyba pozamykane.

Tutaj poczytaj:
https://www.auswaertiges-amt.de/en/coronavirus/2317268

Also EU-citzens and citizens of Great Britain, Iceland, Liechtenstein, Norway and Switzerland and their family members will be allowed to transit through Germany to reach their home countries. The same will apply for foreigners holding a residence permit in one of these countries. Other people may be rejected entry, if they cannot provide proof of urgent reasons for their entry. Please refer to the Federal Ministry of the Interior, Building and Community for details.

Jak masz prawo jazdy z UK to masz potwierdzenie adresu i rezydencji.
Teraz tylko musisz poszukac czy przez Francję możesz dojechać do przeprawy, Autoroute des Anglais szybko sie jedzie do Calais.

[ Ostatnio edytowany przez: AgentOrange 28-03-2020 10:02 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxx1234

Post #2 Ocena: 0

2020-03-28 12:39:32 (4 lata temu)

xxxx1234

Posty: 691

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2020

Skąd: ...

Cytat:

2020-03-28 09:50:57, AgentOrange napisał(a):
Cytat:

2020-03-28 09:24:14, xxxx1234 napisał(a):
Ok pewnie masz rację, ale jak wytłumaczysz to policjantowi np. niemieckiemu, pokazując "przeterminowany" certyfikat z MOT? Powiesz jemu, żeby sprawdził sobie na stronie DVLA?


Nie siej paniki, zajmij się czymś pożytecznym i nie smrodź na forum. Nikt nie będzie teraz sprawdzał samochodu bez potrzeby, już nie mówiąc o rutynowych kontrolach. Warsztaty pozamykane, wszyscy o tym wiedzą. Nie trzeba wozić ze sobą żadnych cerytfikatów MOT, nikt tego nie sprawdza. Franzuca co najwyżej intersuje czy masz kamizelkę i żarówki a Niemiec każe dmychnąć w alkomat (szczególnie jak widzi auto na polskich numerach). Niemcy już nawet apteczek nie sprawdzają czy zgodne są z norma DIN.



Ja nie sieje paniki tylko podchodzę do tego racjonalnie, a nie jak większość ludzi "super mamy pół roku MOT od rządu gratis".
Owszem masz rację i myślę, że są małe szanse na jaką kolwiek rutynowa kontrolę na trasie Polska-Anglia, a pomyślałeś co będzie jeśli dojdzie do jakiegoś wypadku. Ja tutaj piszę w kontekście "czy poruszanie się w tej sytuacji jest zgodne z prawem", a Ty co tam mamy teraz chaos spowodowany wirusem w na całym kontynencie i jakoś się uda.
Podaj jakiś link gdzie jest czarno na białym napisane, że w sytuacji kiedy skończyło się MOT w samochodzie, a jego użytkownik korzysta z półrocznej amnestii angielskiego rządu, może zgodnie z prawem podróżować po Europie to przyznam się do błędu i przeproszę za sianie paniki.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

ZlotaPerla1

Post #3 Ocena: 0

2020-03-28 12:56:06 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Zezłomuj tego grata, co nie jest road trusty po upływie raptem 18 mies. od ostatniego badania technicznego - proste.
Jak masz łyse opony po prostu je wymień - wulkanizacja czynna - jak nie masz hamulców/okładzin to je napraw/ wymień - nie ma z tym dużo roboty, a sklepy online działają, sprawdź sobie sam poziom płynów itd, itp.

MOT - sprawdza: spaliny, opony, klakson, żarówki, hamulce (+ręczny) i stan zawieszenia - mało co się psuje w pół roku.

[ Ostatnio edytowany przez: ZlotaPerla1 28-03-2020 12:56 ]

Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxx1234

Post #4 Ocena: 0

2020-03-28 13:26:07 (4 lata temu)

xxxx1234

Posty: 691

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2020

Skąd: ...

null
Cytat:

2020-03-28 12:56:06, ZlotaPerla1 napisał(a):
Zezłomuj tego grata, co nie jest road trusty po upływie raptem 18 mies. od ostatniego badania technicznego - proste.
Jak masz łyse opony po prostu je wymień - wulkanizacja czynna - jak nie masz hamulców/okładzin to je napraw/ wymień - nie ma z tym dużo roboty, a sklepy online działają, sprawdź sobie sam poziom płynów itd, itp.

MOT - sprawdza: spaliny, opony, klakson, żarówki, hamulce (+ręczny) i stan zawieszenia - mało co się psuje w pół roku.


Akuratnie samochód, którym ja jeżdżę ma MOT zrobiony 3 tygodnie temu auto mojej żony ze względu na swój wiek nie musi mieć jeszcze robionego MOT.
Więc nie martwię się o siebie, a Ty i jeszcze kilku innych użytkowników wprowadzasz ludzi w błąd. Jeszcze raz podaj mi link do strony, która wyjaśnia czarno na białym czy można się poruszać w takiej sytuacji w innym kraju europejskim.
Teraz z innej beczki w Anglii można jeździć samochodem, który na każdym kole ma oponę z innym bieznikiem i to jest chyba jedyny kraj w Europie, który dopuszcza taką sytuację, czy Twoim zdaniem zgodnie z prawem, możesz jechać samochodem z takimi oponami np. W Niemczech? Nie!!! Bo wyjeżdżając do Niemiec jesteśmy zobowiązani do przestrzegania prawa niemieckiego, tak samo jest z MOT. Czy naprawdę jest to tak ciężko to pojąć?

[ Ostatnio edytowany przez: xxxx1234 28-03-2020 13:30 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

ZlotaPerla1

Post #5 Ocena: 0

2020-03-28 14:10:51 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Ciężko ci zrozumieć, że aktualnie masz siedzieć w domu i nigdzie nie jeździć po żadnych Europach?

A jak nie będziesz łamał przepisów, to nikt też ci bieżnika w aucie nie będzie sprawdzał ;-) :-p
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxx1234

Post #6 Ocena: 0

2020-03-28 14:44:29 (4 lata temu)

xxxx1234

Posty: 691

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2020

Skąd: ...

Ok, widzę, że dyskusja z Tobą to jak z 10 letnim dzieckiem więc nie ma sensu w to dalej brnąć, kto miał zrozumieć o co chodzi w moich wypowiedziach ten zrozumiał,a z pewnymi osobami nie ma sensu dyskutować.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

ZlotaPerla1

Post #7 Ocena: 0

2020-03-28 15:15:48 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-03-28 14:44:29, xxxx1234 napisał(a):
Ok, widzę, że dyskusja z Tobą to jak z 10 letnim dzieckiem więc nie ma sensu w to dalej brnąć, kto miał zrozumieć o co chodzi w moich wypowiedziach ten zrozumiał,a z pewnymi osobami nie ma sensu dyskutować.


Nawzajem :-)
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #8 Ocena: 0

2020-03-28 15:26:13 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-03-28 15:15:48, ZlotaPerla1 napisał(a):
Cytat:

2020-03-28 14:44:29, xxxx1234 napisał(a):
Ok, widzę, że dyskusja z Tobą to jak z 10 letnim dzieckiem więc nie ma sensu w to dalej brnąć, kto miał zrozumieć o co chodzi w moich wypowiedziach ten zrozumiał,a z pewnymi osobami nie ma sensu dyskutować.


Nawzajem :-)




:-]:-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2020-03-28 15:43:11 (4 lata temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kubusandpuchate

Post #10 Ocena: 0

2020-03-28 16:04:06 (4 lata temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

Nie ma MOT skutkuje niewaznym ubezpieczeniem. A to moze byc problemem w razie wypadku , niewazne z czyjej winy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,