MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Higiena w pracy w UK a właściwie jej brak !

« poprzednia strona

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 3 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

camilius

Post #1 Ocena: 0

2019-01-16 21:37:19 (5 lat temu)

camilius

Posty: 646

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2015

Skąd: Nottingham

Cytat:

2019-01-16 15:44:36, ZosiaS napisał(a):
Cytat:

2019-01-15 19:01:56, camilius napisał(a):
Zosiu - litości*YAHOO* Tę dziewczynę pytano o obuwie ale w AGENCJI podczas rejestracji !!! Oświadczyła,że ma swoje a wysłali ją " na minę":-|
Po prostu agencja paliła zwyczajnie głupa i tak były wytresowane te ze "wschodnim akcentem" aby tak mówić i świadomie wprowadzać w błąd...


Rzeczywiście, nie zwróciłam uwagi na to, że w kolejnym poście piszesz, że zabroniono jej mieć własne obuwie już na miejscu, w przetwórni/fabryce.
Wynika z tego, ze problem jest w komunikacji pomiędzy agencją i fabryką. Jednak nie uzasadnia to globalizowania i pisania o brudasach itp.


Cytat:

2019-01-15 19:01:56, camilius napisał(a):
Nikt nie będzie dzwonił do PIP-bo tutaj coś takiego nie istnieje a HSE jest od bardziej złożonych spraw pracowniczych...

Ale Ty dzwoniłeś, prawda ;)


Cytat:

2019-01-15 19:01:56, camilius napisał(a):
Pozdrawiam.

Również :)


Witam.W pierwszej kwestii to nie jest wina złej komunikacji agencja-firma tylko prymitywne przepisy ( cytuje je <okazje> w drugim wpisie na tym forum*THUMBS UP* A jeżeli ciebie uraża określenie brudas,to chyba nie byłaś w Holandii,gdzie o Brytyjczykach mówią powszechnie-luiaards van het eiland...:-]
W kwestii drugiej nigdzie nie dzwoniłem bo ta dziewczyna jest dla mnie obcą osobą,a poza tym znajomy mówił,że pracuje w hurtowni obuwia i jest bardzo zadowolona*THUMBS UP*
Po trzecie-pozdrawiam*YAHOO*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZosiaS

Post #2 Ocena: 0

2019-01-16 21:48:39 (5 lat temu)

ZosiaS

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-01-16 21:37:19, camilius napisał(a):
W kwestii drugiej nigdzie nie dzwoniłem bo ta dziewczyna jest dla mnie obcą osobą...


Ktoś Ci się włamał na konto, zerknij na cytat poniżej.

Cytat:

2019-01-15 16:59:47, camilius napisał(a):
Ponieważ dziś w pracy nie było busy znalazłem numer telefonu Państwowej Inspekcji Pracy w pewnym mieście wojewódzkim i zadzwoniłem.
Sympatyczna kobieta odbierająca połączenie nie mogła najpierw uwierzyć o co pytam a po chwili przełączyła mnie do działu prawnego,gdzie rozmawiałem ze starszym radcą prawnym.
Otóż w Polsce na podstawie art.304 Kodeksu Pracy pracodawca ma OBOWIĄZEK wydać odzież i obuwie robocze nie tylko pracownikom etatowym,ale również pracownikom krótkoterminowym wykonującym pracę na rzecz tego pracodawcy.Również osoby z firmy zewnętrznej prowadzący działalność gospodarczą i wykonujące prace zlecone na rzecz tej firmy podlegają tym samym regulacjom.
Natomiast art.37 Kodeksu Pracy reguluje odgórnie OBOWIĄZEK zapewnienia NOWEJ odzieży roboczej jak i obuwia !!!
W przypadku,kiedy w firmie istnieje możliwość dowolności ubioru roboczego pracownik może sam sobie go zakupić i dostarczyć dowód zakupu,który posłuży do zwrotu pracownikowi 100% poniesionych kosztów.
Na moje pytanie czy to tylko polskie przepisy prawa pracy,odparł że podobne obowiązują we wszystkich krajach UE co regulują odpowiednie regulacje unijne.
Z tego wynika,że pracodawcy w UK olewają unijne regulacje i tak naprawdę bliżej im do Azji niż do cywilizowanej Europy...




Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

camilius

Post #3 Ocena: 0

2019-01-16 22:04:50 (5 lat temu)

camilius

Posty: 646

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2015

Skąd: Nottingham

Cytat:

2019-01-16 21:53:37, darraj napisał(a):
Nie żebym się czepiał ale:

Cytat:
camilius napisał(a):
W kwestii drugiej nigdzie nie dzwoniłem bo ta dziewczyna jest dla mnie obcą osobą


Cytat:
2019-01-15 16:59:47 camilius napisał(a):
Ponieważ dziś w pracy nie było busy znalazłem numer telefonu Państwowej Inspekcji Pracy w pewnym mieście wojewódzkim i zadzwoniłem.

*ROFL*

Hej! To,że nie dzwoniłem dotyczyło interwencji do Health Safety Excecutive jak ktoś sugerował.
Dzwoniłem natomiast do Państwowej Inspekcji Pracy w Polsce aby zorientować się w takich regulacjach poza UK...*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #4 Ocena: 0

2019-01-16 22:38:49 (5 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Cytat:

2019-01-16 22:04:50, camilius napisał(a):
Cytat:

2019-01-16 21:53:37, darraj napisał(a):
Nie żebym się czepiał ale:

Cytat:
camilius napisał(a):
W kwestii drugiej nigdzie nie dzwoniłem bo ta dziewczyna jest dla mnie obcą osobą


Cytat:
2019-01-15 16:59:47 camilius napisał(a):
Ponieważ dziś w pracy nie było busy znalazłem numer telefonu Państwowej Inspekcji Pracy w pewnym mieście wojewódzkim i zadzwoniłem.

*ROFL*

Hej! To,że nie dzwoniłem dotyczyło interwencji do Health Safety Excecutive jak ktoś sugerował.
Dzwoniłem natomiast do Państwowej Inspekcji Pracy w Polsce aby zorientować się w takich regulacjach poza UK...*THUMBS UP*


ja tak to zrozumialem odrazu niektorzy tak szybko chca odbic pileczke ze nie maja czasu przeczytac uwaznie i zauwazyc oczywistej roznicy miedzy telefonym wykonanym z czystej ciekawosci do pip w Polsce w cele dowiedzenia sie jak to wyglada tam
a rzekomego telefonu w sprawie kolezanki do instytucji ktore kotroluja warunki pracy w anglii ktorego nie bylo :-8

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #5 Ocena: 0

2019-01-16 22:52:33 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

...

Opinia moderatora: Watek wyczyszczony z off topow. Konefka

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,