MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ciąża w UK na zwolnieniu lekarskim

 

Postów: 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Koleta123

Post #1 Ocena: 0

2017-12-19 20:26:44 (6 lat temu)

Koleta123

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 19-12-2017

Skąd: London

Witajcie, Jestem w pierwszej ciąży, pocżątek drugiego trymestru. Ginekolog w PL radzi mi zebym nie pracowała (ze względu na moje problemy zdrowotne, które ciąża potęguje).
Tutaj u lekarza rodzinnego do tej pory udawlo mi się dostac zwolnienie na tydzien, dwa, ostatnio na trzy ze względu na nudnosci, wymioty itd. Wg nich tutaj moje inne kłopoty zdrowotne nie maja wplywu na dziecko (dodam ze tu ginekologa nie widzialam jeszcze i zobacze dopiero w polowie 6 iesiąca).

Planuje isc na macierzynskei 11 tyg przed terminem ale do tego czasu potrzebuje zwolnienie na 3 miesiące. Jak to zrobic?

Nie chce im mowic tutaj ze MOJ GIN W PL powiedzial ... bo moga mi powiedziec ze mam tam sie leczyc, a ja chce miec cesarke tu w bardzo dobrym szpitalu i nie chcę psuc klimatow.


jak załatwialiscie dlugoterminowe zwolnienie w ciązy?

w PL dbają o kobiete w ciąży i ze zwolnieniem nie a problemu a tu to nigogo nie obchodzi czy najpierw ze poronisz a pozniej to ciąża to nie choroba ...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #2 Ocena: 0

2017-12-19 20:41:55 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Z tego co wiem w UK ciąża to nie choroba i pracuje się do kilku tygodni przed datą , a cesarke to możesz sobie chcieć , w UK to ostateczność. Znam w UK wiele kobiet które tutaj zaszły w ciążę i pracowały , różne narodowości , tylko Polki robiły z tego dramat , bo w Polsce można na zwolnieniu cała ciążę przelezec

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 19-12-2017 20:43 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #3 Ocena: 0

2017-12-19 22:17:21 (6 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Nieprawda. W UK cesarkę szybciej załatwisz niż w PL. Wystarczy o nią poprosić i uzasadnić dlaczego.
Ja załatwiałam zwolnienia z położna, ginekologa przez cała ciąże na oczy nie widziałam ale tez nie był mi potrzebny bo wszystko załatwiała położna.
Zwolnienie z pracy załatwiałam na stres...ale ja mam nieco inna historie i inne problemy wiec u mnie był to powód nie do podważenia. Zwolnienia miałam ile chciałam. Ale pracowałam do 35 tygodnia.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #4 Ocena: 0

2017-12-19 23:11:52 (6 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

Zgadza się, cesarkę można mieć na żądanie.
Kobieta ma prawo wyboru.
Na temat ciąży- dobrze by było żeby wypowiadały się Panie które tą ciąże przeszły ( no chyba, że kolega zaliczył w międzyczasie studia medyczne - szczególnie w kontekście czy to choroba czy też nie.
Każda kobieta ciąże znosi inaczej - dla jednej będzie to spacer przez park- dla drugiej 9 miesięczny koszmar.

Jeżeli ginekolog w PL zaleca zwolnienie i są do niego podstawy to walcz, przedstaw odpowiednią dokumentację medyczną jak posiadasz,ja bym się powołała na polskiego ginekologa.
Szczerze mówiąc - odwołam się do własnego przykładu- odwaga pewnej lekarki skończyła się kiedy się zapytałam, czy weźmie odpowiedzialność za swoje dobre rady i sugestie.
Nagle okazało się, że może warto jednak zrobić parę badań i konsultacji.

[ Ostatnio edytowany przez: lulilu1 19-12-2017 23:17 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #5 Ocena: 0

2017-12-20 05:43:01 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Niedawno sąsiadka chciała cesarke bo dziecku nie spieszyło się na świat ponad 2 tygodnie po terminie! Ostatecznie zrobili jej cesarskie cięcie ale przez kilka dni usiłowali "nakłonić" jednak dziecko do wyjścia na świat naturalnie mimo że koleżanka prosiła o cesarke. Także tp nie moje wymysły . O zwolnieniach na ciążę tez dużo słyszałem - raz jak kobiety żalą soe o tym na grupach dyskusyjnych na facebooku , dwa koleżanki przychodzą do mojej żony i mimo wszystko słyszę ich rozmowy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #6 Ocena: 0

2017-12-20 13:05:13 (6 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Inaczej to wyglada kiedy do porodu masz 2 tygodnie a inaczej kiedy na początku ciąży zadasz cesarki.
Jak do porodu niedużo czasu zostało to oni rzeczywiście z cesarkami sie nie spiesza. Ale jeśli przy pierwszej wizycie u położnej poprosi sie o cesarkę to wystarczy tylko odbyć trzy dodatkowe wizyty w szpitalu i dwa dodatkowe badania krwi i juz.
Rożnie to bywa u rożnych osób. Ja akurat narzekać nie mogę. Do 12 tygodnia musiałam wziąć kilka tygodni zwolnienia i potem trzy tygodnie w drugim trymestrze. Położna problemów nie robiła tylko sie pytała na jak długo chce wolne.
Tak jak nie mam za dobrej opini o NHS tak muszę przyznać ze podczas mojej ciąży stanęli na wysokości zadania.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #7 Ocena: 0

2017-12-20 13:52:24 (6 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Pomijajac ciecie cesarskie I tym podobne...to rozumiem, ze chodzi o druk Med 3 na dluzszy czas. Zatem nalezaloby porozmawiac z GP o swoich obawach.
Druk Med 3 moze rowniez wystawic konsultant w szpitalu. Zatem moze uruchomic w ostatecznosci jakies dojscie, aby takie zwolnienie otrzymac?
Inna opcja to zwolnienie z prywatnej przychodni, ale nie zawsze "prywatne" zwolnienia sa akceptowane. Dobrze byloby, aby wypwoiedzial sie ktos kto mial 2/3 miesieczny sick note z prywatnej przychodni. Niestety, nie mam wlasnych doswiadczen.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,