MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wirus z Chin, koronawirus

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 397 z 581 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 396 | 397 | 398 ... 579 | 580 | 581 ] - Skocz do strony

Str 397 z 581

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Misia13

Post #1 Ocena: 0

2020-07-01 09:57:22 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Oj Cris nie lapiesz.... pomysl troche...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #2 Ocena: 0

2020-07-01 10:01:18 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

no nie lapie w ogole caly czas czytam wpisy zlotej jak pisze ze na miescie widziala sporo osob na plazy tlumy czyli co

wszyscy maja siedziec w domu ale ona moze jezdzic wytlumacz mi to : )

wszyscy jezdza mo nikt sie nie da zamknac w domu na kilka miesiecy proste myslalas ze jak ich wysla do domow to sie zamkna w pokojach?

misia dawaj jakis artykul o tych odszkodowaniach chetnie sie czegos nowego dowiem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2020-07-01 10:14:01 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Też nie łapię- osoba która ma równie wywalone na potencjalne skutki zachorowań na koronowirusa jest oburzona, że inni mają takie samo podejście do problemu. Oburzenie wydaje się być tym motywowane, że pracodawca te osoby czasowo wysłał na pelnoplatne urlopy, a ona ma 10% więcej i musi chodzić do pracy. Podejście do covid 19 mają takie samo, więc zdziwienia na olewke zaleceń być nie powinno. Pracownik nie miał wiele do powiedzenia, bo nie on/ona decydowali o czasowym odstawieniu od pracy, ale na dodatek pisze że pracodawca bał się o finansowe skutki jakby ich nie wysłał na urlop. Wychodzi na to, że tylko osoba wychodząca do pracy ma prawo mieć olewkę na wirusa.

Ps ja uważam, że ani pracujący ani ci na płatnych urlopach nie mają z czego być dumni ignorując zagrożenie.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #4 Ocena: 0

2020-07-01 10:25:10 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

To jest bardzo ograniczone... kogo mozna wyslac a kogo nie.... bylo o tym z datami na rzadowych stronach... sorry ja te maile pokasowalam...
Boje sie jak to teraz bedzie, bo wcale nie jest lepiej. Virus jest "ukryty" bo jest cieplo...:-(

[ Ostatnio edytowany przez: Misia13 01-07-2020 10:26 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #5 Ocena: 0

2020-07-01 10:30:08 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

zonka dzwonila cos mowi ze policja ma pilnowac granic lester i nie tylko ja mieszkam w wioseczce obok i tez sie zalapalismy normalnie jaja : ) kary finansowe itp szok ze to takie proste zniewolic ludzi na pstrykniecie palcami

a juz powoli planowalem podroz do Polski hehe a tu taki klops watpie zeby w 2tyg wydarzyl sie cud

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 01-07-2020 10:30 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #6 Ocena: 0

2020-07-01 10:49:16 (4 lata temu)

dominikana36

Posty: 3054

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

To teraz ciekawe co z ludzmi, kt mieszkaja w obszarze wydzielonym a pracuja poza w non-essential business. bo teoretycznie nie powinni sie przemieszczac...czyli nie beda ani na furlough, ani chorzy ani na kwarantannie ani key workers..to dochod zero? Czy pozwola jednak im jezdzic do pracy?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #7 Ocena: 0

2020-07-01 10:50:11 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-07-01 10:14:01, Adacymru napisał(a):
Też nie łapię- osoba która ma równie wywalone na potencjalne skutki zachorowań na koronowirusa jest oburzona, że inni mają takie samo podejście do problemu. Oburzenie wydaje się być tym motywowane, że pracodawca te osoby czasowo wysłał na pelnoplatne urlopy, a ona ma 10% więcej i musi chodzić do pracy. Podejście do covid 19 mają takie samo, więc zdziwienia na olewke zaleceń być nie powinno. Pracownik nie miał wiele do powiedzenia, bo nie on/ona decydowali o czasowym odstawieniu od pracy, ale na dodatek pisze że pracodawca bał się o finansowe skutki jakby ich nie wysłał na urlop. Wychodzi na to, że tylko osoba wychodząca do pracy ma prawo mieć olewkę na wirusa.

Ps ja uważam, że ani pracujący ani ci na płatnych urlopach nie mają z czego być dumni ignorując zagrożenie.


Ada, ja wiem, że działam na ciebie jak czerwona płachta na byka, ale gdzie ja wyrażam swoje OBURZENIE? ja nie mam pretensji, że ludzie siedzą w domu do października na 100% płatnym, ja tym ludziom współczuję.

Cytat:

2020-07-01 09:52:25, cris82 napisał(a):
miedzy linijkami ok : )
ale co maja z tym wspolnego odszkodowania?

kazda firma to przechodzila wytlumaczcie prostemu czlowiekowi jak sie do tego maja "odszkodowania!"

nie wiem co wy za ziolo tam wdychacie ale to tlumaczy te 110% wyplaty :-]

i najwazniejsze pytanie CO Z TA PLAZA ?

