MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Higiena w pracy w UK a właściwie jej brak !

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 24

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

camilius

Post #1 Ocena: 0

2019-01-14 20:50:27 (5 lat temu)

camilius

Posty: 646

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2015

Skąd: Nottingham

Byłem w weekend w Lincoln u znajomych w weekend.Usłyszałem tam historię, która mnie najpierw rozśmieszyła a potem przeraziła*YAHOO*
Do znajomego przyjechała bratanica z zamiarem podjęcia pracy do maja.Znalazła w agencji pracę przy produkcji garmażerki rybnej.Pasowały jej 8 godzinne zmiany rano i po południu co tydzień przemiennie.Agencja zaaranżowała jej i innym transport z innymi już tam pracującymi.Oczywiście przeszła szkolenie i była również pytana m.in. czy posiada soje obuwie robocze itp...
W ub.tygodniu pojechała na popołudniową zmianę w pierwszy dzień.
Po wejściu do szatni cała grupa z agencji czekała aż poranna zmiana wejdzie do szatni i zostawi następcom do ubrania swoje białe gumowce,w których pracowali 8 godzin wcześniej *YAHOO**YAHOO**YAHOO*
W tej grupie kilku było nowych i nie mogli uwierzyć w to co zobaczyli !!! "Starzy" pracownicy z agencji zaczęli szybo szukać swoich rozmiarów i ubierać jeszcze CIEPŁE I ŚWIEŻO PARUJĄCE GUMOWCE PO PIERWSZEJ ZMIANIE :-|:-|:-|
Bratanica znajomego i jeszcze jeden młody Polak rozmawiają po angielsku i zażądali kontaktu z kimś z przełożonych.Przyszła jakaś z biura i z pretensjami,ze się nie przebierają a już czas do pracy.Wtedy usłyszała od dziewczyny,że ona nie jest w Azji czy w Afryce i nie będzie po kimś nosić używanych gumowców i o ile się nie myli to mamy już od dawna XXI wiek !!! Prosi o nowe gumowce,za które jest w stanie od razu zapłacić,ale osoba z biura powiedziała,że nie mają nowych i nie mają szafek dla pracowników agencyjnych:-]
Dziewczyna się zbulwersowała i zadzwoniła do znajomego oraz wyjaśniła o co chodzi.Znajomy kazał im poczekać gdyż sam wracał z pracy i po kilkudziesięciu minutach zabrał obydwoje z powrotem do Lincoln.
Nie mogła do siebie dojść przez resztę dnia.Na drugi dzień poszła do tej agencji i poprosiła o wyjaśnienia.Oczywiście w agencji do niej z pretensjami,ale dziewczyna nie dała sobie w kaszę dmuchać i zarzuciła im niekompetencje i wprowadzanie w błąd.Pracownice agencji ( ze wschodnim akcentem) były zdziwione,że ona ma pretensje.Przecież tak samo jest w innych firmach produkcyjnych,w których agencja ma umowy i jeszcze nikt nie narzekał:-]

Ręce opadają i trudno uwierzyć jak można tak traktować pracowników i kazać im się narażać na ewentualne choroby skórne stóp ciężkie do wyleczenia !!!
Przecież to prymitywizm i zacofanie - o higienie nie wspomnę*THUMBS UP* Dziewczyna za parę dni znalazła pracę w jakieś hurtowni.
Czy słyszeliście kiedyś o czymś podobnym w tym niby rozwiniętym kraju europejskim...?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2019-01-14 20:58:03 (5 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

camilius

Post #3 Ocena: 0

2019-01-14 21:20:00 (5 lat temu)

camilius

Posty: 646

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2015

Skąd: Nottingham

Po pierwsze-widziałem kiedyś takie skarpety-służą do pracy w chłodniach,ale one nie zabezpieczą nawet w 1% przed patogennymi bakteriami grzybicy.
Po drugie-agencja POWINNA uprzedzić przyszłych pracowników o warunkach pracy i przynajmniej pokazać jak się zabezpieczyć przed takimi "niespodziankami"
Po trzecie- to chyba tylko w UK można "shared by employees" obuwiem roboczym !!! Może i majtkami też...?
Ogólnie nie ma co się dziwić takim głupim regulacjom w krainie brudasów i flejtuchów....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #4 Ocena: 0

2019-01-14 21:42:36 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

To nie kraina brudasów , ale wschodnioeuropejskie agencje pracy robiące kase na taniej sile roboczej. Koleżanka nie spodziewała się że w zwykłych adidasach nie będzie mogła pracować?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2019-01-14 21:52:06 (5 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

camilius

Post #6 Ocena: 0

2019-01-14 22:12:19 (5 lat temu)

camilius

Posty: 646

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2015

Skąd: Nottingham

Cytat:

2019-01-14 21:42:36, Wielim napisał(a):
To nie kraina brudasów , ale wschodnioeuropejskie agencje pracy robiące kase na taniej sile roboczej. Koleżanka nie spodziewała się że w zwykłych adidasach nie będzie mogła pracować?

To żadna wschodnioeuropejska agencja pracy tylko typowa brytyjska sieciówka z oddziałami w kilkunastu miastach-sprawdzałem w sieci,ale nazwy oczywiście nie wymienię...
Nie doczytałeś uważnie-w agencji pytano się o to,czy ma własne obuwie robocze.Po ci się pytano,skoro wpuszczają ludzi w kanał:-]
A jeżeli chodzi o adidasy,to ja od lat używam adidasów-takich specjalnych do pracy z atestami ( steel toe cap safety trainers).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

camilius

Post #7 Ocena: 0

2019-01-14 22:16:46 (5 lat temu)

camilius

Posty: 646

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2015

Skąd: Nottingham

Cytat:

2019-01-14 21:52:06, Konto usunięte napisał(a):
Kolego, to wyglądalo tak, że masz wspólnego kalosza, liners (własny) i do tego te "skarpetki neoprenowe".
Fakt, 2mm a grzały jak głupie, ale niestety kalosze były elektroprzewodzace, certyfikowane etc i właściwie nie dało się ich samodzielnie kupić.

Myślę że w przypadku takich białych kaloszkow to £15 załatwia sprawę za wlasna parę.

Jak chyba zauważyłeś w opisie sytuacji to pracownik firmy oświadczył,że nie mają szafek dla agencyjnych i trzeba używać tylko tych zaśmierdziałych firmowych...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2019-01-14 22:23:44 (5 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #9 Ocena: 0

2019-01-14 22:43:33 (5 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

ta sieciowka czasami nie zaczyna sie na ALA?

znajmy pracowal przy kanapkach w jednej firmie mowil ze to standard co sie usmialem to moje kiedy mi to opowiadal a jego mina byla bezcenna kiedy to opowiadal zwlaszcze ze on nie strzelil focha tylko zakasal rekawy wskoczyl w jeszcze cieple kalosze i polecial na tasme montowac kanapki z salami

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 14-01-2019 22:45 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

camilius

Post #10 Ocena: 0

2019-01-14 22:45:23 (5 lat temu)

camilius

Posty: 646

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2015

Skąd: Nottingham

Cytat:

2019-01-14 22:23:44, Konto usunięte napisał(a):
Przyznaje, że nie pomyślałem że można zabierac buty że sobą.

Zrozum-firma nie zezwala na posiadanie własnego obuwia roboczego i wynoszenia go poza teren zakładu.To dla ścisłości i uzupełnienia historii tej dziewczyny...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,