MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przejazd samochodem z Polski do UK

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 39

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

magik396

Post #1 Ocena: 0

2020-03-27 11:50:42 (4 lata temu)

magik396

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 05-08-2014

Skąd: leyland

Hej,
Czy ktos wie czy możemy teraz wrócić samochodem z Polski do UK?
Czy możemy swobodnie przejechać przez Niemcy,Holandię,Belgię i Francję ? To pierwszy problem.
Drugi to taki że mieliśmy wrócić do UK w połowie marca, ale razem z żoną mieliśmy lekką gorączkę i kaszel więć musieliśmy zgłosić się do lekaża i zostać w domu przez następne dwa tygodnie. W tym czasie skończył sie nam MOT w samochodzie dokładnie 25 marca, nie mieliśmy mozliwości zeobić przeglądu, więc nie wiem co na to prawo i czy możemy poruszac sie takim samochodem, wiem że jeżeli by to miało miejsce od 30 marca to nie było by problemu, bo wtedy z automatu jest przedłużenie na 6 miesięcy. Dzwoniłem w tej sprawie do DVLA,
ale nie pracują, więc napisałem maila i czekam na odpowiedź.
Następna sprawa czy jak zostanę w Polsce ze względu na brak możliwości powrotu do Uk to czy pracodawca moze odemnie tego wymagać w obecnej sytuacji ?
Dziękuję za pomoc

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2020-03-27 13:47:56 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Do UK docierają to pewnie ruch jest w obie strony. O MOT było w wiadomościach, że dalej będzie ważne, bo że względu na COVID19 mogą ludzie nie mieć możliwości przeglądu.

Najlepiej dowiedz się w HR pracy, czy dojazdu utrudnienia beda akceptowane, ale być może twój zakład jest zamknięty, w jakim sektorze pracujesz?
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ParaDox

Post #3 Ocena: 0

2020-03-27 14:10:00 (4 lata temu)

ParaDox

Posty: 1543

Mężczyzna

Z nami od: 18-03-2004

Skąd: Londyn

Koronawirus: przegląd MOT przedłużony o pół roku
All truth passes through three stages: First, it is ridiculed. Second, it is violently opposed. Third, it is accepted as self-evident

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2020-03-27 15:31:01 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ale jego MOT wypada przed data przedluzenia, wiec promocja na pol roku mu nie pomoze. Wlasciwie to juz stracil waznosc.

Z Polski mozna wyjechac, Niemcy nie zamkneli granicy od naszej strony. Trzeba sprawdzic przejazd przez Belgie, Holandie i Francje. Ewentualnie jak jedzie sie z dolu Polski, to mozna od razu z Niemiec do Francji i uniknie sie przekraczania wiekszej ilosci granic.

Status kontroli granicznych:
https://ec.europa.eu/home-affairs/what-we-do/policies/borders-and-visas/schengen/reintroduction-border-control_en

Wedlug tego artykulu powinno dac sie przejechac:
https://www.theguardian.com/world/2020/mar/17/coronavirus-france-on-war-footing-as-europe-locks-down-macron

I tu oficjalne info: https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/france/coronavirus

Promy z Francji plywaja.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wilki2

Post #5 Ocena: 0

2020-03-27 16:47:14 (4 lata temu)

Wilki2

Posty: 526

Mężczyzna

Z nami od: 15-12-2019

Skąd: gdzieśtu

Cytat:

2020-03-27 14:10:00, ParaDox napisał(a):
Koronawirus: przegląd MOT przedłużony o pół roku


Wyraźnie jest powiedziane , że dotyczy to MOT kończącego się po30 marca. Autor napisał, że mu termin upłynął 25 . Niby tylko 5 dni ale robi różnicę jeśli po drodze nawinie się jakiś policjant.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxx1234

Post #6 Ocena: 0

2020-03-28 06:58:59 (4 lata temu)

xxxx1234

Posty: 691

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2020

Skąd: ...

Na początek witam wszystkich użytkowników portalu moja wyspa czytam wasze forum w wolnych chwilach, ale nigdy nie było czasu, żeby coś napisać. (Jeśli tą część wypowiedzi powinienem napisać w innym temacie proszę, któregoś odpowiedzialnego za porządek na forum o przeniesienie do wlasciwego wątku lub skasowani).

Ja chciał bym tylko zauważyć, że MOT zostaje przedłużony automatycznie o 6 miesięcy jeśli jego ważność kończy się po 30.03.2020, ale nikt nigdzie nie napisał, że władze innych krajów europejskich wyrażają zgodę na jazdę bez MOT wydaje mi się, że to tylko dotyczy terytorium UK.
Autora wątku ta informacja nie dotyczy bo jego MOT skończył się przed 30.03, ale może komuś innemu się przyda.
Kolejną zagadką jest to w jaki sposób w razie wypadku zaraguje firma ubezpieczeniowa? Moim zdaniem, może odmówić wypłaty odszkodowania, nigdzie na ten temat nie znalazłem informmacji.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

ZlotaPerla1

Post #7 Ocena: 0

2020-03-28 09:16:45 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

MOT nie będzie nie ważny! przedłużenie automatyczne w bazie danych DVLA.
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxx1234

Post #8 Ocena: 0

2020-03-28 09:24:14 (4 lata temu)

xxxx1234

Posty: 691

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2020

Skąd: ...

Ok pewnie masz rację, ale jak wytłumaczysz to policjantowi np. niemieckiemu, pokazując "przeterminowany" certyfikat z MOT? Powiesz jemu, żeby sprawdził sobie na stronie DVLA?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

daavid

Post #9 Ocena: 0

2020-03-28 09:44:39 (4 lata temu)

daavid

Posty: 5730

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Cytat:

2020-03-28 09:24:14, xxxx1234 napisał(a):
Ok pewnie masz rację, ale jak wytłumaczysz to policjantowi np. niemieckiemu, pokazując "przeterminowany" certyfikat z MOT? Powiesz jemu, żeby sprawdził sobie na stronie DVLA?


Dokładnie.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #10 Ocena: 0

2020-03-28 09:50:57 (4 lata temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2020-03-28 09:24:14, xxxx1234 napisał(a):
Ok pewnie masz rację, ale jak wytłumaczysz to policjantowi np. niemieckiemu, pokazując "przeterminowany" certyfikat z MOT? Powiesz jemu, żeby sprawdził sobie na stronie DVLA?


Nie siej paniki, zajmij się czymś pożytecznym i nie smrodź na forum. Nikt nie będzie teraz sprawdzał samochodu bez potrzeby, już nie mówiąc o rutynowych kontrolach. Warsztaty pozamykane, wszyscy o tym wiedzą. Nie trzeba wozić ze sobą żadnych cerytfikatów MOT, nikt tego nie sprawdza. Franzuca co najwyżej intersuje czy masz kamizelkę i żarówki a Niemiec każe dmychnąć w alkomat (szczególnie jak widzi auto na polskich numerach). Niemcy już nawet apteczek nie sprawdzają czy zgodne są z norma DIN.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,