:-o

[ Ostatnio edytowany przez: <i>cris82</i> 01-07-2020 09:55 ]




Cris, tak ja mam pensję 100% + 10% bonusa co miesiąc, za to że pracuję w "tych okolicznościach przyrody"

... na wszystkich plażach w ostatnich gorących dniach było setki tysięcy osób - mnie się nie pytaj co one tam robiły i czy były na zwolnieniach czy nie ;-) ja miałam urlop 3 dni specjalnie na tę okoliczność :-p Do sklepów jeżdże codziennie i spotykam koleżanki i kolegów z całymi rodzinami (te z furlough)

Co do odszkodowań - to tylko przeciwdziałanie, czyli wysłanie osób potencjalnie zagrożonych do końca pandemii w domach. Wielu już widzę wróciło - jak między innymi kolega z astmą.
Nie da się udowodnić, czy osoba zaraziła się w pracy, czy nie.



Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #8 Ocena: 0

2020-07-01 11:08:48 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Cytat:

2020-07-01 10:49:16, dominikana36 napisał(a):
To teraz ciekawe co z ludzmi, kt mieszkaja w obszarze wydzielonym a pracuja poza w non-essential business. bo teoretycznie nie powinni sie przemieszczac...czyli nie beda ani na furlough, ani chorzy ani na kwarantannie ani key workers..to dochod zero? Czy pozwola jednak im jezdzic do pracy?


wczesniej dostawali od pracodawcy zaswiadczenie ze moga sie poruszac do pracy
tylko ktory to jest non-essential business?

w lester w centrum miasta przez cala pandemie dziala frytkarnia fabryka walkersow moj ulubiony przyklad *CRAZY*

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 01-07-2020 11:11 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #9 Ocena: 0

2020-07-01 11:11:42 (4 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Mnie śmieszy nieco zaś sytuacja w Szkocji. Po części ubolewam, bo jestem członkiem SNP, która to partia tworzy lokalny rząd z Nicolą, jako First Minister.

Otóż, zgodnie z wytycznymi i planem rządu, to planowane przywrócenie 'normalnego' funkcjonowania sfery publicznej, w tym turystyki ma nastąpić 15 lipca. Obecnie obowiązują restrykcje, w tym z możliwością wyjazdów rekreacyjnych nie dalej od 5 mil od miejsca zamieszkania. Obserwując strony operatora promowego NorthLink, który zapewnia komunikację z Szetlandami i Orkadami, nie ma możliwości rezerwacji w ogóle. Sierpień, wrzesień... - blokada... . Pojawia się informacja na temat COVID19...

Pozwoliłem sobie wysłać zapytanie do biura operatora i otrzymałem standardową formułkę na temat pandemii. Co do planów, jakie każdy może w końcu mieć, zresztą zgodnych z planami szkockiego rządu po 15 lipca - brak odpowiedzi merytorycznej. W podsumowaniu, nie ma możliwości zaplanowania choćby dostania się do wyspiarskich council. Chyba wpław lub prywatnymi jachtami...

W tym samym czasie, w oficjalnych mediach i serwisach społecznościowych, administracja królewskiego Zamku Balmoral (Highlands) informuje o fekaliach pozostawianych przez wycieczkowiczów wokół. Dodaje nawet instrukcje, że ... należy na kupkę wykopać dołek, a po zakończeniu czynności fizjologicznej zakopać. Rzekomo dzieje się tak z powodu nieczynnych publicznych toalet. Problem 'obsrania' Zamku Balmoral znalazł się już w serwisach europejskich, w tym w polskich.

Obrazek

Nikt nie zwraca uwagi na fakt, że zgodnie z wytycznymi rządu szkockiego, okolice Balmoral mogą odwiedzać osoby żyjące w promieniu 5 mil... Czy zaiste mają tak daleko do domowych toalet ... ? No właśnie. Kto 'obsrał' Zamek Balmoral Jej Królewskiej Mości, jeśli w promieniu 5 mil mamy praktycznie same wioseczki? Kto...?

Obrazek


:-]

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 01-07-2020 11:18 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #10 Ocena: 0

2020-07-01 11:16:48 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak nie jesteś oburzona, ani zdziwiona, ani nie masz zupełnie opini na temat co robią osoby na zwolnieniu, to po co o o nich piszesz w tym kontekście- nie można nie zauważyć pretensji w tonie wypowiedzi, że mają płacone 100% wyplaty ( nie ich wybór a pracodawcy wola), bo władze wysłał im zawiadomienie, że się mają izolować, a siedzą na plażach i chodzą na zakupy. Skoro mają daleko w poważaniu Covid 19, jak Ty, to w czym problem co robią w czasie platnego wolnego?

Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 397 z 581 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 396 | 397 | 398 ... 579 | 580 | 581 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,